Dohoda o provedeni práce

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod orient 27. 4. 2006 22:42

Dobrý den,
při rodičovské dovolené pracuji na dohodu o provedení práce, kterou mám uzavřenou na dobu neurčitou. Nevíte někdo, jestli mohu mít sjednáno paralelně více dohod o provední práce - což znamená, že bych si např. přibrala ještě další práci na dohodu o provedení práce.
Děkuji předem.
orient
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 28. 4. 2006 05:28

Může uzavřít kolik dohod o provedení práce chcete .... ovšem je tu jedna zásadní podmínka. V těchto dohodách můžete mít rozsah práce nejvýše 100 hodin za rok od všech zaměstnavatelů - viz § 236 zákoníku práce
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 4. 2006 07:31

Rop píše:Může uzavřít kolik dohod o provedení práce chcete .... ovšem je tu jedna zásadní podmínka. V těchto dohodách můžete mít rozsah práce nejvýše 100 hodin za rok od všech zaměstnavatelů - viz murl=http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakprace/cast4.aspx#par236]§ 236 zákoníku práce
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Vít Doležálek 28. 4. 2006 08:41

Přesně tak, lze uzavřít neomezený počet dohod o provedení práce, ovšem u jednoho zaměstnavatele lze během jednoho kalendářního roku odpracovat pouze 100 hodin.
Vít Doležálek, FinExpert.cz
Vít Doležálek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 28. 4. 2006 10:05

:oops: Máte pravdu .... od jednoho zaměstnavatele 100 hodin ... ja bych sem takhle po ránu neměl snad ani chodit :lol:
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod orient 28. 4. 2006 12:49

Děkuji mockrát, ještě mi není jasna jedna věc : Zamestnavatel mi ve smlouve sepsane k te dohode o provedeni prace neuvadi pocet hodin, ktere odpovidaji danemu rozsahu prace. Neni to spatne, kdyz v te dohode o provedeni prace neni uveden pocet hodin ?
Nebo se automaticky predpoklada, ze se neprekroci tech 100 hodin?
Dekuji.
orient
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vít Doležálek 28. 4. 2006 15:19

není to špatně, zaměstnavatel musí předpokládat, že práci bude možné dokončit během oněch 100 hodin
Vít Doležálek, FinExpert.cz
Vít Doležálek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod henry_99 1. 5. 2006 22:16

Dobrý den, jelikož jsem pracoval na dohodu o prac. činnosti, chci se zeptat, jestli se nejedná o omyl těch 100 hodin. Se zaměstnavatelem jsem měl sjednanou dohodu o pr.č. na 1000 hodin...
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 2. 5. 2006 00:08

Ale Dohoda o provedení práce je něco jiného než Dohoda o pracovní činnosti

Dohoda o provedení práce - do 100 hodin od jednoho zaměstnavatele za kalendářní rok viz § 236 zákoníku práce

Dohoda o pracovní činnosti - do 1/2 týdenní pracovní doby viz § 237 zákoníku práce
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod henry_99 2. 5. 2006 16:54

Aaaa.. tak to se omlouvám, máte pravdu :-) Můj omyl :!:
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 13:15

Dotazek:
Kdyz tedy budu mit 2 DPP a v jednom mesici se mi sejdou 2x 5000,- je s tim nejaky problem? Musim zamestnavatelo rikat, ze jiz na tento mesic mam nekde 5000 vydelano a ze mi to musi danit jinak? Ci jak to je? Nerad bych zamestnavateli rikal neco o tom, ze mam nekde jeste nejaky jiny job.
DIKY!!!
phx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 8. 7. 2006 14:10

phx píše:Dotazek:
Kdyz tedy budu mit 2 DPP a v jednom mesici se mi sejdou 2x 5000,- je s tim nejaky problem? Musim zamestnavatelo rikat, ze jiz na tento mesic mam nekde 5000 vydelano a ze mi to musi danit jinak? Ci jak to je? Nerad bych zamestnavateli rikal neco o tom, ze mam nekde jeste nejaky jiny job.
DIKY!!!

Nemusíte říkat nic. Každý zaměstnavatel se bere zvlášť.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 16:12

Neni to blbost? Takze kdyz budu mit 10 smluv DPP a kazdy mesic si u kazdeho vydelam 5000 -> 50000kc/mes tak vse budu danit 15% srazkovou dani???
phx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 8. 7. 2006 18:04

phx píše:Neni to blbost? Takze kdyz budu mit 10 smluv DPP a kazdy mesic si u kazdeho vydelam 5000 -> 50000kc/mes tak vse budu danit 15% srazkovou dani???

Blbost to je jenom toho kdo to tak dělá .... protože zaplatí na daních víc než kdyby si u jednoho vydělal 50 000 Kč a řekl bych že i víc než kdyby podnikal (tam ale zase vstupuje zdravotní a sociální pojištění). Ze srážkové daně prostě už nikdy nic neuvidíte .... kdyby to byla zálohovka a vy si takhle vydělal třeba 3 měsíce po sobě (v době práznin) tak v dubnu dalšího roku dostanete od státu solidní kapesné, které si od vás na těch pár měsíců půjčil.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 18:11

Nekde jsem ale cet ze kdyz psi v 1 mesici vydelam vic jak 5000 tak musim podat DP cehoz bych se chtel vyvarovat...
Takze mi jde o to zda muzu mit ted vyjimecne vic jak 5000 za mesic a mit to stale na srazkovou dan.
V rocni sume (5000 * 12) se to nijak neprojevi prtz za unor mam vydelek 0.
phx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paysoft 8. 7. 2006 18:22

Danové přiznání musíte podat, když máte za rok jiné příjmy (OSVČ, z prodeje např. zeleniny ....ne ze zaměstnání, DPP,či DPČ) vyšší než 15000 Kč. Vy máte ale příjmy z DPP a zaměstnavatel za vás zaplatil z těchto příjmů daně, tak už nic řešit nemusíte.
Druhá věc je, když byste část těch zálohově zaplacených daní (ne srážkově- tam se už nic neřeší) chtěl zpátky. Zálohová dan je totiž koncipována tak, aby byla za jednotlivé měsíce vyšší než když se příjmy za rok sečtou a provede se tak zvané vyúčtování daně ze závislé činnosti. O tento přeplatek pak můžete (ale nemusíte) žádat.
paysoft
paysoft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 18:26

Tohle mi je zrovna jasne...

Muzu mit ted vyjimecne vic jak 5000 za mesic a mit to stale na srazkovou dan? O to mi hlavne jde...
phx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 8. 7. 2006 18:36

phx píše:Nekde jsem ale cet ze kdyz psi v 1 mesici vydelam vic jak 5000 tak musim podat DP cehoz bych se chtel vyvarovat...
Takze mi jde o to zda muzu mit ted vyjimecne vic jak 5000 za mesic a mit to stale na srazkovou dan.
V rocni sume (5000 * 12) se to nijak neprojevi prtz za unor mam vydelek 0.

DP se podává ročně. Pokud mate víc než 5000 Kč (od jednoho zaměstnavatele - znovu opakuji že zaměstnavatelé se nesčítají) tak se z toho výdělku odvádí zálohová daň ve výši minimálně 20 % ze mzdy. Na konci roku jste povinen buď požádat svého zaměstnavatele o vyúčtování daně (pouze za podmínek že v jich nebylo se zálohovou daní více v jednom měsící - do 15. února) nebo podat daňové přiznání (do 31. března). Každopádně pokud si to daňové přiznání podáte tak vám za dané konstelace daň stát vrátí. Takže nevím proč se toho tak bojíte? Papír vyměníte za peníze je dobrej kšeft 8)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 18:42

No me to jen je kapku proti srsti. DPP je tedy limitovany 5000 pro srazkovou dan, ale klidne si muzu tedy za mesic vydelat 50000 a furt to budu mit na srazkovou dan kdyz to budu mit na 10 ruznych smluv u 10 ruznych lidi... to me prave prekvapuje...

Danovy system je takovy ze cim vetsi prijimy tim vetsi dane... a toto je takova mensi skulinka... no ale ono jak se to vezme... musel bych to propocitat zda se to vyplati ci nee... (prtz u zalohove je nezdanitelna casta a odpocty)
phx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 8. 7. 2006 18:49

phx píše:No me to jen je kapku proti srsti. DPP je tedy limitovany 5000 pro srazkovou dan, ale klidne si muzu tedy za mesic vydelat 50000 a furt to budu mit na srazkovou dan kdyz to budu mit na 10 ruznych smluv u 10 ruznych lidi... to me prave prekvapuje...

Danovy system je takovy ze cim vetsi prijimy tim vetsi dane... a toto je takova mensi skulinka... no ale ono jak se to vezme... musel bych to propocitat zda se to vyplati ci nee... (prtz u zalohove je nezdanitelna casta a odpocty)

Vy jste asi nikdy zakon o danich z příjmů nevidel, že (nebo tomu je už hodně dávno)?
Takže ohledně těch více zaměstnavatelů viz § 6 odst. 4 zákona o daních z příjmů

Toto zkulinka není .... pokud si takto nevyděláváte celý rok (nebo si nevyděláte víc než cca 60 000 Kč), ale jenom část roku tak na srážkové dani vždy proděláte.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod phx 8. 7. 2006 18:59

DIKY MOC
ohledne zakona to uz nejaky ten patek bude. Ja radeji nez zakon procitam neco co je lidsteji napsany nez ta jejich pravnicka hatmatilka. Predcijen ukazat neco na prikladu je pro me nazornejsi;)

jeste jednou diky...;)

uz toto tema uzavrem;)
phx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RebiKa 22. 9. 2017 20:20

Pracuj jako finanční ředitel https://cz.jooble.org/pr%C3%A1ce-finan%C4%8Dn%C3%AD-%C5%99editel a nebude ziaden problem
RebiKa
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor