nová eObčanka, portál občana od 1.7.2018

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sorra 10. 7. 2018 20:59

To musel vedet predem, ze je to k nicemu, presto za nej platil dobrovolne 500 Kc. Treba to pro nej nejaky skryty ucel melo?
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hlava 10. 7. 2018 21:23

Nevite nekdo, jak je to s tim elektronickym podpisem nahratym na obcance? Ten bude mit trvalou platnost, anebo se bude muset jako nyni rok co rok obnovovat?
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 10. 7. 2018 23:20

S474N píše:Ach jo, asi mas problemy se ctenim. Za bezny typ OP se neplatilo, za verzi s cipem se platilo. Dovedes to rozlisit?

PS: je exSpirace a ne expirace.


Taky má chip, musel jsem si určit nějaký PIN k němu, ale nikdy jsem jej nikdy nevyužil...
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 7. 2018 16:59

S474N píše:
PS: je exSpirace a ne expirace.


Podle ustavu pro jazyk cesky lze oboje.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 11. 7. 2018 19:21

sorra: proboha, nauc se cist, vzdyt jsem jasne psal "samozrejme k nicemu", jen spousta slibu, kdy se nic nerealizovalo.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sorra 11. 7. 2018 20:12

To ale bylo dopredu jasne. :D
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 11. 7. 2018 21:53

sorra: jeste, ze te tu mame. Skoda, ze jsem te neznal driv, mohl jsem usetrit. Ale takto je aspon videt, ze ta cash tam je, kdyz si muzu dovolit utracet za nesmysly :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sorra 12. 7. 2018 03:23

O ano, ty jsi byl vzdy trochu jiny nez my kolenovrti. :lol:
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 7. 2018 06:48

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sorra 12. 7. 2018 07:17

Takze lepsi je mit datovou schranku, ta byla vzdy zdarma.
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hlava 27. 8. 2018 09:52

Minulý měsíc jsem zrušil trvalý pobyt v ČR, nechal jsem si k tomu udělat novou občanku s čipem.
Odstěhoval jsem se z ČR, takže do čipové občanky vkládám velké nadějě, že mi usnadní komunikaci na dálku s úřady (mj. v souvislosti s ještě aktivní živností v ČR). Podotýkám, že datovou schránku nechci. Prokousal jsem se aktivací občanky (tu hromadu kódů fakt mohl vymyslet jen pitomec), úspěšně se s ní přihlásil na různé portály přes portál občana.

Co mi ale není jasné. Občankou se lze přihlásit mj. i na daňový portál finanční správy.
Abych mohl podat daňové přiznání, stačí mi být přihlášen občankou, anebo k tomu ještě potřebuju i elektronický podpis? To jsem nikde nevykoumal ...

Jinak úplně tu novou občanku nechápu - všude v portálu občana se píše, že aby mohla fungovat komunikace s úřady, je nutné mít i osobní datovou schránku. To pak postrádá smysl mít i občanku s čipem, když mám datovou schránku, ne ... ??
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 27. 8. 2018 10:10

myslím, že to ideálně funguje jako doplněk datové schránky, největší výhoda je, že to prý nahradí placený datový trezor a uschová datové zprávy zdarma
nesmysl je, že při aktivaci úředník chce 3 různé PINy
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 27. 8. 2018 12:40

To jako fakt, ze to zdarma zalohuje datove zpravy na neomezenou dobu? Tomu neverim.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 27. 8. 2018 15:32

ja to nezkousel, zatim mam pouze datovku, ale tady to zminuji:
Výhodou je, že si na Portálu můžete zadarmo archivovat poštu z datové schránky, která se z ní jinak po 90 dnech automaticky maže.
Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/eobcanka-tes ... nomika_rts
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 27. 8. 2018 18:22

Tak par novinek, nakonec jsem se rozhoupal si novy eOP taky poridit. Rozhybalo me to, ze z hlediska zakona vsichni ti, kteri drive platili 500 Kc za vydani OP s cipem (mezi 2012-2018) jsou nyni osvobozeni od poplatku. A dokonce i osvobozeni v rezimu "BLESK" (do peti dnu) nebo "SUPERBLESK" (do 24 hodin). No tak jsem toho vyuzil a uz mam eOP, vyzkouseno i prihlaseni a vsechno facha na jednicku. Takze za me spokojenost :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků