levná dioptrická skla

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vklatil 9. 11. 2016 23:41

Když už jsme u těch eshopů tak ještě by mohl být zajímavé www.glassesshop.com, www.goggles4u.com - zatím jsem tam neobjednával. Nejvíc se mi líbily obruby na eyebuydirect.com, už tam mám připravenou objednávku.
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kubika1 10. 11. 2016 10:47

Na googles4u jsem taky koukal, ale doprava 25 $ už je pro velikost mé objednávky moc...

Jen tak pro zajímavost seznam shopů co jsem našel + doprava:
http://www.zennioptical.com/ - asi nejlevnější shop a doprava 9,95 $
https://www.goggles4u.com - doprava 25 $ (nabízí jen express shipping, ale co je to za přepravce nevím)
https://www.eyebuydirect.com/ - doprava 19 $ (DHL)
https://www.coastal.com/ - doprava 24,95 $
https://www.glassesshop.com - doprava 4,95 $ a při objednávce nad 49 $ zdarma

Třeba se to někomu bude hodit pro lepší přehled... :)
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 10. 11. 2016 12:18

kejki3 píše:Brýle na čtení výborné, multifokální úplně mimo

Tak jasně, u multifokálních jsou zóny relativně malé, je potřeba to zaměřit a zvolit vhodnou kombinaci obrub a čoček vzhledem k pozici očí a kořene nosu jedince aby ty zóny byly kde být mají, což by měl udělat optik, tohle kupovat na internetu se nemusí moc vyplatit. Bohužel i v optice můžete narazit na blbku co vás nechá vybrat si nevhodný typ obruby.

Jinak jaká je kvalita? Aby to nebylo jako dioptrické brýle co se prodávají za stovku dvě v supermarketech.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vklatil 10. 11. 2016 13:23

Na kvalitu si nemůžu stěžovat. Objednával jsem jich už několik pro sebe i celou rodinu a spokojenost. Posledně jsem bral i multifokální pro mámu a nemá s nima žádný problém. Navíc dávají 14 dní záruku na vyzkoušení - takže když ti přijdou a nevyhovují tak je pošleš za 100Kč zpět a oni ti buď připíší kredit v zaplacené částce na další objednávku, nebo ti vrátí peníze (Zenni vrací jen 50% z ceny když chceš vrátit peníze, nebo 100% kredit na další nákup). Vrácení jsem vyzkoušel, když jsem objednal omylem + dioptrie místo -. Napsal jsem jim na support, oni mi poslali RMA a do týdne co jim brýle dorazly zpět tak připsali kredit na další nákup.
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 11. 2016 10:35

Zenni je o dost levnější než ty ostatní, píšou jaká "skla" používají a můžeš si vybrat tenčí. Hezké rámečky jsou nahouby, když po zadání rozměrů a požadavku na flexi nožky zůstane 7 kousků přes 35 dolarů a všechny na jedno brdo.
Dioptrická skla mi sedí, kvalita proti hypermarketům se dá porovnat asi jen změřením, rámečky mám flex celoplast.
Na vrácení je 30 dnů, jestli na kredit jde 100%, tak je vyměním za pracovní bifokální, tam je segment 28 mm.

U těch multifokálních právě znám pár lidí, co vysolili tisíce a peníze odepsali. Takže rozvášněného optika jsem nechal spočítat 15 tis. a dokud nebudu mít dioptrie stabilní, tak to nepřipadá v úvahu. A lékařka po výslovné domluvě na multifokálních brýlích neuvedla dioptrie na dálku, ještě že je přímo u toho optika...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2016 15:43

Nemáte někdo tip na levné dioptrické plavecké nebo potápěčské brýle?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 17. 11. 2016 11:23

S nákupem brýlí nemám absolutně zkušenost, tak se mi tohle téma aktuálně hodí :-D Zrovna minulý týden jsem nafasoval poukaz na brýle na blízko a teď dumám co s tím ;-) Brýle aktuálně prakticky nepotřebuju - problém jen se čtením pidi písmenek a i to zatím stačí oddálit :-D, ale dali mi to, že to můžu využít a nemusím. Když bych ty brýle nakonec chtěl, má smysl se pokoušet jít s tím poukazem někam do optiky nebo se vyplatí některý z těch e-shopů, co tu zmiňujete? Asi za ten poukaz nic moc nedostanu a nevím, jak se to tak cenově vůbec může pohybovat :shock: Vzhledem k využití, nepotřebuju nic extra, ale zase aby to nebyl šunt a aspoň trochu to vypadalo...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 11. 2016 15:06

Co myslis tim poukazem? Nejakou slevu? Ta asi nebude platit v cinskych eshopech.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kubika1 17. 11. 2016 17:01

Spíš myslel předpis na brýle. Jinak já bych první brýle osobně volil z optiky. Prostě člověk si to může vyzkoušet a uvidí jak v daném tvaru brýlí vypadá. Pak už můžeš volit stejný tvar a rozměry (šířka brýlí, šířka a výška čočky, šířka nosníku), aby ti seděly a cítil jsi se v nich pohodlně. Jinak na brýle přispívá snad každá pojišťovna, takže když je koupíš v ČR, tak aspoň malou slevu získáš od své pojišťovny. Pak se také dají vychytat různé slevy v optikách, takže tě ty brýle nevyjdou zas tak draze i když to bude stále jiná cenovka než v Číně.
Kubika1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 18. 11. 2016 09:04

Psal jsem poukaz, protože je na tom napsáno "Poukaz na brýle a optické pomůcky" :-D Ale je to ten předpis. Že bych na to dostal slevu v cizích e-shopech jsem nemyslel ;-) Prý na to zdravotní pojišťovna dává tuším 250 Kč. Tak mě zajímalo, kolik tak můžu dát v oční optice za brýle na čtení, když nechci nic extra, ale ani nějakou hrůzu. Jestli by rozdíl v ceně vůbec stál za ten e-shop. Skla asi nejsou problém, spíš, u obrouček člověk nepozná kvalitu a ani si to nemůže vyzkoušet, tak neví, jak to na něm bude vypadat :-(
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2016 09:25

Brýle patří mezi zboží s nejvyšší marží (stovky procent), proto se ceny mezi modely i jednotlivými obchody znatelně liší.
V drogerii koupíš brýle na čtení za 100 Kč, někdy i za méně. Pokud máš na obou očích stejné dioptrie a budeš je používat jen výjimečně, mohou posloužit. Nebo na dovolenou na pláž, kde se bojíš, že bys staré brýle rozbil, poškrábal, nebo ztratil.

Teoreticky i v běžných optikách se dají sehnat "brýle na pojišťovnu", tedy že bys neplatil nic ani za obroučky, ani za skla. Obvykle mají jen jedny a přijde mi, že schválně "hrozné", že ani nemají v úmyslu, aby je někdo někdy koupil a raději vnutí jiné, mnohonásobně dražší.
Můžeš zkusit si pár optik oběhnout a zkusit vyjednávat (mě už při projevení určitého zaváhání "rozmyslím si to" hned nabídli slevu 10 %), téměř vždy jsou účastny nějakého systému slev (Sphere, vratnepenize.cz a další klubové karty), tak doporučuji se zeptat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 11. 2016 09:22

Zrovna jsem viděl u domu reklamu "kompletní brýle za 990 Kč", kdyžtak můžu poslat podrobnosti.

O těch plaveckých nebo potapěčských asi nikdo nevíte, co?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 20. 11. 2016 11:31

Sice na to asi prozatím kašlu, protože bych je asi použil tak jednou za měsíc, ale klidně odkaz pošli ;-) Ještě se taky příležitostně mrknu do těch drogerií, ať mám představu, co tam nabízí, jak jsi psal.
Markil
Nadšenec

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků