Jak stanovit tu společnost dědicem?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod postcd 12. 12. 2015 20:16

Pokud bych rád, aby vše po mě zdědil určitý právní subjekt s adresou v ČR (nejde o s.r.o, a.s., v.o.s., k.s. ani o fyz. osobu) jak to nejlevněji a nejjistěji udělat? PS: ze zákona má právo přijímat dary.
Stáváme se tím, na co myslíme.
postcd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 12. 12. 2015 20:58

Co kdybys místo výčtu o jakou právní formu nejde prostě napsal o jakou právní formu jde?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 12. 12. 2015 21:56

Tak to daruj.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 12. 12. 2015 23:07

Já bych asi šel sepsat závěť k notáři.... Tady se toho moc vyšpekulovat nedá.
Zvládneš si sám koupit věci k snídani?
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 13. 12. 2015 04:21

Pta se, jak to udelat nejlevneji a notar je drahy, nejlevneji vyjde prave darovaci smlouva.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 13. 12. 2015 06:17

Závěť u notáře stojí patnáct stovek. Jestli to je drahé....
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 13. 12. 2015 09:30

Dedicke rizeni stoji 2% z hodnoty majetku, to jsou poplatky pro notare.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod omgf 13. 12. 2015 09:42

není to pravda:

Odměna notáře jako soudního komisaře, jejíž základ je stanoven v § 12 odst. 1 až
4, činí
z prvních 100 000 Kč základu ...................................................................... 2,0 %,
z přebývající částky až do 500 000 Kč základu ............................................. 1,2 %,
z přebývající částky až do 1 000 000 Kč základu............................................ 0,9 %,
z přebývající částky až do 3 000 000 Kč základu............................................ 0,5 %,
z přebývající částky až do 20 000 000 Kč základu.......................................... 0,1 %,
nejméně však 600 Kč.
Částka nad 20 000 000 Kč se do základu nezapočítává.

takže jestli jde třeba o 20 milionů, tak je poplatek notáře 38 300 Kč, tedy 0,2%. Nic tragického.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 12. 2015 14:02

postcd bohužel poskytl málo informací, těžko kvalifikovaně radit.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod CZ4R 2. 4. 2016 14:20

Darování bych nedoporučoval, s tím jsou v takových případech v praxi problémy. Spíš bych se zkusil zamyslet nad dědickou smlouvu s tím daným subjektem...ale poskytl jsi málo informací a je těžké radit...
CZ4R
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 4. 2016 09:52

Taky bacha na to, že právnické osoby jsou v nejvyšší sazbě dědické daně.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 12. 11. 2016 14:20

T bude asi nejaka cirkev 6 dne atp. je u nich i Maverick ne?
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 11. 2016 16:15

Dědická daň se neplatí ani u fyzických osob ani u právnických osob od 1. 1. 2014 (§4a písm a) a § 19b odst. 1 písm. a) zák. č. 586/1992 Sb.)
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 12. 11. 2016 16:17

Ale plati se notari...
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 11. 2016 17:05

Ano.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Další stránka

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků