Měsíční výdaje

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod honza.wirth 23. 11. 2013 20:23

Zdravím,
v práci jsme se s kolegy bavili kolik utratíme za jídlo, zjistil jsem že za jídlo dám nejvíc (podle toho to taky vypadá). Pak mě napadlo že my mohlo být zajímavé vidět i ostatní výdaje Vašich domácností. Takže pokud si děláte domácí účetnictví kolik průměrně vaše domácnost utratí za měsíc?

Začnu u sebe - jsme dva a máme 3 měsíční mimino v RD, já pracuju, žena na MD, zde jsou naše průměrné výdaje za poslední 3 měsíce:
MHD: 650,-
benzín: 1800,-
elektřina (tou i topíme): 2250,-
hypo: 11200,-
lékárna: 400,-
jídlo+drogerie: 11000,-
pojištění: 2000,-
snídaně (občas si nenosím snídaně z domova): 400,-
sushi (moje hobby): 400,-
voda: 400,-

h.
honza.wirth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 23. 11. 2013 22:36

O jaký průměr se jedná? Geometrický? Harmonický? Interkvartilový? :hm

Btw, platit 2000 měsíčně za pojištění... někdo z rodiny byl chvíli pojišťovákem?

Jinak 11 000 za jídlo s drogerií na rodinu s dítětem za měsíc mně příjde ideální, nechcete-li se zdravovat nezdravě.
anonymní až na IP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 11. 2013 23:38

nechcete-li se zdravovat nezdravě.
Kristovanoho... Fakt se nedivím, že je tahle republika totálně v *****. Kdo může, tak krade jak svině, a zbytek těch, kteří třeba nekradou, dokáže napsat "zdravovat"... Tak aspoň postravuj příbuzné.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Proti srsti 23. 11. 2013 23:57

Ty snídaně a sushi jsou proč uvedeny zvlášť, když to patří do jídla?
Přijde mi to pro dva (mimino toho asi moc nesní) docela dost, ale bylo by fajn uvést, kolik z těch téměř 12 tisíc připadá na jídlo a kolik na drogerii.
Vyšší výdaj za potraviny nemusí znamenat, že se jí zdravě. Dá se to prošustrovat v kávomatech, bagetách a v mekáči.

My ve dvou utratíme za potraviny tak 7-8.000,-, počítáno včetně nápojů.
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 11. 2013 00:04

anonymní až na IP píše:Btw, platit 2000 měsíčně za pojištění... někdo z rodiny byl chvíli pojišťovákem?


Jako ze jim dal dobrou cenu? Chtel bych takovyho v rodine.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evíkzmercedesa 24. 11. 2013 00:55

Já bych řekla, že ve dvou lidech a miminko k tomu dát za jídlo 12000,- korun je dost. i když se snaží kvalitně jíst.A nehledě k tomu, že bydlí pán na vesnici, kde si mohou pořídit zahrádku a např. pěstovat rajčata, papriky, brambory, česnek atd. Nebo aspoň slepice....A ta hypotéka je taky 11 200,- dost hodně- nešla by refinancovat po té vázací době! Jinak za topení 2200,- je akorát! A ještě mi přijde, že platit 2000,- měsíčně za pojistku je obrovská částka!!! Hodně!!! Nešlo by to nějak upravit? Nebo se pozeptat :shock: a u konkurence? Někde dávají slevu na pojistce, když máte u Spořitelny už sjednané víc pojistek, povinné ručení, úrazovku a pojistku na blbost....
evíkzmercedesa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 24. 11. 2013 07:31

Zaujalo mě, že se tu pozastavujete nad placením 2 tisíc měsíčně za pojistku. Osobně nemám pojišťováky rád, pojišťovny taky ne, mám pojištěno jen to nejnutnější - barák, dvě auta a vozejk za auto a platím měsíčně 1500,- (teda spíš 18 tisíc ročně). Dříve to bylo ale i přes 2 tisíce měsíčně (nebyl takový bonus, auta byla novější).
Na původní dotaz nedokážu přesně odpovědět. Ve 4 lidech utratíme v průměru 6 tisíc za bydlení (elektřina, plyn, voda, rozhlas, televize, internet), 25 tisíc jsou platby kartou (ale to nejsou jen běžné výdaje, jsou v tom i dovolené, dárky a někdy i nákupy pro někoho jiného) a něco málo v hotovosti.
Jediné co vím je, že v případě krizového scénáře, který máme vypracovaný, jsme schopni měsíční náklady stlačit mírně pod 20 tisíc, aniž bychom se museli nějak zvlášť omezovat (ale samozřejmě žádné dovolené, žádné nové notebooky a jiná zařízení).
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod honza.wirth 24. 11. 2013 10:48

K průměru - kouknul jsem do historie a od oka odhadl průměr. Takže ani geometrický, harmonický, interkvartilový, ale tzv plus mínus autobus.

K pojištění - životko mám za 1400/měsíc, pojištění nemovitosti 4000/rok, pojištění domácnosti 2000/rok. Průměr tedy vychází na 1900,- měsíc. .... a teď si uvědomuju že jsem zapomněl na povinný ručení

Snídaně a sushi jsou zvlášť, protože mi to příjde jako částka zbytná a kdyby šlo do tuhého tak bych tolik byl schopný ušetřit, prostě proto že si sushi nedopřeju a snídaně budu vždy nosit z domova.

Pán nebydlí na vesnici, ale ve městě a zahradu ještě nemáme hotovou, takže si zatím nic nevypěstujeme.

Hypotéka je podle mě adekvátní, jasně teď bych dostal lepší, ale podle mě to ujde. 2,3M na 30 let, 3.96%, pořizováno na konci roku 2011.
honza.wirth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 24. 11. 2013 10:55

Ono uvádět jen výdaje bez příjmů je podle mě k ničemu.
Jiné bude mít rodina s celkovým příjmem do 20000 a jiné s příjmem třeba 70000.
Pak i taková hypotéka může být vysoká i přiměřená.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 24. 11. 2013 11:16

Tak jelikož se nikdo nepřidal, ani já se nepřidám, protože srovnávat individuality jde leda procentuálně, potřeby lidí jsou různé.

Takže vše je ok, jen za jídlo se dá ušetřit 25% určitě, tohle jsou týdenní nákupy po téměř 3000, a pro 2,5 člověka je to fakt dost - i když plíny jsou asi drahý, to nevím :-)

Pozn.:
Zahrádka a pěstování. Nemá čas, vydělává - přijem rodiny tipuji nadprůměrný.
Pojistka - vzhledem k hypo a výdělku - zcela v normě.
Elektřina - netuším tedy parametry hypo, ale to nebude úplně malý dům, takže energeticky velmi slušné.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 24. 11. 2013 11:26

Dva dospělí, dvě děti, přes 40 000 Kč měsíčně výdaje. Bez hypotéky, bez závazků. Auto platím v podnikání, svůj mobil taky. Panebože, kam ty prachy tečou???
Ve čtyřech lidech padne jen na jídlo přes 12k měsíčně, nyní to spíše leze k 14.
Pojištění nemám a nepotřebuji, všechny dluhy,hypotéky jsou splacené. Pojištění nemám. Invalida je ze mně už teď, tak není důvod na to platit. Manželka je v podstatě cizí člověk, kterého jsem před pár lety potkal, co je mi do ní. A děti mám pojištěné tak, že pokud to zatočím na Olšany, tak mají hezkou maminku a nějaký chlap si ji nabrkne a o děti se postará :-)

-- 24. 11. 2013 11:27 --

PS. Pro mimopražské - Olšany = Olšanské hřbitovy - největší v Praze.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OS 24. 11. 2013 14:28

Tomáš Marný: Zkus masturbaci.
alexpraha: Hezký. :D
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 11. 2013 20:10

alexpraha evidentně hezká maminka má slušnou spotřebu :)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 11. 2013 21:12

@OS: U tebe to funguje na vylepšení znalosti českého jazyka?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 24. 11. 2013 21:25

Ani moc ne, ale alespoň nepíšu takové komentáře kvůli překlepu. A byl bys spokojenější. :)
OS
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků