nová eObčanka, portál občana od 1.7.2018

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jumpmans 7. 9. 2018 13:10

Davam priznani k dpfo datovkou uz spoustu let vcetne oskenovanych priloh - hypoteky, dary, uroky, ruzna potvrzeni uz 5 let. Nikdy po mne nikdo nechtel neco poslat jeste postou. Kdyz neco chybelo, volali mi a stacil obyc mail s pdf
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 7. 9. 2018 13:28

audiobullys píše:plus se tam dodávaj originály podklady - zaměstnavatel, úroky z hypo, stavebka, penzijní fond, někdo má i z pojiśtovny, někdo dary do fondu

Vše toto stačí datovkou poslat jako PDF, a prostě přiložit ke zprávě.
Řadu let nikdo nic nechce vytištěné.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 7. 9. 2018 14:49

Já si hned říkal, že je to hoax. A jak píše jumpmans, tak i kdyby něco chybělo, tak stačí poslat správkyni pošty mail s přílohou a oni si to zařadí. Dneska ta státní správa funguje elektronicky kupodivu velmi dobře (když teda pominu ty problémy s nefunkčností osobních certifikátů prakticky ve všech prohlížečích).
Mr.Scully
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 8. 9. 2018 11:03

U nás na fu to bez podkladů papírových nevyplácejí - ty přeplatky, možná pokud máte 0 nebo něco platit tak to nepotřebujou, stejně tak když to posílá daň.poradce.
Ale pokud je to někde jinak , tak bych se vůbec nedivil, vedoucí ani neumí a nezná termíny dokdy se může daň.priznani posílat bez pokuty a penále, na jiným okresním fu si zas vymýšlej svoje verze zákona kdo má platit daň.
Jinej fu ve vedlejším kraji ani neumí spočítat daň z nabytí nemovitosti a klidně určí daň o 50 procent nižší.misto 4800 jen 2400 a ještě jim to říkáte po tlf že ta daň asi bude vyšší než z kupní ceny.
I na minulým fu mi říkali že je sice hezký, že to máj nahraný elektronicky, ale že musejí vidět a mít fyzicky ty podklady. A jak to nemaj tak volají že se to musí dodat.- když to ztratí krava na podatelně třeba.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 8. 9. 2018 11:14

Ta teorie s preplatkama je mimo - preplatek na dani jsem mel vzdy a vzdy byl bez problemu vyplacen. Postupne jsem vystridal 3 ruzne FU ve trech ruznych krajich. Vzdy jsem pouzival ty jejich online xml formulare a nahraval prilohy jako pdf. Odesilal pres datovou schranku. El. podpis nemam.
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 8. 9. 2018 21:22

Taky dělám přes net, přílohy nahrávám v PDF a posílám datovkou - poslední dva roky mám přeplatek a vždy jsem ho dostal.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 9. 2018 11:15

Presne to same ja, taky preplatky a taky bez problemu, vse v PDF.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor