výměna řidičského průkazu

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod outdoor1 22. 9. 2010 05:23

mam dotaz:
to, že je nutné vyměnit do konce roku ŘP ty co jsou vydané do roku 2000 je jasné!

ale pokud mám rok 2001 a moje povinnost je do konce roku 2013, můžu ho vyměnit už teď, jen přece skoro 10let je dlouha doma na takou folii... nebudu platit nejaký manipulační poplatek?
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 22. 9. 2010 06:35

Platit bys nic neměl, ale podle mne si řidičák měnit už teď je blbost ze dvou důvodů:

1. Budeš si jej měnit v době, kdy bude velký nápor žadatelů, co si řidičák musí vyměnit do konce roku. Můžeš se setkat i s nepříjemnou úřednicí, která ti to dá pěkně sežrat.

2. Platnost nového řidičáku je omezena 10 lety, čim dříve si jej uděláš, tím dříve ti vyprší jeho platnost.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš Novotný 22. 9. 2010 07:23

Vyměnit můžeš kdykoliv, ale musíš uvést nějaký důvod. Třeba že je porušena jeho celistvost nebo že fotografie už nesouhlasí se současnou podobou. Anebo jim tam nahlaš ztrátu starého a vydají ti nový, akorát asi ne zdarma.
Lukáš Novotný
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 9. 2010 08:00

To je zase knížecí rada... Proč by si nechával měnit řidičák za poplatek, když si ho může nechat vyměnit zadarmo, protože ho k tomu nutí zákon?
A filip983 má pravdu - jednak je nutno vyměnit řidičáky vydané do r. 2000 a spousta lidí tak ještě neučinila, takže bude na úřadech nával, druhak je zbytečné dobrovolně si zkracovat platnost.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 9. 2010 17:14

No ted se meni ridicikay tusim proto, aby mely hvezdicky s logem EU. Ale nekde probleskla informace, ze se jiz planuji dalsi vymeny, nepamatuji si uz z jakeho duvodu.

Nedivte se, ze je na uradech na konci terminu vymeny naval. Kdyz jsem si chtel nechat vymenit ten svuj predcasne (protoze jsem zaroven resil zmenu bydliste), musel jsme urednici premlouvat, ze to chci vyridit ted a ne tam zas litat znova. navic kdyz uz si nekdo vymysli povinnou vymenu, tak by mohl aspon nechat obeslat postizene doporucenyma dopisama, aby se to clovek dozvedel oficialni cestou.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 22. 9. 2010 17:21

Tak další výměny řidičáků jsou dané tím že mají už jen 10 letou platnost.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 9. 2010 18:01

Noxik píše:navic kdyz uz si nekdo vymysli povinnou vymenu, tak by mohl aspon nechat obeslat postizene doporucenyma dopisama, aby se to clovek dozvedel oficialni cestou.

a to zaplati kdo? informace v TV, novinach, na webu a na urednich deskach mestskych uradu jsou ti malo oficialni?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 9. 2010 18:14

mikicz: Zaplati to pochopitelne ten, kdo si to vymyslel. TV, noviny, web ani uredni desky neoslovuji konkretni lidi, kterych se to tyka.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 9. 2010 18:25

aha. no tak by to měl zaplatit ten, kdo vymyslel povinné řidičáky, ne? Nebo autoškoly, ty přece vydělávají na tom, že musíš mít ŘP abys mohl jezdit. Bavíme se o stovkách tisíc lidí a doba na výměnu byla několik let, takže dost času se to dozvědět. Minimálně přes rok to říkají ve zprávách že termín se blíží.
A ta informace o další výměně je JPP, nebo máš něco konkrétního? o sloučení ŘP a OP se mluví už cca 10 let, ale zákony nejsou ani zdaleka připravené, natož schválené...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 9. 2010 18:27

Noxik: ja bych tve prihlouple poznamky utnul jednoduchym: "neznalost zakona neomlouva". Preber si to jak chces.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 9. 2010 18:32

S474N píše:Noxik: ja bych tve prihlouple poznamky utnul jednoduchym: "neznalost zakona neomlouva". Preber si to jak chces.


To je prave to o cem mluvim. Nebo snad znas nekoho, kdo zna VSECHNY zakony presne z pameti? Slusnost je oslovit konkretni lidi, ne si neco vymyslet a nechat to odnest jine.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 9. 2010 18:34

Je taky slušnost oslovit všechny co platí daně, že se změnil zákon o dani z příjmu? Nebo u DPH? oboje mění tak 4x do roka, krát pár milionů doporučených dopisů...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 9. 2010 18:38

mikicz píše:Je taky slušnost oslovit všechny co platí daně, že se změnil zákon o dani z příjmu? Nebo u DPH? oboje mění tak 4x do roka, krát pár milionů doporučených dopisů...


No a ne snad? Nebo povazujete za normalni, ze nekdo neco zmeni a neda o tom nikomu adresne vedet? Bohuzel se to v dnesnim svete stava, ovsem to je jednani ....., ne rozumnych lidi.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 22. 9. 2010 18:38

Noxik: pokud se nepohybujes na verejnosti, nesledujes televizi ani noviny a dalsi komunikacni prostredky, tak urcite nemas ani RP a nemusis tim padem resit jeho vymenu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 9. 2010 18:41

Noxik: právě od toho tu máme sbírku zákonů, která vychází i postupně při změnách. a ne, na každou změnu čehokoliv se nemá posílat všem potenciálně zasaženým doporučený dopis. řekni mi prosímtě, kde na světe při změně zákona posílají každému upozornění. já o žádné takové zemi nevím
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků