prevod vetsi castky

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod galoun 17. 4. 2017 19:50

Zdravim,

Chystam se z otcova uctu presunout vetsi castku na ucet matky [jsou rozvedeni asi 29 let] a rad bych se zeptal, jestli je nejaky problem nebo zpomaleni, kdyz se prevede vic jak pul milionu ale min jak milion normalnim bankovnim prevodem.

Budou to nejak proverovat a blokovat? Kdyz k tomu neni zadny duvod, zadna faktura, nebo tak neco?

Otec je v LDN a je potreba zaplatit opravy baraku, taky nechci aby se v tom hrabal notar a nechal si z toho neco. Zbytecne. hesla k uctu mam, stejne jsem mu to nastavoval ja.
galoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 932940 17. 4. 2017 20:01

Zadny problem, leda ze by tam byly nastaveny nejake transakcni limity.
932940
Návštěvník

Odeslat příspěvekod galoun 17. 4. 2017 20:06

takze zadny limit 10 tisic euro a podobne blbosti nebude
galoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nikko 17. 4. 2017 20:13

Banky mají nastaven max. limit objemu odeslaných peněz za jeden den nebo týden, bohužel u některých bank je kvůli změně limitu nutno přijít osobně na pobočku.
Jestli se ptáš kvůli zákonu proti praní špinavých peněz, tak ten se používá hlavně při vkladu větší hotovosti na účet.
Převod necelého 1 milionu korun z jednoho českého účtu na jiný český účet nebudou nijak prověřovat nebo blokovat. Je to všední věc.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lemming 17. 4. 2017 20:36

Maximálně na tebe vybafne otázka při převodu, za jakým účelem ten převod provádíš. A úplně přinejhorším banka platbu na den pozdrží, aby ji mohla prověřit, ale to je dost nepravděpodobné.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 17. 4. 2017 21:35

Vím, že to je trochu mimo téma, ale nebylo by lepší zaplatit opravu baráku rovnou z účtu otce? Jak sám říkáš, hesla znáš, tak v tom není problém.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2017 05:24

Jestli je to dům otce, tak bych rozhodně platil přímo opravu z jeho účtu
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radecekh 18. 4. 2017 05:46

Já bych tu částku převedl na svůj účet (dar od otce, což je průchodné, i kdyby se v tom někdo hrabal) a následně bych tuto částku převedl matce (opět dar).
Předpokládám, že opravu platit z otcova účtu nechcete, protože nechcete riskovat, že umře dříve, než to stihnete uhradit.
radecekh
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků