Potraviny v AKCI - co je dobře a co nikoliv?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eR99 20. 4. 2018 06:25

Noxik píše:eR99: Muzete nejak presneji definovat ty vecerni hodiny?


Na prodejnu kam jsem zejména dříve chodíval byla sleva na pečivo aplikovaná po cca 20:00. Nyní už ji využívám velmi zřídka. Zkus se pobavit na prodejně K, kam chodíš s "pekařem". Třeba bude sdílný a do slev pečiva tě zasvětí jako kdysi mě... :-)

MarekVach píše:eR99:

Ale jasně, vím o tom. Ale když si koupíš 8 rohlíků a 1/4 chleba, tak tě to celý stojí např. 20-25 korun a ikdyby to bylo ve slevě, tak kvůli tomu si nebudeš měnit harmonogram dne. Když koupíš např. tabletky do myčky zlevněný z 499 korun na 199 korun, tak to už je jiná.

Samozřejmě, že na slevách na pečivu neušetříš tolik jako třeba na tebou zmiňovaných tabletách do myčky. Dělal jsem to ovšem zejména tak, že jsem na nákup do K chodil v době, kdy bylo ve slěvě pečivo a rovněž tablety do myčky (po 20:00)...

Jinak některé Kauflandy mají stejné večerní výprodeje v sekci zeleniny a ovoce. Slevy více jak 50 % - 70 % jsou běžné...
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apryl 20. 4. 2018 07:04

Pouzivam android aplikaci Moje letaky, je nejaka lepsi nez tato? Jde mi hlavne o to, kde zjistit slevove akce v marketech dopredu jeste pred spustenim akci.
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 20. 4. 2018 11:50

U nás chodí letáky do schránky tak 4 dny před platností letáku. No ale když vezmeš roznáškovou brigádu letáků, tak to budeš vědět ještě o 1 den dřív. :-)
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 4. 2018 07:06

apryl: občas použiju Kupí.cz , jde mi zde lépe vyhledávat jednotlivé výrobky.
anonymni

Odeslat příspěvekod neosobně 18. 5. 2018 14:27

Kupuji zásadně, zásadně jen věci ze seznamu potřebných věcí, který mě vyhodí prográmek na sledování spotřeby, historie cen a porovnávající skutečné akční aktuální nízké ceny, ne ty, které často vydávají za nízké obchodníci Kolonizátoři.
Je třeba se zásadně vyhnout nezdravým a až toxickým (p)otravinám, typicky všechny salámy, mělněné "maso" a hlavně pochutiny narvané dodatečně rafinovaným cukrem jako jsou všechny sladkosti, čokolády a zmrzliny, zejména nekupovat prakticky jedovaté cukrem nebo sladidly napěchované limonády a vody, kde i "čistá" pitná voda z jedovaté PET lahve v sobě obsahuje vyluhované části chemikálií z PET a k tomu koktejl mikro částeček plastů a umělých vláken.
Relativně nezávadné jsou luštěniny, rýže, těstoviny ze semoliny, částečně ryby.
Prozíravý člověk má doma značné zásoby těchto základních trvanlivých potravin pro jistý případ, až tato civilizace dočasně nebo trvale "klekne".
Ještě nedávno jsem dospotřebovával zásoby nepravých sardinek za cenu 10,90 Kč. Dnes nejdou "sardinky" koupit pod 12,50Kč. Před asi rokem, se mi podařilo skoupit pravé sardinky v Kauflandu.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 18. 5. 2018 18:35

A jakou vodu pijes? Tu chlorovanou z vodovodu? Preji dobre chutnani!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 18. 5. 2018 18:58

Z hlubinného vrtu....
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 5. 2018 10:15

Nespletl jsi si vodu z vodovou z vodou z bazenu?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 5. 2018 12:20

Kdyz uz, tak "S vodou z bazenu" a nespletl.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 5. 2018 18:35

Pisu na mobilu, tak si to hnidopisstvi nech od cesty.

Ohledne vody: chlor v kohoutkove vode je v zanedbatelnem mnozstvi na to aby skodil. Pokud ho nekdo citi, tak pomuze nechat pred vypitim odstat. Pripadne poridit filtr, pak uz je voda na 99% kvalitnejsi nez balena. U te balene nevis jak dlouho nekde stala a v jakych podminkach (teplo, svetlo) a kolik se tam mezitim pomnozilo mikroorganismu. Ohledne chemickeho znecisteni take neni tak panensky cista jak si myslis.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 5. 2018 22:13

A ja nekde psal, ze preferuji balenou vodu? To je mi teda novina, zejmena za situace, kdy filtruji tu kohoutkovou a i menim ji i pH.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 21. 5. 2018 13:10

Pak tvuj komentar na neosobne postrada smysl.
Taky si o nem myslim sve, ale to neni duvod do nej bezduvodne kopat.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 5. 2018 13:38

To neni bezduvodne, jak se do lesa vola, tak se z nej ozyva.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků