Reset pracovní historie

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sirop 10. 8. 2016 13:47

Zajímá vás, co se pod daným názvem skrývá? Čtěte.

Loni (a současně i pár let předtím) jsem pracoval pro zaměstnavatele A. Chtěl jsem změnu, přihlásil jsem se k B, ale tam mě nevzali. Letos jsem začal pracovat pro C a ozvali se mi na základě loňského pohovoru z B, že by mě chtěli. Chtěl bych k B, ale nechci, aby věděli, že jsem dělal pro C. Dozvědět se to podle mého můžou jen ze zápočtového listu, je to tak? A stačí, když půjdu na minimální dobu proforma na pracák a zápočťák z pracáku předložím při nástupu do B? Jaká je vůbec minimální doba evidence na ÚP?
sirop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xkanourek 10. 8. 2016 14:58

Ještě je možnost zaměstnavateli říct, že záp. list původní zam. nedal...nový ho na nic nepotřebuje (to mám několikrát ověřeno vlastní zkušeností) _nebudete muset na pracák, ale je to s rizikem, že vás bez něj nějaký iniciativní blb neveme.
xkanourek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 10. 8. 2016 18:02

Aby nevedeli ze jste pracoval pro C, neni to jen zbytecna paranoia?
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vilik 11. 8. 2016 06:52

xkanourek píše:Ještě je možnost zaměstnavateli říct, že záp. list původní zam. nedal...nový ho na nic nepotřebuje (to mám několikrát ověřeno vlastní zkušeností) _nebudete muset na pracák, ale je to s rizikem, že vás bez něj nějaký iniciativní blb neveme.

Pokud se nejedná o práci na černo, tak nový zaměstnavatel musí mít zápočtový list. Jinak není zaměstnání. A výmluva, že zaměstnavatel nedal zápočťák má velice krátké nohy. Ten se dá z minulého zaměstnavatele vynutit. Prostředky na to jsou a jsou všeobecně známy.
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 11. 8. 2016 08:07

K čemu vlastně zápočtový list je? Vím, že se mezi zaměstnanci hodně probírá, ale nikdy mně nenapadlo se na to zeptat.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 8. 2016 08:34

Vilik: Zápočtový list už dávno nikdo nepotřebuje A nevyžaduje. Zaměstnavateli naprosto k ničemu není nepotřebuje ho.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 11. 8. 2016 23:49

mikicz píše:Vilik: Zápočtový list už dávno nikdo nepotřebuje A nevyžaduje. Zaměstnavateli naprosto k ničemu není nepotřebuje ho.

Ano, je to tak, beru předchozí příspěvek zpět.

Dříve však bez zápočťáku nezaměstnali. Trochu jsem zaspal dobu.

:oops:
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 8. 2016 08:34

Dříve ano, dnes už k nićemu není
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 8. 2016 11:06

Není to kvůli povinným srážkám (exekucím)? Po mně ho vždy chtěli, ale poslední změnu zaměstnání jsem měl naposledy před 5 lety.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 8. 2016 22:20

Ne, ty v zápočťáku nejsou a exekutor to pošle datovkou novému zaměstnavateli sám
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků