Půlroku v Asii - Ideální banka pro kartu a výběry v zahranič

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod TomasKratochvil 19. 3. 2018 10:55

Ano, vím o tom, že by tam teoreticky mohl být problém, ale např. True Travell, který pojišťuje i extrémní sporty, tak u něj je možnost připojistit, i když už jsem v zahraničí. :) A nyní jsem se tedy díval do podmínek FIO a jelikož pojišťují pouze rekreační sporty, tak to padá. Ne, že bych byl nějaký vášnivý adrenalinový sportovec, ale nikdy nevím, co budu chtít vyzkoušet.
TomasKratochvil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarKom 21. 3. 2018 13:43

Když je řeč o pojistkách, lze při delším pobytu kombinovat například pojištění ERSTE premier a ČSOB premium, tzn. 120 + 120 dnů? Má někdo praktickou zkušenost?
MarKom
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2018 14:08

Můžeš mít pojistek kolik chceš, ale tahle kombinace nepůjde. U obou platí, že "délka jednoho pobytu v zahraničí nesmí překročit 120 dnů". Jediné, co si pomůžeš je vyšší krytí (část si nechat hradit z jedné pojistky, část z druhé).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 3. 2018 20:41

Ještě bude asi dobrou kartou Curve Card, kde si jako podkladovou dá kreditní kartu Hello Bank ( Cetelem) u které si nastaví jako měnu jednu z podporovaných (https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... _site=true). V Hongkongu, Singapuru, Číně, Indii by pak mohly být výběry z ATM s dobrým kurzem a poplatek by byl jen zřejmě jen ten, co si účtuje ATM.

.... Sorry nevšiml jsem si, že chceš jen debetku.
čulibrk
Diskutér

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor