Půlroku v Asii - Ideální banka pro kartu a výběry v zahranič

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod TomasKratochvil 19. 3. 2018 09:55

Ano, vím o tom, že by tam teoreticky mohl být problém, ale např. True Travell, který pojišťuje i extrémní sporty, tak u něj je možnost připojistit, i když už jsem v zahraničí. :) A nyní jsem se tedy díval do podmínek FIO a jelikož pojišťují pouze rekreační sporty, tak to padá. Ne, že bych byl nějaký vášnivý adrenalinový sportovec, ale nikdy nevím, co budu chtít vyzkoušet.
TomasKratochvil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarKom 21. 3. 2018 12:43

Když je řeč o pojistkách, lze při delším pobytu kombinovat například pojištění ERSTE premier a ČSOB premium, tzn. 120 + 120 dnů? Má někdo praktickou zkušenost?
MarKom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 3. 2018 13:08

Můžeš mít pojistek kolik chceš, ale tahle kombinace nepůjde. U obou platí, že "délka jednoho pobytu v zahraničí nesmí překročit 120 dnů". Jediné, co si pomůžeš je vyšší krytí (část si nechat hradit z jedné pojistky, část z druhé).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 21. 3. 2018 19:41

Ještě bude asi dobrou kartou Curve Card, kde si jako podkladovou dá kreditní kartu Hello Bank ( Cetelem) u které si nastaví jako měnu jednu z podporovaných (https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... _site=true). V Hongkongu, Singapuru, Číně, Indii by pak mohly být výběry z ATM s dobrým kurzem a poplatek by byl jen zřejmě jen ten, co si účtuje ATM.

.... Sorry nevšiml jsem si, že chceš jen debetku.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasKratochvil 30. 5. 2018 14:20

Tak pomalu se to blíží, abych si založil nějaký ten účet.
Když vezmu v potaz, že bych přeci jenom nakonec uvažoval na kreditní kartou, tak tam by byla volba jaká? Já se trochu bojím, abych náhodou někdy nezapomněl zaplatit nebo třeba nebyl dostupný online a naskočily by mi tam úroky. Ale chtěl bych vzít v potaz všechny možnosti.

PatrikChrz: Testoval si tu Alza kartu?
TomasKratochvil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 5. 2018 16:05

Alzu mám, mám tam nastavenou výhodou bonus v Alze + výběry z bankomatu v zahraničí zdarma, jak to změnit jsem v IB nenašel a na to jít to někam řešit teď nějak nemám čas. A vlastně mi to tak i vyhovuje, už jsem několikrát v zahraničí s Alzou vybíral.

Pokud bys měl Alzu (dobré kurzy pro platby i výběry), tak už je skoro jedno jaký běžný účet si vybereš. Ze skupiny Fio, Creditas, Air, Equa a Hello se s žádným vyloženě nespálíš a budeš je mít zdarma i bez nutnosti plnit podmínky.

Samozřejmě jsou zde různé prémiové účty, které nabízejí cestovní pojištění, vstupy do salonků, concierge,... ale je nutné plnit podmínky. Takže otázka zní: chce se ti plnit podmínky výměnou za přidanou hodnotu? Já mám jednoznačnou odpověď - ano, ale někdo to má jinak.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 30. 5. 2018 17:55

Založ si i další, které jsou gratis (např. AB, CR, EQ, FIO) nebo za malý poplatek. Nech si je doma a zaúkoluj někoho, kdo by ti je mohl v případě ztráty nebo utopení "hlavní" karty poslat. Karty dorazí tak do 10-ti dnů. Výběry tě nezruinují, jen to zkrátka vyjde o trochu 1-3% dráž. Ale lepší něco (i o 5% více) než-li nic... Snaha o ušetření 5-ti kačky na druhé straně zeměkoule se může trochu prodražit.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 12. 2018 10:22

Nemá někdo zkušenosti, co vyjde v Indii lépe pro výběr INR z bankomatu
1) Revolut
2) Equa debetní karta s poplatkem 9,- Kč/výběr
3) Curve s podkladovou kreditní kartou Hello Bank, kde se nastaví jako měna INR. Zde mám obavy, že Curve už dává správně podkladové informace a bude to bráno jako výběr z bankomatu a tady hned naskočí úročení (45 Kč + 1% z čerpané částky.)

Nevíte, která místní síť bankomatů si neúčtuje žádné poplatky a co se zbylými INR, když se nesmí ze země vyvážet? Předem děkuji.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 6. 12. 2018 10:09

Tolik odpovědí jsem nečekal. :-) Takže osobní závěr mám, že na výběry z bankomatů použiju kartu Revolut (do 4500 CZK) nebo debetku Equa. Na platby u obchodníků KK Hello Bank.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 6. 12. 2018 12:03

Prave jsem se z Indie vratil :) ... Nejlepe kurzove (ale srovnatelne s Revolut) vychazela Curve s vlastni konverzi. na bankomat bez fee jsem nenarazil :( ... vem si ssebou 20 EUR a smen si je ve smenarne, dostanes potvrzeni a do uvedene castky ti pak vemou i zpet INR

-- 6. 12. 2018 12:04 --

na platby asi nejlepsi KK Hello, jeste to dostanes s vratkou.

-- 6. 12. 2018 12:05 --

ja platil dost Revolut Metal, protoze vratka 1% :)
treborit
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků