Kam na zimu do teplych krajin?

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ultima radiator 27. 12. 2018 17:16

Velci cestovatele a svetobeznici, poradte mi, kam by se bylo dobre odstehovat na zimu do teplych krajin, az nebudu muset chodit do zamestnani. Kazdorocne asitak od zacatku prosince do konce brezna, aby se tam dal pronajmout nejaky apartman nebo byt na 4 mesice, aby to vyslo levne a letenky take levne. Mate sami neco takoveho vyhlednuteho? Na leto bych se zas vratil domu. Existuji nejake takove destinace, kde se specializuji na ubytovani duchodcu pres zimu v teple?
ultima radiator
Návštěvník

Odeslat příspěvekod curvecardik 27. 12. 2018 23:51

Armáda spásy Mikulov na Moravě.
curvecardik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 12. 2018 08:29

Jeden místní člen pravidelně jezdí do Kambodži. Ale moc levné letenky tam nejsou a i cenově se to tam začíná zvedat.
Pak záleží na tom, jestli si to představuješ někde u moře, nebo prostě někde kdekoliv. Levně se dá dostat do Turecka a mimo turistické oblasti i velmi levně bydlet, ale co tam chceš dělat? Ležet v pokoji?
Každému vyhovuje něco jiného, já si po původním nadšení z hotelových resortů v Karibiku dokážu spíše představit dlouhodobě žít a cestovat po východních slovanských zemích, kde mi je bližší jazyk a kde je (zatím) extrémně levně.


Myslím, že nejlepší varianta bude řešit to, až to nastane a klidně každý rok letět někam jinam.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima radiator 28. 12. 2018 09:06

No setkal jsem se ted s clovekem, jehoz rodice odletaji kazdou zimu na ctyri mesice na Kanarske ostrovy, ostrov Grand Canaria asi, jsou to duchodci, pry to neni zas tak drahe a da se mesic zaplatit ze dvou standardnich duchodu, a vcetne letenky, kdyz tam jsou 4 mesice. Takze predpokladam ze do 20000 Kc mesic. Akorat to asi neni pres ceske cestovky, ale objednané přímo na místě, protože jeho matka se domluví anglicky, francouzsky, nemecky i španelsky. Ríkal, ze tam zimu takhle preckavaji v teple hlavne duchodci z Nemecka, ze pro ne je to i levnejsi, nez zivotni naklady v Nemecku. Maji tam takto na 4 zimni mesice pronajaty apartmany. Me by stacilo takove misto, kde by bylo pres zimu tak teplo, aby se tam dalo jezdit po okoli na kole v kratasech, nemusi to byt u more, ale hezka priroda vyhodou. Samozrejme zas, aby tam nebehali medvedi a jina drava zver, co by cyklistu slupli i s kratasy. Umim trochu nemecky, asi bych se po mesici v cizine domluvil i jinym jazykem, cloveka to donuti.
ultima radiator
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 28. 12. 2018 11:38

Thajsko.

Mají specificky "Retirement visa" program pro 50+ let:
http://www.thaiembassy.com/retire/retire.php

Dlouhodobě se rozumné bydlení dá pronajmout za 5.000 Kč / měsíc a fantastické jídlo a nějaké to pití za stejnou cenu. Takže za 10t / měsíc jsi v super krajině, stabilní, přátelské a u moře.

Econony letenka cca 11t Kč.

To se dá celé i z důchodu ;)

"Retirement visa" vyžaduje 800 000 THB (cca půl mil Kč) prokázat při žádosti o vízum v thajské bance nebo cca 45t Kč / měsíc příjem (může být v ČR). Po prvotní žádosti se dá prodlužovat už z Thajska...

Jiná možnost je při příletu "on arrival" visa zdarma na měsíc, dá se pak prodloužit, anebo odjet vedle do Kambodže, na konzulátě požádat o 3 měsíční vízum a zase zpět. "Visa run" :)

Podobnou možnost co Thajsko nabízí i Kambodža, akorát 55+ let.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vokounn 28. 12. 2018 13:46

Jednoznačně Florida.

Procestoval jsem toho celkem dost a Florida vychází nejlépe jak cenově tak i zábavou. To místo má naprosto všechno, od krásných pláží, skvělýho počasí, restaurací, sportů, nákupů, poznávání, zábavy, žádné jazykové bariéry nic.
Vokounn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 28. 12. 2018 14:33

Dá se ESTA a 90denní vízum prodloužit na 180 dní?
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 28. 12. 2018 14:43

Pokud do tepla na relax, Maledivy jsou to pravé...
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 28. 12. 2018 22:10

maledivy, zanzibar, sri lanka, Bali a cokoliv z indonesie, chytnout letenku do 10 tisíc a nazdar. plus to thajsko. a kdo má rád vietnamský jídla tak i Vietnam.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 28. 12. 2018 22:55

Exotické destinace nebrat, zvláště při x mesíčním pobytu. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že i při proočkování hrozí významné zdravotní problémy, a to už v severní Africe, natož ušmudlané Asii s podivnými jídly a zdroji. Choulostivá těla Evropanů nejsou na exotické "dobroty" a různé cizopasníky stavěné. Nejlevněji vychází pobyt na roštu v Pelhřimově....
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ultima radiator 29. 12. 2018 08:12

Najde se ale nejaka cast evropy, kde je pres celou zimu takove teplo, aby se tam dalo jezdit na kole v kratasech a tricku? Mozna Spanelsko?
ultima radiator
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 12. 2018 09:40

Celoročně na kolo asi nikde, když tam bude v zimě dost teplo, bude tam v létě na kolo zase moc teplo. Ale asi ostrovy ve Středozemním moři nalezejici k Francii, Itálii, Španělsku a Řecku.

Každopádně mi přijde trochu předčasné to řešit nyní, za pár let se může mnoho změnit.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 29. 12. 2018 09:54

Každopádně je nejvyší čas uzavřít vhodné komplexní pojištění osob a majetku. Optimální řešení vašich pojistek vám prodlouží komfortní život na velkém finančním polštáři. Sám jsem takto zajistitl už tisíce klientů z nichž někteří cestují po celém světě a moje speciální pojištění bez nepatřičných výluk již mnohokrát využili a pochvalují si jej.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ultima radiator 29. 12. 2018 09:59

Pojistit nechci.

Patrik: Nemyslim celorocne teplo, ale pres zimu teplo. Na leto bych se vracel do CR.
ultima radiator
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 29. 12. 2018 10:38

V Thajsku je nejčastější nemocí Evropana rýma :) Protože ve stínu je 35C a místnosti klimatizované na 20C. Jinak pohoda... Pokud člověk pije balenou vodu a jí v restauracích, nemá problém.

http://www.thajsko.com/rady/rady/tropnemoci.htm
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků