Trvalý pobyt

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chjoo 7. 2. 2017 23:58

A posílá se to v dávkách. Takhle to ouřada zdůvodnil mně.
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 2. 2017 17:07

Otázka pak zní, k čemu vlastně tu občanku potřebujeme, když je teda tak složité ji vyrobit. Když se tak zamyslím, jediná situace za posledních mnoho let, kdy jsem OP potřeboval, byla pošta a banka. Proč po mě chce pokaždé OP pošta nechápu, když si jdu pro dopis, tak je snad jasné, že já jsem já, a že si přece nepůjde pro můj dopis někdo jiný (jak by se o něm dozvěděl?). V bance to asi i chápu, ale bance by mohl stačit pas nebo řidičák. Občanka je jeden z negativních pozůstatků totality.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod outlier 8. 2. 2017 17:33

Bance asi stačí pas, ajko skoro všem, kde nepotřebují ověřovat adresu. Ale občanka se líp nosí, je menší a praktičtější než pas. Co vím, tak v EU nemají ID karty jenom v Británii a Irsku. Ale jako potvrzení trvalého pobytu stačí i v jiných zemích třeba účet za elektřinu, to by se mělo zavést i u nás, ať se při přestěhování nemusí občanka hned měnit.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 8. 2. 2017 18:06

astrapa píše:Otázka pak zní, k čemu vlastně tu občanku potřebujeme, když je teda tak složité ji vyrobit. Když se tak zamyslím, jediná situace za posledních mnoho let, kdy jsem OP potřeboval, byla pošta a banka. Proč po mě chce pokaždé OP pošta nechápu, když si jdu pro dopis, tak je snad jasné, že já jsem já, a že si přece nepůjde pro můj dopis někdo jiný (jak by se o něm dozvěděl?). V bance to asi i chápu, ale bance by mohl stačit pas nebo řidičák. Občanka je jeden z negativních pozůstatků totality.


Třeba ten, kdo ti dopis nechal poslat.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 13. 4. 2017 16:47

outlier píše:Bance asi stačí pas, ajko skoro všem, kde nepotřebují ověřovat adresu. Ale občanka se líp nosí, je menší a praktičtější než pas. Co vím, tak v EU nemají ID karty jenom v Británii a Irsku. Ale jako potvrzení trvalého pobytu stačí i v jiných zemích třeba účet za elektřinu, to by se mělo zavést i u nás, ať se při přestěhování nemusí občanka hned měnit.


To by asi (nový) majitel tvého původního bytu nebyl rad, kdybys tam měl stále trvaly pobyt :-))

A kdybys chtěl trvaly pobyt jako institut zrušit, kam bys navrhoval svým dlužníkum (představ si na chvíli ze ti někdo dluží) adresovat výzvy?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků