Stavební spoření pro dítě (18 měsíců)

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 1. 2017 12:24

Ahoj,

ptám se jako úplný laik za kamarádku. Uvažuje o založení pro svého synka, já funguji jako zjišťovač informací. S nějakým úročením je to slabota, kolem 1% je to úspěch + státní podpora, takže se kloní spíš ke stavebku. Je nějaká lepší, neriziková alternativa? Samozřejmě jsem zkoušel hledat i zde na fóru a doporučuje se spoření bez vstupního poplatku, díval jsem se i na nějaké srovnávače. Díky moc za radu.

Martin
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 10. 1. 2017 12:40

Teď je zbytečné zakládat stavební spoření, lepší je počkat do listopadu, jestli se nepohnou úrokové sazby směrem nahoru.
Naposledy upravil radecekh dne 10. 1. 2017 12:40, celkově upraveno 1
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 1. 2017 12:40

Pokud chce vkládat právě efektivní částku pro získání co nejvyšší státní podpory (tedy aktuálně 20 tisíc ročně, v dalších letech případně očištěnou o připsané úroky), tak nic moc lepšího vymyslet příliš nejde (lze to pak akorát už pak "vylepšovat" nějak, že to třeba po 6 letech ukončí, protože nejspíš to bude tarif, kdy po ukončení vázací lhůty spořitelna nasadí úrokovou sazbu nula nula nic, takže získané prostředky pak vloží třeba na nějaký TV a později v dalším cyklu založí opět, ale to je za dlouho)...

Pokud je rozhodnuta SS sjednávat na RČ dítěte (tohle rozporovat já nebudu, na to je tu třeba Patrik :-) ), tak u stavebních spořitelen existují tarify, kdy lze "dětské" smlouvy uzavřít i bez vstupního poplatku (MPSS měla ty různé "mopískové" kampaně, Wurst Kamarády, něco měla i Liška - tuším, že nyní do konce března nabízí 1000 Kč prémii za uzavření smlouvy pro mladé do 21 let, což může taky část poplatku za uzzavření kompenzovat). Nejlepší se bude podívat třeba na přehled na stavebky.cz a vybrat si jak dle toho, tak i podle sympatií k té které "barvě" (stavební spořitelně - kromě toho se tam můžou "vměšovat" i další parametry, jako třeba různá zvýhodnění a bonusová schémata v rámci finanční skupiny, třeba u Ery program Svět odměn, kde si lze odměny čeprat na stavebko, nebo možnost hradit vklady na SS (u některých stavebních spořitelen) přes SIPO a to následně platit na poště bonusovou kreditkou, což můžou být nějaké deseti-stokoruny navíc)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 1. 2017 15:55

Díky, na stavebky.cz jsem koukal, kamarádce přeposláno, stejně jako tohle vlákno.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benevolence 19. 1. 2017 10:08

Banka mi pro malou nabízela dětský účet, že je to v současné době mnohem lepší. Tak vlastně nvevím:-(
Benevolence
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků