Kde nakupovat kvalitní potraviny

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 23. 1. 2013 15:21

A neni billa a penny neco jako kaufland a lidl? Tj. Propojeny vlastnik?

clone píše:V prahe som bol na farmarskom trhu na námesti Jiriho z podebrad a spokojnost ako s mäsovými tak i s mliečnymi výrobkami, to isté platí o Michelskej pekárne a uzenárství na konevke.Kaufland a Albert ma zatial nesklamal či už kvalitou alebo čerstvostou potravín.


Prozrad mi uzeninu, ktera neobsahuje jedovatou pridanou latku. Ve ktere prumyslove uzenine, dostupne na trhu neni E250?

Vyhoda farmarskych trhu je, ze se tam nedostanete ke slozeni. Vite jake jeroblem z nich vyrazit slozeni te uzeniny? Dost velky. Nakoupil jsem onehdy par vzorku, vyzadal si ty slozeni (ktere vam normalne nedaji ani po prodeji) a nestacil se divit.

U pultu v retezcich vam to slozeni daji vesinou po prodeji, ale pred prodejem nemate sanci u pultovych salatu a podobnych šmakolád predem zjistit, z ceho se to sklada.

A ma zatim v literature neoverena teorie je, ze uzeniny byly vynalezeny k tomu, aby maso bylo zakonzervovane na delsi dobu a prijde mi dnes nelogicke, ze jdeme a koupime salam na svacinu (aneb je to vsechno trochu zvracene). Ale treba se pletu a je to jinak?

Co vim tak kvalitou masa se chlubi Terno Coop, ale jaksi nedokazu posoudit a poznat kvalitni maso. Nejlepsi maso je vlastni zahrada a koupit jehnata a ty nic nepotrebuji, jen kostku soli. Pak jen sklidite maso a presne vim, co v tom je. Ostatne i uvarena kopyta byla pochoutka pro psy (tedy lze vyuzit ze 100%, tedy mimo krve a obsahu bachoru, to slo na hnojeni pudy).

Takze otazka je, zda chcete nakupovat zakladni potraviny (a ktere) anebo ty prefabrikovane prumyslove vyrobene chemicke sra.ky.

Ps: Vloni jsem oprasil tradici domaci sunky, bez E250 :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kudykam 26. 7. 2013 07:13

Jestli přemýšlíte nad tím jaké potraviny kupovat, které jsou kvalitní a které plné éček, mohl by vám s výběrem poradit můj nový web
Stále je ve stádiu vývoje tak prosím o vaše komentáře a návrhny na zlepšení. Díky
Naposledy upravil mikicz dne 26. 7. 2013 08:00, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněn reklamní odkaz
kudykam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetrAsch 26. 7. 2013 08:07

Prosím o zaslání adresy webu soukromou zprávou. Dík
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 26. 7. 2013 08:56

tak když ho sem nenapise jako hyperlink, da ho do code, tak mu ho jiste nikdo odstraňovat nebude :-)

jinak: "3 druhy rajčat (kulaté, šišaté, mini)" - to mají snad i v beznem marketu, nebo minimalne 2 druhy, ne?

ohledne mého předchozího postu o slozeni, nyní se to hodne resi a ministr chce aby na pultech byly vždy vypsano slozeni toho kdejakého salatu...

-- 26. 7. 2013 10:00 --

Ondrasz píše:V souvislosti s tím, se mi líbila přestřelka která vznikla po spuštění "potravin na pranýři" kde hypermarkety osočovaly dodavatele, kdo je vinen tím, že prodává nekvalitní a prošlé jídlo...místo toho aby došlo k omluvě, uznání chyb a případnému odškodnění zákazníků, že to prostě podělali, tak se snažili stáhnout info z webu a případně ho zakázat tlakem na ministerstvo, prostě česká klasika... :D


a ja si cim dal vic myslim, ze vinen je typicky cesky spotrebitel, proste blbec co to chce levne a kvalitne, přitom kvalitni potraviny = min. 50% vytrideneho jde normalne do odpadu, jenze jako ten odpad tady fungujeme my cesti zakaznici :-)

Staci se podivat na Peklo na taliri, v posledních dilech tam myslim byl nejaky hogo fogo zelinar a něco podobného tvrdil také.

Kdo si kdy zkousel vypěstovat vlastnima rukama cokoliv od ovoce po zeleninu, tak také musí vedet, ze to co se prodava v krame normalni není, to je vyhnane a osetrene chemii.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 26. 7. 2013 09:17

ideální je umísťovat své www do profilu sekce www. tam to nikdo nemaže
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 7. 2013 09:41

Já zas nechápu tu mánii dávat na některých fórech odkazy do code aby nebyly klikatelné, to všechny uživatele akorát otravuje, dost možná někdo ani nebude schopen (nebo mu to nedojde) že ho musí zkopírovat a vložit do adresního řádku. To má smysl snad jen na různých podzemních forech, která o sobě nechtějí zbytečně dávat vědět přes refrery, ale i tam to lze řešit pomocí služeb typu anonym.to.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 26. 7. 2013 10:16

Já bych odkaz uvítal tady v tématu, sem patří.
Pochopím mazání odkazů, kdyby ho sem někdo dával denně, navíc v každém příspěvku. Chybějící odkaz např. v tomto případě snižuje informační hodnotu fóra.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 7. 2013 10:21

Ano, pokud to moderátor vyhodnotil jako spam nebo neplacenou reklamu, měl smazat celý post.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 26. 7. 2013 10:53

xtonda píše:Já zas nechápu tu mánii dávat na některých fórech odkazy do code aby nebyly klikatelné, to všechny uživatele akorát otravuje, dost možná někdo ani nebude schopen (nebo mu to nedojde) že ho musí zkopírovat a vložit do adresního řádku.


jo když nevis co se stane po tvem kliknuti na link - tak to je pak tezke vysvetlovat, ma to min. 4 duvody, ale spise vice :-)

takhle se nedovime, co světoborného nam chtěl sdelit
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrAsch 26. 7. 2013 11:07

Ja také nevím, co se stane po kliknutí nalink a docela me to zajímá. Můžete to napsat?
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kudykam 27. 7. 2013 19:12

Opravdu nevím proč byl muj link smazán. Jedná se nekomerční web, dělán čistě pro zábavu a pomoc druhým lidem. Mě to stojí peníze a čas, přesto to dělám rád.
Pro zájemce:
Stačí si přes google vyhledat "hodnocení potravin ze supermarketů" což by vás mělo odkázat na můj Ochutnávač. Díky za zájem.

Kód: Vybrat vše
ochutnavac.cz
kudykam
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků