Převod peněz ze zahraničí

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 8. 2012 14:43

Varianta 1) najít si devizovou společnost, která obchoduje s SEK
může pomoci můj starší článek, nejsou tam ale všechny společnosti a např. REOL už neexistuje http://www.mesec.cz/clanky/zahranicni-p ... -usetrite/
Uzavřít s nima smlouvu a peníze poslat na jejich účet. Oni je promění na CZK (výhodnějším kurzem, než banka) a pošlou na zvolený český účet.

Problém bude v tom, že se SEK obchoduje jen málo devizovek, jen ty větší. A ty zase poměrně nerady uzavírají smlouvy, kde to vypadá na malý objem obchodů. Doporučil bych Akcentu, ale bohužel ta poslední dobou dost "zpychla" a už nebere drobné klienty tak ochotně, jako dříve. Můžeš mi zkusit poslat Jméno, příjmení + telefon a e-mail (přes soukromou zprávu zde na fóru) a můžu se pokusit to "protlačit"

Pak je tu varianta ještě na místě proměnit na EUR a poslat jako SEPA platbu. Mohla bys něco ušetřit na poplatcích (SEPA je levnější, než klasická zahraniční platba), navíc devizovek, které obchodují s EUR je celá řada a např. Easychange má zvláštní službu zaměřenou na drobné převody, takže ti s Tebou určitě smlouvu uzavřou. Nevýhoda je ve ztrátě na dvojí konverzi.

Varinata 2) je poslat to klasickým bankovním převodem do mBank. SEK mají v kurzovním lístku (deviza-nákup 2.9592), ale ten kurz není nic moc.

Varianta 3) zřídit si k účtu ve Švédsku platební kartu a tu poslat rodině do ČR. Oni by pak jednou měsíčně vybírali zde z bankomatu. Pak by to záleželo na tvé švédské bance, kolik si účtuje za výběr z bankomatu v zahraničí a jakým způsobem vypočítává konverzní kurzy. Může to vyjít (i vzhledem k nízké částce) nejlépe ze všech variant (když bude mít nízký poplatek a / nebo výhodný kurz), stejně jako bezkonkurenčně nejhůře (když bude mít vysoký poplatek a/nebo nevýhodný kurz).
Případně ještě lépe, když bude rodina místo výběrů kartou platit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 9. 2012 07:17

Ahoj Patriku

Mohl bys mi prosím poradit ohledně následujícího?:
Každý druhý měsíc mě chodí výplata v RMB (čínský juan) kterou přeposílám na český účet. Momentálně to funguje tak, že moje firma převede RMB na euro podle smlouvy a aktuálního kurzu a při zaslání se eura na můj účet u Airbanky automaticky převedou na Kč. Ve výsledku mě tohle dvojí směňování krátí příjem o 15%.

Nevíš o nějaké možnosti, jak co nejefektivněji převést RMB na Kč? Co jsem vyrozuměl, tak z číny nelze přímo posílat RMB. Jedná se asi o 100t Kč každý druhý měsíc. Převod samotný můžu ca 1-2 měsíce pozdržet.

Zkoušel jsem akcentu, ale tam nemají RMB účet, respektive by mohli řešit pouze druhou část transakce a to Eura na Kč.

Díky mnohokrát
Martin
anonymni

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 9. 2012 07:46

Jestli vubec nekdo je schopen obchodovat v RMB, tak Travelex. Ovsem ti se zameruji na velke obchody a je otazkou, jestli je nejakych 100K bude zajimat.
Kazdopadne muzes usetrit alespon pri smene €, misto do Air Bank (a poplatku 200 Kc za prichozi zahranicni platbu) bych si udelal Plus ucet u Zuno, € nechal prevest tam a odtamtud je poslal ke smene do nejake devizovky (doporucil bych udelat si vice smluv a trochu pred kazdou smenou "handlovat").
Pripadne se informuj, jestli nevyjde vyhodneji smena na $ (a zaslani primo do devizovky).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pmark 16. 10. 2012 23:32

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakým nejvýhdnějším způsobem lze převést peníze z Anglie, které budu v ČR dále používat ke koupi bytu?Jedná se zhruba o 13000 liber moje banka v Anglii je Barclays, která v ČR pokud se nepletu pobočku nemá.

Předem díky za odpověď.
Pmark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2012 01:14

Opet pres devizovku (Uk banka - devizovka - CZ banka). Tahle castka je dostatecne velka, aby se s tebou bavily (a smena byla bez poplatku) i ty vetsi (Akcenta, Exchange, Sab). Doporucuji uzavrit vice ramcovych smluv a nakonc vzit tu, ktera da nejlepsi kurz. Neoficialne by mel byt schopna zaridit i Easychange, ale kurzy pro GBP neznam.
Ucet v UK asi zadna nema (ale za dotaz nic nedas), takze pocitej s poplatkem za odchozi zahranicni platbu dle ceniku UK banky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pmark 18. 10. 2012 00:46

Chtěl jsem se ještě zeptat, kdybych vyuźil devizovku, jak dlouho by trvalo než by se celá transakce uskutečnila a já mohl peníze použít pro nákup bytu, dále jsem se chtěl zeptat jak hodně by bylo ztrátové poslat peníze z Baclays na můj účet do České spořitelny a pak dále s pěnězi nakládat.
Pmark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 10. 2012 01:25

S devizovkou je to asi o 2 az 4 dny delsi.
U CS zaplatis navic 1 % poplatek za prichozi cizomenovou platbu a tratis cca 50 haleru na kurzu na 1 libre. (samozrejme zalezi na tom, co si s devizovkou dokazes uhadat).
Vyhoda devizovky je, ze kurz si muzes dohodnout predem, pred uskutecnenim prevodu a vyhnout se tak nahlemu vykyvu. U (jakekoliv) banky cekas na prekvapeni, jaky bude v den prichodu platby kurz.

-- 18. 10. 2012 02:25 --

PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amazing 6. 7. 2013 11:43

Dobrý den, chci se zeptat, co potřebuju všechno znát, aby fyzická osoba převedla z banky v Londýně mě na účet v ČR poměrně velikou částku v librech ???
Amazing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 7. 2013 04:21

Odesilatel bude potřebovat jen číslo tvého účtu (ideálně ve formátu IBAN) a SWIFT (mezinárodní směrový kód banky).
Některé banky ještě vyžadují jméno majitele účtu (tedy tvoje jméno) a název banky (někdy i s adresou sídla).

Na výši převáděné částky nezáleží.

Mimochodem, ten dotaz zní trochu podezřele, nenapsal ti náhodou někdo z britské loterie, že jsi vyhrál milion liber, nebo něco podobného?
Kdyžtak doporučuji pozornosti můj článek:

http://www.mesec.cz/clanky/financni-pod ... internetu/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hana peach 28. 11. 2013 17:28

Dobrý den,
potřebovala bych poradit co by bylo pro mně nejvýhodnější, žiju v UK mám bankovní účet u HSBC potřebuji zasílat každý měsíc peníze do čr pro mé rodiče uvažovala jsem o založení devizového účtu v ČR s tím že by si moji rodiče mohli vybírat peníze podle toho jaký by byl kurz libry, ale nevím jestli to je dobrý nápad, prosím o radu , co je nejlepší nebo jaké služby využít.
hana peach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 11. 2013 06:59

1) o jakou jde částku
2) jakým způsobem budou rodiče peníze používat?

Jedna z nejlevnějších možností je zaslat rodičům platební kartu, kterou budou přímo platit v (lépe) obchodech, nebo (hůře) vybírat z bankomatů.
Předem ale doporučuji zjistit si, jakou má banka kurzovou politiku. Můj známý pracoval v UK a říkal mi, že konverzní kurzy jeho banky byly hodně špatné (přes 5 % nad střed).

Pokud půjde o větší částky, doporučil bych využít služeb devizových společností
http://trhy.mesec.cz/clanky/prisnejsi-p ... neprezily/

Devizovému účtu bych moc nefandil, jsou to další zbytečné poplatky navíc, zvláště když rodiče stejně budou utrácet v korunách.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hana peach 30. 11. 2013 12:28

Děkuji za odpověd zkusím si zjistit něco více o kurzové politice banky. Nejednalo by se o vysoké částky tak kolem 100 nebo 200 liber měsíčně. Měli by to na učtu a jak by potřebovali vybrali by si...ale podle toho co jsem si dále pozjištovala, asi bude nejlepší posílat menší částky v hotovosti poštou a oni si to budou ukládat do šuplíku...není to sice bezpečné řešení...ale než zbytečně platit...
hana peach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 12. 2013 16:53

Pokud britská pošta umí cenné psaní, může to být možnost. Od nás do UK to vyjde s pojištěním lehce nad 100 Kč, v opačném směru očekávám podobnou cenu - samozřejmě za předpokladu, že anglická pošta cenné psaní umí. Nepojištěným dopisem zasílat hotovost nedoporučuji.

Pokud půjde o takto malé částky, tak bych skutečně upřednostňoval platební kartu, kterou budou rodiče zde v ČR platit nebo vybírat hotovost. Zkusil bych z banky vylomit kartu na jméno jednoho z rodičů, ale pokud to nepůjde, tak ať klidně platí kartou na cizí jméno, ve většině obchodech to stejně nekontrolují.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 12. 2013 17:59

Jedno z nejlevnějších řešení bude ta karta - možná ještě lepší než od banky bude Prepaid MasterCard od Skrillu, roční vedení stojí 10 € (£8.30), výběr z bankomatu 1,80 € (£1.49), nabíjet ji budeš moct např. převodem poplatek za konverzi měn je 2,49 % nad střed, což bude nejspíš méně než u většiny britských bank (jejich kurzy jsou opravdu velmi špatné, asi tak 3 měsíce zpět si chtěl kolega nechat převést pár desítek liber, co mu zbyly na účtu v Británii, tak jsem mu nabídl, ať mi je pošle do Citibank, kde nebude aspoň platit poplatek za přijetí platby v cizí měně, ale při odesílání platby mu banka nabídla konverzi na CZK dle jejich podmínek, on to odklikl a pak jsem to přepočítal, že na kurzu tratil nějakých 0,40 CZK/GBP vůči Citibank, kurz ČNB byl dokonce snad o korunu vyšší, takže to dělalo zhruba těch 5 % nad střed - nevím už která banka to byla přesně, ke mně to přišlo už z UCB).
Každopádně nejlepší ji bude používat rovnou na placení, na výběry s ohledem na poplatky používat spíše výjimečně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod furano 8. 4. 2015 20:21

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně pravidelného měsičního posílání eur z Německa na bankovní konto v ČR. Chápu to správně, že jsou zde dvě možnosti? 1) Poslat to jako zahraniční platbu s dost vysokými poplatky. 2) Poslat to jako SEPA-platbu, která by měla být možná, i když ČR nemá euro? Co se stane, když bude platba poslána na korunový účet? Dojde zde k přepočtu na koruny nebo to banka odmítne a platbu vrátí? Má někdo zkušenosti s takovou platbou? Popř. ví někdo, jestli je možné otevřít bez bydliště v Německu běžný účet v Německu? Je zde kromě VR Lobau-Zittau ještě nějaká další banka, která to umožňuje? Díky
furano
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků