Stridava pece o dite po rozvodu

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zved 16. 6. 2011 15:13

par detejlu od nekoho kdo ma stim zkusenosti.

S zenou jsme na vsem dohodnuti,dcera pujde papirove s ni do noveho bytu ktery tedkom kupuje jelikoz ji uz bude 14 let nechceme styk nejak hrotit ,nema smysl kdyz soud urci napr,kazdy druhy vikend a dcera by ke mne nechtele tak ji prece neprivezu nasilim a neposadim na zahradu jako trpajzlika.

Tedkom k faktum.Dcerka 8 a 9 tridu dochodi u nas na vesnici z nynejsiho domu to je necela 1,5km kdyz je pekne chodi pesky.autobus ji jede i zmesta dokonce skolni spoj ponevadz u nas SOU.Autobusem o 3 km dal .Kdyz ji zena pred 3 tadny sdelila rozhodnuti byl to proni sok ktery radne obrecela na druhy den se ji ptala jestli pujde sni do bytu(dcerka samozrejme o tom uz neco vi ze skoly nebu prvni ani ostatni)souhlasila je to prece mama a hlned si dala podminku ze bude kdykoliv mohla prijet na barak ma tu kamaradu ,svuj pokoj sve soukromi klid ten v panelaku nebude na zahradu fenku 4 letou s ni je nerozlucna dvojice a technicky to neni zaden problem. (Na tomhle jsme byli se zenou dohodnuti jiz predem absolutne nicim omezovany pohyb nasi dcery mezi nami)

Takze vlaste to bude stridava pece.Ale jak by to vypadalo kdy by jsem o ni chtel zazadat uredne prineslo by to nejake uredni zdlouhave operace.

Nekdo by mohl rict ze v tomhle jejim veku to je jedno dcera se i tak rozhodne sama .Pravda mne se jedna spis o to nevim jak to funguje moje predstava kdyz bude sverena do pece vyhradne zene tak ze ja zmizim z dokladu jako zak.zastupce.Vnitrne mi to vadi .

Ani nekalkuluji ze bych daval min na vyzivne to jsme se zenou domluveni a z ohlednili jsme to ze bude minimalne z 1/3 u mne se vsim vsudy.Samozrejme ze sni nebudu chodit na nakupy to necham na matce.

Prosim zkuste mi to vysvetlit jak vlastne vypada ve skutecnosti.
zved
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 17. 6. 2011 04:57

Nějak jsem nepochopil, na co se vlastně ptáš. Pro děti je nejlepší, když se rodiče dohodnou a vyjdou si navzájem vstříc, a hlavně přitom zohledněj přání dítěte. Dítě si časem samo rozhodne u kterého z rodičů chce být víc a u kterého míň. Pokud se začnete soudit a začnete si přes dítě dělat naschvály, tak to odnese nejvíc to dítě. Soud rozhodne většinou tak, že se to nelíbí ani jedné straně sporu.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zved 17. 6. 2011 08:26

Je videt ze jsi nepochopil dotaz.Jsme se zenou dohodnuti ze dcera se oficialne odstehuje sni.a jak se bude mezi nami pohybovat bude zalezet nani kde bude travit vice casu .Je ji 14 k tomu v pubetre (zadne problemy sni nejsou)
Otazka je polozena takto:Nyni jsme dohodnuti ze zena pozada o svereni do pece - Takze podle mne (myslim si )bude uvedena pouze ona jako zak.zastupce.Kdyby byla sverena soudem do stridave pece zda bychom zustali nadale oba ji zak.zastupci ??
zved
Návštěvník

Odeslat příspěvekod markus48 17. 6. 2011 08:47

myslim ze toto je odpoved na tvoju otazku
http://obcanske.juristic.cz/169860/
markus48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 6. 2011 08:55

A ono nejde uvést, že jste se dohodli na střídavé péči? V čem by byl problém, když to tak doopravdy bude?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod zved 17. 6. 2011 11:48

markusi dobry odkaz podstatu veci jsem si myslim pochopil ,ale skuste mi nekdo na nejakem prikade vysvetlit tento odstavec :

Žádný z rodičů však nemůže zastoupit své dítě, jde-li o právní úkony ve věcech, při nichž by mohlo dojít ke střetu zájmů mezi rodiči a dítětem nebo ke střetu zájmů dětí týchž rodičů (v takovém případě určí soud tzv. kolizního opatrovníka).

Pokud by to nekdo vedel a umnel nazorne vysvetlit ,byl bych rad
zved
Návštěvník

Odeslat příspěvekod markus48 17. 6. 2011 12:01

markus48
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků