Jak nejlépe spořit

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 21. 4. 2005 09:09

Doplatil jsem leasing na auto a tak přemýšlím, že bych ty 4000 Kč co jsem měsíčně platil, dával na nějaký účet, který by mi přinesl zhodnocení. Vůbec se v tom ale nevyznám a tak se chci zeptat, kde a co by bylo nejlepší?
Návštěvník

Odeslat příspěvekod L!bor 21. 4. 2005 10:46

Žádný z účtů (běžné, spořicí, termínované ap.) vám nevydělá víc, než je inflace. Důležitý pro odpověď je jeden fakt: Chcete peníze zhodnocovat, nebo udržet jejich současnou hodnotu?
Libor Kříž, šéfredaktor Computer
L!bor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 5. 2005 02:06

L!bor píše:Žádný z účtů (běžné, spořicí, termínované ap.) vám nevydělá víc, než je inflace. Důležitý pro odpověď je jeden fakt: Chcete peníze zhodnocovat, nebo udržet jejich současnou hodnotu?j/quote]

Jeste bych pridal otazku, kdy predpokladate, ze budete tyto uspory potrebovat? I to znacne ovluvni vyber vhodne investice.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hráč 2. 5. 2005 12:20

V horizontu desítek let i malá částka vytvoří velký kapitál.
Je to ale pomalé,málo výnosné zhodnocování peněz.
Rozumně se dá investovat,ale člověk musí mít nejprve finanční plán - kdy,co a kde bude chtít. Pak se zpětně hledají možnosti jak toto dosáhnout.
Základy investování pro laiky :
Finanční hra CASHFLOW, každý čtvrtek 16.30-19.30h
Máchova 15, Praha 2
objednávky : jar.mlc@seznam.cz
http://www.e-profess.cz, program ekonomické gramotnosti
Může Vás to nasměrovat k zajímavějšímu životu...
hráč

Odeslat příspěvekod Michalp 11. 5. 2005 04:31

Já bych na to šel jinak: 4000 měsíčně není málo, ale taky to není moc. Záleží opravdu zejm. na investičním horizontu, ve kterém budete peníze potřebovat. Pokud je to spíše dlouhodobější, podíval bych se nejprve na to, zda mám a jak je nastaveno penz. připojištění a stav spoření, možná i investiční živ. pojištění - všude je státní příspěvek, resp. daňový odpočet. Tyto investice jsou nejbezpečnější a při relativně nulovém riziku nabízejí slušné zhodnocení.

Pak jedině podílové fondy, na běžném/termínovém/sořícím účtu bych to fakt nenechával.
Michalp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jen jdu okolo 3. 1. 2006 16:22

vzhledem k datu prvního dotazu sice už asi neaktuální, ale přeci:
Pokud bych peníze dlouhodobě nepotřeboval, tak z těch volných 4000Kč měsíčně dám 1500,- na stavebko (jistý výnos a minimální riziko) a zbytek do podílového fondu (např. Sporotrend má minimální první nákup za 5000, dál lze pravidelně kupovat od tisícovky měsíčně).
Jen jdu okolo

Odeslat příspěvekod Markéta II. 10. 2. 2006 14:18

Spořící účet ING konto má aktuální úrok 1,7 % bez výpovědní doby, což Vám v jiné bance nikdo nedá. Vklady jsi pojištěny. Je však potřeba počítat s tím, že veškeré transakce je možné provést pouze bezhotovostně a přes internetové nebo telefonické bankovnictví. V každém případě však tento spořící produkt doporučuji. Více na:

http://www.ing.cz/cz/products_and_servi ... e_account/
Markéta II.

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 2. 2006 21:44

Michalp píše:Já bych na to šel jinak: 4000 měsíčně není málo, ale taky to není moc. Záleží opravdu zejm. na investičním horizontu, ve kterém budete peníze potřebovat. Pokud je to spíše dlouhodobější, podíval bych se nejprve na to, zda mám a jak je nastaveno penz. připojištění a stav spoření, možná i investiční živ. pojištění - všude je státní příspěvek, resp. daňový odpočet. Tyto investice jsou nejbezpečnější a při relativně nulovém riziku nabízejí slušné zhodnocení.

Pak jedině podílové fondy, na běžném/termínovém/sořícím účtu bych to fakt nenechával.d/quote]


Ale taky je třeba upozornit, že ani za penzijní fondy, ani za pojišťovny nikdo neručí (stát). Takže pokud zkrachují (což už se u pár fondů stalo; u pojišťoven zatím u jedné - Morava) může střadatel dostat taky tak akorát velký kulový.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r4d3k 18. 9. 2006 17:26

Jen bych malinko opravil Jen jdu okolo ..u sporotrendu, stejně jako u ostatních fondů ISČS lze podílové listy kupovat při pravidelném investování už od 100,-Kč.
r4d3k
Návštěvník

Odeslat příspěvekod r4d3k 18. 9. 2006 17:26

áááá, teď jsem si všiml datumů, v té době to tak asi bylo :)
r4d3k
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků