Zkušenosti s nákupem z aliexpress.com

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Marus 2. 9. 2015 10:53

Což je však podvod... A navíc na aliexpresu se neplatí paypalem, takže musíš změnit výpis z účtu.
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod telemetry 2. 9. 2015 11:44

Zmenit vypis z uctu bude stejne obtizne jako vypis z PayPalu.
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2015 11:50

Jinak k tomu podvodu - sazby v celním zákoně byly, co si vzpomínám, tak směšné, že to za pokus stálo... Spíš by úředník, kterému by se ta cena podle výpisu zdála nízká vyměřil clo/daň hezky dle tabulek. Nyní tam už velký manévrovací prostor není, ale když bylo osvobození od daně do 150 EUR, to se hezky upravovaly faktury...to jsem doložil i za notebook zaplacenou částku do 150 EUR :-D
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod 07Petr 7. 11. 2016 08:18

Tak jsem platil minulý týden na Aliexpressu virtuální kartou Cetelem. Po objednávce provedené večer mi druhý den přišel email, že obchod neobdržel peníze. Tak jsem to objednal ještě jednou, ale změnil nastavení virtuální karty "Povolit možnost prodloužení platnosti platebních údajů" na ANO a platba pak prošla úplně. Zřejmě si obchod strhává peníze později než je platnost údajů virtuální karty. Kurz při zaúčtování v pátek 4.11.2016 byl 24,29 Kč/USD.

11.11.2016 mají nějaký Big Friday. 8-)
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2016 08:20

A proc nepouzivas AliPay?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 07Petr 7. 11. 2016 10:30

Protože to nemá žádnou výhodu a platba virtuální kartou Cetelem je bezpečnější.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2016 19:55

Bezpecnejsi, ale polofunkcni. :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 11. 2016 15:32

07Petr píše:Tak jsem platil minulý týden na Aliexpressu virtuální kartou Cetelem. Po objednávce provedené večer mi druhý den přišel email, že obchod neobdržel peníze. Tak jsem to objednal ještě jednou, ale změnil nastavení virtuální karty "Povolit možnost prodloužení platnosti platebních údajů" na ANO

hmm to je teda zajmavy... ja platil presne
05.11.
Your order has been paid successfully
06.11.
Your Order has been shipped

zadnej problem :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mojzisjarda 26. 8. 2019 07:28

Zkoušel jsem se několikrát registrovat na aliexpressu jako nový zákazník, abych získal slevu 3$ na první nákup, ale vždy když chci zboží objednat tak mi to napíše: This product can’t be shipped to the selected region. Když stejné zboží chci objednat na starém účtu tak to vpohodě jde, samozřejmě bez slevy. Zvoleno CZ mám na obou účtech stejně. Nevíte kde by mohl být problém?
mojzisjarda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 10. 2019 20:45

Mozna IP adresa? Zkus z jine IP adresy taky.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 10. 2019 10:03

Zkontroluj, z jaké země to chceš poslat, odjinud než z Číny to neprojde.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 10. 2019 16:34

takhle paušálně to neplatí, ale třeba z Evropy, pokud to půjde, bude skoro jistě vyšší poštovné
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 10. 2019 00:35

Jak zrušit zasílání nabídek z AliExpress o které nemám zájem, tzv. spam? Začaly mi chodit nabídky od AliExpress kde je na konci mj. i toto:
You are receiving this email because you are a registered member of http://www.AliExpress.com.
To unsubscribe from future similar promotional emails, click here.
Dvakrát jsem na to kliknul, ale tento spam mi stále chodí. Kdysi dávno jsem to takto zrušil a měl jsem až do teď se spamem od AliExpress klid ale nyní to nějak na zrušení nereaguje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod redhaven 31. 10. 2019 08:22

Resim jak nezaplatit clo a dph jako koncovy uzivatel velmi draheho zbozi z ciny. Bohuzel Hrabiš bananistan chce tahle vypalne i na zbozi pro koncoveho spotrebitele. Jedna se o balik 15kg s bud uz tak astronomicky drahym postovnym 3000kc, ale porad levnejsim nez stejne zbozi s postovnym zdarma u jineho shopu. Pojisteni na platbu cla, dph se na me zbozi nevztahuje. Zaslani pres DHL uz zrejme take neni zarukou neplaceni vypalneho. Nakonec me jako teoreticky neschudnejsi cesta prislo zasilani rozlozeneho zbozi na laicky pohledove levnejsi casti v nekolika rozdelenych zasilkach zatim nevim zda prodejci ale svoli. Zbozi v cesku stoji v radech statisicu, v cn rady desitek tisic a vzhledem v vaze a velikosti podle me nema moc sanci byt prehlednuto celniky i v dobe po 11.11. nebo pred Vanoci. Nema nekdo lepsi napad jeste?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod LXIDCX 31. 10. 2019 10:09

Doletět si pro to :-)
Takhle jsem jednou kamarádovi letěl něco vyzvednout do New Yorku. I když mi zaplatil letenku, pořád ještě ušetřil oproti platbě cla a DPH.
LXIDCX
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků