Generální plná moc

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 2. 3. 2013 13:17

Zdravím,

nějakou dobu se budu vyskytovat v cizině, a tak chci předat rodinnému příslušníkovi plnou moc (pro případné zastupování u VŠ a veřejné správy = správní orgány?). Sichr je sichr.

Díval jsem se, doufám, do aktuální verze Občana a jinam, ale moc hezky to popsáno není. Pochopil jsem to tak, že nejde o procesní plnou moc, ani nepředpokládám rozsah oprávnění zmocněnce spadající do nějakých výjimek, takže by mělo stačit vzít lejstro, co se povaluje na netu, zmocněnce, moji maličkost a jít na obecní úřad, ne? Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Na kolik to vyšlo? Mám za to, že na generální plnou moc, která má sloužit pouze k takové vesměs pasivní činnosti není ani potřeba notáře, není-li jím myšlen pracovník obecního úřadu, takže by to mohlo být pod 15 min sazbu notáře, hádám.

Někde jsem také četl, že je nutné vyřidít zvlášť i průkaz pro příjem (doporučené) pošty, tedy asi na poště. Klidně mě někam odkažte, víte-li o nějakém dobrém zdroji.
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 2. 3. 2013 22:10

A neni lepsi si zaridit datovou schranku a resit si kontakt s verejnou spravou pres ni?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 2. 3. 2013 22:28

To mě nenapadlo, zní to hodně zajímavě. Už dříve jsem si to chtěl vyřídit, tak fajn :-).
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glock69 3. 3. 2013 08:28

Dá se datová schránka nastavit, aby posílala upozornění na novou zásilku? A jak řešíte uchovávání zpráv?
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 3. 3. 2013 08:40

Samozrejme, notifikace emailem je zdarma.

Pouzivam program Datovka (na iPhone/iPadu je to iDatovka) od spolecnosti NIC.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 3. 2013 10:21

na androidu je datovka od NIC taky.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 3. 2013 11:29

Paskvil "datová schránka" bych moc nedoporučoval (stačí, když to má někdo povinně). Jednak není záruka, že vám stejně do ní všechno pošlou nebo že přes ni všechno zařídíte, kromě toho by si člověk musel všechny příchozí dokumenty za dost draho konvertovat, aby to po pár letech mohl kdyžtak vytáhnout. V té formě, v jaké je to zavedené, je to dobré jako job pro poštu a pár IT firem, ale na úkor uživatelů. To už bych možná doporučil udělat si elektronický podpis - s tím není aspoň spojen žádný opruz, jen těch pár vyhozených stovek.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 3. 3. 2013 11:46

xls: já měl právě za to, že když ti do datové schránky všechna úřední lejstra nepošlou, tak seš ve velmi silném postavení. Nebo něco v tom smyslu jsem četl na Pecinovém paragraphosu.

Ty dokumenty nejsou v pdf nebo v nějakém textovém editoru?
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 3. 3. 2013 12:14

Presne tak, pokud ti do ni neposlou neco, co maji, tak nelze pouzit fikci doruceni.

Dokumenty jsou uvnitr obvykle PDF.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 3. 2013 13:06

Četl jsem i o případech, kdy to poslali poštou a bralo se to jako platně doručené. Dokumenty jsou v pdf, ale abys to mohl po letech použít jako dokument, tak se to musí na poště konvertovat do papírový podoby (tj. pak z toho máš de facto papír, který by ti přišel bez schránky zadarmo poštou). Samozřejmě je možný si připlácet za delší než 3 měsíční uložení zpráv, apod., což vyjde pro soukromý provoz ještě dráž než to konvertovat.

A to nepočítám hororový případě, kdy to poslali do datový schránky někomu jinýmu a byrokracie pak jela klidně dál.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 3. 3. 2013 13:30

Ano, ale v tech pripadech to vzdy dotycny PREVZAL.

Navic pokud to poslou nekomu jinemu, tak je to opetovne neplatne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 3. 2013 18:06

Každý strůjce svýho štěstí, já to bohužel používat musím, ale dobrovolně bych si to určitě nezřídil.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 3. 3. 2013 19:29

Ja ji pouzivat nemusim a jsem rad, ze ji dobrovolne pouzivat mohu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kitrab 3. 3. 2013 20:38

nevím jak "generální" plná moc, ale dával jsem rodičům plnou moc (s ověřeným podpisem), pro přebírání veškeré korespondence (kde byly veškeré zásilky vyjmenovány), a stejně Česká pošta dopisy do vlastní rukou jim nepředala.
Takže tady by DS řešila problém.
Ano, pokud dokument ta 5 let budeš někde potřebovat v papírové formě, pak ti nezbyde než konverze na CP. Ale v každém případě lépe převzít v DS a případně se bránit, než nepřevzít ať už z jakého koliv důvodu např. pobyt v zahraničí apod..
Osobně mám také DS a to pobývám v ČR jen jsem cca 6 let nebydelel na trvalém bydlišti.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod khonsun 3. 3. 2013 22:06

Mam za to, ze si dobrovolne zrizenou DS "zaroven zaviram dvere" pred destinaci jako je napr. Barma, pralesy Bornea......
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků