Dotaz na alimenty

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jirkastasny 27. 9. 2017 16:55

Všechny zdravím a za případné odpovědi předem děkuji.

Nyní jsem nezaměstnaný, letos jsem totiž ke konci školního roku ukončil studia na vysoké škola. Navíc jsem po dopravní nehodě a mám přiznaný invalidní důchod II. stupně. Moje otázka spočívá v tom, zda-li mám ještě nárok jako nevýdělečně činný na alimenty. Nebo zda musím svému otci oznámit ukončení jeho povinnosti.
jirkastasny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maru.s 27. 9. 2017 18:43

Nic otci oznamovat nemusis, vyzivovaci povinnost skonci okamzikem, kdy je dite schopno se samo zivit, anebo snatkem, pokud neni v rozsudku uvedeno jinak. U invalidy muze nastat situace, ze se nebude schopen kvuli svemu postizeni nikdy sam zivit, takze bude vyzivovaci povinnost trvat po cely zivot a to i kdyz bude treba zamestnan na zkraceny uvazek. Ale to zalezi na konkretnim postizeni, pracovnich prilezitostech v miste jeho bydliste, vysi socialnich davek, prijmy a vydaje, ..., posuzuje to soud na navrh jedne ze stran. Cili kdyz ted prestane otec platit s tim, ze uz jsi vystudoval, muzes navrhnout soudu, aby platil dal, stejne tak on muze navrhnout soudu konec sve vyzivovaci povinnosti, vyhraje ten, kdo sve stanovisko lepe oduvodni. Dokud plati, tak to neres.
maru.s
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirkastasny 13. 10. 2017 11:33

maru.s píše:Nic otci oznamovat nemusis, vyzivovaci povinnost skonci okamzikem, kdy je dite schopno se samo zivit, anebo snatkem, pokud neni v rozsudku uvedeno jinak. U invalidy muze nastat situace, ze se nebude schopen kvuli svemu postizeni nikdy sam zivit, takze bude vyzivovaci povinnost trvat po cely zivot a to i kdyz bude treba zamestnan na zkraceny uvazek. Ale to zalezi na konkretnim postizeni, pracovnich prilezitostech v miste jeho bydliste, vysi socialnich davek, prijmy a vydaje, ..., posuzuje to soud na navrh jedne ze stran. Cili kdyz ted prestane otec platit s tim, ze uz jsi vystudoval, muzes navrhnout soudu, aby platil dal, stejne tak on muze navrhnout soudu konec sve vyzivovaci povinnosti, vyhraje ten, kdo sve stanovisko lepe oduvodni. Dokud plati, tak to neres.

Moc děkuji.
jirkastasny
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků