Jízdy na černo

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 3. 3. 2016 10:13

Tak mě v Praze chytil revizor bez lístku mam ty lístky doma,pozvu vás na dobrý oběd,nebo zašlu nějakou odměnu na učet.Rád bych to měl levnější, nechci se zříct odpovědnosti. :-[ Jen sem mimopražskej tak nemam lítačku a zapoměl sem na lístek,jel sem kousek. Nechci nechávat Krnáčový 1200Kč ve státní pokladně. :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod rafael58 3. 3. 2016 10:16

http://www.dpp.cz/vyse-prirazky/ píše:1500 Kč - základní přirážka při přepravě cestujícího bez platného jízdního dokladu, která se snižuje na 800 Kč, když je zaplacena na místě kontroly nebo nejpozději 15. kalendářní den ode dne kontroly v doplatkové pokladně

jinak dodatečné prokázání jízdenky funguje jenom u měsíčních a delších na jméno
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 3. 3. 2016 10:25

jenže to je pásé,napřili mi tam přirážku,protože volali policii. myslel sem si,že mě venku před trmavají,na veřejném místě nemůže držet násilim za ruce i za oblečení. tak sem chtěl odejít. Nebyli tam policajti v té době. Nicméně je stačili zavolat. Ale dle nové ustavy nebo jak,prý může zadržet po dobu nezbytně nutnou.také sem revizorum tvrdil že nemám doklady.Pěkně sem si to zavařil. :nenapadne
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 3. 2016 10:49

Tenhle odstavec se vztahuje na co?
400 Kč - přirážka za porušení ustanovení Zákona č. 111/1994 Sb., Zákona č. 266/1994 Sb., Vyhlášky Ministerstva dopravy a spojů č. 175/2000 Sb. a Smluvních přepravních podmínek. Přirážka se při placení na místě kontroly ani, dodatečně v doplatkové pokladně nesnižuje.

To se počítá ještě navíc k těm osmi stovkám?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 3. 3. 2016 11:31

xtonda: přesně tak.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 3. 3. 2016 13:16

No co, hlavne ze si usetril 24,-. Nechal bych to par let vyhnit, prece se ti nemuze nic stat.... :)
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 3. 3. 2016 13:24

Dají to exekučně vymáhat a pak už lítají částky, vzadu je poučení. nechat to vyhnít není asi to pravé. Zaplatil bych to,ale tolik je moc. :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 3. 2016 13:42

No vidíš, za trest si nepošleš 4 měsíce nic do penzijka a to ti pokutu pokryje... ;-)

Někdy se šetřit na nesprávném místě holt nevyplatí.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod outlier 3. 3. 2016 13:43

Proč se tohle vlákno jmenuje Asketický život? Já myslel, že lidé žijící v askezi se o peníze nezajímají. Tohle je spíš Život lakomce nebo jak to nazvat. Život, kdy peníze neslouží mně, ale já sloužím penězům. Jen abych je měl, aniž bych si za ně chtěl něco koupit.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 3. 2016 13:53

avathar píše:No co, hlavne ze si usetril 24,-. Nechal bych to par let vyhnit, prece se ti nemuze nic stat.... :)


Nejspíš dostal přirážku. Bude muset zaplatit i těch 24 korun :lol:

Jinak nechci se zříct odpovědnosti a hned na to napsat sem chtěl odejít a sem revizorum tvrdil že nemám doklady, to je taky dobrý :D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 3. 2016 13:54

marvy píše:Zaplatil bych to,ale tolik je moc. :hm

Co je tohle za blábol, jak moc? Je to tolik kolik to je, není způsob jak z toho udělat míň. Pokud to budeš odkládat, tak to bude jenom narůstat. Nechápu co chceš řešit, prostě to zaplať, co nejdřív. Dvanáct stovek nejsou žádný peníze.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 3. 3. 2016 14:04

Jack111 píše:
Jinak nechci se zříct odpovědnosti a hned na to napsat sem chtěl odejít a sem revizorum tvrdil že nemám doklady, to je taky dobrý :D


To mě taky pobavilo. A ještě to, že ho zadrželi podle "nové ústavy". :-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 3. 2016 14:19

No já kdysi zapomněl doma komplet doklady, kde sem sice tramvajenku (lítačka se tomu tady nikdy neříkalo, to používají jenom naplaveniny a burani) měl, ale měl sem tam i občanku. Nejprve sem trval na tom, že jí mám doma a budu tedy platit jen těch 50 za dodatečné předložení. Nicméně když hrozili, že když zavolají policii, tak dostanu pokut 1000 za to, že nemám občanku, tak sem vyměk a zaplatil pokutu, která tenkrát byla dvě nebo čtyři stovky.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 3. 2016 14:45

Za přivolání policie není žádná pokuta. Jen časová.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 3. 2016 15:03

Ne za přivolání policie, ale za to, že nemám u sebe občanku.
xtonda
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků