Kde koupit EURO?

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2009 16:52

Jey-Jey píše:U nás jsem narazil na nejlepší cenu http://www.eproton.cz 24.700+doprava.
Pokud na Slovensku ji seženu za 21.150 + doprava(400 kč), tak rozdíl 3.500 není k zahození.

http://www.obchodni-dum.cz/philips-42pf ... rny/61541/
23 990 Kč + 200 Kč PHE. Doprava zdarma.

Těch 21 150 + doprava mi přijde trochu moc optimistické. Cena je 851,02 €. Když vezmu kurz ČSOB deviza-prodej (25,959 ), vychází mí 22 091 Kč. Přes Cetelku to budeš mít o něco levnější, když budu počítat středový kurz + 0,5 % jak obvykle vychází 21 809 Kč.

Koukám, že ČSOB má středový kurz výše než ČNB, že by očekávala pokles koruny?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2009 16:56

100 Km? To máš ty 4 stovky jen na benzín. Opotřebení auta nepočítáš (maziva, pneumatiky,..). V zákoně o náhradách se počítá 3,50 / km, těžko říct kolik jsou reálné náklady, ale nepředpokládám, že by si to vycucali z prstu.

Takže jsme zhruba na tisícovce rozdílu oproti ceně v eShopu u nás, s tím, že ty neseš riziko v případě závady (doprava zpět do SR) a riziko poškození během přepravy.

Kdyby sis jel zalyžovat do Tater a při zpáteční cestě ses stavil v obchodě a koupil jí, tak beru. Ale jet tam jen kvůli tisícikorunovému rozdílu, nejsem si jist, jestli se to vyplatí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 11. 11. 2009 17:07

úplně jsem zapomněl, že musím splácet Cetelem :) ta je nastavena na nulovej úrok 50dní. V eprotonu jsem ji chtěl koupit, pač přes Triangl je forma splátky 4M, tzn. 10% z ceny a zbytek do 4 měsíců a nepřeplatíš. To se mi líbilo.
Auto je od toho, aby jezdilo. Ňáka amortizace... :)
Obchodní-dům?.. sakra, ještě to musím zvážit, jak se rozhodnout. Platit celou sumu najednou 8-S
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 11. 11. 2009 17:16

Tak to je hustý!! Tam je taky Triangl. Paráda!!! Ať žije Triangl :)
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2009 17:22

Počkej, ty jako chceš kupovat TV na úvěr? Tak to se na to vybodni, to je úchylárna. Šetři a po Vánocích koupíš za hotové a ještě levněji.

http://www.e15.cz/byznys/technologie-a- ... y-netahnou

Kdybys na tom přeci trval, tak Obchodní dům nabízí Triangl taky (I tu variantu 4 M). Ale já bych nákup zbytných věcí na úvěr nedoporučoval.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 11. 11. 2009 17:38

ale ten Triangl typ úvěru 4M je dobrej. Nic nepřeplatíš a 5.000 měsíčně nebo kolik, to se dá.

Ufff, ten odkaz.. to budu čekat.. a není jistý, že budou slevy, ne?:)
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2009 17:41

Já jsem ten typ, co si nekupuje věci, na které nemá. Pro mě to prostě není, ale kdo chce kam,...

Jo, jistý není nic, ani to, že se dožiješ rána :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 11. 11. 2009 20:51

Jey-Jey: Neboj, slevy budou. Teď někde psali, že už na velkoplošné LCD TV se neprodávají a to na ně byly v uplynulých měsících velké slevy a po Novém roce tuplem. Je dost kolíků co si vezmou půjčku, aby si pod strom nadělili "metrovou plazmu" (byť to de facto byla 82cm LCD) a mohli se koukat na nadílku TV programů ve velkém stylu.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 11. 11. 2009 21:14

oka, tak jste mě přeargumentovali a ještě vydržím. Škoda, už jsem se těšil, jak si to sladím s pc. Každopádně budu sledovat ceny dál.
A místo bedny si koupím pořádnou matraci :-)
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2009 21:26

Jey-Jey píše:oka, tak jste mě přeargumentovali a ještě vydržím. Škoda, už jsem se těšil, jak si to sladím s pc.

Taky se k tomu chystám. Od vypnutí analogu jsem bez TV (koupil jsem si USB tuner k notebooku). Taky chci k tomu připojit notebook - mám totiž takovou "nemoc", čumím na TV a když zachytím něco zajímavého, tak hned zmenším obraz do levého horního rohu a jdu hledat na Google o čem se to tam vlastně mluví. Takže moje představa je trvale puštěný počítač (asi využiji současný NB, nebo koupím nějaké miniPC) připojení k TV a bezdrátová klávesnice + myš do postele :mrgreen:

Nemáte někdo tip na bezdrátovou klávesnici s možností připojení drátové myši? Eventuelně ještě s možností připojit do 230 V (přes adaptér samozřejmě), abych nemusel řešit baterky?

Jenže zatím si nemůžu pomoct, ty LCDčka mi přijdou, že mají ty barvy tak trochu mimo. Chci na tom dělat i grafiku - taková Full HD TV na fotku a panely nástrojů mít na displeji od NB - docela příjemná představa.
No a Plasma se na připojení k počítači nehodí (vypalování). Uvidíme po Novém roce, jak to bude s nabídkou a s cenami.

Jey-Jey píše:A místo bedny si koupím pořádnou matraci :-)

Jasně, zdraví je přednější. A ty příjemné věci, co se na ní dají dělat, kam se hrabe nějaká TV :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 13. 2. 2011 08:41

vvvaclav píše: tipy na dobry kurz?

Teraz má česká koruna mimoriadne výhodný kurz .... hádam sa to prejaví aj u bežného českého spotrebiteľa. V prihraničných oblastiach si môže občan odbehnúť k susedom na nákupy,ale vnútrozemec :hm
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků