Převod peněz ze zahraničí

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sysss 28. 8. 2009 09:08

PatrikChrz píše:Každopádně nejdříve je třeba uzavřít rámcovou smlouvu. Uzavírá se jednou "na věčné časy" a za uzavření ani trvání se nic neplatí (sám mám tři :D), snad jen známku na dopis.
Pak jsou dvě možnosti.
1) jednorázová akce - výhoda je v tom, že člověk hned při sjednání obchodu ví, kolik dostane v korunách a pokud se mu nabízený kurz nelíbí, jednoduše obchod neuzavře. V transakci si člověk dohodne jakým způsobem devizová společnost platbu identifikuje (částka, zpráva pro příjemce,...) a na jaký účet pošle společnost příslušný obnos v CZK. Smlouva pak vypadá takto:
http://img253.imageshack.us/img253/3244/obchodue3.jpg


Doby den. Jen bych chtel doplnit, ze me se s Wallich FX smlouvu uzavrit nepovedlo. Pry nestoji o jednorazove akce, ze z takoveho prevodu nic nemaji :(
sysss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2009 09:16

Jo, bohužel změnili podmínky. Ale WallichFX není jediná společnost - v pátek minulý týden jsem uzavíral smlouvu s Devizy.cz, která má nejen všechy příchozí platby, ale navíc má dokonce i odesílání do EU zdarma.

Problém by neměl být ani s REOL, kteří chtějí za příchozí platbu akceptovatelných 80 Kč.

Další varianta, pokud se ti nechce čekat na to až uzavření proběhne a platit náklady (Devizy.cz vyžadují úředně potvrzený podpis na smlouvě - min. 30 Kč a identifikaci osoby - min. 200 Kč na Magistrátě) můžeš to udělat přes mojí smlouvu :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sysss 28. 8. 2009 09:49

hm, a to by slo?
sysss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2009 09:53

Není problém. Napiš SZ - jakou částku odkud kam a já se zeptám na podmínky
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čarodějka 24. 9. 2009 17:58

Dobrý den.Moje otázka je jednoduchá.Potřebuji poslat menší obnos peněz, nejlépe každý měsíc do Egypta.Jak nejlépe a hlavně nejlevněji tento převod uskutečnit? ;-) Děkuji za odpověď.
čarodějka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 9. 2009 18:19

Jaká měna? Jestli to má být v egyptských librách, tak budeš mít celkem problém - jedině klasické bankovní převody tedy s minimálním poplatkem 100 až 350 Kč.
Pokud to bude nějaká "normální" měna (USD, GBP, EUR), tak asi REOL - poplatek 100 Kč a když to bude EUR a navíc budeš mít to štěstí, že bude banka "SEPA - Kompatibilní" tak přes FIO za 50 Kč

Pak je tu ještě PayPal - ale ten vyžaduje, aby i druhá strana měla PayPal a nevím, jestli je možné mit PayPal účet v egyptských librách.

No a samozřejmě pošta - cenné psaní. Při malé hmotnosti by se cena měla pohybovat kolem 100 Kč. Opět problém, kde seženeš EGP.

Eventuelně je tu ještě PayPay.sk (neplést s PayPal). Zde je poplatek 3.99% max. 40.00 CZK, plus ale další 2,5 % za konverzi, plus ještě možná další poplatek 1 %. Viz https://www.paypay.com/b_menu/user_fees ... 61&lang=cz
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 29. 9. 2009 11:50

Když si nechám ze Slovenska z účtu Tatrabanky přes IBAN a SWIFT slovenského Fia poslat 5000 eur, je tedy výhodné si to pak v rámci Fia převést na koruny přes Devizy.cz?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 9. 2009 11:58

1) nenechávej si to převádět jako zahraniční převod, ale jako klasický vnitroslovenský převod. Tedy číslo účtu lomeno kód banky 8330.
Samozřejmě je třeba založit si účet EURový, pokud by to došlo na korunový, tak se to okamžitě převede kurzem deviza-nákup dle ČSOB
2) EURa z EURového účtu poslat na slovenský účet devizy.cz (předpokládám, že nějaký mají, když mi chodí potvrzení o realizaci obchodu, tak je ze slovenské Unicreditbank).
Vyděláš na rozdílu kurzu. Kolik bude těžko říct, bude záležet i na sumě.

Já jsem dnes posílal do Německa přes devizy.cz necelých 11 EUR. Kurz jsem dostal 25,522. Kurz ČSOB deviza-prodej je 25,643. Rozdíl tedy 12 haléřů na 1 EURu. Na 5000 EURo to dělá 605 Kč. Jenže pokud by šlo o obchod za 5000 EURo, čekám, že bys dostal úplně jiný kurz. U REOLu jsem míval rozdíl i 50 haléřů na 1 EURu, to už by dělalo 2500 Kč :D. A REOL má účet na Slovensku tuším taky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 29. 9. 2009 12:03

PatrikChrz: reol má účet na slovensku určitě... kdyby někoho zajímalo jaké číslo a u jaké banky, můžu mrknout do výpisů...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 29. 9. 2009 12:30

Tak když pošlu 5000 euro na eurový účet Fio, pak zkonvertuju přes Devizy.cz, při rozdílu 12 haléřů to dělá zisk pro mě 600 Kč, to není zas tak moc...

Edit: jo, aha, já to s tím kurzem nepochopil, takže zisk 2500 Kč je už samozřejmě zajímavý :)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 9. 2009 12:35

Jenže jak jsem psal, při obchodu v hodnotě 5000 EURo dostaneš jiný kurz, než jsem dostal já při obchodu v hodnotě necelých 11 EURo (přesně 10,89 EUR). Já to odhaduji tak někde mezi 1500 a 2,5 tisíce.
A i těch šest stovek "za nic" není k zahození, tak proč to tak neuděláš?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 29. 9. 2009 12:39

No jasně, eurový účet mám :)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 28. 10. 2009 15:03

Ahoj, potřebuju poradit. Před několika měsíci jsem se vrátil z Anglie a nechal jsem si na účtě cca 250 liber (karta VISA u banky Loyds).

Chtěl bych si je vybrat, ale nevím jak? Je dobrý si vybrat nějakou banku (mám účet u ČSOB) nebo snad stačí zajít do bankomatu?

Díkec! :-)
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 10. 2009 15:17

Chceš mít ty peníze v librách nebo v korunách?
Pokud v korunách, tak je nejlepší variantou devizová společnost. Převedeš to na jejich účet, oni to promění do CZK (lepším kurzem než banka) a následně to přepošlou na tvůj český bankovní účet.
Jediný poplatek, který budeš platit je tvé anglické bance za převod do ČR.
Za pozornost stojí REOL, který chce za příchozí platbu 80 Kč. WallichFx již bohužel skončil, snad možná ještě Devizy.cz, resp. jejich služba trasnfers4free, kde jsou příchozí platby v GBP zdarma.

S Devizy.cz mám jen klasickou "dospělou" smlouvu, transfers4free jsem zatím nezkoušel.
Více o zahraničních převodech třeba zde:

http://www.mesec.cz/clanky/jak-prijmout ... zahranici/

Také si tam peníze můžeš nechat pro případ, že bys např. něco nakupoval na anglickém eShopu, nebo že by ses tam někdy vrátil. Výběr z bankomatu nebo placení kartou mimo UK moc nedoporučuji, protože anglické banky mívají velmi nevýhodné konverzní kurzy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 29. 10. 2009 21:01

Peníze chci mít v korunách. Ale navnadil jsi mě na myšlenku, že si ty peníze ještě nechám na účtě. Platnost karty je ještě téměř 2 roky. Hodí se to třeba kvuli angl. aerolinkám např. BmiBaby.

Zaujalo mě nakupování na angl. eShopu. Máš s tím zkušenosti? Čeho se vyvarovat např? Moc tomu nevěřím, člověk nejdřív musí poslat libry a potom možná dojde zboží.. přitom zboží mají levnější, to je lákavý.

Každopádně děkuji za informaci, aspoň vím, co lze dělat!
Jey-Jey
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků