vybavení zvyšující kvalitu a komfort života

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 5. 7. 2015 18:40

ahoj, napadlo mě, že bysme mohli dát dohromady seznam věcí, které zajišťují lepší kvalitu života a například je někdo jen přehlíží nebo nezná, klidně budu updatovat první komentář a udržovat aktuální seznam pokud se to chytne, začal by za sebe takhle:

1) myčka nádobí
2) sítě do oken poti hmyzu
3) bidet (bohužel zatím nemám :-(, ale po rekonstrukci bytu už budu mít)
4) zvuková aparatura 5.1
5) projektor alespoň 720p
6) teploměr s venkovnim a vnitřnim čidlem (abych věděl, kdy je lepší větrat a kdy mít okno zavřený)
7) tyčový mixer
8 ) vrtací kladivo + vrtáky x5l
9) možnost nahrávat pořady v tv s časovačem (buď smart tv nebo chytrej set top box)
10) rudl (ideálně skládací z lidlu)
11) pojistka na blbost
12) remoska

Patriku prosím o přidání následujícího do prvního příspěvku:

schůdky
mikrovlnka
rychlovarná konvice
pravidelné sexuální vyžití
dvě (a více) televizí
univerzální dálkový ovladač
notebook s kvalitním připojením
parní čistič
wc papír trojvsrtvý ovoněný
wifi pokrytí ve všech prostorech bytu včetně balkónu, záchodu..
dvoumetlový mixer (zeditovat ruční mixer)
bydlení v jedné úrovni
ssd disk do ntb
Naposledy upravil Panzer.Dragon dne 6. 7. 2015 14:48, celkově upraveno 4
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 5. 7. 2015 20:15

Nejprve by bylo dobré definovat zadání. Co to je kvalita života? každý to může chápat úplně jinak. Koukám okurková sezona, co?
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 5. 7. 2015 20:28

jak dělat běžné životní činnosti s co nejideálnějším pomocníkem aby ty činnosti byly co nejlépe provedené/s co nejmenším úsilím atd

a napad mě další, a to je mít doma připravenej rudl, ideálně skládací z lidlu :-)
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod tslaný 5. 7. 2015 21:16

To uz bychom mohli jmenovat jakoukoliv vec.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 5. 7. 2015 21:37

no nemam s tim problém :-), rád se dozvim jak si zjednodušit a zkvalitnit život, žiju teda v bytě takže tim se okruh v mym případě sužuje na bytový věci
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 5. 7. 2015 22:10

1+2+8
Ostatní jsou zbytečnosti

Nebo si vyjmenujte vše, co máš doma

Zato tam chybí tzv. pojistka ma blbost atd atd
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 5. 7. 2015 22:29

přidal sem tam pojistku, s tim bidetem si osobně myslim, že jak by si ho měl jednou doma tak diametrálně změníš názor na hygienu :-), aspoň já to tak mam

rudl, taky dokavaď sem ho neměl tak sem považoval za normální přemísťovat pneumatiky k autu a od auta tak že výsledek byl že sem byl špinavej a spocenej, teď je prostě naberu v krabici na rudl a dovezu od sklepa až k autu
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 7. 2015 23:01

Bidet bych bral taky, ale nemám na to prostorově vyhovující koupelnu (ze stejného důvodu v současnosti nemám ani myčku nádobí, do provizorní kuchyňky cca. 3 bm se mi jednoduše nevejde).

Tyčový mixér a takové ty různé kuchyňské vylepšováky, roboty, odšťavovače se hodí pořád, moc tam není co zavrhovat. Nyní mám třeba políčeno na sušičku potravin (mám rád sušená rajčata, ale jak tak poslední dobou počítám při jich spotřebě ta kupovaná začínají celkem lézt do peněz), naopak zcela bych se obešel třeba bez mikrovlnky, která je asi považována za nezbytnou, ale osobně jsem ji už asi tak rok ani nepoužil...

Vrtací kladivo, to bych viděl asi na takovou standardní výbavu, podobně jako schůdky atd.

Domácí kino, projektor, televize - pro mě všechno zbytné věci, asi bych je v současnosti nevyužil.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tslaný 6. 7. 2015 08:23

Bidet nevim ani jak se pouziva.
tslaný
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 7. 2015 09:01

Zajímavá směs věcí. Většinu toho nepotřebuji, třeba síť proti hmyzu.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 6. 7. 2015 09:02

Podívej se na film Mý věci (http://www.csfd.cz/film/351808-my-veci/), tam se o tom mluví (je to tedy o "věcech" obecně)

Kvalitu života nejvíc zvyšuje prvních 10 věcí, které se vybereš, když nic nemáš (je to matrace, boty, kabát - abys mohl ven aniž by tě chytla policie, nůž, židle ... zbytek si už nepamatuju).
Pak je zhruba dalších 20 věci, které ti přinesou větší pohodlí (mít ručník, kartáček na zuby, stůl, ... to je fajn)
Pak je zhruba 50 věci, které přinášejí zábavu (počítač, telefon, auto, sportovní náčiní, ...).

A všechno ostatní jsou krámy k ničemu.

Já třeba mám z těch úvodních věcí jen teploměr a jen venkovní a nemyslím, že bych nějak strádal.
Pochopitelně - mým koníčkem není vrtání do zdí. Kdy bylo, tak bych bez toho kladiva strádal.

Čím míň krámů doma, tím líp.
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 09:24

chce to aby ta užitečnost věcí převyšovala to že je to další krám domu, třeba sušičku na potraviny mam a je fajn, sice trošku to je krám doma navíc, ale je ok, je to tak na hraně že je to spíš krám neýž užitečná věc :-)

přemejšlel sem ještě o sušičce oblečení, slyšim na to samou chválu, jen mi to přijde hodně neekologický a taky žiju ve dvou v třípokojovym bytě takže nemam problem mít sušák rozloženej v tom třetim pokoji

a ještě zvažuju jestli byy nebyly lepší mít kombinovanou troubu s mikrovlnkou, jak už tady padlo mikrovlnku taky napoužívam skoro vůbec, ale mít jí v záloze ale aby nezabírala místo by bylo docela fajn

-- 6. 7. 2015 10:26 --

myšpulín píše:Zajímavá směs věcí. Většinu toho nepotřebuji, třeba síť proti hmyzu.

když ti nevadí komáři a mušky večer okolo lustru :-)

tak přidej nějakej tip na zlepšení žití :D

-- 6. 7. 2015 10:29 --

czhunter píše:A všechno ostatní jsou krámy k ničemu.

Já třeba mám z těch úvodních věcí jen teploměr a jen venkovní a nemyslím, že bych nějak strádal.

jako myčku a ty sítě do oken považuju dneska už za nutnost a to sem myčku kupoval tak půl roku zpět a nikdy smy jí doma u rodičů neměli, prostě sem byl trouba co byl vychovanej v tom že po dobrym obědě je potřeba se postarat o horu nádobí :-D
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 7. 2015 09:34

Je to zajímavý téma. Doma teda máme z toho jen ty sítě proti hmyzu + tyčovej mixér :-) Bidet jsme měli dlouhá léta v 90. letech, ale nějak mi nesedl. Radši mám věci vyřešený klasickou suchou cestou :-)

Za sebe bych do věcí, který mi hodně usnadňujou život, přidal Remosku. Takovou mini troubu velkou jak větší pánev. Tak s tou pečeme i ohříváme celá rodina jídla, případně rozpejkáme sýry na pečivu apod. Každý den se používá opravdu dost. Ráno, v poledne i večer. A to je prosím zděděná po babičce z 70.-tých let! Kdyby to měla nahradit trouba tak se na elektřině nedoplatíme a navíc je to takový kompaktní a snadný na obsluhu. Mikrovlnku nepoužívám - jídla z ní maj hnusnou chuť. Jsme na to citlivej. Asi tam fakt dochází k nějaký degradaci potravin. Ale většina lidí to necejtí.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 7. 2015 10:27

Tady na sídlišti v 8 patře se hmyz téměř nevyskytuje.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 6. 7. 2015 11:10

Bidet doma mám a právě proto ho považuji za zbytečnost. Příště bych ho nedal.

-- 6. 7. 2015 12:16 --

Stejně tak sušička na prádlo. Vyplatí se, když jsou malé děti a pere se každou chvíli. Jak šly holky do školy, prakticky jsme sušičku přestali používat.
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 12:01

proč bys bidet nedal? slyším na to jen chválu + moje zkušenost z dovolených kde bidet je k dispozici.. čistota je někde úplně jinde po použití bidetu, plánuju mít tu sprchovací hlavbici na záchodě, ta se hodí i na jiný věci napouštění kyblu, mytí bot, vyplachování nočníku atd
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 6. 7. 2015 14:07

Já bych tam přidal sporák, nejlépe s troubou, velký hrnec a pánvičku. Občas jíst teplé jídlo není od věci, teď se to tak nezdá, ale hlavně v zimě.
Když už jsme u té zimy, tak se můžou hodit boty a nějaký oblečení. Chodit bosý v minus dvaceti je cool, ale jen asi pět minut.
Síť do okna dobrý, ale preferoval bych klasická zasklená okna. A taky dveře, to je moc užitečný vynález, aby Ti necourali po bytě cizí lidi.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 14:40

píšu zvyšující kvalitu a komfort života, tohle co si vyjmenoval beru jako standardní utrpení :-)
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 7. 2015 14:45

Já třeba doma nemám potřebu nějakých projektorů a domácích kin. Možná až budu v důchodu nebo nemocný.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 14:48

tak netvrdim, že je to potřebaj, ale že to zvedlo kvalitu u mě, projektor sem přivrtal pod strop a repráky mam pěkně strategicky po obýváku a je to velmi pěkný pokoukáníčko večer s pořádnou zvukovou atmosférou, netvrdim že je to nezbytnost, ale rozhodně to zvýši kvalitu koukání na filmy :-)

edit: sem tam upravil domácí kino na zvuková aparatura
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod Švejk Josef 6. 7. 2015 17:54

Se seznamem více/méně souhlasím. Přidal bych po čerstvé zkušenosti skůtr a po dlouhodobější zkušenosti elektrokolo a pravidelné sexuální vyžití jako věc nehmotnou.
Ty jsi blbej jako Švejk.
Švejk Josef
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joezbrna 6. 7. 2015 20:17

Jasně, ale kde je ta hranice?

Co mikrovlnka, fofrkonev, je to standard, zbytečnost, nebo to patří do seznamu? Já jsem je dlouhou dobu neměl. Naproti tomu myčku a sítě proti hmyzu považuju za standard.

5.1 mám, ale stejně to mám většinu času zapojené přes dvoukanálový vstup. Projektor v době metrových a větších obrazovek? Jaký to má vlastně dnes rozlišení? Pro někoho skoro nutnost, pro jiného zbytečnost.

Co osobní auto? Jízdní kolo použitelné k dopravě? Domácí vinotéka? Navigace do auta? Šachový stolek?

Já dostal předloni od Ježíška mechanický barometr. Super, vím jak bude a nemusím měnit baterky ani zapínat počítač.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 20:26

Švejk Josef píše:Se seznamem více/méně souhlasím. Přidal bych po čerstvé zkušenosti skůtr a po dlouhodobější zkušenosti elektrokolo a pravidelné sexuální vyžití jako věc nehmotnou.

ok, všechny tři věci bych tam dal taky, ale s tim, že bych k tomu dopsal, že skůtr a kolo pouze v případě že to je kde parkovat..? co kde to parkuješ?

sexuální vyžití tam dávám rovnou

no jak už tady padlo, třeba ta mikrovlnka mi zas tak extra věc nepřijde, že je to až na hranici toho jestli to neni jen krám :-), přijde mi třeba zajímavý mít mirkovlnku kombinovanou s klasickou troubou, má to někdo?

a co se týče fofrkonve, tak asi bych jí tam dal, ale třeba mě kterej mam doma plyn to nepřijde výhodný ohřívat ve fofrkonvi, tak bych jí tam al s podmínkou pokud doma nemáte plyn.. co?

já už nemůžu upravovat první příspěvek, jakto?
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 6. 7. 2015 20:35

Ad fofrkonev - cenově to vyjde plusmínus stejně jak plyn. kWh v plynu stojí o půlku míň než eletrická, ale účinnost soustavy hořák-konev je kolem 50% (účinnost fofrkonve je blízko 100%).

Mikrovlnu si vyžádala žena v okamžiku potřeby ohřevu dětských příkrmů - ve vodě to jde taky, ale je to onanie, v mikrovlně si na daný výkon otestuješ, kolik vteřin je potřeba na určitou teplotu. Ve stejné době mne přestalo bavit onanovat s vařením kafe na plynu. Jsou v průběhu dne okamžiky, kdy se počítá každý ušetřený pohyb. Popcorn k večernímu filmu je taky kvalita života (a ano, roky jsem dělal popcorn ve starém hrnci na plynu, mikrovlnka zvyšuje komfort).
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 6. 7. 2015 20:37

Joezbrna píše:Projektor v době metrových a větších obrazovek? Jaký to má vlastně dnes rozlišení? Pro někoho skoro nutnost, pro jiného zbytečnost.

jako nutnost to nevnímam, ale metrová uhlopříčka i větší je oproti mojemu 3,5m velkýmu plátnu samozřejmě jen legrační obraz na chatu :-)

http://www.imgup.cz/images/2015/07/06/I ... 223842.jpg

obrázek berte jen orientačně, je z přechodnýho období zabydlování v bytě

ok, mikrovlnka do seznamu patří, ale nestačila by teda kombinovaná trouba s mikrovlnkou? že by nezabírala místo v kuchyni..

štve mě že nemůžu updatovat první příspěvek, nevíte někdo jak docílit možnosti editování?
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 6. 7. 2015 22:23

Po zkušenostech přidávám garážové stání pro auto. Jisté místo pro zaparkování kousek od dveří, v létě nenasedám do rozpařeného auta, v zimě zase nemusím škrábat okna...

-- 6. 7. 2015 23:26 --

Rychlovarná konvice i mikrovlnka - rozhodně "ano". Mikrovlnka u nás jede denně.

-- 6. 7. 2015 23:29 --

A než 3,5 metrové plátno, raději dvě televize. Vyřeší to spoustu sporů...

-- 6. 7. 2015 23:32 --

Vana "vířivka"

-- 6. 7. 2015 23:35 --

Domácí Wi-Fi, i když to už je asi standard
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 7. 2015 07:04

Panzer.Dragon píše:...já už nemůžu upravovat první příspěvek, jakto?

Úprava příspěvku je povolena jen 24 hodin. Našlo se tu totiž dost diskutérů, kteří najednou změnili názor a chtěli za sebou zametat stopy.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 7. 7. 2015 07:54

Kdybych měl tedy napsat něco, co je skutečně nadstarnard, ne extra drahé a zvýšilo to pohodlí v obýváku, tak bych řekl "univerzální dálkový ovladač Logitech Harmony".
Nebylo mnoho hloupějšího, než když jsme měli na stole 4 DO (TV, set-top box, DVD, repráky). Sice to chvilku trvalo nakonfigurovat na "akce", ale poté už šly ty 4 ovladače do skříně.

Snad příznačné je, že teď už je praktiky ničemu - ty repráky už nemáme a DVD přehrávač nikdo 3 roky nepoužil. Ale tak, přeci to nevyhodíš :D
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 7. 7. 2015 08:15

myšpulín píše:

Úprava příspěvku je povolena jen 24 hodin. Našlo se tu totiž dost diskutérů, kteří najednou změnili názor a chtěli za sebou zametat stopy.

žádam moderátora o povolení editace prvního příspěvku, jinak tu bude zmatek, díky
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 7. 7. 2015 08:27

Potvrzuji, že skůtr ve městě je super věc. Určitě mi to zvýšilo kvalitu a komfort života (denně ušetřím 40 min na dojíždění do/ze zaměstnání, parkování v centru bez problémů, zastavil se proces vytahávání rukou z nošení nákupů, apod.).

Bidet. Super věc. Do budoucna v mém vlastním bydlení nesmí chybět.

V předchozích příspěvcích mi chybí notebook s kvalitním připojením na internet.
Naposledy upravil eR99 dne 7. 7. 2015 08:34, celkově upraveno 3
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 7. 7. 2015 08:28

Panzer.Dragon: Prosímtě, z jaké vzdálenosti se díváš na tu 3,5 m "obrazovku"? Oči ti neběhají sem a tam?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 7. 2015 08:37

czhunter píše:Kdybych měl tedy napsat něco, co je skutečně nadstarnard, ne extra drahé a zvýšilo to pohodlí v obýváku, tak bych řekl "univerzální dálkový ovladač Logitech Harmony".
Nebylo mnoho hloupějšího, než když jsme měli na stole 4 DO (TV, set-top box, DVD, repráky). Sice to chvilku trvalo nakonfigurovat na "akce", ale poté už šly ty 4 ovladače do skříně.

Snad příznačné je, že teď už je praktiky ničemu - ty repráky už nemáme a DVD přehrávač nikdo 3 roky nepoužil. Ale tak, přeci to nevyhodíš :D

Já mám TV a domácí kino od jedné značky a tak spolu spolupracují, že mí stačí používat na nejběžnější činnosti jen jeden z ovladačů.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 7. 7. 2015 08:37

asi ze 3,8m, může se to zdát nepřirozený, ale je to super, prostě tě to úplně vtáhne do dějě a bacha! mam k němu i dvoje aktivní 3d brejle hm hm jak imax

ještě je ten projektor super na paření her, ale je to někdy až moc, sem by tuhle doma sám tak že si zapařim chvílí outlast a musel sem to po 10minutách vypnout protože bych se asi poto.. obraz plus 5.1 zvuk
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 7. 7. 2015 08:52

Děti se vyřádí u Wii

-- 7. 7. 2015 09:54 --

Nějak tu chybí zajímavé knížky
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 7. 7. 2015 10:05

Já si strašně oblíbil parní čistič, který opravdu usnadňuje úklid všeho - podlah, kachlí v koupelně, vany, sporáku, oken... a přemýšlel jsem nad robotickým vysavačem - vždy mi vadilo, že bych musel každý den z něj vysypávat smetí a vymývat ho, ale teď jsem narazil na Kärcher RC 3000 - je to už trochu starší tip bez vychytávek jako virtuální stěny, absentuje boční kartáč, nejde ho pořádně řídit, ale není třeba se o něj prakticky starat, protože smetí sám vysype do základny a v ní je normální sáček do vysavače, který po naplnění buď vysypu, nebo vyměním, jednou za čas vymyju, ale hlavní výhoda - přenechat základní úklid robotu, zůstává. Pokud umíte rusky, našel jsem podrobnou recenzi, vč. reálných videí zde http://geektimes.ru/post/163637/ Jediné, co jsem nepochopil, jestli dokáže přejet práh mezi místnostmi, podle jednoho z videí na tom blogu nezvládl přejezd přes ponožky. Jo, a líbí se mi, že je malý.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 7. 7. 2015 14:42

s tim parním čističem věřim, měl sem půjčenej parní odstraňovač tapet a tak to lezlo dolu po napaření skoro samo
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 7. 7. 2015 21:11

Mimo toho co bylo již řečeno:
1) WC papír - trojvrstvý, ovoněný (bílý, žlutý, meruňkový) v balení po 8 ks
pak dlouho nic...
...
...
...
a pak třeba
n) když vyjdeš přímo na dvorek či zahrádku (tj. bydlení v přízemí) k nezaplacení
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 7. 7. 2015 21:49

to bydlení v přízemí bych já osobn nedal, bydlim v praze na sídlišti a představa že mi někdo pochoduje za oknem, kouká mi do bytu, močí pod oknem mě přímo děsí
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2015 06:17

Panzer.Dragon píše:
myšpulín píše:

žádam moderátora o povolení editace prvního příspěvku, jinak tu bude zmatek, díky

Mám pocit, že to nejde, ale můžu ti tam něco doplnit, jeslti chceš :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod eR99 8. 7. 2015 06:21

DrumSession píše:Mimo toho co bylo již řečeno:

Cenově vždy vycházelo lépe balení po 16 ks. Jinak souhlas.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2015 06:28

Přidal bych se k bojovníkům za bidet :), také ho plánuji, v domě se plánuje větší rekonstrukce stoupaček, stejně budu mít rozkopanou koupelnu, tak pak snad, uvidíme, je to o dost větší komfort. Krom zvýšení hygieny těch správným míst (to se dá řešit i tou přídavnou sprškou (ať už vedle záchoda - takhle to měli na VŠECH veřejných záchodech v Iránu, nebo integrovanou do mísy - to jsem zase viděl na nějakém obrázku z Japonska) případně ve vaně, byť je to poněkud méně pohodlné), se v něm dají třeba mýt nohy, zvláště v létě když chodí člověk v sandálech se to hodí.

Z dalších bych přidal wi-fi v bytě (domě), notebook + elektrická zásuvka na záchodě :), dříve jsem si hodně užíval komfortu televize v koupelně (u mne koupelnozáchod), ale nějak jsem na TV úplně přestal koukat, byly tam čím dál tím větší .... . Kamarád zase nedá dopustit na IPTV s možností 24 hodinového "cestování v čase", přijde z práce domů, mrkne co za posledních 24 hodin bylo v TV a z těch programů, co tam má si vždy něco vybere.

Lepší než typčový mixer je ten "ruční" (dvoumetlový), na ušlehání šlehačky(sněhu) je lepší, mixovací nástavec k většině jde připojit také. A hlavně (to jde k oběma) je dobrá ta nádoba na sekání (např. na ořechy, ale vyrobím v tom i strouhanku, drcený led, nakrájím cibuli, atd). Není to tak nemotorné jako velký robot, není tolik práce s čištěním.

-- 8. 7. 2015 07:29 --

eR99 píše:
DrumSession píše:Mimo toho co bylo již řečeno:

Cenově vždy vycházelo lépe balení po 16 ks. Jinak souhlas.

Já kupuji v Normě s obrázkama, 8 ks za 169 Kč. V práci je docela "populární", kupuji ho i kolegům :)

-- 8. 7. 2015 07:31 --

Panzer.Dragon píše:to bydlení v přízemí bych já osobn nedal, bydlim v praze na sídlišti a představa že mi někdo pochoduje za oknem, kouká mi do bytu, močí pod oknem mě přímo děsí

Bydlení v přízemí pokud nemáš vlastní zahradu určitě ne-e. Každopádně však "bydlení v jedné úrovni". Nevadí mi domů jet výtahem do jakéhokoliv patra, ale když už jsem doma, tak nechci "žít na schodech". V katalozích vypadají mezonetové byty, lofty a podobné věci úžasně, ale k žití to není. Běhat z kuchyně do koupelny, ložnice či obýváku po schodech by se mi fakt nechtělo.

-- 8. 7. 2015 07:33 --

K té mikrovlnce - používám ji velmi zřídka, např. na rozmrazování pečiva, na popcorn. Obešel bych se bez ní, ale chyběla by mi. Přece jen ráno je dobré, když mi ten zmrzlý nakrájený chleba rozmrzne během minuty, než čekat 15 minut.

-- 8. 7. 2015 07:34 --

Panzer.Dragon píše:přijde mi třeba zajímavý mít mirkovlnku kombinovanou s klasickou troubou, má to někdo?

Viděl jsem to prodávat, ale stojí to strašné peníze (tedy pokud mluvíme o troubě klasických rozměrů, ne mikrovlnce s vestavěným grilem, nebo něčem podobném).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 8. 7. 2015 06:48

Patriku prosím o přidání následujícího do prvního příspěvku:

schůdky
mikrovlnka
rychlovarná konvice
pravidelné sexuální vyžití
dvě (a více) televizí
univerzální dálkový ovladač
notebook s kvalitním připojením
parní čistič
wc papír trojvsrtvý ovoněný
wifi pokrytí ve všech prostorech bytu včetně balkónu, záchodu..
dvoumetlový mixer (zeditovat ruční mixer)
bydlení v jedné úrovni
ssd disk do ntb

za sebe jsem tam dal ještě ssd disk do ntb, dneska to stojí už řekněme do 1900Kč za 120GB a to že mi NTb naběhne za pár desítek vteřin,m instalace čehokoli trvá pětinu času oproti plotnovýmu disku, antivirový kontroly jsou belskový, nemusím se bát NTB přenášet protože se v něm disk netočí, celkově ntb přestane "tahat" za ruce tim jak je nesvižnej za mě rozhodně doporučuju všem je to velmi návykový a už nebudete nikdy chtít počítač bez ssdčka :)

a ještě bych poprosil přidat do názvu tématu "seznam v prvním příspěvku"
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 7. 2015 07:52

Bidet naši pořídili když opravovali chalupu, ale použil sem to snad jednou, přijde mi to dost krkolomné, to se radši důkladně utřu papírem, případně vlhčeným. Možná sem ale jen něco nepochopil, třeba by pomohlo instruktážní video.

Bydlení v přízemí v bytovém domě je peklo, nevěděli jsme do čeho jdeme, hluk z ulice, hřiště vchodových dveří, výtahu, prach, hmyz. Pro mě je teď naopak ideál nejvyšší patro 10+ patrového domu. Předzahrádka se možná hodí pro vypuštění dětí, ty ale nemám a nejsem typ co by měl chuť se na předzahrádce exhibovat před celým barákem. Taky bych nebral byt v nízkém patře pokud je v přízemí předzahrádka, dá se očekávat, že se tam nastěhují hovádka se se exhibují ráda a budou sousedy oblažovat večírky, vyuzovat grilováním apod.

Není chleba rozmrazený v mikrovlnce vlhký/gumový? My používáme topinkovač.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod guru jara 8. 7. 2015 08:10

Panzer.Dragon píše:to bydlení v přízemí bych já osobn nedal, bydlim v praze na sídlišti a představa že mi někdo pochoduje za oknem, kouká mi do bytu, močí pod oknem mě přímo děsí

1) Bydlení v bytovém domě bych já osobně nedal.
2) Bydlení na sídlišti bych já osobně nedal.
3) Bydlení v Praze bych já osobně nedal.

Že vás ještě nikoho nenapadlo, že nejlepší je bydlet v samostatném domě v klidném prostředí na venkově někde uprostřed krásné přírody?
guru jara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 7. 2015 08:26

Co se týče hardwaru, tak notebook kromě "pracovního" nemám a ani jsem nikdy neměl, zato nedám dopustit na starý dobrý desktop s aspoň 24" monitorem. Pak může být užitečný tablet na prohlížení webu, obzvlášť při cestování (hodně užitečné vybavení je pak mít i datový tarif) a nějaká slušnější in-ear sluchátka (sám mám UE TF 10 Pro z amazoního výprodeje před pár lety za $100).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 7. 2015 08:29

Ovšem abys měl skutečně klid bez rizika, že ti poblíž vyroste něco nežádoucího, bys musel koupit poměrně velký kus pozemku (stačilo by 100m na všechny strany od baráku, tedy 4 hektary?) A takový pozemek bude stát balík nebo to bude neskutečný zapadákov, kde nebude práce. Navíc údržba takového pozemku bude stát spoustu peněz a/nebo práce. To by asi bral každý, ale kdo na to reálně má?

Čokli močící a kálející pod okem je další nevýhoda bydlení v přízemí, kterou jsem zapomněl zmínit. Nebo páreček, který se ve tři v noci vyjde na cigárko a hlasitě se spolu baví.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 7. 2015 08:31

xtonda píše:Bidet naši pořídili když opravovali chalupu, ale použil sem to snad jednou, přijde mi to dost krkolomné, to se radši důkladně utřu papírem, případně vlhčeným. Možná sem ale jen něco nepochopil, třeba by pomohlo instruktážní video.

Také bych se přimlouval za instruktážní video, pokud by se někdo tohoto úkolu zhostil :D
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 8. 7. 2015 08:39

k tomu bydlení v přízemí je ještě jedna nevýhoda, lidi z vyšších pater tam hazej vajgly a flušou

já bych potřeboval instruktážní video k tý přidávný spršce, bidet jako
samostatná mísa s čůrkem vody sem používal následovně, pustí se proud vody, který neteče tak prudce a láme se lehce nad úrovní sedáku, v místě řitního otvoru, vy si na ten proud sednete a omejete si houna z řitě a pak je ale potřeba se utřít řit protože je mokrá, s tou sprškou to prej chce trochu cviku, ale lidi sou v tom po pár politejch podlahách pak už mistři
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 7. 2015 08:39

Ano je to naprd, stříká to chvíli všude možně jen ne tam kam má.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 7. 2015 08:48

astrapa píše:Také bych se přimlouval za instruktážní video, pokud by se někdo tohoto úkolu zhostil :D

Třeba na youtube jsou videa, například https://www.youtube.com/watch?v=aCAiJO-83-E
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 7. 2015 08:51

Na webu těch instruktáží je nepřekvapivě několikero

http://www.instructables.com/id/How-to-use-a-bidet-1/
http://www.wikihow.com/Use-a-Bidet
http://www.bidet.org/pages/how-to-use-a-bidet
https://www.youtube.com/watch?v=aCAiJO-83-E
https://www.youtube.com/watch?v=amQ9dy5uZDI

Je z toho vidět, že existují 2 typy, první s defacto normální vodovodní baterií s polohovatelným ústím a druhý kde voda proudí kolmo vzhůru z mísy.

My máme ten první, kde se člověk musí postavit zadem k baterii čímž se ta stává nepřístupná a vydržet v podřepu. To druhé mi přijde praktičtější, můžu dosednout a sem čelem ke kohoutku.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 8. 7. 2015 08:54

guru jara píše:

1) Bydlení v bytovém domě bych já osobně nedal.
2) Bydlení na sídlišti bych já osobně nedal.
3) Bydlení v Praze bych já osobně nedal.

Že vás ještě nikoho nenapadlo, že nejlepší je bydlet v samostatném domě v klidném prostředí na venkově někde uprostřed krásné přírody?

mam důvody proč žiju jak žiju, ty už budou dost subjektivní, ale v Praze sem protože sem se tu narodil a protože sem takovej sídlištní floutek co je na sídlišti spokojenej, v bytě bydlim z lenosti se o něco starat na baráku a i z důvodu, že bych neměl finance na takovej barák jakej bych si když už představoval + jeden z největších důvodů proč bych nechtěl bejt v domku je strach, z toho že mě něbo rodinu někdo přepadne a že to někdo vybere když budu na dovolený, prostě vyšší patro v paneláku vytváří bezpečí tím, že je to vejš od země za v mym případě trojeme dveřma, neřikám že se přes to nejde dostat ale považuju to za velmi málo pravděpodobný oproti baráku

-- 8. 7. 2015 09:58 --

fremantle píše:
astrapa píše:Také bych se přimlouval za instruktážní video, pokud by se někdo tohoto úkolu zhostil :D

Třeba na youtube jsou videa, například https://www.youtube.com/watch?v=aCAiJO-83-E

tohle je bidet se spodnim střikem, ten bych nechtěl, protože se ti můžou dostávat zbytky od předchozího použití na tělo, tenhle nee

mě osobně přijde nejlepší sprška přídavná k záchodový míse to bude cesta kterou půjdu
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 7. 2015 11:49

O zabudování do běžné mísy jsem také přemýšlel, ale odkud poteče voda a jak zavedeš elektřinu. Jentak nasadit na běžný klozet asi nepůjde, bez větších úprav.

Ve starých činžácích z první republiky bývají bidety zabudované, je zajímavé, jak po válce klesla kultura městského bydlení.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 7. 2015 12:09

Proč elektřinu?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2015 13:06

Je několik variant:
1) prostá hadice - montuje se přes rozbočku přívodu vody do nádrže - nevýhoda je, že voda je studená, ale asi by nebyl problém dát tam klasickou sprchovou baterii napojenou na teplou i studenou vodu, nebo malý průtokový ohřívač (byla by potřeba ta elektřina)
2) integrovaná do prkénka, jde namontovat na běžnou mísu
3) mísa už včetně té spršky - výhodou je, že myje odspodu a ne od vrchu - to jsem viděl na obrázcích japonských záchodů, prý mají i možnost sušení :) horkým vzduchem
4) bidet jako samostané zařízení - jeho výhoda je možnost použití i k jiným účelům, třeba na mytí nohou

-- 8. 7. 2015 14:09 --

Když už jsme u těch armatur, tak přidám termostatickou baterii - v domě máme kolísavý tlak vody a než jsem si ji nechal namontovat, tak jsem místo sprchy měl skotské střiky - chvílema ledovou a pak zase horkou .

Jo a ještě venkovní rolety - když se potřebujete přes den vyspat, tak k nezaplacení.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 7. 2015 15:32

Venkovní rolety či markýzy ti nepovolí buď památkáři nebo SVJ/závistiví sousedi.

Ad bidet: nechápu systém napojení hadice na vodu do nádrže. Voda v záchodové nádrži není zrovna moc čistá, minimálně se v ní tvoří usazeniny, ty by sis to pustil na tělo?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2015 16:18

Ta hadice se napojuje na rozvod, který vede k nádrži. Většina nevestavených záchodů to má někde dole vedle mísy.
Napojit na nádrž by ani nešlo, nebyl by tam dostatečný tlak

-- 8. 7. 2015 17:20 --

Ty rolety se dají dát i zevnitř. Jen už nebudou "predokenni", ale "zaokenni", ale zastíni stejně
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PetrAsch 8. 7. 2015 16:32

Sice zastíní stejně, ale co se týče teploty v místnosti, jsou předokenní žaluzie mnohem lepší než zaokenní
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 7. 2015 17:05

Svou úlohu plní fólie, žaluzie nebo záclony, ale není to ono. Záclony v průvanu lítají sem a tam, a fólie a žaluzie na otevřeném okně také jsou k ničemu.

PatrikChrz: A jak bys to řešil u závěsného záchodu? Proboural dlaždičku?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 7. 2015 18:57

u závěsného záchodu se prostě musí najít jiné řešení - pravděpodobně probourat ty dlažničky v místě, kde vede rozvod a udělat tam odbočku
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DrumSession 8. 7. 2015 22:07

guru jara píše: Že vás ještě nikoho nenapadlo, že nejlepší je bydlet v samostatném domě v klidném prostředí na venkově někde uprostřed krásné přírody?

No právě tak jsem to myslel, zkuste se více zaměřit na pozitivní stránky...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 7. 2015 22:30

Tohle je fakt relativní, možná v důchodu. Kdo má ten barák uklízet?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod omgf 9. 7. 2015 08:24

K těm bidetům:
doporučuji bidetovací sedátko k instalaci na klasickou záchodovou mísu.

Sehnat se to dá od 12ti tisíc, oproti bidetu není třeba místo navíc a má to výrazně lepší funkci. Bidet jsem měl několik let a dělaly se v něm pavučiny, nikdo z rodiny ho nepoužívat.
Tahle sedátka mají trysku, která stříká tam kam má a nepostříká celej zadek a má to i sušení. A nemusí se přesedat, stačí zmáčknout čudlík. Hygiena nesrovnatelně lepší oproti papíru.

Mám to doma už 6 let a musím říct, že si na to člověk tak zvykne, že dovolená se stává utrpením a člověk se těší, až se vrátí domů a bude si moct zase komfortně umejt zadek :)

Jen upozorňuji, že výrobky od korejců a japonců mají menší sedáky. Já to kupoval před 6ti lety a tehdy na trhu ani jiné nebyly. Dá se na to zvyknout, ale pohodlnější už asi budou ty evropské.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 7. 2015 08:34

K užitečným zbytečnostem přidám ještě kontaktní gril a friťák. A dobré je, když jde rozebrat a mýt v myčce.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod omgf 9. 7. 2015 08:37

A k robotickým vysavačům:
taky ho mám (Navibot od samsungu), ale zapadal prachem.
1. není to vysavač, nevysává to vzduchem. Pouze to má rotační kartáče a sbírá nečistoty kartáči. Nikdy to není tak dokonalé jako vysátí klasickým vysavačem.
2. je zpotřebí uklidit všechno ze země, než se to pustí, jinak se to zasekne nebo to sežere co nemá. To je konkrétně u mě doma dost problém, jsme bordeláři a věčně se na zemi něco válí
3. nevykličkuje to pořádně mezi nohama židlí, křesel a pod. Představa, že to pustíte každej den a ono to samo vysaje je mylná. Musíte minimálně odklidit židle, kabely apod.
4. neporadí si to s prahy, malou přechodovou lištu to přejede, ale na větší se zasekne. Taky se zasekával na přechodu z plovoučky na volně položený koberec.
5.No a po 2-3 letech odešla baterka a nová stojí 1800 Kč. Je pravda, že dlouho ležel a to asi NiMh baterce neprospívá, takže pokud bude v provozu, tak to možná bude se životností baterky lepší.

Jako výhoda byla, že to vjelo i pod linku, kam se normálně člověk nedívá ani to tam moc nevysává. Ale byli jsme líní tomu pokaždý připravovat prostor....
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 9. 7. 2015 08:40

My doma používám bidet, a je opravdu používán více lidmi každodenně.

Z druhé strany se mi líbí i ty spršky, dokonce ji už mám koupenou, jen to na montovat. Oproti bidetu to ale vidím spíš jako doplněk.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 7. 2015 08:51

omgf: A jak jsi vyřešil přívod vody a elektřiny? Bohužel mám koupelnu ve tvaru L a v tom appendixu je vestavěný klozet, do této části bych asi nedostal elektřinu, leda protáhnout z vypínače světla. Probourávat kachle, které už patrně stejné neseženu se mi také nechce. Neznáte nějakou firmu, která se na přestavbu záchodů "za pochodu" specializuje?

-- 9. 7. 2015 09:54 --

omgf: zkus se na Youtube podívat na videa z provozu Kärcher RC 3000, v různých situacích ho testoval tento maník: https://www.youtube.com/user/hdablin , ale najdeš i testy na německých a anglických kanálech.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod omgf 9. 7. 2015 09:00

A ještě mě napadlo, že se u nás uchytily elektrický zubní kartáčky, ale ne ty rotační, ale Trizone hlavice, které jezdí štětinkama do stran. Ne každýmu to musí vyhovovat, ale mě přijdou lepší než ty rotační. Ty Trizone hlavice jdou sice na všechny kartáčky od Oral-B, ale starší a levnější kartáčky mají pomalejší vibrace. Byl jsem překvapenej, jakej byl rozdíl mezi nový kartáčkem trizone a kartáčkem pro tu rotační hlavici. Hned za tejden letěl starej kartáček do krabice na půdu a objednal druhej kartáček Trizone, i když stojí 1500 Kč a ty levnější se daj koupit i za 500.

Astrapa: řešil jsem to při přestavbě koupelny, takže to bylo v pohodě. Teď jsme ale kupovali jeden byt na přespávání v Praze, a tam mám podobnej hlavolam jako ty. Elektřina by se dala asi provrtat přes zeď přes příčku - natáhnout kabel na druhý straně příčky, kde nejsou dlaždice a pak "jen" v dlaždičce vykroužit díru na krabičku a drát protáhnout z druhý strany. Jenže j tam geberit a tudíž se nedostanu k přívodu vody. Naštěstí tam přespáváme jednu noc max dvě noci, takže to asi v tom bytě řešit nebudu a budu se těšit domů.

P.S. oproti bidetům je to fakt o třídu vejš, musí se to zkusit.

-- 9. 7. 2015 10:12 --

Ke Karcheru - neměl jsem čas se dívat na všechno, ale přijde mi, že ten borec to testoval hlavně s velkejma předmětama. Ty jsou v pohodě, o to se robot zarazí. Jenže podle mojí zkušenosti jsou problém menší předměty - tužky, kabely, kostičky lega, ocas od plyšáka apod. Tam to buď robot zbaští nebo se zasekne a začne pípat, že nemůže dál.
Jinak s vysypáváním nádobky na smetí jsem problém neměl. Robot si zapípal a zastavil se a čekal, až někdo půjde kolem a vysype ho. Víc mě štval ten úklid před půštěním, pořád kontrolovat, jestli někde něco neleží.... Ale my jsme fakt bordeláři, takže jestli míváš uklizenou podlahu, tak to nemusí být problém.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 7. 2015 09:16

Z elektrického kartáčku spíše preferuji sonický od Philips, zkoušel jsem oscilační od Brauna a na pocit se mi sonický zdá šetrnější k zubům.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod omgf 9. 7. 2015 09:18

Jo a když mě tohle tohle téma zaujalo, tak přidám ještě jednu vychytávku, která usnadňuje život - robotickej bazénovej vysavač. Tam naopak spokojenost a k ručnímu vysávání už bych se nevrátil, i když to stojí 25 litrů a víc. Tuhle vychytávku ale ocení jen nebožáci, kteří mají větší bazén jako já (mám 50m2). Bazén považuju za nesmysl, ale u baráku, co jsem koupil, už byl a žena s tchyní mi ho nedovolily zasypat.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 12. 7. 2015 15:10

► tvrdá a rovná matrace, klidné spaní - k nezaplacení
► sympatický budík
► kvalitní strava
► tepelně izolovaná podlaha
► otevřený oheň - krbové kamna (nízkoteplotní systém je jistě ekonomický, ale nezahřeje a neprohřeje zmrzlý kosti tak jako sálavých 300 °C)

► stmívací vypínače (+ vhodné žárovky)
► klimatizace (byt) nebo rekuperační jednotka (RD) ta může běžet 3/4 roku
► domácí řídící jednotka ovládající: vytápění, časový program do každé místnosti zvlášť (+ třeba stahování rolet na jižní straně) přes mobil
► paní na výpomoc do domácnosti na občasný úklid (snad se na to jednou vzmůžu)
► ALE domácí pohoda je nejdůležitější (a asi i nejdražší), ta se dá jedině vytvořit a musí se na ní pracovat každý den...

Přijde mi, že vychytávek lze najít docela dost. Nebylo by to lepší roztřídit ?
Např.: kuchyně, wc+koupelna, obývák, pracovna, ložnice, skladovací prostor, apod. A ještě uvést co je standard.
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 12. 7. 2015 18:39

Tak sem taky něco napíšu. Vypíchnu jen takové věci, které nejsou úplně běžné v každé domácnosti. Ne každý je využije, ale my jako 4 členná domácnost bydlící v rodinném domě oceňujeme následující:

1) NAS - mít všechna data na jednom místě a moci v rámci domácnosti zasednout kamkoliv a mít přístup k hudbě, filmům, seriálům, obrázkům... prostě k nezaplacení.
2) E-book čtečky - obrovská úspora místa jak doma, tak v kufrech na dovolenou.
3) Elektrické dálkové ovládání vrat - to je paráda, každý den to ušetří tak 2 minuty času na jeden průjezd, průměrně někdo projede tak 5x za den, takže každý den 10 minut ušetřeného času. Za rok to ušetří 60 hodin a to ani nemluvím o ušetřeném benzínu, promzlých a špinavých rukách nebo riziku, že mi někdo nastartované auto na ulici šlohne, když otvírám vrata.

P. S. Chápu touhu po bidetu. Sám po něm netoužím, hned vedle záchodu mám v jedné koupelně vanu a v druhé sprchový kout, takže očistu realizuju tam. Ale jakmile jsem někde, kde nemám možnost pořádně očistit svoji *****, jsem z toho celý nesvůj a cítím se špatně. V budoucnu by se mi nějaký inteligentní záchod s vodním čištěním a následným sušením velmi zamlouval. Ale zatím kvůli němu překopávat koupelny nebudu.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 14. 7. 2015 09:16

To je docela široké téma, ale za poslední dobu nám komfort zlepšil:

1) Odvlhčovač, pokud máte třeba jednu místnost vlhčí, než je běžné. (máme tento - ale s výkonem 20 l - https://www.alza.cz/midea-comfee-md-16liter-d499022.htm

2) Bezúdržbový olejový radiátor - třeba opět na dotápění jedné studenější místnosti.

3) Jestliže nemáte inteligentní dům, tak je dobré mít alespoň spínací zásuvky - https://www.alza.cz/solid-fdd-50-sf2b-d113021.htm.

4) Indukční deska na vaření.

5) Raspberry PI jako nenáročné zařízení plnící roli NASu i zařízení, přes které se lze odkudkoli připjit domů (SSH, VPN).
Paul Atreides
Diskutér

Odeslat příspěvekod adomous 21. 11. 2018 20:12

Přátelé, rovněž připojuji souhlas a s elektrokolem dvojnásobný. Podnikal jsem horské tůry na klasickém kole a bylo to fajn, ale nemám takovou fyzičku, abych za den ujel v horském terénu několik desítek km. Pak jsem si pořídil elektrokolo E-Atland 9.4 na tomto shopu a z dlouhých výletů mám obrovskou radost!

Panzer.Dragon píše:
Švejk Josef píše:Se seznamem více/méně souhlasím. Přidal bych po čerstvé zkušenosti skůtr a po dlouhodobější zkušenosti elektrokolo a pravidelné sexuální vyžití jako věc nehmotnou.

ok, všechny tři věci bych tam dal taky, ale s tim, že bych k tomu dopsal, že skůtr a kolo pouze v případě že to je kde parkovat..? co kde to parkuješ?

sexuální vyžití tam dávám rovnou

no jak už tady padlo, třeba ta mikrovlnka mi zas tak extra věc nepřijde, že je to až na hranici toho jestli to neni jen krám :-), přijde mi třeba zajímavý mít mirkovlnku kombinovanou s klasickou troubou, má to někdo?

a co se týče fofrkonve, tak asi bych jí tam dal, ale třeba mě kterej mam doma plyn to nepřijde výhodný ohřívat ve fofrkonvi, tak bych jí tam al s podmínkou pokud doma nemáte plyn.. co?

já už nemůžu upravovat první příspěvek, jakto?
adomous
Kolemjdoucí