Kde nakupovat kvalitní potraviny

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Thom 7. 9. 2012 23:16

I v Tesku, Kavfu nebo Albertu se snad dali najít kvalitní potraviny, rýže, těstoviny, jogurty atd tam snad mají stejné jako v Globusu ne? A dokonce i u toho vietnamského zelináře. Pravda, pro pečivo a maso lépe chodit jinam. Teda, asi, já právě většinou jdu právě do Globusu, případně Lidlu - když spechám, takže co píšu, je jen můj předpoklad.
Ale že se s tebou bavím, podsouvathned někomu, že rodinu krmí odpadky, aniž bys měl náznak takové informace, to je fakt úroveň, jak jeden milovník vina dneska v tom našem nejdražším kabaretu
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Next9 8. 9. 2012 07:13

Thom píše:I v Tesku, Kavfu nebo Albertu se snad dali najít kvalitní potraviny, rýže, těstoviny, jogurty atd tam snad mají stejné jako v Globusu ne?


Kdyz už jdu nakupovat do hypermarketu, ocekavam, ze nakoupim vsechno na jednom miste. V pripadě TESCO, Kaufland a Albert to proste neplati. Jasne ze ryzi a testoviny asi koupim vsude, ale v mnoha segmentech se neda koupi nic. Treba v Kauflandu je tlak na nizkou cenu podle me nejvetsi a z vysledku by clovek blil. V TESCU se da omezene neco nakoupit, ale zase vevodi zebricku hanby zkazenych a sizenych potravin sestavenych na zaklade kontrol statni zemedelske a potravinarske inspekce. Kaufland a Ahold hned v zavesu. 8-S

Thom píše:Ale že se s tebou bavím, podsouvathned někomu, že rodinu krmí odpadky, aniž bys měl náznak takové informace, to je fakt úroveň, jak jeden milovník vina dneska v tom našem nejdražším kabaretu


Nic ve zlym, ale se svym posmesnym konfrontacnim tonem sis ani nic jineho nezaslouzil. ;-)
Next9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2012 08:33

Next9 píše:Samostatna kapitola jsou hypermarkety. Jiz v predchozim prispevku jsem konstatoval, ze vraceci kreditka je vhodna prave na tyto platby. Nasledne posmesne reakce o smlouvani a 7% slevach v hypermarketu povazuji za prehlidku hlouposti prislusnych diskutujicich, kteri navic neumeji cist. Poplatky za platbu kartou se u hypermarketu promitaji nejmene, plati totiz za tyto transakce prehledem nejnizsi poplatky. Je tedy otazkou, kolik mesicne v marketech utratit a co tam nakupovat. Argumentace velkym spotrebnim kosem a slusnou utratou mesicne v hypermarketu vypovida predevsim o tom, ze dotycny krmi svoji rodinu odpadky - to zrovna neni moc k chlubeni, ani za deklarovanou odmenu. Mistni pekar, reznik, obchodnik se zeleninou nebo trhovec z farmarskeho trhu prakticky nikdy karty neberou. V Kauflandu, TESCU a Aholdu jsou k prodeji hlavne levne hnusy, v mnoha kategoriich uz nabizi jen svuj brand a kvalitni vyrobky nenabizi vubec, protoze vyrobce nebyl ochoten podlehnout tlaku a jit pod vyrobni cenu nebo zbozi sidit. Kulturni vyjimku snad tvori jen GLOBUS.

Mě už zase přijde jako "urban legend" to tvrzení o lepší kvalitě výrobků u místního pekaře, řezníka, atd.
Máme řeznictví kousek od domu. Občas, když se mi nechce vystupovat z autobusu o stanici dřív a zajít do Intersparu si koupit ten jeden plátek kotlet na řízek k večeři, se zastavím tam. Cenově plus mínus na úrovni Intersparu (spíše tak o 5 - 10 % víc, ale když mají v Intersparu akci, což konkrétně na kotlety nebo krkovici mívají často, tak to v tomhle řeznictví vychází i o 20-25 % dráž), kvalitativně mě přijde to maso podobné (někdy mě přijde, že tam nechává větší množství tuku nebo že ty kotlety nejsou tak "hezké" - často je to někde na přechodu mezi kotletou a krkovicí, prostě více těch tukových vláken, ne tak "čisté") a ještě navíc neberou karty a k nákupu často přidá i blbý kecy (rádoby vtipně komentuje, že si kupuju 1 plátek masa) a nikdy se nemůžu spolehnout na to, jak velký kus mě ukrojí, v Intersparu je většinou jeden jako druhej, prostě tak akorát k večeří. Takže tam nakupuji velmi nerad a jen když mám takový "blbý den" a nechce se mi nikde courat a jet z práce rovnou domů.

Podobné je to z pekárnou - po cestě (mám několik různých možností cesty do práce, záleží na tom, který autobus mě jede dřív a kde se rozhodnu přestupovat) do práce mám tři + jeden stánek. Někdy se tam zastavím a koupím si něco k snídani. Jedna je podniková prodejna Michelských pekáren- tam nemám problém, s kvalitou i cenou jsem spokojen.
Druhé dvě jsou "nezávislé" a je to bída a utrpení. Pečivo tam mě přijde horší, než když se zastavím ráno v Tescu (vím, že tam je 90 % pečiva rozpékaného, ale já si na něm stejně pochutnám víc, než na té gumě co mají v těch dvou pekárnách a to, že se rozpékané pečivo nedá skladovat, mě vůbec nevadí) a ceny vyšší.

Takže někde možná jsou ti pohádkoví řezníci a pekaři, já ale na ně prostě nějak nenarážím :(. Teď jsem byl naposledy velmi příjemně překvapen kvalitou rohlíků v Kauflandu. Za 1,50, ale přitom tak dobrý rohlík jsem už dlouho nejedl. Krásně vypečený a vůbec ne ta klasická "bílá guma".
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Next9 8. 9. 2012 09:02

PatrikChrz píše:Mě už zase přijde jako "urban legend" to tvrzení o lepší kvalitě výrobků u místního pekaře, řezníka, atd.


Urban legend je, že toto tvrzení platí paušálně. Neplatí. I zde platí, že každý si hledá místo na trhu různě. Někdo bojuje cenou, někdo kvalitou. Bohužel v případě TESCO, Kaufland, Ahold to podle mě paušálně platí. A nejen v případě pečiva, masa, nebo zeleniny. Stačí si vyhledat zprávy kolik dodavatelů už s touto trojicí ukončilo spolupráci, protože ten tlak na nízkou cenu byl natolik extrémní, že hnusný výrobek poškozoval dobré jméno značky i u tak otrlého zákazníka, jako je ten český. Nakonec ani ten řezník nebo pekař nemusí být malý živnostník, ale různě velká regionální firma. Ty co se zaměřují na kvalitní potraviny se do řetězců kvůli ceně nedostanou a otevírají si vlastní krámky.

Interspar nehodnotim, neznám. Byl jsem tam všehovsudy snad dvakrát.
Next9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 8. 9. 2012 15:41

a kdepak nakupujes ty? sver se nam. dej tip kde nakoupit kvalitni potraviny
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 9. 9. 2012 11:24

No ono to jde ruku v ruce, kde lze platit s kartou.

Velmi rád bych měl malého obchodníka, který sice má vyšší ceny, ale taky vyšíí kvalitu. A ještě ji udrží dlouhou dobu. Ale těch je poskrovnu...

Opravdu byl velký rozdíl (nemyslím cenu), když jsem si ráno chodil kupovat svačinu. Buď se dalo zajít ke stánku s okýnkem, kde v okolí bylo vylité pivo, nachc..., nabli..., a všude vůkol slepené listí, prach a špína a mraky nedopalků. Ve frontě jsem obvykle stál min. 5-7 min (v zimě zima, občas déšť, lidi ve frontě často hulili) a za zašpiněným okýnkem vybíral, co "dobrého" bych si vybral. A ještě jsem musel mít přichystaný drobný, protože bankovky nebrali rádi. Takže trochu stres, co si vybrat a šachování s drobmýma při placení. Občas okolo projela pojízdná dýmovnice. Anebo se dalo zajít do supermarketu, kde bylo čisto a vcelku i vůně, v zimě teplo, více klidu prostoru i širší nabídka. Ale z té jsem si vybral asi jen 10%, abych nemusel jíst chemikálie. A bez košíku se to dalo projít vcelku rychle.

V jednom bufettu obvykle již od brzského rána vařili (po-pá) cibulačku, držkovou, česnečku, čočkovku s uzeným, gulášovku, bramboračku s důladnou vrstvou majoránky, občas i prasečí hlavu na oběd, a zápach ráno ? příšerný! Možnost platit kartou taky ne.
Další malý krámek, kde mi pokladní komentovala, co budeme mít k večeři a co bychom si mohli koupit na zítra, tak u mě skončili kvůli těmto kecům.Při kasírování se často spletli ve svůj prospěch, protože tam začalo chodit málo lidí. A když tam člověk přišel, tak dostal příkaz, že tam musí chodit podstatně častěji a kupovat si toho víc ! Blázni... Kartu taky nebrali. A pak 1x za rok jeli na dovlolenou na Kanáry a na 14 dní zavřeli. Dnes už nikam nejezdí, je přežívají a kartou stále platiti nelze.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 9. 9. 2012 12:53

Je to out of topic, ale musím dát částečně za pravdu Patrikovi, že s těmi farmářskými trhy a kvalitou to není taková sláva, jak se traduje.
Před nějakou dobou jsem byl v Holešovické tržnici, kterou mi pár lidi vychválilo do nebe.
Něco jsem tam koupil nicméně rajčata, která jsem nutně potřeboval tam měli tak hnusné a navíc za takové prachy, že jsem cestou domu se stavil v Lidlu a tam koupil krásné rajčata a ještě o třetinu levnější.
Navíc je celkem známo jak někteří "farmáři" "pěstují" to co pak prodávají. Zajedou do Tesca, tam nakoupí zeleninu, kterou pak s velkou slávou vydávají za své výpěstky.
Co se týká konkrétně masa, tak podle mě je celkem šumák jestli ho koupím v supermarketu anebo u řezníka na rohu, jelikož co se týká kvality masa, tak tam rozdíl asi nebude a navíc ten řezník bude spíš drahší.
To že se tam nedá platit kartou je pro mě druhořadé, ale jak správně podotkl Next9 u supermarketů je obrovská výhoda úspory času a aby člověk jezdil do jednoho marketu pro maso, do druhého pro kvalitní pečivo a do třetího pro pořádnou zeleninu, tak by musel být důchodce a nedělat nic jiného, než objíždět všechny obchody po celém městě nebo okrese...
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2012 13:33

Možná je to jinde jinak, ale co já jsem si v Praze procházel různá farmářská tržiště, tak jsem nikdy na žádném nic nekoupil. U věcí od masa a mléka (sýry) mám obavy ohledně vhodného skladování (někdy fakt otřesné, např. klobásy visící na sluníčku celý den; vajíčka naštosovaná jen tak před stánkem,...), ovoce a zelenina vždy dražší než v supermarketech a obvykle ani nijak extra lákavá, často různě pomlácená a vůbec taková "nedomrlá".
U některé zeleniny bylo jasné, že je z velkoskladu (např. salát zabalený v takových těch uni pytlících), ovoce a zelenina mimo sezónu, atd.

Jediné místo, kde jsem narazil na opravdu nádherné ovoce a zeleninu byl obchůdek "Fruit de France" v Jindřišské ulici. Ano, tam jsem nikdy neviděl pomlácené, nahnilé, plesnivé, nezralé nebo jinak "vadné" plody. Klidně měli najednou 3 druhy rajčat (kulaté, šišaté, mini), třešně i v únoru, atd. A hlavně, vždycky všechno měli. Bylo nemyslitelné, že by tam člověk přišel se seznamem a půlku toho neměli. Ovšem taky si to nechali pořádně zaplatit, rajčata klidně za 150 Kč / kilo, třešně v únoru snad za 2 tisíce za kilo,... (takže jsem tam zase nic nekoupil, chodil jsem tam jako na výstavu :D ). Dneska je na jejich místě obchod s kabelkami :(.

Vzpomínám si, jak před lety se u nás na chalupě rozčilovala nějaká paní z JZD, že se Pražákovi zdálo moc nějakých 6 Kč za kilo brambor (na trhu se zde v tu dobu prodávaly kolem 5 Kč) a tak že si nic nekoupil. Ale do výkupu to prodávali za méně než 2 Kč za kilo. Kdyby si bývali řekli nějkých 3,50 až 4 Kč, tak by určitě pár pytlů prodali.

-- 9. 9. 2012 14:41 --

DrumSession píše:Další malý krámek, kde mi pokladní komentovala, co budeme mít k večeři a co bychom si mohli koupit na zítra, tak u mě skončili kvůli těmto kecům...... A když tam člověk přišel, tak dostal příkaz, že tam musí chodit podstatně častěji a kupovat si toho víc ! Blázni...

Přesně tohle jsem komentoval u toho mého řeznictví. V super-hyper si vyberu z regálu (ať už jde o pečivo, nebo zabalené maso), nebo za pultem si ukážu, že zrovna tenhle ukrojený plátek se mi líbí.
V tom "našem" řeznictví si musím říct, ať mi z toho špalku uřízne jeden plátek (a nevím dopředu jak velký bude) a ještě si vyslechnu ty blbý kecy proč si kupuju jen jeden plátek a že mu vlastně ani nestojí za to se s tím řezat.
Chápu, že se tam nudí (dost často jsem v obchodě sám na 2 až 3 zaměstnance) a že si chtějí pokecat, ale já na to po 8 hodinách v práci (na hotline :P) fakt nemám náladu!
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 9. 9. 2012 14:21

V souvislosti s tím, se mi líbila přestřelka která vznikla po spuštění "potravin na pranýři" kde hypermarkety osočovaly dodavatele, kdo je vinen tím, že prodává nekvalitní a prošlé jídlo...místo toho aby došlo k omluvě, uznání chyb a případnému odškodnění zákazníků, že to prostě podělali, tak se snažili stáhnout info z webu a případně ho zakázat tlakem na ministerstvo, prostě česká klasika... :D
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 9. 9. 2012 14:57

Bože, to je zase vlákno..... hodnotíte tu farmáře a co jste hoši za svůj život vypěstovali? Jako hodnotit, že v JZD se prodávají brambory za 6 kaček a je to drahé, tak vězte, že jsou uskladněné tak, že když je i vy doma uskladníte pořádně, tak máte celou zimu parádní a chutné brambory. Omyté v pytlíku vypadají lákavěji, ale to je koupit sáček po 2 kg za 20,-Kč na jeden oběd, protože týden to nevydrží. A nemysli si Patriku, že to dali do výkupu za méně než 2 kačky, tam dali ty "zbytky", co se dřív skrmovaly pro prasata. Kvalitní brambory prodali až v zimě, kdy jim markety zaplatí daleko víc, protože to už se platí i za skladování. Stejně tak je to s ostatním ovocem a zeleninou - na trzích, pokud to má být pěstované bez chemikálií, tak nečekejte bednu jablek, která budou stejně velká, stejně vybarvená a můžu klidně pokračovat. Doma chodím pro maso k místnímu řezníkovi, obsluha příjemná, maso parádní, vyrábí sám i uzeniny, udí maso. Koupím u něj i rohlíky, protože jsou poctivé a křupavé i odpoledne a zajímavé je, že i když tu máme 3 markety, Penny, Billu a Tesco, tak ani jeden je v nabídce nemá. Při porovnání chuti rohlíků z marketu za 1,50 a tohoto za 2,50, tak je 2x tak velký a chuťově jinde.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 9. 2012 15:07

it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 9. 9. 2012 15:40

miki dobrý no, akorát téma je kde nakoupit pořádné jídlo, nikoli špiritus :D
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 9. 9. 2012 15:44

no jo jenže destiláty obsahují okolo 50% alk. (best 53%), a max. do 0,5% přírodních (vykvašených a přepálených) látek ale spíše méně. I R.Jelínek vyrábí moravskou řadu všelijak.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod clone 5. 11. 2012 21:16

V prahe som bol na farmarskom trhu na námesti Jiriho z podebrad a spokojnost ako s mäsovými tak i s mliečnymi výrobkami, to isté platí o Michelskej pekárne a uzenárství na konevke.Kaufland a Albert ma zatial nesklamal či už kvalitou alebo čerstvostou potravín.
Everyday is a fun day
clone
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkorec 22. 1. 2013 12:50

Kupodivu kvalitní potraviny lze nakoupit v pennymarketu. Minimálně zeleninu. Nemají tam samozřejmě takový výběr jako v Bille ale seženete tam čerstvou sezónní zeleninu a k tomu za pár korun.. Měli tam i nějaký svoje bio výrobky ale tušim, že ty už zrušili
blo-gros.info - Mongolsko, mongolština, tibetština, buddhismus
petrkorec
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků