Osobní bankrot

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nataliegrosikova 5. 6. 2017 21:32

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na možnost osobního bankrotu, aktuálně potřebuji zjistit o tomto co nejvíce informací, jelikož jsem se dostala do menších platební problému. Zde jsem četla CENSORED že během 5 let, lze splatit pouze 30% a zbytek se odpustí.
Chápu to dobře, že když aktuálně dlužím 400 000 Kč i s úroky u osobního bankrotu budu muset platit pouze 120 000 za pět let tedy pouze 2000,- měsíčně? Nebo je v tom háček? Děkuji za pomoc v této mé složité situaci :'(
nataliegrosikova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vasek06 5. 6. 2017 21:52

Dle mě osobní bankrot musí posvětit soud. Či-li tam bych začal hledat info. V žádném případě to není o tom, že já si řeknu, že ho vyhlásím ... Takových by bylo ... Určitě bych se neobracel na viz. odkaz. Osobně znám několik lidí ze svého okolí, kteří by splňovali alespoň orientačně podmínky, vím, že někteří si i žádali, ale nikdo ho nedostal !
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 6. 2017 02:52

Přesně tak - tyhle podvodné firmy nedělají nic jiného, než že z člověka vytáhnou prachy (nedávno jsem se dozvěděl že jedna známá takhle utratila 10 000 Kč) a většinou neudělají nic. Mnohem lepší je využít různých občanských poraden, které navíc své služby poskytují zdarma.

Povinnost splatit pouze třetinu je hodně velká "zkratka". Je nutné po dobu 5 let odevzdávat veškeré příjmy (včetně mimořádných, jako je např. dědictví) nad životní minimum a po 5 letech pak soud rozhodne, jestli dlužník opravdu činil maximum pro uspokojení věřitelů a může se stát, že dojde k závěru, že nikoliv a celé oddlužení zruší.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 6. 6. 2017 11:37

Paní bankrotářka přehlíží, že kromě úhrady 30 % nezajištěných dluhů je třeba pro splnění oddlužení uhradit i odměnu a náhradu hotových výdajů insolvenčního správce celkem ve výši 65.340 Kč včetně DPH (60*1.089 Kč).
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 6. 2017 17:45

Ještě bych si počkal na novelu.na 7 let tam půjde zaplatit mnohem míň.sice zaplatíte 4500 Kč nějakému advokátu pac už to od 1.7. nepůjde podávat přes tydle pochybný občanský sdružení.
No ale píšete 400 tisíc dluhu, hmm záleží jaký máte příjem a jaký čekáte do budoucna. s touhle vyšší se ale obávám že zaplatíte více než 30 procent. Možná i těch 100 procent jako ostatní v insolvenčním rejstříku.
Záleží jaký máte příjem a kolik dětí s vyživovací pov.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomkins 6. 6. 2017 22:31

Stejně je to ale komedie. Věřitel půjčí 400.000 korun. Dlužník ale nestíhá splácet a tak vyhlásí osobní bankrot. Insolvenční soud mu povolí oddlužení s podmínkou, že v následujících pěti letech mu zůstane jen životní minimum a splatí minimálně 30% dluhu.

Dlužník by ale s životním minimem nepřežil, takže se domluví se zaměstnavatelem, aby oficiálně snížil mzdu na takovou úroveň, aby v příštích letech splatil věřitelům jen něco málo přes 30% dluhu ( i kdyby zvládl třeba 70, nebo 100%). A zbytek bude zaměstnavatel vyplácet buďto zaměstnanci přímo na ruku, nebo na jeho rodinného příslušníka.

Takže věřitel dostane zpět jen 120.000 korun. O zbytku dluhu soud rozhodl, že ho musí dlužníkovi odpustit. Ale insolvenční správce má samozřejmě nárok na odměnu (cca 60 tisíc Kč).

A pak má člověk věřit na nějakou spravedlnost.
Tomkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joudaj 6. 6. 2017 22:49

Toho insolvencniho spravce by meli hradit veritele, kdyz si nedokazi sami proverit, zda ma dluznik vubec realnou moznost dluhy splacet.
joudaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 6. 2017 08:32

joudaj: můžeš mi vysvětlit JAK to poznáš? On to ten člověk má napsané na čele? Víš, že dluhy vznikají nejenom nesplácením úvěrů, ale mnohem častěji z úplně jiných důvodů (dluhy za telefon, elektřinu, plyn, na nájemném nebo příspěvcích SVJ, na alimentech, na daních a sociálním či zdravotním pojištění, na pojistném soukromých pojišťoven, na nezaplacených objednávkách, na státních/městských pokutách). Seznamy věřitelů v insolvenčím rejstříku klamou, ano tam vesměs dominují kreditky a spotřebitelské úvěry, ale insolvence jsou jen menší výsek zadlužených lidí.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod audiobullys 8. 6. 2017 18:15

A nebo taky dodávka hnoje pro Babiše, ovšem jednoho dne vám ty zvířata zlikviduje a nemůžete ten hnůj produkovat. Pak dluzite protiplnění v řádu milionů. Takže nejenom prachy se dají dlužit ale i hnůj.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vasek06 8. 6. 2017 20:42

Uniklo mi něco ... ? Vůbec jsem nepochopil poslední příspěvek. Myslím, že bez ohledu na to, kdo a jak zavinil zadlužení tazatelky - hledá nějaké informace a ne to, co je v posledním příspěvku.
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 6. 2017 21:44

A nebo nehledá a šlo jen o linkbuilding.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 6. 2017 21:49

Tak "tazatelce" šlo vůbec jen o zaspamování na pokoutnou "oddlužovací" společnost, aniž by někdo měl nějaké reálné problémy (soudný člověk si o tom něco najde a obrátí se třeba na důvěryhodnou Poradnu při finanční tísni, kde by mu mohli i reálně poradit pro konkrétní situaci a vůbec na internetech je docela dost odborných zdrojů, které prakticky usvědčují placené "poradny" z podvodu), takže koneckonců ve světle toho se diskuse ubírá víceméně správným směrem - do blba...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod pyroma 9. 6. 2017 07:16

Podle Bible by se melo oddluzovat vseobecne jednou za 7 let.
http://www.biblenet.cz/app/b?book=Deut&no=15
pyroma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 9. 6. 2017 08:48

astrapa píše:joudaj: můžeš mi vysvětlit JAK to poznáš? On to ten člověk má napsané na čele? Víš, že dluhy vznikají nejenom nesplácením úvěrů, ale mnohem častěji z úplně jiných důvodů (dluhy za telefon, elektřinu, plyn, na nájemném nebo příspěvcích SVJ, na alimentech, na daních a sociálním či zdravotním pojištění, na pojistném soukromých pojišťoven, na nezaplacených objednávkách, na státních/městských pokutách). Seznamy věřitelů v insolvenčím rejstříku klamou, ano tam vesměs dominují kreditky a spotřebitelské úvěry, ale insolvence jsou jen menší výsek zadlužených lidí.


Zdeněk měl světlou chvilku a chtěl poukázat na to, že velká část těchto případů má počátek v úvěrech. Já jsem například krásnou ukázkou toho, jak lehce lze dosáhnout na úvěry. Aktuálně mně byla poskytnuta OSMÁ kreditní karta. Úvěrový rámec kumulativně cca 450 tis. Kč, k tomu ještě kontokorent. A nabízejí další karty, nabízejí navýšení úvěrového rámce. Stačí říct, že mám vlastní bydlení a dostatečný příjem. Vcelku věřím, že bych dostal u řady institucí další kreditku nebo spotřebitelský úvěr. Ještě nemám nic od GE, HC, ...
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 27. 6. 2017 15:47

octaviampi: tak ne vzdy je uver spatna vec, ale musi se s tim vopatrne a treba bezurocne vobdobi pro nekoho kdo nema nasetreno na neco nutneho muze poslouzit.
Zalezi taky jaky kdo je clovek, pokud je nekdo ze uziva zivota, nic nema, neni mu co vzit, zabavit tak podstate na nej toho moc nemaj a muze mit dluh treba 400tisic a zit s tim :)
Pripadne muze zmizet, vyberes 400tisic, odletis mimo EU a budes makat nekde v Jizni Americe :)
ripper6
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků