Jak si můžů vydělat peníze (nezletilec)

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 26. 7. 2007 22:59

Až na to že v tomto státě neexistuje legální způsob jak si osoba mladší 15ti let může vydělat peníze, aniž by to bylo administrativně náročné (soud) ....

Takže může zůstat u vzdělávání se v této oblasti z knih (například od Kiyosakiho) nebo v drobném "podnikání" načerno (což si již může vybrat poměrně vysoké kvantum činností (od sběru plodin, přes sběr železa, mytí oken u aut až po obchodování na burze například jménem svého otce) ....) :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 7. 2007 06:49

Čtením knih ještě nikdo nezbohatl. Ano, reálným uplatněním znalostí už ano, ale nechápu, co to tady má co dělat. Tady se ptá 14 leté dítě, jak si TEĎ přivydělat o prázdninách pár kaček. Pokud bude sbírat šrot, tak si těch pár kaček opravdu vydělat může (u mědi to bude trochu obtížnější, protože jde o barevný kov a do výkupny s ním bude muset jít někdo z rodičů s občanským průkazem). Ale těžko bude obchodovat na burze, že . Stejně tak jako nepůjde prodávat Amway, pojistky (kde se dá vydělat minimálně tolik jako na té burze), atd.
Stačí se podívat trochu nahoru, kde jsem určité (a reálné) řešení navrhl. Zkusit něco okolo filmu (jedna z mála legálních možností jak si v jeho věku vydělat nějaké peníze), různých konkurzů (aspoň v Praze) na kompars je stále dost, a dále jsem naznačil, že by měl uvést jakou má kvalifikaci (v tomto věku spíše schopnosti).

Když už jsme u toho Kyosakiho, on je to tak trochu (hodně) podvodník. Ty své velké peníze nevydělal způsobem, jaký popisuje, ale právě prodejem knih (tedy snu), ani jeho táta nebyl byl bohatý a neposkytl mu onu výhodnou startovací pozici jak "propaguje" v knize "bohatý táta, chudý táta".
Naopak, když se pokusil na začátku své "kariery" vydělat peníze zmíněným způsobem, dost tvrdě narazil a zkrachoval. Teprve když si vydělal velké peníze prodejem knih, tak mu investice začaly vycházet.

On je totiž obrovský rozdíl investovat pár tisíc nebo pár milionů! A obstát na burze v konkurenci společností s naprosto odlišným postavením (finance, zkušenosti, znalosti, nástroje, kontakty a INFORMACE) se může podařit jen díky štěstí (a to ne dlouhodobě) nebo opravdu velmi nadanému člověku (a opět jen málokdy dlouhodobě).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hráč 28. 7. 2007 08:20

To, co napsal Rop, přesně odpovídá tomu , co jsem zamýšlel.Zřejmě to vyznělo jinak. Naše minulá sociálně demokratická vláda se postarala o to, aby se dětičky ,,neztrhaly" v práci, takže po ztížení možnosti sehnat něco legálně se tak akorát zabřednou do nějakých černot (a tzv.,,sběr" kovů toho je příkladem). Na atlas.cz - finance teď vyšel přehled brigád-z toho možná něco využije...
Kiyosaki každopádně ve svých knihách a svou hrou ukazuje různé možnosti, jak se případně v životě zajistit, někdy i zbohatnout. Hledat, co je na něm pravda a z čeho skutečně zbohatnul, je proto nepodstatné. Hlavně, že něco někde dokázal a to nás může směrovat také k našim změnám. Vždycky se najdou lidé, co něco zatím nepochopí a mají jen uspěchané závěry, že je to ,,blbost či že to nějak nejde". Můžete se u nás v Praze zastavit v Klubu mladých podnikatelů, kde je řada lidí, kteří se pod vlivem myšlenek Kiyosakiho nějak nastartovali nebo se k tomu chystají.
Hráč
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod WonDrak 28. 7. 2007 09:33

jj, Kiyosaki otevírá oči těm, kteří vidí jen denní chození do práce a těší se na důchod. Vidět přílěžitosti ("pootevřené dveře"), můžu být pro někoho nemyslitelné a pro druhého jednoduché.
U nás v Náchodě je celej den zácpa, a tak mě napadlo, prodávat řidičům vodu. Je to potěší a člověk vydělá, a když se bude snažit tak docela dost. A v praze jsou taky zácpy (:
Zatím, co člověk chce si musí jít, ať to stojí, co to stojí. (doporučuji film Factotum)
WonDrak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 29. 7. 2007 18:12

Zase na druhou stranu pozor na zaměstnávání dětí ... tady by mě hryzalo svědomí (kort kdybych je měl zaměstnat na nějakou fyzicky náročnou práci) .... myslím že v tomto případě se stát (podobně jako většina států kultivovaného světa) brání neetickému zaměstnávání dětí ... osobně bych doporučil v tomto věku především naučit se "něco udělat" ... a případně se poohlédnout po "komu to prodat" ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Robni.23 14. 12. 2013 13:30

No... mně je 13 a pár měsíců a před rokem jsem řešil stejný problém.
S tátou jsem to probíral asi 2 měsíce, do všeho mě zasvětil, vysvětlil jak fungujou stránky a ke svým 13. narozeninám jsem dostal akcie.
Zkus se zeptat rodičů, protože takový akcie s dividendama ti dávaj i 10x víc než lecjaká banka...
Ale ne rizikový jen ty, který dávaj dividenda a nepočítej s tím, že si koupíš a za týden to prodáš. :pozor
Když chceš něco udělat sprváně, tak to musíš udělat po mém ^^
Robni.23
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků