Jak se dostat z finanční tísně?

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod FinExpert.cz 21. 4. 2005 09:22

Pracuji, beru výplatu, řádně platím nájem, splácím auto, půjčku, ale prostě nemám už víc peněz. Nelze šetřit. Mám osobní úvěrovou linku, kterou splácím, ale jakmile ji splatím, vždy se něco objeví, co mě zase donutí ji začít splácet znovu.

Prostě dostanu výplatu, zaplatím nájem (6000,-), splátku auta (6000,-), spoření (1500,-), splátku kontokorentu (6000,-) a zbude mi 4000,- na měsíc na další výdaje.

Existuje nějaké řešení, jak z tohoto kolotoče ven? Nevím, zda by bylo řešením prodat auto, asi bych bez něj přežil, ale jezdím každý víkend z Prahy domů.

Poradíte mi, co a jak?
FinExpert.cz
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jitulka(smazano) 21. 4. 2005 18:29

Tak tuto odpověď bych také ráda věděla... Někdy si říkám - má vůbec cenu v současné době si takříkajíc utrhávat od pusy a šetřit a spořit (stavební spoření, úrazové pojištění, penzijní připojištění, životní pojištění... :roll: ), nebo by bylo lepší si ty peníze pořádně užít teď hned? Vždyť kdoví, co bude za pár let, kdoví, co bude zítra... :?:
Přeji všem příjemný den. Jitulka
Jitulka(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doublem 21. 4. 2005 21:32

jj naprosto souhlasím...
Doublem

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 4. 2005 22:28

V tomto případě by možná pomohlo oženit se :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sterbovalucie 22. 4. 2005 10:02

Podle mě je velice důležité v této situaci analyzovat své potřeby. Podle Vašich přehledů dáváte jako splátku na auto 6 000 měsíčně. Nebylo by třeba mít levnější auto, dnes jde sehnat i spolehlivé auto pod např. 100 000 Kč, zřejmě i kontokorent 6000 Kč měsíčně je zajímavý, to vždy přečerpáte účet? Nebo jste si na něco půjčil? Nebyla by levnější jiná forma úvěru?
sterbovalucie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L!bor 22. 4. 2005 11:41

Protože vycházíte s pěnezi stylem "z ruky do huby", musíte:



    :idea: NEŽEŇTE SE! ;) Raději... ;)
Libor Kříž, šéfredaktor Computer
L!bor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel01 22. 4. 2005 13:10

Jak se dostat z fin.tísně? Nejdříve myslet a počítat ( na to se používá obvykle šedá kůra mozková ) a potom jednat. Né obráceně.
Karel01

Odeslat příspěvekod Návštěvník 22. 4. 2005 16:13

Tak nevím, Libore, jestli jsem v té správné diskusi. Tu o Kiyosakim jste mi zrušili nebo se tady ještě nevyznám... Zjistit, jak je ubohé čekat na výplatu, zaplatit (s trochou štěstí) VŠECHNY poplatky a pak nevědět, jestli si užívat nebo spořit nebo investovat...?! Tak na POZNÁNÍ, jak na tom jsem, stačí hrát Cashflow. Jdu si příští čtvrtek zahrát s partou nadšenců. Tam člověk pozná, jak je na tom bídně, ale taky vidí, co by mohl dělat. S sebou jen sušenky nebo něco do tomboly!!! Lenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hráč 2. 5. 2005 12:25

Lenka už si přišla zahrát CASHFLOW,na řadu vě se už také dívá jinak. Doporučuji i Jitce nevzdávat to a přijít si k nám ověřit,zda to nejde řešit jinak než skepsí.
Každý čtvrtek 16.30-19.30h CASHFLOW finanční hra - co se životem?
Máchova 15, Praha 2
objednávky na : jar.mlc@seznam.cz
http://www.e-profess.cz
program ekonomické gramotnosti
hráč

Odeslat příspěvekod Jarmila 6. 5. 2005 12:27

Libore, vlak? To myslíte vážně? To už může na víkendy lítat raketou, cenově ho to vyjde nastejno.
Jarmila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 7. 5. 2005 08:16

Jarmila: Raketa, ktera lida za 50haliru na kilometr? Tu buch chtel videt :-) Auto je 5-10x drazsi nez vlak. (Naklady na palivo jsou jen mensi casti nakladu na provoz auta.)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 7. 5. 2005 18:01

snižovat naklady
zvyšovat přijmy
kolik date za drogy?pivo,tabak...
To auto je luxus
mate nemovitost?
vždyt spoříte!to je dobré!!
no a pak jen vydržet...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš(smazano) 7. 5. 2005 22:30

Anonymous píše:Jarmila: Raketa, ktera lida za 50haliru na kilometr? Tu buch chtel videt :-) Auto je 5-10x drazsi nez vlak. (Naklady na palivo jsou jen mensi casti nakladu na provoz auta.)


5x až 10x? Pochybuju. Náklady na palivo sice nejsou všechno, ale když už to auto máš (a většina ho stejně má), tak na konkrétní cestu stačí spočítat palivo + případný parking atd. - ručení, pojištění platíš, ať jezdíš nebo ne. Navíc, když musíš na 35 km trase dvakrát přesedat, tak už ti ten "komfort" rozhrkaných vlaků leze krkem....

Záleží to na konkrétní trase - když můžeš jezdit vlakem přímo po nových koridorech a nepřestupuješ, proč ne. V ostatních případech je to většinou katastrofa, i když uznávám, že mnohé je lepší než dřív, ale pořád to nestačí
"Všechno má svůj smysl..."
Tomáš(smazano)
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaffar 18. 5. 2005 02:45

Viac penazi?
Podnikajte, kradnite, alebo vyzente. Co ine? Da sa aj zdedit, ale to uz fakt zavana kriminalom.
Najtazsia ale najvynosnejsia forma zarobku je: obchod. Lepsie ako programovat je viest tym programatorov, lepsie ako upratovat je viest tym upratovacov, lepsie ako kupit si nove auto je predat 10 novych aut, lepsie ako...
Zacnite z mala. Staci dobry napad. Mam to odskusane.
V suoivsoltsi s vzýukemm na Cmabridge Uinervtisy vlšyo njaveo, že nzeáelží
na pořdaí psíemn ve solvě. Jedniná dleůitžá věc je, aby blyy pnvrí a
psoelndí pímesna na srpváénm mstíě. Zybetk mžůe být totánlí sěms a ty to
přoád bez porlbméů peřčetš.
Jaffar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 27. 5. 2005 20:53

Jak se dostat z finanční tísně? Vím o skvělém řešení. Je úplně jednoduché. Avšak jen pro toho, kdo opravdu hledá změnu, je otevřený novým informacím, je ochoten odvést dobrou práci a hlavně pracovat v týmu. Klasické zaměstnání není řešení. Je to jen prodávání vašeho volného času někomu, kdo si toho stejně nikdy nebude vážit.
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků