Nakupujete rádi v internetových bazarech?

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karolina258 7. 7. 2014 17:21

Ahoj, nakupujete rádi v bazarech typu http://www.bazos.cz, http://www.mimibazar.cz nebo http://www.babyburza.cz?
Jaké jsou vaše oblíbené, v nichž nakupujete rádi a kde raději vůbec? :-)
karolina258
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 7. 2014 17:26

Já používám jen Aukro. Nakupuji i prodávám většinou mobily, které jsou můj koníček.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod karolina258 7. 7. 2014 17:31

aukro je dobrý prodejní kanál, škoda že je pro prodejce zpoplatněno
karolina258
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 7. 7. 2014 17:37

bazos mi prijde posledni dobou lepsi nez aukro, zvlast u veci, ktere nejsou tak v kurzu, je to flexibilnější a bez poplatků
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 7. 7. 2014 17:38

Já nikdy nekupuji použité věci. A ani neprodávám, starší mobily apod. posouvám dále do rodiny nebo si je nechám jako zálohu pro případ nouze až jsou z nich bezcenní stařečkové.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod karolina258 7. 7. 2014 17:46

Já nikdy nekupuji použité věci.


někdy se tomu úplně vyhnout nedá, zejména pokud chci koupit věci, které již v obchodech neprodávají
karolina258
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 7. 7. 2014 17:54

Tak to je hodně vzácný případ, protože typicky se prodává produkt ten předchozí nahrazující.

Samozřejmě věci jakkoliv starožitného či sběratelského charakteru jsou speciální případ.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 7. 2014 18:01

karolina258 píše:aukro je dobrý prodejní kanál, škoda že je pro prodejce zpoplatněno

Teď už za vystavení, alespoň v sekcích kde prodávám, nic nechtějí. Platí se jen provize z prodeje.
Líbí se mi tam, že je vidět historie dotyčného, tak člověk pozná s kým má tu čest. Při prodeji požaduji výhradně platbu předem nebo osobní odběr. Zatím jsem nezažil žádný významný problém.

-- 7. 7. 2014 19:03 --

xtonda píše:Já nikdy nekupuji použité věci. A ani neprodávám, starší mobily apod. posouvám dále do rodiny nebo si je nechám jako zálohu pro případ nouze až jsou z nich bezcenní stařečkové.

To já jsem pravý opak, mobily prodávám někdy i krátce po koupi,někdy to vyjde i bez ztráty. :-)
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 7. 2014 18:50

Taky jsem opak. Kupuji zásadně jen použité věci. Tedy v oblasti elektroniky jako mobily a PC/notebooky mi to přijde jako nejlepší cesta. Stejně tak auta. Kupovat nové mi přijde jako ekonomický nesmysl.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 7. 7. 2014 18:56

Dříve jsem nakupoval na Aukru, sem tam občas něco speciálního na Bazoši. Vím, že švagr tam několikrát prodal auto, takže určitě ty servery smysl mají, i když člověk musí být samozřejmě opatrný, zvlášť když si věci nechává posílat a prachy posílá dopředu. U cennějších věcí určitě jen osobní převzetí.
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 7. 7. 2014 20:06

Na aukru jedine prodavam. Je tam vyhoda, ze muzu prihazovat druhym uctem a navysovat tak cenu. :mrgreen:
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 7. 2014 20:23

Akorát pozor aby sis to nekoupil.
Já už dávám častěji kup teď a cenu postupně snižuji.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 8. 7. 2014 19:09

Vsak si muzu prihoz na posledni chvili zrusit a aukci pak vyhraje druha nejvyssi navidka.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 11. 2016 13:35

Bazoš využívám často, nakupuju třeba díly na kola nebo i na Cyklobazar.cz

Aukro nepoužívám vubec, zbytečně složité, všelijaké přihlašování, účty, přihazování... Naopak na bazošu je přímo kontakt, na ceně se dá domluvit..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 14. 11. 2016 14:14

Bazos zase vyzaduje zadani telefoniho cisla pro ziskani e-mailu prodejce, skvela vec, pokud se clovek rad nechat otravovat a okradat od ruznych smejdu.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků