DPN, skončení pracovního poměru, ÚP, podnikání

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jurijb 26. 8. 2017 02:55

Ahoj po dlooooouhé době. Přišel jsem poprosit o rady a názory ohledně následující životní situace:

- Asi tři roky, až do dubna, jsem měl stabilní zaměstnání, čistý plat asi 18,5 kKč
- Při tom jsem podnikal a nadále podnikám, přičemž spíš postupně investuju do vybavení a materiálu, takže obrat stoupá (2013: 14kKč, 2014: 16kKč, 2015: 21kKč, 2016: 39kKč), ale podnikám ve ztrátě.
- V zaměstnání jsem měl postupně se zhoršující zdravotní potíže (chronická borelióza), až jsem to nevydržel a v říjnu 2016 to utnul a šel na neschopenku. Na neschopence jsem nadále, zdravotní stav se pomalu zlepšuje, ale bohužel fakt jen pomalu.
- Bydlím jako single se svojí fenkou v bytě, nájem+ zálohy na inkaso celkem 7,7kKč
- do 18. července jsem pobíral asi 13kKč nemocenské podpory, osmnáctého vypršel termín výplat, žádal jsem na OSSZ o prodloužení. Poslední nemocenská přišla začátkem srpna, 7650Kč, z toho jsem zaplatil nájem a jídlo jsem zaplatil a platím obratem z firmičky.
- Byl jsem u komise, můj dojem je, že účelem téhle komise je poslat nemocný lidi do práce. Mám to odročený, protože ještě nemám výsledky z EKG Holteru (trochu zlobí arytmie). Nicméně, na 98% to vidím, že podporu mi neprodlouží. Původně jsem čekal, že pokud se necítím dobře, nechají mě doma, dokud se neuzdravím, ale bohužel, realita je jinde.


A teď, když už vím, že nemocenskou už žádnou nedostanu, jak postupovat? Když se registruji na pracáku, budu muset před tím pozastavit živnost, abych nemusel platit zálohy na SP a ZP? Existuje někde možnost získat peníze za ten výpadek příjmů za konec července a srpen (např. sociálka a pod.)? A co by případně bylo potřeba za doklady? Stačí nájemní smlouva a doklad o doplacení inkasa (2000Kč ročně) a něco od FÚ ohledně podnikání ve ztrátě? Když budu na podpoře, rád bych pokračoval v marodění, dokud se neuzdravím. Půjde to? Nebo bych tak nedostal podporu a přešlo by to na nemocenskou, ze které už nic čerpat nemůžu? Zkrátka, co mám dělat a jaký jsou možnosti? Nechcu skončit na chodníku, ale rád bych se přitom v klidu doléčil...

Ještě dodávám, že nemám úspory, nikde nic nedlužím, práce se mně špatně hledá, asi kvůli nesympatickýmu vzhledu, či co, nevím. Taky nemám chuť obletovat úřady a vyptávat se co a jak, není mně dobře... Pokud jsem něco zapomněl napsat, rád to doplním.

Dík.

Jura
jurijb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod for.ce 26. 8. 2017 05:32

Chronicka borelioza znamena co? Ze to je nevylecitelne? Ja myslel, ze ma borelioza 3 stadia a vsechna jsou jednoduse lecitelna antibiotikama. Sice pri tom tretim stadiu jsou davky antibiotik tak velke, ze se musi do tela dostavat kapackama a ne pres zazivaci ustroji, ale i tak to je jen mesic nebo dva hospitalizace v nemocnici ne?
for.ce
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jurijb 26. 8. 2017 05:58

Nemám chuť tady zrovna tohle řešit. Jen málokdy se podaří vyléčit LB za tak krátkou dobu. Je to složitější. Osobně jsu vděčen, že mám doktora, co mě léčí, což jiní pacienti nemají.

http://www.borelioza.cz/cs/pribehy_o_uspechu/?

http://www.borelioza.cz/cs/clanky/prodl ... todou_pcr/?
jurijb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 26. 8. 2017 11:17

Co vrátit se do práce a pak jít na neschopenku zase?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jurijb 26. 8. 2017 18:55

Teď už ale práci nemám...
jurijb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 30. 8. 2017 05:17

A jak si to ukončil tu práci? Sám ? Nebo firma?
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod jurijb 30. 8. 2017 05:21

Skončila pracovní smlouva na dobu určitou- v době, kdy jsem byl na neschopence.

Už jsem to začal řešit sám. Včera jsem ukončil neschopenku a pozastavil živnost, dneska se regnu na pracáku. Snad je to tak nejlogičtější.
jurijb
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků