Benefity v pracovní smlouvě

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod czhunter 12. 11. 2016 20:31

Ahoj,

po dlouhé době uzavírám novou pracovní smlouvu.
Už předem jsme se dohodli na nějakých podmíkách a teď z toho vznikla oficiální smlouva se mzdovým výměrem, kterou bych měl podepsat.

Co mě ovšem zaráží je to, že v pracovní smlouvě je měsíční mzda, ale ani zmínka o benefitech a odměnách.
To že tam nejsou stravenky a podobné "drobnosti", to bych ještě pochopil, ale to že tam není zmínka o 13. platu vypláceném ve dvou částech během roku, který byl součástí předběžné nabídky, to mě překvapuje.

Měly by být benefity a "pevné" odměny součástí přílohy pracovní smlouvy (mzdového výměru)?
czhunter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 12. 11. 2016 21:35

Tyhle veci se vyplaci az podle financni situace a vysledku ve firme, cili ve smlouve nebyvaji a vyplaceji se jen kdyz se firme dari. Tohle byva ve ve firemnich smernicich.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 12. 11. 2016 21:37

Standardne ve smlouve ne.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 12. 11. 2016 22:17

Spíš v kolektivní smlouvě.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chjoo 12. 11. 2016 22:28

czhunter: Svoje překvapení projev zaměstnavateli. Po zdůvodnění pak jednoduše podepíšeš nebo ne.
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 15. 11. 2016 14:39

To bohuzel casto neni, ale je to tak ze to alespon zminej napr neco jako ze zamestnanci nalezi i urcite premie, dle zvazeni zamesnavatele a pod.
Vetsinou je ale daj, protoze by polovic lidi vodesla :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod eR99 15. 11. 2016 15:42

Mrusnok píše:Spíš v kolektivní smlouvě.


Přesně tak. 13. mzda a různé další odměny jsou dány kolektivní smlouvou.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 24. 11. 2016 09:39

Ahoj,
mě třeba zaujalo, že i když mám ve smlouvě zkrácený pracovní úvazek, tak dovolená je tam v plném množství. Fakt to tak je? Že i když pracuju nějaké cca 3 dny v týdnu, tak mám nárok na stejné množství dovolené jako zaměstnanci na plném úvazku?
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 24. 11. 2016 12:33

Je rozdíl, jestli chodíte na 3 celé dny nebo na 5 zkrácených - jak to máte ve smlouvě.
Náhrady za dovolenou dostanete stejné v obou případech.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jerry666 24. 11. 2016 18:35

Myslím, že je to tak, že když mám úvazek 0,5, tzn. chodím do práce jen na čtyři hodiny denně, tak mám nárok na 20 dní dovolené, ale po 4 hodinách. Tzn. reálně jakoby jen 10 celých dní po 8 hodinách. A pokud je to postavené na 3 dnech v týdnu, tak máš asi nárok na 4 týdny dovolené, ale placené budou zase jen ty 3 dny z toho týdne... Ale klidně se mohu plést...
jerry666
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků