Převod peněz ze zahraničí

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jvolnik 31. 7. 2006 12:55

Prosím o radu. Jak s co nejmenší ztrátou převést NZD z účtu do ČR. Vybrat v hotovosti je příliš riskantní. Koupit cestovní šeky?
Děkuji
jvolnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 7. 2006 15:37

Pokud jde o velkou částku, tak bankovní převod (poplatek kolem 1 %, minimálně 200 - 500 Kč (podle banky)).
Pokud budeš chtít peníze měnit na hotovost, je dobré uzavřít smlouvu s některou firmou zabývající se devizovými obchody, (bude to lepším kurzem než v bance) a peníze poslat přímo na jejich účet.
Doporučuji: Divíšek, Citco. Dobré je předem se domluvit na kruzu (dá se dost vyhádat, hlavně u vyšších částek).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 8. 2006 08:05

Ještě doplnění:
Nebylo by od věci uvést výši částky. Jde o desetitisíce, statisíce?

1. Je možné poslat si ty peníze poštou. Nevím, kolik to stojí na NZ, ale z ČR do světa to stojí asi 100 Kč + 3 Kč / 1000 Kč pojištění. U menších částek to může vyjít levněji než bankovní převod.

2. Částku do nějakých 50 000 Kč bych klidně vezl v kapse.

3. U částky do 100 000 Kč je dobré zauvažovat o možnosti utratit je pomocí platební karty, záleží na tom, jaké jsou na NZ poplatky za vedení účtu, karty, atd a také možnost účet po vyčerpání zrušit "na dálku".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jvolnik 1. 8. 2006 12:45

Díky za informace. Pošlu je dál na NZ svému potomkovi. Snad se dle toho nějak zařídí.
jvolnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlava 21. 3. 2007 14:58

Použijte PayPay, převod Vás bude stát nějakých 6 korun + poplatek za převod na sběrný účet PayPay. Jakmile peníze dorazí na PayPay, za dalších 6 korun je lze poslat na libovolný účet v ČR.
Mimochodem PayPay je velmi výhodný i pro platby do zahraničí, kdy převod z CZ účtu na jiný kdekoli v zahraničí stojí zhruba 6Kč. To je pak o něčem jiném, než 220Kč za ten samý převod z České Spořitelny ...
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radar654 13. 5. 2007 01:19

radar654
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 5. 2007 06:54

radar654 píše::arrow: https://www.moneybookers.com/app/?rid=3017627
levne a rychle

Bohužel kolega neuvedl výši částky a od té se vše odvíjí. Mirkoplatební systémy (PayPal, PayPay, Moneybookers) jsou opravdu vhodné jen pro malé částky (nízké paušální poplatky). Naopak u velkých částek mohou být velmi nevýhodné (nevýhodné kurzy).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod makx 28. 9. 2007 10:21

Potreboval bych do CR prevest nejakych 5000 NZD. Premyslim o vybrani penez z bankomatu v Cechach. Problem je, ze ma platebni karta od Bank of New Zealand neni Visa ani Mastercard, ale EFTPOS. Vite nekdo, zda je mozne u nas doma pouzit EFTPOS platebni kartu?
makx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 9. 2007 08:05

V životě jsem neslyšel. Ale co takhle zkusit napsat přímo do některých bank? "Exotické" karty (např. American Express) bere třeba Komerční banka.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod makx 2. 10. 2007 10:46

Sel jsme se zaptat na pobocku Bank of New Zealand. Tam mi rekli, ze Visu/Matecard vydavaji jen novozelandskym residentum. Nicmene EFTPOS karta, kterou mi vydali, je mezinarodne platna a nalezi do jakehosi systemu Plus. V zahranici ji ale lze pouzit jen v bankomatech, poplatek je 7,50 NZD + 2,25% z vybrane castky, penize se prevedou pres stredni kurz, vybrat v mem pripade je mozne max 800 NZD. Na muj dotaz, zda je se da pouzit i v Cesku mi pracovnik banky na webu vyhledal, ze se z ni da platit napr. v bankomatech v prazskem metru, cili asi ve vsech sporitelnich. Me se zdaji podminky pro vyber z bankomatu dost nevyhodne a asi nakonec poslu penize z uctu na ucet.
makx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 10. 2007 13:56

Systém Plus má nějaké "techtle-mechtle" s VISOU. Takže IMHO by měl jít použít ve všech bankomatech, které akceptují VISU a nejspíš i v platebních terminálech.
Pokud si matně vzpomínám na mojí starou VISA kartu z ŽB, ta jsem na ní měl logo "PLUS".
Obrázek
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gormie 9. 10. 2007 10:02

Řeším obdobný problém a náhodou jsem narazil na tuhle diskusi. Existuje ještě možnost použít třeba služeb společnosti Western Union. Na kterékoliv pobočce složíte hotovost a adresát si peníze vyzvedne kdekoliv jinde na světě - a to okamžitě. Samozřejmě to není levná záležitost, ale je to nejrychlejší a nejjednodušší. V ČR má pobočky na každé poště, viz http://www.moneytransfer.cz.
Třeba se to někomu bude hodit.
gormie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 10. 2007 08:14

Western Union je příšerně drahá, vyplatí se jen a pouze v případě nutných urgentních převodů (v tom je ovšem nejlepší). Navíc zúčtuje vždy v USD, takže dochází k až dvojímu přepočtu (NZD->USD; USD->CZK).
To je lepší běžný bankovní převod, v případě nižší částky zahraniční poštovní poukázka (vplácí se v národní měně odesilatele, vyplácí se v národní měně příjemce). U NZD bych cenné psaní nepoužíval, neb je problém je u nás směnit (a když, tak pouze v některých bankách a ne zrovna výhodným kurzem)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renie 9. 11. 2007 21:42

Zdravím, mám takový dotaz. Moje známá má ve Skotské královské bance na účtu velkou částu v dolarech, ale nemůže se k nim dostat. Chtěla bych jí pomoc převést peníze na mé konto, aby si je následně mohla vybrat. Jakým způsobem se dají peníze ze Skotska převést na účet v České republice? A co je k tomu potřeba? A jaké jsou poplatky za takovéto transakce? Renie
Renie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 11. 2007 08:44

Administrativně nejméně náročné je, pokud ona ve své bance dá standardní pokyn k převodu na jiný účet. Je celkem lhostejné, zda jde o převod vnitrostátní nebo mezinárodní a zda "cílový" účet je její vlastní nebo cizí. Podmínky za jakých jde pokyn k převodu dát záleží na její bance, takže bych začal tam. Normálně tam zatelefonovat / napsat a zeptat se, jestli by jim třeba stačila úředně ověřená plná moc, nebo jakým způsobem dát pokyn, aniž by musela jet do Skotska.
Samozřejmě výhodnější je obvykle nechat si převést peníze na účet některé z nebankovních společností (výhodnější kurzy).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků