vynucení určení otcovství přes otce "ploditele"?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 2. 2013 16:50

Může si stát uzurpovat právo určit otcovství dítěte odebráním vzorku DNA od otce "zploditele"(teoretického dědy dítěte) ve chvíli, kdy je "ploditel" nezvěstný? A to navíc bez možnosti odvolání, změny termínu a za krutých finančních sankcí?
Jak je to s náhradou mzdy a náhradou dopravného a ubytování? Předvolání je napříč republiku, na ranní hodinu, takže je nutné i přenocování. Proplatí libovolnou dopravu (auto?), nebo jen prostředky hromadné dopravy? Ideální by bylo i proplacení řidiče, vzhledem k nedobrému zdravotnímu stavu předvolaného.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 11. 2. 2013 17:10

Jo, stat tak chrani prava ditete. Narizuje to soud a pokud se tomu nepodrobi, nasleduje poradkova pokuta, ktera muze byt soudem ulozena i opakovane a predvedeni policii.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 2. 2013 17:18

hm, 50 000Kč
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 2. 2013 17:21

Se mi to zdá divné - nemůže se omluvit a navrhnout odběr v jiném zařízení v místě bydliště? Vždyť jde o vytření pusy vatovým tamponem, to zvládne každý obvoďák?

Ale nevím to, jen se ptám
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 2. 2013 17:27

Jde o důkaz, takže obvoďák nikoliv. Ale hodit se marod a požádat o určení odborného pracoviště blíž by snad mělo jít.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 2. 2013 17:35

no, je to napsané tak "taxativně" a v poměrně blízkém termínu, že je téměř nereálné, že by to soud stihl zprocesovat.
No, má to v rukou právník, tak se uvidí ... mě akorát zajímalo, jestli se někdo setkal s touto byrokratickou bejkárnou. Vážně jsem nepochopil, proč je nutno jet za odevzdáním vzorku přes celou republiku, navíc povinně, v pevně stanoveném termínu.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 12. 2. 2013 06:13

A to ještě nevíš, že to je pěkně drahé a že pokud budeš ustanoven otcem, tak to také zaplatíš. Můžeš se ale k otcovství přiznat dobrovolně a pak se to provádět nemusí. Jsi si opravdu jist, že otcem nejsi? Kdyby sis ten test otcovství nechal udělat sám, vyšlo by tě to o asi polovinu levněji a na 99,99 % bys věděl, jestli se máš přiznat nebo ne.

PatrikChrz píše:Se mi to zdá divné - nemůže se omluvit a navrhnout odběr v jiném zařízení v místě bydliště? Vždyť jde o vytření pusy vatovým tamponem, to zvládne každý obvoďák?

Ale nevím to, jen se ptám

To musí provést přímo to znalecké pracoviště, které bude test provádět. Znalce určuje soud a to většinou podle momentální vytíženosti soudního znalce v oboru, tedy aby to mohlo být provedeno co nejdříve. Ono těch soudních znalců v oboru "zdravotnictví" odvětví "genetika" se specializací na "určování otcovství" zas tak moc není, vyšli mi v tom vyhledávači jen tři, z toho jeden z nich to dělá pouze v rámci kriminalistiky, takže asi jen v rámci trestního řízení, zbývají tedy pouze dva soudní znalci, kteří to dělají (ale možná v té databázi nejsou všichni).
http://datalot.justice.cz/justice/repznatl.nsf/$$SearchForm?OpenForm&Seq=1
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 2. 2013 12:28

Hlavně je v tom určitý risk pro navrhovatelku, neboť ani to „jistá je jen matka“ už dnes neplatí ;)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 12. 2. 2013 17:58

Navrhovatelem byva OSPOD, matka se soudit nemusi.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 12. 2. 2013 20:18

naštěstí se to netýká mne. A i kdyby, tak se k tomu postavím čelem (i když ... s mým nulovým příjmem by to pro mne bylo trochu hardcore).
Ten koho se to týká je celostátně hledaný, neplatí alimenty ani na jedno dítě a protože tohle už nijak nebude schopen zvrátit, tak rozsévá kde může (tohle není první případ, jen se ho předtím povedlo asi vždy zadržet a určit). Asi takový truc.
Každopádně dobře těm ženským tak. Nechápu, že se spustí s chlapem, kterýho znají chvíli :hm

Každopádně díky za to info s těmi znalci ... nečekal jsem, že jich je tak málo. Pak je pochopitelné, že si s termíny nemůžou moc vyskakovat. :hm
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 12. 2. 2013 22:14

Nechci se zastávat žen, ale když se ten dotyčný vyspal s nějakou, co jí zná taky jen tak chvilku, ať nese zodpovědnost taky.
Na splození dítěte jsou vždy dva!
Že v danou chvilku rozkoše nepoužívaj mozek...pak to tak taky dopadá...

-- 12. 2. 2013 22:21 --

A když se tam nedostaví? Tak ho taky určej otcem?
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 2. 2013 01:57

já mu do hlavy nevidím, ale vzhledem k počtu bych řekl, že hledat u něj zodpovědnost může leda blázen. Imho to dělá schválně.

Když se tam nedostaví předvolaný dědeček, tak bude tak dlouho pokutován, dokud si to nerozmyslí. :hm
To, že se tam nedostaví otec dítěte je na 99,99% jisté - pokud by se dostavil, tak by šel ihned po té do báně.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 13. 2. 2013 07:35

Tak at se tam proste dostavi a necha si vsechno proplatit.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Drejkaa 13. 2. 2013 08:27

Tak pak napiš jak to dopadlo....to mě docela zajíma, se tady člověk ještě něco naučí...
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2013 08:37

To jo. Ještě by se mohl přidat do diskuse "ploditel" a dát nějaké balicí rady :P
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Drejkaa 13. 2. 2013 08:47

Balící rady, jo? A pak taky jak srát na bábu, když otěhotní, jo? Já myslím, že v tomhle případě budou oba tak trošku jednodušší a ani jeden z nich nepřemýšlel co by se třeba mohlo stát...
A pak vidíš poštu pro Tebe jak se hledá tatínek a maminka, já bych takové s prominutím svině nehledala nikdy, leda, že bych je chtěla profackovat v přímým přenosu.
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2013 09:32

Je fakt, že některé ženské se chovají naprosto nelogicky. Známá se kvůli svému frajerovi, co nepracoval a navíc ji mlátil zadlužila za asi 1/4 mega.
Kolega z bývalé práce zase podobným způsobem vysál svoji přítelkyni.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lemming 13. 2. 2013 10:05

Patrik: Obávám se, že ženské sbalené tímhle způsobem by stejně nevyhovovaly tvým požadavkům :)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 2. 2013 10:26

S474N píše:Tak at se tam proste dostavi a necha si vsechno proplatit.

spíš jde o to zdraví. Ono to není po 60+letého pána po operaci srdce lehké jen tak cestovat 500km tam a 500km zpátky. Navíc v tomhle počasí a při nutnosti brzkého ranního termínu. Upřímně - mě by se taky nechtělo, i kdyby mi proplatili všechno.

-- 13. 2. 2013 10:35 --

Drejkaa píše:Balící rady, jo? A pak taky jak srát na bábu, když otěhotní, jo? Já myslím, že v tomhle případě budou oba tak trošku jednodušší a ani jeden z nich nepřemýšlel co by se třeba mohlo stát...

vzhledem k věku (kolem 40) a situace ploditele bych řekl, že si nemají co vyčítat. Řekl bych že baba chtěla děcko, tak sáhla po prvním, co se nechal - tak ať se nediví, že sáhla po šmejdovi. Normální chlap si dává sakra majzla, aby neukáp. Obzvláště když mu je ta ženská volná. Imho u člověka v pátrání nemohlo jít ani o nějaký dlouhodobý vztah, protože by ho drapli.

-- 13. 2. 2013 10:37 --

PatrikChrz píše:To jo. Ještě by se mohl přidat do diskuse "ploditel" a dát nějaké balicí rady :P

já bych řekl, že na to bys neměl žaludek. Jeho metody neznám, ale jako férovej chlap mi nikdy nepřišel. Spíš takový hrubián.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 13. 2. 2013 10:58

No jo,nic noveho pod sluncem.
Spis je chudak ten otec, jeste aby ty aliky za vydareneho synacka nemusel calovat :(

Jj, Patriku, tvoje sladka naivita, na tohle ty zaludek rozhodne nemas.:D To jsou ty typy, kteri babu zmlati do bezvedomi a pak jde hned osukat dalsi dve jine a udela jim bez vycitek totez pokud je pritom nezabije...
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 13. 2. 2013 11:07

Vinu nesou oba, šukali, šukali, tak ať nesou následky! To, že chhtěj DNA po dědovi, mi přijde ujetý, ale pokud to má právník, tak ten už bude vědět co má dělat.
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 13. 2. 2013 11:16

No bylo by to fajn, jenze z toho kriminalnika nikdy nic nedostanes. Ten urcite v zivote na praci nesahl a jedine co bude umet jsou tak vykradacky a loupezne prepadeni. Takze toho tak maximalne zabasnou a zenska co to s nim ma z neho nic nevysoudi, kdyz logicky nic nema a zna jen basu...
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 2. 2013 11:22

Ondrasz píše:Ten urcite v zivote na praci nesahl

byl to celkem normální chlap (až na hrubší povahu), ale zruinovala ho manželka a jeho naivita. Podnikal, slušně vydělával a když jeho žena neměla práci, tak ji zaměstnal jako účetní. Ta nasekala obrovský dluhy (neplatila mu zdrav., soc., naobjednala mobily se závazky - mobily rozprodala atp.) a pak se s ním rozvedla. Dluhy mu zůstaly, přišel o byt, navíc musel platit alíky, dceru neviděl, ani nemohl ovlivnit to, že ji žena trápí veganstvím. Tak se prostě šprajcnul a kašle na to. Basa ho čeká právě kvůli neplacení alimentů a dluhům vůči státu. Moc se mu nedivím, že dělá to co dělá. Holt ženy mají k děckům práva, muži povinnosti. A pokud vás někdo obere na úkor státu, tak stát zajímá akorát kdo to zaplatí 8-S
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 13. 2. 2013 14:44

PatrikChrz píše:Kolega z bývalé práce zase podobným způsobem vysál svoji přítelkyni.

No a ti chytrejsi to delaji naopak - nechavaji se naopak vysavat od ni. :mrgreen:

eLzyx: ale tak co, aspon se deda podiva do sveta.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 2. 2013 17:31

Jako pokus vyhnout se alimentum to neni uplne spatny. Vzhledem k poctu deti s "falesnym" tatou mu den deda svoje DNA predat nemusel.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2013 17:52

No, to by mohla být docela dobrá výmluva dědy - že zkouška otcovství je neprůkazná, protože si sám není jist tím, že je to jeho syn :D
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod joachym1 13. 2. 2013 18:41

eLzyx píše:Když se tam nedostaví předvolaný dědeček, tak bude tak dlouho pokutován, dokud si to nerozmyslí. :hm

To ne, pokuta byva obycejne jen jedna, soud da policii prikaz k predvedeni, a po predvedeni mu da tu poradkovou pokutu, to uz jsou vetsinou dostatecne argumenty, on kdyz ma clovek na rukou pouta a do toho dostane usneseni o poradkove pokute, tak zmekne a vsem ukonum se podrobi dobrovolne.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 13. 2. 2013 20:56

A co kdyby tu zásilku jako nepřevzal? I když jí už převzal...
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 14. 2. 2013 05:04

A co kdyby mezitím zemřel?
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 3. 8. 2013 22:55

Jak tohle vůbec dopadlo?
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod pech. 2. 9. 2013 09:00

To je mazec...

a lidi co jsou častokrát spolu a rádi by se rozmnožili, těm to nejde a takhle se šíří šmejdi..

Dřív jsem si myslel, že zavírat za alimenty je blbost, po zkušenostech s těmi typy, co za alimenty seděli, vím, že jsou to v 99% ochlastové, feťáci, lemplové a to jedno procento zbejvá na ztroskotance a smolaře....
Škoda 105 DeLuxe 5Q
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
pech.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Drejkaa 14. 2. 2014 22:31

Tak jak to dopadlo?
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 15. 2. 2014 07:24

pech. píše:To je mazec...

a lidi co jsou častokrát spolu a rádi by se rozmnožili, těm to nejde a takhle se šíří šmejdi..

Dřív jsem si myslel, že zavírat za alimenty je blbost, po zkušenostech s těmi typy, co za alimenty seděli, vím, že jsou to v 99% ochlastové, feťáci, lemplové a to jedno procento zbejvá na ztroskotance a smolaře....

To snad ta zenska ale mesela vedet, s kym se spousti. Proc by alimenty pak za ni mel vymahat stat formou trestniho rizeni? At si ty alimenty vymaha sama pres exekutora.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 15. 2. 2014 09:14

Ty jsi zas chytrý. Ještěže to tak nefunguje :-)
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 2. 2014 10:02

hongmi, na druhou stranu, proč by neměl.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 15. 2. 2014 10:06

Protože jí stát toho ožungra do postele nenacpal tak proč bychom ji měli přispívat na řešení problémů za které si může sama?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Drejkaa 15. 2. 2014 10:10

Tady jde ale o dítě, ne o ni. A ve finále má ta ženská právo taky na nějaké peníze.
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 16. 2. 2014 05:02

Ta zenska s nim sla do postele sama a dobrovolne, at si pak nasledky resi take sama a netaha do toho ostatni danove poplatniky.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 16. 2. 2014 08:34

hongmi píše:Ta zenska s nim sla do postele sama a dobrovolne, at si pak nasledky resi take sama a netaha do toho ostatni danove poplatniky.

A ten chlap ji to dítě udělal dobrovolně.
A tady nejde ani o jednoho z těch bláznů, ale o dítě a to chrání stát.
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod cabman 16. 2. 2014 17:34

To téma je tak vytržený z neznámého kontextu že každý kdo tu reagoval (všetně mě) opravdu nemá co dělat.
cabman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Drejkaa 16. 2. 2014 18:56

No jo, tak mohl napsat jak to dopadlo, kdyby nás to potkalo, nemuseli by jsme se už vyptávat :)
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod marierutova 5. 3. 2015 15:05

Jak dlouho test otcovství trvá?
marierutova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod helenaoparilova 26. 3. 2015 15:35

To je hrůza..
helenaoparilova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malejjara 26. 3. 2015 16:43

Co?
malejjara
Diskutér

Odeslat příspěvekod danuselokovicova 31. 3. 2015 08:59

pech. píše:To je mazec...

Souhlasím s Vámi...
danuselokovicova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 4. 2015 06:39

myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 4. 2015 06:49

Jo, taky jsem si toho už všiml, budu tyto účty sledovat, uvidíme, co se z toho vyvine. Při první reklamě dostanou banána :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 4. 2015 07:17

Ale snaží se to dělat sofistikovaně, vygooglením lze zjistit, že ty nicky si zaregistrovali na vícero diskusních fórech i sociálních sítích (resp. profily s těmito "jmény") - všechno v březnu letošního roku...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 10. 4. 2015 14:10

A nepíší náhodou ze stejné IP?

Ještě mě napadlo, jestli to není nějaký výsledek kurzů práce na PC, "dnešní úkol je zaregistrovat se na nějakém diskuzním fóru a připojit svůj příspěvek ke stávající diskuzi". :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 10. 4. 2015 14:25

To mě taky napadlo, několik registrací ženských jmen a pod každým několik naprosto bezcenných komentářů - na nějaké obchodní akademii mají hodinu počítačů :-)
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 4. 2015 14:40

To jim pak paní učitelka dala jako zadání zajímavý výběr diskusních fór...
modrykonik.cz, doktorka.cz, emimino.cz, babinet.cz, stastnezeny.cz a FinExpert :lol:
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 11. 2016 22:01

Drejkaa píše:No jo, tak mohl napsat jak to dopadlo, kdyby nás to potkalo, nemuseli by jsme se už vyptávat :)

náhodou jsem při prohledávání svých příspěvků narazil opět na tohle téma ... pokud tě to ještě zajímá, tak tomu domnělému dědovi umožnili odběr bližší místě bydliště. Jestli je, či není dědečkem se nedozvěděl a asi ani nechce.
eLzyx
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 12. 11. 2016 12:16

A to je podle jakeho paragrafu, ze se musi podrobovat na misto sveho zletileho syna tomuto zkoumani?

Co z toho nakonec plyne pro ten OSPOD? Ze az bude dedictvi, tak to schramstne tento vnoucek?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 12. 11. 2016 16:06

Tak jeho zletily syn je nezvestny ne? Soud musi hajit zajmy ditete, nemuze-li urcit otcovstvi z DNA pravdepodobneho otce, tak hleda dalsi mozny dukazni prostredek, treba DNA pravdepodobneho dedy.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 11. 2016 16:15

Jo osobne2 má pravdu:

§ 127 odst. 4 občanského soudního řádu:
"Účastníkovi, popřípadě i někomu jinému, může předseda senátu uložit, aby se dostavil ke znalci, předložil mu potřebné předměty, podal mu nutná vysvětlení, podrobil se lékařskému vyšetření, popřípadě zkoušce krve, anebo aby něco vykonal nebo snášel, jestliže to je k podání znaleckého posudku třeba."
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 14. 11. 2016 18:28

Neznam zpameti Osr. Tak to je dobre, to muze prezkouset i hbitost spermii? Spada pod lekarske vysetreni i odber DNA? Kde a jak je zajisteno, ze se nestane soucasti centralni smirovaci databaze? Lze namitnout podjatpst znalce a zadat jineho?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 14. 11. 2016 20:47

Taky neznám osř zpaměti. Nevím. Ano. Nevím. Ano, lze.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 11. 2016 12:27

Tak záleží, jak je to DNA odebráno. Např. v trestním řízení to provádí kriminalistický technik pomocí bukálních stěrů z vnitřních stran tváří z úst, ale zjišťuje se pouze část DNA, která vede pouze k jednoznačné identifikaci osoby. Protože to neprovádí lékař, tak to lékařské vyšetření určitě není.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 27. 11. 2016 22:36

Takze to spada pod pojem "neco vykonal nebo snasel"? Jinak receno, nejde se vykroutit? To by pak znamenalo, ze (pra)rodicove budou za sve potomstvo do buhvijake vetve povinni davat vzorky dna pri podezreni, ze jejich potomek nekde byl a neco spachal?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 28. 11. 2016 04:18

V trestním řízení určitě ne.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 28. 11. 2016 05:54

Přátelé, pokud odběr DNA nařídil opatrovnický soudce podle zvláštního řizení soudního, tak neexistuje obrany.
Absolutně nemyslitelné, že něco takového může existovat v demokratických zemích.
Jediné co v tom jde udělat, je stěžovat si na ospodnici. Tu třeba i z práce vyhodí, ale tak rok po odběru DNA.
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 11. 2016 07:25

A jak e to jinde v demokratickych zemich?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 28. 11. 2016 08:43

V celé EU jsou zvláštní soudní řízení prakticky totožná.
Klient ps
Diskutér