Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 1. 2012 09:52

Už vím, kde se ztrácí mé peníze, projím je já a moje kočky.
A věřím, že je s tím Patrik spokojený, koneckonců generace mých prarodičů žila podobně, jen místo létání na Mauricius našetřili hodně peněz vnoučatům.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 1. 2012 09:55

Myslím, že náklady do 5k měsíčně jsou reálné. Jsem sice o něco vejš (2x), protože mám auto, a do "Polska to mám daleko", ale s tím jak to má Patrik je to dost reálné (malý byt, bez auta a pravděpodobně "bez ženské")
Těm totiž tenhle způsob života moc nevyhovuje, většina chce žít tak jak to vidí v časopisech o celebritách. Na některé zahraješ divadélko a stihnou se zamilovat a pak už je fuk, že jste "asketic", ale na zkušenější zlatokopky už to chce dost investovat do sebe, hadrů apod. To pak s 5k na měsíc fakt nejde...
Ten příklad s tím, jak jsi nějakou holku táhnul do ZUNO a vydělal jsi na rande, to mě rozsekalo - nemám na tebe, v určitých chvílích je dobré pustit chlup (ber to jako investici)
:-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 1. 2012 10:03

PatrikChrz: Prosimte, kde ty listky vahravas? Ja nikdy nevyhral ani blbej flashdisk. Jinak jestli ty obchody plati za platbu kartou nejakou pevnou castku, tak z tebe maji asi radost, ale to je jejich problem. Jinak ses asi historicky prvni clovek, co po rande zatahl slecnu do banky, tohle me rozesmalo :twisted:

Navic premyslim, zda muze existovat podobna zenska jako ty.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2012 10:21

Proč bych jako ženská nechtěla doma někoho jako "PCH":

Protože život není jenom o tom, že se s někým seznámím a zajdu s ním do kina, zatancovat si, posedět s přáteli na pivu. To co jsem právě popsala by s takovým člověkem nešlo. Takže co bych měla za život v té lepší části?

Každá normální ženská nehledá IDOLA, ale chlapa, který se postará o ni a její děti = to mi přijde jako normální součást života - proto vůbec existujeme.

Nemohl by mě bavit život, kde budu sedět v kuchyni na židli, protože - TV nejspíš nemám, koukat 3x denně na elektroměr a plynoměr, jestli si mám pustit NTB, jestli mám dát hrnec na plotnu. (Mimochodem, ještě před tím by mě očekával problém, co vůbec do něj mám co dát).

S jedním tričkem a sandály bych asi nevystačila.

Co s dětmi? Vím, že takové jsou, ale osobně neznám ženskou, která by v určité fázi života nezatoužila po potomkovi. Dohadovat se, zda mu stačí 1 plena na den? Že sunar stojí víc, než večeře v KFC?

I kdyby taková, která by byla schopná žít v takových podmínkách, existovala, nemyslím si, že by vydržela takto žít víc než pár let. Zákonitě jsou podmínky, které PCH nastínil určeny k tomu, aby jej taková žena po pár letech opustila (ať s potomkem či bez něj), protože to není život.

P.S. Myslím, že ani 2x či 3x ročně dovolená pod palmami by nemohla vyvážit stres, který by denně zažívala.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2012 10:24

jandaxx píše:Já to nemyslím nijak zle, nebo rjpavě. Jen mě napadlo, jestli Tě takhle život opravdu baví, jestli si ho užiješ. Abys neměl v šedesáti pocit, že je život v tahu a nic si z něj neměl. Peníze si do hrobu nevezmeš a jsme tady jen jednou.

Ale jo, v poho. Prostě mě neuspokojuje hromadění věcí (ani nemůžu, nemám kam dát), nekouřím, alkohol skoro nepiju, na diskotéce si připadám jak Marťan, prostě nějak nemůžu najít nic, za co peníze utratit co by mě přineslo nějaké uspokojení.
Prostě nemám pocit, že se v něčem nějak násilně omezuji
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2012 10:26

Jenom aby to nedopadlo jako v pisnicce od xindla x
chtel se stat asketou a sketou se stal
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2012 10:27

Kdo nic nezkusil nevi oc prichazi
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2012 10:28

SocPredator píše:Ten příklad s tím, jak jsi nějakou holku táhnul do ZUNO a vydělal jsi na rande, to mě rozsekalo - nemám na tebe, v určitých chvílích je dobré pustit chlup (ber to jako investici)
:-)

Tak to byla souhra náhod. Vyhrál jsem dva lístky do divadla (už nevím jestli ABC nebo Rokoko) a tak jsem hodil inzerát na seznamku, že jako nechci jít sám. Ozvala se tahle, tak jsme šli. Po divadle jsem s ní šel na metro a tak jsme tak nějak kecali no a protože jaksi "nezapadám", tak v normálních tématech jako který herec/zpěvák je zrovna "in" jsem se moc nechytal, tak jsem stočil téma hovoru na mě blízké. No a že jsme byli na Muzeu, tak odtud bylo do Zuno jen kousek :).

-- 22. 1. 2012 10:37 --

Noxik píše:PatrikChrz: Prosimte, kde ty listky vahravas? Ja nikdy nevyhral ani blbej flashdisk. Jinak jestli ty obchody plati za platbu kartou nejakou pevnou castku, tak z tebe maji asi radost, ale to je jejich problem. Jinak ses asi historicky prvni clovek, co po rande zatahl slecnu do banky, tohle me rozesmalo :twisted:

Tak všude, kde je nějaká soutěž. Na Fanonline, facebookových stránkách Městských divadel pražských a podobně.
Noxik píše:Navic premyslim, zda muze existovat podobna zenska jako ty.

No, možná znám jednu podobnou, kolegyně z bývalé práce. Asi to není úplný extrém jako já, ale ve věku o něco nižším, než mám já už zvládla koupit a splatit nejdřív byt a pak dům a myslím, že má i slušné rezervy. Ovšem ta by o mě nestála - chlap, kterej si pro ní nepřijede ve slušným autu k ní domu jí nezajímá :)
Jako byli jsme spolu na předváděčce hrnců - dvakrát - jednou si odnesla mobil ona a podruhé já :)

-- 22. 1. 2012 10:45 --

kamey: je to otázka priorit - to že mě něco stačí neznamená že předpokládám že to bude stačit jí (ovšem zase předpokládám, že je zaměstnaná a je schopná si na svoje potřeby vydělat), nebo že to bude stačit dítěti (to je jasné).

Už jsem to tu psal, že jsem řešil případ bývalé spolužačky, které se zabil manžel kvůli dluhům. A ty dluhy měl ne proto, že by začal pít, nebo hrát automaty, ale úplně normální spotřebou, prostě si nechtěl připustit, že když ona odešla na mateřskou, tak že by tomu měli přizpůsobit výdaje domácnosti.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 22. 1. 2012 10:46

PatrikChrz: Diky za tipy. Ale zase s tou kolegyni byste se k sobe bajecne hodily, skoda. Nebo taky cekas na najakou ve slusnym autu?
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2012 10:53

Proboha nepleť sem zase nějaký extrém. A napsat, že očekáváš, že si na svoje potřeby vydělá......... Takže očekáváš.........., že pokud se náhodou rozhodnete pro potomka, tak vzhledem k jejímu věku (30+) že bude na rizikovce, a ten potomek je Váš společný, takže i náklady na život té ženy je jaksi společnou záležitostí, ale podle toho co jsi napsal, se nehodláš nechat omezovat, ty budeš pokračovat ve svém vlastním životě a ona ať se stará sama o sebe .....


No nevím, ty nehledáš ženskou, ty hledáš pouze někoho, kdo se o tebe postará, ale za své, aby tě to nic nestálo..... Takže i jinde napsané, že v těch 70-80 budeš mít aspoň prostředky, aby sis zaplatil posluhu jsou jenom kecy v kleci. Ty potom ty peníze nebudeš chtít někomu zaplatit za to, že tě posadí na mísu a utře ti zadek. Ty budeš očekávat, že to pro tebe někdo udělá zadarmo a budeš slintat nad výpisem ze svých účtů. Možná už to pak dlouho trvat nebude, bo tě z těch cifer klepne, a doufám, že máš v rodině alespoň nějakého bratrance/sestřenici, aby po tobě mohli ty prachy zdědit. Věnovat ty uškudlený peníze státu, to pro tebe bude ten největší trest.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2012 10:57

Noxik: Tak hlavně já nesplňuji její nároky, takže je to bezpředmětné :(

-- 22. 1. 2012 11:11 --

kamey: když bude ženská na mateřské, tak je jasné že se o ní chlap musí postarat. Jenže ona také musí být zvyklá, že nic není v životě zadarmo (no, to říká ten pravej :) ) a že všechno má nějakou cenu, prostě že peníze nerostou na stromě - a tedy sníží-li se příjem rodiny, tak musí počítat s tím, že se to odrazí i ve spotřebě (právě kvůli tomuhle problému došlo k té tragédii v rodině mé bývalé spolužačky).
Ve výdajích na děti nevidím problém - v naší rodině to bylo vždy tak, že ta starší generace podporovala tu mladší.

kolega z práce se relativně čerstvě seznámil a už s partnerkou měli konflikt na téma "výdaje v domácnosti".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 22. 1. 2012 11:13

Já Patrika naprosto chápu. Dnešní ekonomika je ale postavená na individuích, kteří na nějakou korunu nehledí a rozhazují bez rozmyslu napravo-nalevo, ne na nějaké nemoderní skromnosti. Když k tomu ale člověk přistoupí jako Patrik, tak to není ani o asketismu, ale o tom, že si člověk pořídí jen to co potřebuje a ostatní ho nezatěžuje svou přítomností ani finančně. Nemusí tak v podstatě vůbec řešit finanční problémy a v konečném důsledku si může dovolit, co chce.

No a když se k tomu přidá ještě dobře ohodnocená práce jako koníček, tak se dá ten Karibik dělat 3x ročně a stejně zbývá peněz jako šlupek. Otázka partnerky je spíš otázka náhody a osudu, ale ať se podaří. Z finančního hlediska je to sice trochu horší, ale když není partnerka úplně mimo a když se část peněz včas odklání, tak ani to nemusí být neřešitelný problém.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2012 11:18

Hele, blbý nejsi, zkus se nad tím nejdřív zamyslet, než napíšeš takové kokotiny. Máš 2 možnosti, buď v otázce vztahu a rodinného života přijmeš, že život běží už po staletí podle nějakých standardů. Dokonce v dnešní době podle tzv. tvých standardů. Nebo žádnou vůbec nehledej, aspoň bude o 2 (nedejbože s dětmi o víc) nešťastné lidi míň.

A to mi řekni před 100 lety, kdy ženy nepracovaly, a standardem bylo, že se dobře vdaly a manžel se musel postarat ............. nebyl bys už adeptem na Bohnice?

-- 22. 1. 2012 11:19 --

xls píše:Já Patrika naprosto chápu. Dnešní ekonomika je ale postavená na individuích, kteří na nějakou korunu nehledí a rozhazují bez rozmyslu napravo-nalevo, ne na nějaké nemoderní skromnosti. Když k tomu ale člověk přistoupí jako Patrik, tak to není ani o asketismu, ale o tom, že si člověk pořídí jen to co potřebuje a ostatní ho nezatěžuje svou přítomností ani finančně. Nemusí tak v podstatě vůbec řešit finanční problémy a v konečném důsledku si může dovolit, co chce.

No a když se k tomu přidá ještě dobře ohodnocená práce jako koníček, tak se dá ten Karibik dělat 3x ročně a stejně zbývá peněz jako šlupek. Otázka partnerky je spíš otázka náhody a osudu, ale ať se podaří. Z finančního hlediska je to sice trochu horší, ale když není partnerka úplně mimo a když se část peněz včas odklání, tak ani to nemusí být neřešitelný problém.



Ono se nic nemá přehánět..... A platí to na obě strany.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 22. 1. 2012 11:21

Nevidím do Tebe Patriku, ale jestli chceš získat nějakou ženu svého srdce, tak do ní budeš muset investovat nejen čas, ale i peníze. Třeba se Ti to vrátí a třeba také ne. Nemůžeš očekávat, že si každý pojede na své triko. To pak totiž není láska, ale vypočítavost, kdy si budete navzájem odškrtávat má dáti-dal. Dále nemůžeš očekávat, že jednou za ženskou zaplatíš kino nebo třeba dovolenou a ona se Ti už na vždy pověsí na krk. Ber to tak, že Ty se o ní třeba postaráš finančně a ona zajistí to ostatní. Tedy teplo domova, které se ovšem nedá přesně vyčíslit penězi. Každý do vztahu to, co sám dokáže nabídnout. Je samozřejmě jasné, že i protějšek musí mít v hlavě srovnáno co chce a jestli na to má. To ale nezjistíš za dva týdny a než to zjistíš, tak Tě to bude stát nějakou kačku.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 1. 2012 11:28

Kamey: Nedramatizoval bych to. Možná se bavíme jen o určité samostatnosti u žen. On ten systém, co byl před 100 lety, teď u nás zažívá renesanci :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků