Rok pauza z prac.procesu

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mracekpavel 12. 11. 2018 10:07

Dobrý den,
chtěl bych požádat o následující:
- Dobrá známá se na mě obrátila o pomoc jak postupovat
- Pracuje cca 20 let na pozici obchodní cestující a zdravotně je trochu v háji se zádama (auto dlouhé cesty), ale není žádná "kňůčala" nebo "socka ve smyslu zneužívání dávek..:))"
- Pracovně žádný problém za 20 let (věk 45 let), slušný výsledky
- Chce si dát cca rok pauzu, ale neví co je logičtější krok z budoucího hlediska a z hlediska peněz
- Rok pauza je myšleno buď dlouhodobá neschopenka nebo výpověď a nástup na úřad práce
- Po cca roce návrat do práce – není problém si něco najít na ½ úvazek
- Když dá výpověď, bude se muset přihlásit ÚP a chodit na pohovory ohledně hledání práce
- Když si nechá napsat dlouhodobou neschopnost – je to lepší krok z hlediska financí ?
- nejde zas tak primárně o finance, na placení důležitých splátek/provoz bydlení/energie má peníze našetřeny na rok dopředu
- jde o to, které finance jsou výhodnější – jestli se otravovat s úředníkama na ÚP nebo je lepší neschopenka
- nemá někdo zkušenosti ?
- na případné doplňující dotazy odpovím

Děkuji za každou odpověď

PM
mracekpavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rafael58 12. 11. 2018 10:27

ÚP snad není povinný, akorát bez něj je potřeba si platit zdravotní pojištění (a není podpora pochopitelně)
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 12. 11. 2018 10:48

Co to je ta nesmysl? Jak může vědět, že ji doktor nechá rok na neschopence s neomezenými vycházkami?
Sám jsem byl několik let na pracáku. Je to pohodička. Z počátku tam chodíš jednou za 14 dnů, pak se intervaly mezi schůzkami prodlužují na tři měsíce. Když seš hodně oráchlej, tak si založíš účet ze kterého si platíš poplatky za byt, energie a sociálka ti část nákladů zpětně na ten účet proplatí. Pokud jsi ještě drzejší a zapřeš majetek, tak můžeš jít na hmotnou nouzi. Celkově jsem dostával měsíčně mezi 11 až 12 tisíci za to, že jsem jednou za měsíc zajel na hmotnou nouzi a jednou za tří měsíce na sociálku a nechal si proplatit část poplatků za bydlení. Měsíčně jsem tomu obětoval mezi hodinou až dvěma.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 12. 11. 2018 11:00

Jestli se chce opravdu dát do kupy, tak to chce hlavně si naplánovat na tu pausu nějaký rozumný program, spíš než se zaměřit, jak ojeb*at stát. Ideálně zmizet třeba i jen na půl roku někam do tepla k moři, kde jsou náklady na pobyt nižší než v ČR a kde kvalitní masérka udělá za pár stovek a pár hodin víc práce než celé české zdravotnictví za několik let (vlastní zkušenost)..
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 11. 2018 11:43

Kde jsou naklady v teple u more nizsi nez v cr? Myslim tim ve stejny kvalite, ne zit nekde v hlineny chatrci.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 11. 2018 12:04

Třeba v Thajsku.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 11. 2018 12:14

Zkousel jsi to? Nebo nekoho znas?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 11. 2018 12:27

Já to pravidelně využívám, včetně dalších zemí. Jsem tady třeba i teď.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 11. 2018 12:30

Pak je otazka, co pavazujes za standard. Jestli zit jalo mistni nebo jako jako v evrope.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 11. 2018 12:43

Zdejší standard se od evropského v podstatě neliší, maximálně tak tím, že je běžná klimatizace, sejf, vchod do baráku na chipovou kartu, videokamery. Jinak normální malý byteček, italská dlažba a sanita, terasa, 55" televize s kabelovými kanály, velká lednice, wifi. Ale dá se to samé třeba v "retro" stylu nějaké koloniální vily s bazénem nebo styl bambusová chýše, představivosti se meze nekladou.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 11. 2018 12:46

Kdyz se koukam na ceny najmu, tak aby to bylo k bydleni, pod 800 dolaru jsem nic nesel. A to neni u more.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 11. 2018 12:51

Tak co je na internetu nevím, tady stačí projít ulici a podívat se na vývěsky.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack111 12. 11. 2018 12:56

A za kolik mas na ulici bydleni?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 11. 2018 13:43

Slušný tak cca 7000 za měsíc.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 24. 11. 2018 03:33

Jack111 píše:Kde jsou naklady v teple u more nizsi nez v cr? Myslim tim ve stejny kvalite, ne zit nekde v hlineny chatrci.


Na Bali? Copak uz nechces pracovat? :-))

Nejlepsi je na zimu ja jizni polokouli a inkasovat pasivni prijmy :-)) byt pronajmes anebo airbnb - to vydela 3x tolik na atraktivnim miste.

-- 24. 11. 2018 03:37 --

mracekpavel píše:Dobrý den,
- Dobrá známá se na mě obrátila o pomoc jak postupovat
PM


Proc se kazdy schovava za znameho? ;-))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků