2,5 tisíce za Premia kartu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 8. 2015 14:01

Omlouvám se, že tady plevelím s něčím, co nesouvisí s Air Bank(kdyžtak to přesuňte), ale když už se tady rozjela ta debata na téma KK.

Jak se díváte na Premia kartu od Home Credit? Nemám žádné zkušenosti s KK, ale zaujalo mi tohle: http://chci2500.czc.cz/
Chápu to správně, že pokud nakoupím mobil za cca 2500 Kč, tak v podstatě ho budu mít za nějaké 200 Kč a pak to lze ihned vypovědět?

Děkuji
Naposledy upravil PatrikChrz dne 18. 8. 2015 07:52, celkově upraveno 1
Důvod: Rozděleno z vlákna Air Bank
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 14:16

Zajímavý tip, díky. Aktuálně mám poněkud překreditkováno, ale šel bych do toho, V podmínkách nějakou zásadnou botu nevidím, takhle se to zdá ještě lepší než akce s KK Mall, akorát bonus je vyplácen až po nákupu zpět na úvěrový účet (čímž si hlídají i odstoupení od kupní smlouvy, takže zboží nepůjde jen jednoduše vrátit, jinak nárok na bonus zaniká) - a mínus je ještě, že tato verze Premia karty je stále zpoplatněna 49 Kč měsíčně :-( (HC má na stránkách i sazebníky pro Premia karty, které mají vedení zdarma první rok a pak při útratě 36000 Kč v předchozím roce)...

Takže jedině akci využít, počkat na připsání na kartový účet a pak kreditku vypovědět, ostatně to na stránkách s bonusem přímo i doporučují:

Modelový příklad píše:Do konce října vám přijde na Premia kartu 2 500 Kč a můžete je hned vybrat z bankomatu nebo použít při platbě kartou online nebo v kamenných obchodech, kde platbu kartou akceptují. Co s kartou? Máte dvě možnosti. Ponechat si ji, čerpat různé slevy, bonusy a to především u CZC.cz, kde máte slevu na vybrané produkty až 60 % nebo kartu zrušit.

Akorát to vypadá, že je tam prodleva cca. 2 měsíce do vyplacení bonusu, takže to znamená na poplatcích 98 Kč...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 8. 2015 14:33

No, pak jsou tam ještě poplatky za výběr bonusu z banomatu nebo převod na svůj účet, co jsem pochopil.
Mall nabízí něco podobného?
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 15:50

Jednodušší bude asi obětovat 48 Kč z případné 2% vratky a ten bonus využít přímo k platbám kartou u obchodníků než vymýšlet nějaké složité konstrukce pro získání bonusu (i když v sazebníku mají položku vrácení přeplatku 60 Kč, což už není nějaký propastný rozdíl).

Mall má přece tu akci s KK od Citibank, při sjednání nové kreditky poskytuje voucher na nákup na 2000 Kč, kartu stačí aktivovat a není ji vůbec nutno použít k platbám (poplatek za vedení pak není ani účtován, i když ten není v prvním roce ani tak, pokud se ve zúčtovacím období uskuteční aspoň jedna transakce). Dle podmínek by se měla zrušit až po půl roce, jinak může zaniknout nárok na bonus, ale co se voucheru týče, zboží lze třeba vrátit a dostat se tak k hotovosti.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 8. 2015 16:15

fremantle:
jo, už jsem to našel a koukám na to. No já s žádnou kreditkou nemám vůbec zkušenosti a je to pro mě tak trochu "nadávka", ale když čtu tady ty komentáře lidí, kolik na tom vydělali peněz, tak do toho možná půjdu :-)
Jen nevím, jak to je s tím schvalováním. Dá se nějak alespoň všeobecně dopředu říci, klik musím mít příjem, aby mi to schválili? Pokud to neschválí, tak už jsem v nějakých registrech, které mi případně můžou bránit v hypotéce atd,?
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 16:38

Ano, všechny žádosti o úvěrové produkty se evidují v BRKI, resp. NRKI i se stavem (schváleno, zamítnuto, odmítnuto klientem, ...), v případě neschválení tam zůstavají rok, ale dost pochybuji, že mají nějaký významný vliv na ne/schválení úvěru u jiné banky.

Co se týče šancí na schválení, tak u normální banky to zpravidla nebude problém (třeba i ČS mi nedávno schválila kreditku, i když úvěrové rámce na jiných jsem měl už přes 100 tisíc), akorát u Citibank je to loterie, tam to dopředu nelze odhadnout, ale pokud neschválí napoprvé, za dva týdny lze zažádat opět a třeba ti ji již schválí...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 17. 8. 2015 16:40

@msimcard
Ohledne toho prijmu, napriklad Citibank pozaduje jako podminku pro vydani Citi kreditky minimalni prijem 12 000 Kc. Pravdepodobnost zamitnuti zadosti se take zvysuje (u Citi), pokud nemas pracovni pomer na dobu neurcitou a duchodcum City kreditky zamita, i pokud maji dostatecny prijem
To jen aby sis udelal predstavu, jak je to zhruba s kreditkami (u Citi) ...
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 8. 2015 17:17

fremantle, Zedna1:
Děkuji. Předpokládám, že do databáze BRKI, NRKI se dá nahlédnout jen za poplatek že? Je to přes www.centralniregistrdluzniku.cz ? Solus na tom asi bude podobně, ale ten se u KK nezkoumá?
Chtěl bych začít s nějakou KK, která je co nejjednodušší na správu. Rozmýšlím se mezi tou Citi a nebo tou Premia od HC. Jde mi jen o to využít ten bonus a co nejrychleji to ukončit, abych na tom tzv. vydělal. V obchodech platím převážně hotovostí, takže vratky v tomto pro mne nemají smysl.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 17:31

Databáze BRKI a NRKI jsou přístupné na kolikmam.cz a ano, jen za poplatek. Za standardních okolností bys je neměl ale potřebovat.

Jinak bych nejprve vzal asi Citi Life, aktuálně je tam vstupní bonus 1000 Kč.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 17. 8. 2015 17:44

Zedna1 napsal:

"Ohledne toho prijmu, napriklad Citibank pozaduje jako podminku pro vydani Citi kreditky minimalni prijem 12 000 Kc. Pravdepodobnost zamitnuti zadosti se take zvysuje (u Citi), pokud nemas pracovni pomer na dobu neurcitou a duchodcum City kreditky zamita, i pokud maji dostatecny prijem
To jen aby sis udelal predstavu, jak je to zhruba s kreditkami (u Citi) ... "

Tak Citibank kreditky důchodcům, kteří mají dostatečný příjem, nezamítá. Z vlastní zkušenosti - nyní mám od Citi v důchodovém věku už druhou kreditku.
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod pepisis 17. 8. 2015 20:13

Dá se u Air Bank změnit PIN k platební kartě přímo v IB? Nikde jsem tuto možnost nenašel, naopak jsem se dočetl, že je to možné v bankomatech. Pokud je to jediná možnost, umožňují to všechny bankomaty určité banky nebo jen prostě některé vybrané. Pokud jen některé vybrané, dá se někde dohledat jejich seznam?
Díky
pepisis
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 20:51

PIN lze měnit pouze v bankomatech. Změna na bankomatech Air Bank je bezplatná, na bankomatech jiných bank je zpoplatněna 25 Kč. Já ho měnil dokonce na Slovensku v bankomatu Slovenské spořitelny (v průběhu "bezpoplatkového" režimu v prvních 3 měsících), takže si myslím, že měnit ho lze na jakémkoliv bankomatu, co podporuje tuto funkci (snad každý bankomat větší banky)...

EDIT: Tak změna PINu je už asi zdarma na všech bankomatech, v sazebníku takovou položku nevidím (původně totiž byla tato operace zpoplatněna bez výjimky na všech bankomatech, včetně Air Bank).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod pepisis 17. 8. 2015 21:16

Ok, díky. V ceníku to právě není, tak snad to bude zdarma i v cizím bankomatu. Jen mi přijde škoda, že to nejde změnit přímo v IB.
pepisis
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 17. 8. 2015 21:19

jisy píše:Zedna1 napsal:

"Ohledne toho prijmu, napriklad Citibank pozaduje jako podminku pro vydani Citi kreditky minimalni prijem 12 000 Kc. Pravdepodobnost zamitnuti zadosti se take zvysuje (u Citi), pokud nemas pracovni pomer na dobu neurcitou a duchodcum City kreditky zamita, i pokud maji dostatecny prijem
To jen aby sis udelal predstavu, jak je to zhruba s kreditkami (u Citi) ... "

Tak Citibank kreditky důchodcům, kteří mají dostatečný příjem, nezamítá. Z vlastní zkušenosti - nyní mám od Citi v důchodovém věku už druhou kreditku.

Zajimave. Diky za info.
Ja mam od konkretni osoby duchodoveho veku zcela opacnou zkusenost, tj. nekolikrat zamitnuta opakovana zadost o Citi kreditku.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 17. 8. 2015 22:48

Důchodcúm normálně KK dají. Jen je potřeba ten příjem cca 12t? Viděl jsem i naháněče v obchoďáku na Premia karty a lanařili hlavně důchodce.
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 8. 2015 23:05

A při posuzování KK se berou v úvahu jen příjmy? Nebo je možné doložit bonitu třeba i úspory atd.?
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 8. 2015 23:20

Mnohdy se nedokládají ani ty příjmy (Citibank, GEMB a u jiných bank v případě předschválených nabídek). Nicméně na vyhodnocení mají už své modely, které už nijak neovlivníš - co se kreditky týče, pro banku je požehnáním hejl, který má pravidelný příjmem, bude kreditku pravidelně používat a bude splácet vždy jen minimální splátku a tudíž ochotně platit úroky...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 18. 8. 2015 00:35

Přijde mi to, že je s tím poměrně dost zařizování. Člověk musí na zaměstnavatele, aby mu vydal zřejmě potvrzení o příjmech. A už jenom to, že se před danou společností v podstatě "musíš vysvléct do naha" , rázem o tobě ví spoustu věcí, které se dají poměrně snadno použít minimálně pro další reklamní kampaně atd.
Pokud to správně chápu, tak KK je jako produkt založený všeobecně na tom, že většina lidí nedodrží podmínky a banka potom vydělává na úrocích z těch, co alespoň mají snahu to splácet. Menší část z nich to ani nesplatí a prohlásí se za bezdomovce a přibližně stejná část jsou ti, co striktně dodrží podmínky, vyzobou bonusy atd. a ti na tom vydělají(zřejmě většina návštěvníků tohoto fora :-) ) Pokud by totiž byli všichni tak zodpovědní a dodržovali podmínky, tak přeci by tento produkt byl prodělečný zvlášť pokud nabízí nějaké bonusy jako např. HC od CZC, kde vyloženě dává návod, jak efektivně využít ten bonus a KK zrušit. Musí si být jisti tím, že zkrátka valná většina, co do toho půjde, tak nedokáže ty podmínky rozklíčovat a nebo se dostanou do finančních problémů.

Možná na tom hledám mouchy, ale snažím se zvážit pro a proti.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 8. 2015 07:39

Myslím, že to není o dodržování podmínek (ať už obchodních, nebo produktových) - jednoduše naprostá většina klientů kreditku nesplatí v bezúročném období (ať už splatí jen minimální splátku nebo se selháním ani tu - těch ale není tak moc, na druhé straně pro neplatiče je kreditka asi i předpeklím - něuvědomují si, že je to vysokonákladový produkt s RPSN i přes 30 % a podle toho vypadá i situace třeba v insolvenčním rejstříku - většina žadatelů o oddlužení má v "portfoliu" nějakou KK), prostě zákazníci si (ne)výhodnost kreditky nejspíš prostě nespočítají, vnímají jen tu "nízkou splátku" (3 % - 5 % z dlužné částky), absolutní výši úroků ignorují, nebo je jim to jednoduše jedno (vždyť je to "jen" deset tisíc) a i případné vratky berou jako "slevu" (že násobně proplatí více na úrocích jen nevědí). Takže spíše bych si tipl, že za "nesprávné" používaní kreditek může spíš neznalost, nezájem, nepochopení nebo nějaká kombinace.

Možná hodně držitelů KK ani neví, že existuje nějaké bezúročné období - ono co si budeme vykládat, ona kreditka je vymyšlena jako poměrně sofistikovaný finanční produkt, kde je těch háčků až až, tak si dokážu představit, že běžný klient, co využívá v bance nejvýše běžný účet pro příjem výplaty to rozklíčuje za jedno odpoledne. Dlužno dodat, že udržovat tento stav je i v zájmu bank, ono koneckonců většina bank ani jen neumožňuje provést inkaso plné dlužné splátky ke dni splatnosti, nebo si za to nechá platit absurdní poplatek (ČS, RB měsíční paušál, snad kolem 30 Kč měsíčně). Prostě zejména pořád platí, že kreditka je dobrý sluha, ale zlý pán...

No a my ostatní využíváme jen praktiky tohoto byznysu ve svůj prospěch...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2015 07:51

msimcard píše:fremantle, Zedna1:
Děkuji. Předpokládám, že do databáze BRKI, NRKI se dá nahlédnout jen za poplatek že? Je to přes http://www.centralniregistrdluzniku.cz ? Solus na tom asi bude podobně, ale ten se u KK nezkoumá?
Chtěl bych začít s nějakou KK, která je co nejjednodušší na správu. Rozmýšlím se mezi tou Citi a nebo tou Premia od HC. Jde mi jen o to využít ten bonus a co nejrychleji to ukončit, abych na tom tzv. vydělal. V obchodech platím převážně hotovostí, takže vratky v tomto pro mne nemají smysl.

Jen pro info - centralniregistrdluzniku.cz je "fake" od známého spamera Aleše Slabého, hlavně s nima nic neuzavírat, nic jim neplatit, dost blbě se jich dá zbavit a hlavně - nic nezjistí, nikdo jejich vyjádření neakceptuje. S BRKI, NRKI a Solusem nemá nic společného.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PetrAsch 18. 8. 2015 09:54

Lidé často něreší RPSN. Oni řeší, jestli se jim minimální splátka vejde do měsíčního rozpočtu
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 18. 8. 2015 15:40

Ono z pohledu opravdu zoufalců je ten úrok 30 % p.a. ještě docela lidový. Je spousta pochybných firem, kde jsou ty úroky několikanásobný.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radmen 19. 8. 2015 06:57

Zedna1 píše:@msimcard
Ohledne toho prijmu, napriklad Citibank pozaduje jako podminku pro vydani Citi kreditky minimalni prijem 12 000 Kc. Pravdepodobnost zamitnuti zadosti se take zvysuje (u Citi), pokud nemas pracovni pomer na dobu neurcitou a duchodcum City kreditky zamita, i pokud maji dostatecny prijem
To jen aby sis udelal predstavu, jak je to zhruba s kreditkami (u Citi) ...

Zajímavé, Citi mi kreditku zamítlo už asi 6x, přitom příjem mám vyšší, pracovní poměr na dobu neurčitou, důchodce nejsem. U blbé GE jsem musel doložit příjem, jelikož s limitem 10 000 Kč jsem se nespokojil a i po tom mi dali jen 20k.

Tahle akce od CZC přišla nevhod, počítač mám zrovna novej a nevím, co bych tam koupil, možná je to znamení, že si mám koupit ten monitor, co po něm už aspoň půl roku koukám. Jen kdybych věděl, že mi tu kartu dají...
Radmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 19. 8. 2015 09:44

V noci zažádáno přes net, dnes v 9 telefonát, odsouhlasení a nahlášení všech dat. Schváleno 26 000 Kč. Registrace na jejich portálu, podpis smlouvy a nahrání požadovaných dokumentů.
Budu čekat nějakou komplikaci nebo doručení karty :hm

-- 19. 8. 2015 10:19 --

Tak překvapivě podle doručené sms vše OK, čekám na doručení karty, která už svítí v IB.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 8. 2015 14:00

zajímavá akce ... dám jí ještě chvíli čas a po dovolený se podívám, co je potřeba koupit v czc :-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 8. 2015 15:11

Tak jsem do toho šel, asi do 5 minut po vyplnění základních údajů mi volali a už mám schváleno. Teď čekám na ověření skenů dokladů.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 8. 2015 15:13

Že bych si k čerstvé ALZA kartě pořídil ještě tohle ;-)?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 20. 8. 2015 18:34

A jak přesně probíhá to rušení? Telefonicky, mailem, osobně?
STSCHvojkoviceBrod
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 20. 8. 2015 18:58

Tady, dej "otázky a odpovědi" a je to úplně dole.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 20. 8. 2015 20:31

Hmm, ať na to koukám jak chci, tak to vypadá na docela fér nabídku.-
STSCHvojkoviceBrod
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 8. 2015 20:45

Jo, poměrně fér nabídka. Jen tam nějak nevidím nic zajímavého kromě té prémie.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 20. 8. 2015 21:06

Tak HC 2% nedává, takže co by od nich člověk čekal. Chtějí potvrzení příjmů od každého?
Jak vlastně dojde k ověření totožnosti, poslání scanu občanky?
STSCHvojkoviceBrod
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 8. 2015 21:12

STSCHvojkoviceBrod píše:Hmm, ať na to koukám jak chci, tak to vypadá na docela fér nabídku.-

Spíš docela podezřelou, když sami uvádějí, že ji lze po připsání odměny zrušit... Že by netušili, že to spousta lidí udělá?
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 20. 8. 2015 21:31

To by lidi dělali i bez upozornění. Ale City by u mě vzbuzovala vetší důvěru, než HC, ty mám zafixované jako lichváře, to je pravda.
STSCHvojkoviceBrod
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 8. 2015 21:36

Premia karet existuje více "druhů", liší se zřejmě dle způsobu sjednání, každopádně mají v nabídce i typ, u něhož je vedení zdarma v prvním roce a následující při obratu aspoň 36000 Kč v předchozím (klouzavém) roce. S uvážením toho, že vrací 1 % to nemusí být až tak nezajímavá karta, přecejen těch, které mají vratku a vedení zdarma na trhu nikdy nebylo nějak moc. Akorát ta vratka není přímá, ale ve formě pseudohotovosti, a sice poukázek k nákupům u partnerů programu, třeba Tesco. Karta v této akci je pouze s měsíčním poplatkem, takže moc nemá čím zaujmout, vstupní bonus je ale super. Zajímavé, že se HC takhle rozšoupl, na aktuálně probíhající "letní" akci za sjednání KK Clubcard Premium nabízí jen 300 Kč...

Obrázek

STSCHvojkoviceBrod píše:Chtějí potvrzení příjmů od každého?
Jak vlastně dojde k ověření totožnosti, poslání scanu občanky?

Poztvrzení o příjmech nepožadují. Do jejich "IB" Správce financí se po podepsání smlouvy uploadují požadované dokumenty - OP, druhý doklad totožnosti a výpis z bankovního účtu (údajně na něm nemusí být příjmy, pouze nějaké pohyby).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 21. 8. 2015 06:41

To se spíše rozšoupl czc.cz, možná ale jen daruje zákazníkovi celou svoji provizi.
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 21. 8. 2015 08:22

Což se pořád vyplatí, když je tam pak zákazník utratí. Ještě by mě zajímaly ty údajné slevy "až 50%" na další vybrané produkty.
STSCHvojkoviceBrod
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 23. 8. 2015 08:42

Jinak pozor na tu jejich fintu se splatkovym programem, kterou zakomponovali do smlouvy.
viewtopic.php?p=10802002#p10802002
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 23. 8. 2015 09:49

Ve smlouvě mám já u tohoto bodu jasně napsáno: Ne.
Tak tady nešiř paniku :pozor
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 8. 2015 11:29

Já taky splátkový program nechtěl a tak ho nemám. Tenhle bod je tam právě pro ty co při nákupu chtějí splátky, pak dostanou tu kartu s tím aktivním splátkovým programem. Stačí říct co chci a zkontrolovat co podepisuji. Pro mě je to už taková rutina.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 23. 8. 2015 20:05

Nojo, me se na to nikdo neptal a rovnou to tam soupli. Ale nevadi mi to, protoze cena nakupu tech 3000 Kc nedosahne.
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 8. 2015 08:05

Přemýšlím, že je konec měsíce - mělo by smysl, pokud karty přijdou tento týden, počkat s jejich aktivací do příštího týdne a vyhnout se tak poplatku za vedení za srpen? :hm

Nejsem si jist, jestli tím nebude zbytečně oddálena pak i výplata bonusu...

EDIT: Tak v souladu s podmínkami by to asi smysl nemělo, bonus by měl být vyplacen do konce následujícího měsíce po nákupu, takže bude-li nakoupeno ještě tento týden, bonus by měl přijít už na konci září...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 24. 8. 2015 14:38

Také jsem o tom přemýšlel. Jde také o to, jestli je pro aplikaci poplatku za vedení KK rozhodující datum podpisu smlouvy nebo datum aktivace KK. Poslední den na nákup v srpnu by měl být pátek 28/08/2015. Tato platba by měla být poté zúčtována do pondělí 31/08/2015 a bonus vyplacen, jak píšeš, do konce září...
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 24. 8. 2015 15:38

A prisla uz nekomu ta karta? Me dnes poslali SMS, ze smlouva je potvrzena a at ocekavam kartu postou. Hajzli mi neposlali na bankovni ucet ani tu 1Kc, jsem se na ni tak tesil. :'(
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 8. 2015 15:54

Já jsem uváděl účet u ČSOB a koruna mi tam přišla v průběhu pátečního odpoledne (ten den mi taky přišla ta zpráva o potvrzení smlouvy) jako vnitrobankovní platba (paradoxně, když jako účet pro splácení uvádějí u PPF banky), záleží asi v jaké bance jsi uváděl účet a pravděpodobně ti přijde zítra. Kartu předpokládám, že ještě mít nebudu takto brzy, přinejlepším je budou rozposílat dnes nebo zítra a tudíž bych ji očekával spíš ve druhé polovině týdne...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 24. 8. 2015 16:12

Zpráva o potvrzení smlouvy a doručení karty v nejbližších dnech mi přišla v pátek také. 1 Kč dorazila do air/bank dnes.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 25. 8. 2015 09:54

Doplňuji, že dle informací z infolinky je pro účtování poplatku rozhodující první pohyb na KK, nikoliv měsíc aktivace či podpisu smlouvy.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 8. 2015 09:57

Děkuji, to je užitečná informace.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 25. 8. 2015 09:58

Zajimave. Jen jestli je to pravda? Ale Cetelem to ma tak vlastne take. Mozna i tady nebudou poplatek uctovat, kdyz se dluh vyrovna do konce ucetniho obdobi nebo se karta dokonce prednabije predem?
:hm 8-D :D
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 25. 8. 2015 14:25

Udelam chybu, kdyz za to nakoupim ty jejich darkove vouchery?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 25. 8. 2015 15:22

Toť otázka, taky mě to napadlo. Pak bych dražší věc snadno doplatil pomocí výhodnější kreditky.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod DirtyKing 25. 8. 2015 15:41

Tak už mám kartu také doma. Takže za chvíli aktivace a pak hurá nakupovat :-)

// Tak už aktivováno a nakoupeno :-)
DirtyKing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Win10 25. 8. 2015 17:19

nnnokiaE52 píše:Udelam chybu, kdyz za to nakoupim ty jejich darkove vouchery?

Zeptal bych se radeji CZC, protoze na jejich strankach jsem videl napsano, ze bonus 2500 Kc je na nakup elektroniky, nejsem si jist, jestli to lze uplatnit i na darkove poukazky, nebo treba DVD media.
:hm

http://chci2500.czc.cz
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 25. 8. 2015 17:32

Dávají kartu i nezaměstnaným?
STSCHvojkoviceBrod
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 25. 8. 2015 17:35

Ne.
Naposledy upravil Win10 dne 25. 8. 2015 17:38, celkově upraveno 1
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 8. 2015 17:37

Vzhledem k tomu, že se ptají, kde je člověk zaměstnaný, jestli nemá pracovní poměr na dobu určitou nebo není ve výpovědi, tak asi těžko.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 25. 8. 2015 17:49

Win10 píše:
nnnokiaE52 píše:Udelam chybu, kdyz za to nakoupim ty jejich darkove vouchery?

Zeptal bych se radeji CZC, protoze na jejich strankach jsem videl napsano, ze bonus 2500 Kc je na nakup elektroniky, nejsem si jist, jestli to lze uplatnit i na darkove poukazky, nebo treba DVD media.
:hm
http://chci2500.czc.cz

Tak to jsou reklamní řečí.
Koukám na to, co mám v úvěrové smlouvě a tam je napsáno:
"Klientovi vzniká nárok na Bonus za předpokladu, že uskuteční nákup Premia kartou Home Credit v době dvou měsíců od data uzavření Smlouvy na internetových stránkách společnosti CZC.cz s.r.o. na adrese http://www.czc.cz ..."
Zkusim se zeptat.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 25. 8. 2015 17:53

Jako take bych koupil radeji darkove poukazky. Ale riskovat to nebudu, elektronika je jistota. :hm
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 25. 8. 2015 19:36

Kdyz ja ted nic nepotrebuju.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 25. 8. 2015 19:45

Mall jsem zkasnul o SSD disk a CZC zkasnu o vetsi RAM.
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 25. 8. 2015 21:46

včera večer jsem vyplňoval žádost a dnes ráno telefon. Já jako student s ŽL a stálou prací bohužel jen na dohodu o provedení práce bez šance

nutný hlavní pracovní poměr a minimální příjem 6 tisíc
http://www.penizeonline.com/10-nebo-15-dolaru-zpet-za-ubytovani-pres-booking-com/
15 dolarů nebo 10% vratka za ubytování přes Booking
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 25. 8. 2015 22:54

Já tohle bazírování na příjmech u kreditek nechápu, buď si myslí, že většina lidí jsou dementi, co si za ten jejich úrok opravdu budou půjčovat, a nebo to tak skutečně je.

Spíš než příjmy by se mělo ověřovat, jestli je ten člověk finančně gramotnej. Jenže to by banky neměli co žrát.
STSCHvojkoviceBrod
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 25. 8. 2015 23:54

na druhou stranu mě pak zaráží, že i taková mbank mi minulý rok dala kreditku na asi 85 tisíc naprosto bez dokládání, jen požádáno v ib a potvrzeno smskou ... ge mi taky schválila kartu jen dle obratu na účtu a v ib taky nabízí ty úvěry až snad půlmilionu mám předschváleno ... obraty na účtech v desetitisících a tady prostě nezájem, nemám hlavní pracovní poměr, tak prostě smůla
http://www.penizeonline.com/10-nebo-15-dolaru-zpet-za-ubytovani-pres-booking-com/
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 26. 8. 2015 03:12

Tak Home Credit jaksi nemá možnost několik měsíců sledovat pohyb peněz na tvém běžném účtu a podle toho vyhodnocovat možnost půjčky.

DirtyKing píše:Tak už mám kartu také doma. Takže za chvíli aktivace a pak hurá nakupovat :-)

// Tak už aktivováno a nakoupeno :-)

Jestli jsi vyrovnal dluh do konce zúčtovacího období, tak pak dej vědět, jestli ti byl účtován měsíční paušální poplatek 49 Kč. :hm
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DirtyKing 26. 8. 2015 05:55

Dluh vyrovnávat nebudu, pošlu tam minimální splátku ve výši 400 Kč, počkám na připsání peněz a pak dám výpověď a za zbylé drobné koupím nějaké rohlíky nebo benzin :-)
DirtyKing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 26. 8. 2015 19:41

myšpulín píše:Toť otázka, taky mě to napadlo. Pak bych dražší věc snadno doplatil pomocí výhodnější kreditky.

Ad dárkové poukazy CZC.
Myslím, že kombinace kdy by se uplatňovaly dárkové poukazy za nákup nějakého zboží a zároveň zbytek doplatit kartou, by nebyla jednoduchá.
Čísla poukázek se zadávají do poznámky k celému nákupu a cena se automaticky neodečte.
To se zřejmě stane až po validaci čísel poukazů někým z CZC (?). Je pak otázka, jaká částka se objeví hned po dokončení objednávky v platební bráně nebo po kliknutí na odkaz v potvrzujícím mailu, kde ta možnost je..
Každopádně já jsem ty poukázky nakoupil, fakt teď nic nepotřebuju :oops:
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 26. 8. 2015 21:22

Včera karta přišla, přes telefon aktivována, hned objednán lepší foťák. Dnes vyzvednout a zaplacen. Tak jsem zvědav, zda těch 2500,- připíšou až 30.9. ve 23:59 nebo dříve...abych stačil ještě vypovědět v září...
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 26. 8. 2015 21:31

Ta aktivace karty je přes robota nebo se mluví s živým operátorem? Že bych ji aktivoval ještě teď v noci.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 8. 2015 22:05

Mně to nabízí aktivaci v IB... Ale ještě jsem ji nedostal, tak raději nepokouším čerta :-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 27. 8. 2015 05:06

V IB je pouze odkaz ns telefonni cislo a zpetne volani (zavolali za 20 minut)
Aktivace s zivym clovekem, zaverecne zvoleni PIN pres automat.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 8. 2015 06:00

Tak to nechávám na začátek září, manželka si musí rozmyslet jaký mobil vlastně chce.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 27. 8. 2015 08:20

Tak ji kup ty darkove poukazy ne? Je to i lepsi kvuli pripadnemu odstoupeni od smlouvy do 14 dnu.
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 8. 2015 10:41

Musím projít ty podmínky. Klidně počkám na září, na vrácení peněz nespěchám.
Naposledy upravil myšpulín dne 28. 8. 2015 05:48, celkově upraveno 1
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 8. 2015 11:03

Moc těm dárkovým poukazům nedůvěřuji, aspoň teda jejich uplatňování, navím mají omezenou platnost. Má s tím někdo zkušenost při klasické eshop objednávce, kde pak obchodníci stanoví cenu a vrácení zboží? Jinak karta mi taky zatím ještě nepřišla, pokud přijde dnes, tak nakoupím zítra, jinak to taky nechám na září...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 27. 8. 2015 15:55

na webu sem se regnul vcera, zatim nikdo nevolal, tak uvidime. snad to este platí.
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 8. 2015 16:56

Asi toho mají moc, já se registroval ve čtvrtek a volali mně v pondělí odpoledne.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 27. 8. 2015 20:07

Žádal jsem ve čtvrtek, volali v pátek a dnes karta přišla. S aktivací však počkám také až na záři...
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 8. 2015 20:44

Mně nakonec přišla karta dnes, už jsem ji aktivoval a zaplatil objednávku... Jinak jsem o ni žádal přesně před týdnem ve čtvrtek.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 27. 8. 2015 21:32

Jen aby se ti platba zaúčtovala ještě do 08/2015. Já platil včera dopoledne, zboží jsem už v CZC vyzvedl, ale stále vidím platbu v nezaúčtovaných transakcích. :-( Píšou, že to může trvat až 3 pracovní dny. :-(
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 8. 2015 22:22

Domnívám se, že se v pondělí platba zaúčtuje, takže spadne do tohoto měsíce, no uvidíme a pokud by ne, tak by se nemělo taky nic stát, prý by se poplatek za vedení měl účtovat až od měsíce provedení první transakce, akorát bych si pak o měsíc déle počkal na bonus...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 27. 8. 2015 23:10

Jako student asi nemám šanci na tu kartu dosáhnout, že?
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 8. 2015 23:30

Student nějaké filozofie nebo podobné zbytečnosti? Student techniky by si totiž přečetl alespoň 2 stránky zpátky a neptal by se jako idiot.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod meme1255 27. 8. 2015 23:36

Tomáš Marný: Ne, ještě na VŠ nejsem (na tu techniku směřuji) - postřehl jsem dotaz, ale přehlédl jsem odpověď - „nutný hlavní pracovní poměr a minimální příjem 6 tisíc" - tudíž předpoklad byl správný. Kartu nemohu dostat. No nic. Tak třeba vyjde jiná akce. Poděkováno za odpověď, byť když už si pamatuješ stránku, mohl bys mi ji říci rovnou ;)

PS: Kdybych mohl kontaktovat osobně PM, možná bych mohl osvětlit, proč jsem nehledal tak důkladně, jak mám ve zvyku :-[ :)
meme1255
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 28. 8. 2015 09:27

Me prisla karta vcera, bohuzel jsem nebyl doma, tak jsem ji nestihl aktivovat. Takze ji snad aktivuji dnes, ale nakup provedu az v zari, chci zkusit, jestli to funguje jako u Cetelemu = platbu okamzite vyrovnat splatkou o stejne vysi a neplatit tak mesicni poplatky. :hm

Jinak tedy ty ceny RAMek u czc docela skacou, kazdy den tam je jina cena, pred tydnem to vybrane zbozi bylo o 100 Kc levnejsi. :-\
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 8. 2015 09:29

A proč by to mělo fungovat jako u Cetelemu? Není k tomu žádný racionální důvod...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 28. 8. 2015 09:42

Win10 píše:Me prisla karta vcera, bohuzel jsem nebyl doma, tak jsem ji nestihl aktivovat. Takze ji snad aktivuji dnes, ale nakup provedu az v zari, ......

A Home credit ti poděkuje, že jim zaplatíš zbytečně 49,- kč za 08/2015. Aktivuj ji až v září
a budeš platit 49,- až za 09/2015.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 28. 8. 2015 09:44

Tady uz nekdo psal, ze mesicni poplatek se plati az od mesice, kdy byla provedena prvni transakce, pravda otestovane to neni.
viewtopic.php?p=10804665#p10804665
Stejne to ma ale Citibank i Cetelem a tam to otestovane je.
Naposledy upravil Win10 dne 28. 8. 2015 09:51, celkově upraveno 2
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Win10 28. 8. 2015 09:45

fremantle píše:A proč by to mělo fungovat jako u Cetelemu? Není k tomu žádný racionální důvod...

Je to proste moznost. Muzes to sam otestovat. Zaplat 100% splatku do konce zuctovaciho obdobi a uvidis sam. Pak poreferuj.
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DirtyKing 28. 8. 2015 10:07

A není lepší se zeptat na infolince, než tu o tom zbytečně diskutovat?
DirtyKing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 8. 2015 10:42

osobne: Ale Cetelem to deklaruje aspoň jako oficiální záležitost (poplatek není účtován, když karta není v daném měsíci použita - neoficiálně se pod tím rozumí to, že pokud má úvěrový účet před generovaním výpisu nulový nebo kladný zůstatek, tak se tam poplatkování neprojeví bez ohledu na provedené transakce v tom měsíci). U Citibank je to už nedokumentovaná funkce, ale použiješ-li tu kartu jednou, poplatek již účtován bude vždy, teda v závislosti na typu karty.

Nevím, jestli to stihnu vyzkoušet, i pokud splátku pošlu v pondělí a přišla by D+0, tak nevím, jestli by se stihla zaúčtovat (např. v tom zmíněném Cetelemu je splátka zaúčtovaná až následující pracovní den po valutaci), takže už to beru, že těch 49 Kč za vedení holt zaplatím. Příští měsíc už budu zase mít úvěrový účet splacený po vyčerpání bonusu (pokud se mi vůbec transakce u czc.cz zaúčtuje do konce tohoto měsíce) a to už budu mít nachystanou výpověď, aby byla karta ukončena do konce října (co vím, třeba pak zkusím ještě repete :-D )...

-- 28. 8. 2015 10:44 --

DirtyKing: Souhlasím, navíc vyjímečně po zkušenostech s infolinkami se zdá, že operátoři HC jsou aspoň proškoleni a o produktu mají nějaké povědomí. I když pokud by jejich kreditky nějaké "nedokumentované" funkce měly, nejspíš je nebudou prozrazovat... :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 28. 8. 2015 11:06

Infolinka je asi jen placená ne? Tam se ptát nebudu. I kdyby byla zdarma, jsem líný telefonovat.
Jinak kartu už mám aktivovánu a na infolince mi paní potvrdila, že poplatek se neúčtuje do prvního použití karty. Takže je alespoň jistota, že když tento měsíc kartu nepoužiji, tak nebudu poplatek platit. Škoda že nepřišla karta o den dříve, to bych to zkusil už tento měsíc.
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bond2 28. 8. 2015 13:56

Středeční (26.8.2015) platba zatím stále nezaúčtována.. :grr: Výpověď je na
https://www.homecredit.cz/download/2/0/6/HC-Vypoved-smlouvy.pdf
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 28. 8. 2015 21:16

Že já se ženil... musím počkat na novou občanku, ustřihnutý rožek jim vadí.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 29. 8. 2015 09:13

Kam nemuze dabel, nastrci zenu. :D
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 8. 2015 16:00

nebo policajta
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Win10 29. 8. 2015 16:51

Policajta vede Bozi prozretelnost. 8-)
Win10
Návštěvník

Odeslat příspěvekod refedr 31. 8. 2015 07:31

Pěkní lháři ten Home Credit, prý do 3 dnů se transkace zaúčtuje ale moje platba na CZC dne 26.8.2015 je stále v nezaúčtovaných transakcích. A ten jejich formulář v jejich IB pro stížnost nelze odeslat. :-(
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 8. 2015 07:44

A na co si chceš stěžovat? :-D

Přinejhorším dostaneme bonus o měsíc později...i když bych vsadil na to, že ty platby budou stejně v srpnovém výpisu, akorát HC se neaktulizují blokace...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 31. 8. 2015 08:09

.... protože moje děti dostanou další dárečky až o měsíc později. :-):-)
(Jestli to půjde otočit 2x) :-)
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.sykora 31. 8. 2015 09:39

V pátek jsem vyplnil formulář, schválně jak jsou teď zavaleni a kdy zavolají ;-)
michal.sykora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 31. 8. 2015 10:24

Také jsem platil 26.8. a stále to visí v nezaúčtovaných transakcích.
Stále věřím, že se to během dneška zaúčtuje, zítra to bude vidět jako zaúčtované a bude to ve výpisu.
Pokud ne, přijdu o 49 Kč a o iluze :D
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 8. 2015 10:27

Vždyť tady někdo psal a pak ještě nezávisle někdo jiný potvrdil, že poplatek za vedení sa naúčtuje až v měsíci, kdy byla provedena nějaká transakce...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 31. 8. 2015 12:13

tak to by bylo OK, jen bych musel čekat další měsíc na vrácení peněz, a to jsou ty ztracené iluze.
Jinak dárkové poukázky mají platnost do konce června 2016. Snad se na to ta akce vztahuje, ostatně emailem mi potvrdili, že ano :hm
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 31. 8. 2015 14:26

tak uz me taky obvolali po 5 dnech :) a karta je na ceste
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 8. 2015 14:32

U sebe vidím transakci z 27.8. už zaúčtovanou s dnešním datem...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 31. 8. 2015 14:52

26.8. stále nezaúčtováno
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 31. 8. 2015 15:24

Blokace se vytváří hned po zaplacení, ale platba se strhne až na pokyn obchodníka. Tedy HC je v tom nevinně nebo se mýlím?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 8. 2015 16:24

Já mám v blokacích částku za nákup jízdenky u ČD od 1.8.2015 (platba neproběhla, protože před závěrečným potvrzením ve vlaku překvapivě vypadlo připojení na internet) a fakt nestojím o to, aby platba byla zaúčtována...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod DirtyKing 31. 8. 2015 18:16

Nákup 25.5 a také stále není zaúčtováno :-(
DirtyKing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 8. 2015 18:31

Já už pokládám transakci za vyřízenou, akorát dnes jsem si vyzvedl zboží na pobočce, nakonec jsem vzal telefon, udělal pár kroků od prodejny czc.cz do mobilní pohotovosti a tam ho obratem zpeněžil, čistý vývar budu mít teda nakonec jen 1900 Kč mínus poplatky, ale bude mi to tak stačit s ohledem na čas, který jsem tím strávil (počítám i s odesláním výpovědi na KK na poště se přes čistou hodinu nedostanu). Z toho sortimentu se tam moc nenabízelo, sám nákup hardwaru v nejbližším roce neplánuji a dárkových poukázek bych se, počítám, zbavoval se stejnou ztrátou...

Takže nyní už jen počkat na bonus, což bych měl dle podmínek dostat na konci září.

DirtyKing píše:Nákup 25.5 a také stále není zaúčtováno :-(

No jo, to už mají nějaké 3 měsíce skluz... :D
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod DirtyKing 31. 8. 2015 20:01

Tak už je platba v zaúčtovaných. Zaúčtována byla dle všeho už 27.8 ( nákup 25.8 ), ale ve správci financí se to objevilo jako zaúčtované s prodlevou až teď :-)
DirtyKing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bond2 31. 8. 2015 20:03

fremantle píše:U sebe vidím transakci z 27.8. už zaúčtovanou s dnešním datem...

Já transakci z 26.8. taky až dnes 31.8. Je to tam i vidět: Datum transakce --- Datum zaúčtování. Někde jsem četl, že zaúčtovaní je do 3 prac. dní, realita 3 prac. dny... tak třeba dáme i "second service". Vánoce už jsou za pár dní :-)
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod telemetry 1. 9. 2015 03:30

Také vám byla transakce Premia kartou provedena v eshopu czc.cz přes platební bránu payu.cz? Jak se eshop dozví, že ta transakce byla provedena právě mojí Premia kartou, aby mi mohl vrátit 2500 Kč? Podle mě nemá přístup k údajům o platební kartě. Já nakoupil v eshopu ty dárkové poukázky za 2500 Kč.
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DirtyKing 1. 9. 2015 04:40

Jo je to standard. Penize Ti bude vracet Home Credit a nikoliv CZC.
DirtyKing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 1. 9. 2015 08:33

Tak platba z 26.8. stále nezaúčtována.
Trošičku mě vytočili s tím, že budu muset čekat na vyplacení bonusu další měsíc.. :-\
BTW, kdy chodí výpisy..?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 9. 2015 09:59

Já bych si tipnul, že platbu můžeš mít přesto zaúčtovanou, jen se ještě pořád nepromítla v Správci financí - spíš to vypadá, že to nemají úplně "online"

Jinak po rozkliknutí na Datum příští splátky se zobrazí hláška "Částka příští splátky bude známa po měsíční uzávěrce (v prvních dnech nového měsíce)", takže si nejspíš na vygenerování výpisu budeme muset počkat (zatím ani nevidím naúčtovaný poplatek za vedení) :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod telemetry 1. 9. 2015 11:43

DirtyKing píše:Jo je to standard. Penize Ti bude vracet Home Credit a nikoliv CZC.

To pochybuji, platbu ma vracet CZC, sami to pisi na svych strankach, pravdepodobne je to jejich provize.
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 1. 9. 2015 11:50

fremantle píše:...
Jinak po rozkliknutí na Datum příští splátky se zobrazí hláška "Částka příští splátky bude známa po měsíční uzávěrce (v prvních dnech nového měsíce)"...

Spíš jsem myslel někoho, kdo tu kartu už má déle a ví, kdy se výpis generuje..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 1. 9. 2015 13:29

Taky jsem trochu vytočenej. Platil jsem ve středu 26.8. ráno na jejich webu a do teď nezaúčtováno. Vy co už ji máte zaúčtovanou jste platili v obchodě na terminálu při vyzvednutí, nebo taky jako já přes web?
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 9. 2015 13:44

Já bych se zatím nevytáčel - platba je možná zaúčtovaná a bude ji vidět na výpisu - ten zatím není vygenerovaný (taky u sebe pořád nevidím naúčtovaný poplatek za vedení). Jinak platil jsem taky přes web, ve čtvrtek 27.8. večer, včera jsem ji viděl zaúčtovanou na Správci financí (s datem 31.8.)...

Nevím teda, jak to u Home Creditu funguje, ale působí to značně chaoticky.

Navíc se mi nahromadily nějaké bonusové koruny, tak čekám, že mi je převedou na poukázky a pošlou (měly by je převádět v dvouměsičních cyklech na konci každého sudého měsíce)... :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 1. 9. 2015 19:09

refedr píše:Taky jsem trochu vytočenej. Platil jsem ve středu 26.8. ráno na jejich webu a do teď nezaúčtováno. Vy co už ji máte zaúčtovanou jste platili v obchodě na terminálu při vyzvednutí, nebo taky jako já přes web?

jednou kartou jsem platil 24.8., zaúčtovano 26.8., druhou kartou jsem platil 27.8. a zaúčtováno 31.8., vše online. Poplatek za vedení účtu mám na obou kartou také zaúčtovaný.
i5-2500s + Scythe Ninja 2(B), ASUS P8B75-M LX, 16 GB DDR3 Kingston, GTX 1050Ti KalmX, KC400 240GB, 1TB Seagate+himuro, Fractal R4, Corsair RM650x, LCD 22" W2220P, creative 2.1, OS Win7 Pro
NB: R61i Thinkpad, type 7650-8BG
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 9. 2015 19:40

U sebe už taky vidím naúčtovaný poplatek za vedení, ale nevidím tam odkaz na nic, co by se mělo podobat výpisu... Mám takový dojem, že oni ho snad budou posílat opravdu jen starou dobrou papírovou poštou. :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 1. 9. 2015 20:21

fremantle píše:U sebe už taky vidím naúčtovaný poplatek za vedení, ale nevidím tam odkaz na nic, co by se mělo podobat výpisu... Mám takový dojem, že oni ho snad budou posílat opravdu jen starou dobrou papírovou poštou. :-)

Já si vzpomínám, že jsem byl dotazovanej při zakládání, zda chci elektronický výpis emailem. Ostatně mají to i jako doplňkovou službu v úvěrových podmínkách:
"Měsíční výpisy k Vaší kartě Vám můžeme místo papírové verze posílat zdarma pouze na Váš e-mail."
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 9. 2015 20:36

Asi to tak bude, já už jsem na to zapomněl, ale pokud se mě to ptali, tak jsem si to určitě taky nechal posílat mailem.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 1. 9. 2015 21:51

no vida, teď mám výpis v emailu.
i5-2500s + Scythe Ninja 2(B), ASUS P8B75-M LX, 16 GB DDR3 Kingston, GTX 1050Ti KalmX, KC400 240GB, 1TB Seagate+himuro, Fractal R4, Corsair RM650x, LCD 22" W2220P, creative 2.1, OS Win7 Pro
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 9. 2015 21:56

Taky mi dorazil... zjistil jsem, že poukázky za prémiové body bych měl dostat až příští měsíc, tak jsem nyní na vážkách, jestli na konci měsíce poslat výpověď, protože by nejspíš zanikly...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 1. 9. 2015 22:07

Hm, tak u mě platba z 26.8. stále nezaúčtována a v IB mi už svítí, že datum příští splátky je 20.10.2015. Takže smolík s tím, že bych mohl prachy vidět v září.
Já se z nich pos... Zas na druhou stranu bude se mi karta s lehkým srdcem vypovídat...
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 9. 2015 22:09

Upřímně řečeno, ta karta je vzhledem k poplatku za vedení stejně dobrá jen pro ten bonus z CZC...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 1. 9. 2015 22:18

fremantle píše:..tak jsem nyní na vážkách, jestli na konci měsíce poslat výpověď, protože by nejspíš zanikly...

"...Zatím to ale vypadá, že zájem bude slušný," říká Zuzana Bienvenu, mluvčí Home Creditu. Firma se nebojí, že by lidé vybrali slevu a poté karty rušili. "Věříme, že parametry karty budou pro klienty dostatečně výhodné a motivační k tomu, aby ji využívali i v budoucnu," říká.
Že by měla pravdu? ;-)
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 1. 9. 2015 23:13

Mně do telefonu tvrdili, že když se karta nepoužívá, tak se poplatek neúčtuje. Takže by opravdu mohla skončit zatím v zásuvce a nemusela by se rušit. Jestli převezme kreditky Citi se svou pověstnou neschopností Rb, tak je možné, že se ještě bude ta Premia k něčemu hodit.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod telemetry 1. 9. 2015 23:22

Já jí co nejdříve zruším a pak zkusím zažádat o novou. :D

nnnokiaE52 píše:Hm, tak u mě platba z 26.8. stále nezaúčtována a v IB mi už svítí, že datum příští splátky je 20.10.2015. Takže smolík s tím, že bych mohl prachy vidět v září.
Já se z nich pos... Zas na druhou stranu bude se mi karta s lehkým srdcem vypovídat...

Já myslím, že záleží spíš na tom, kdy platba proběhla a ne kdy se zaúčtovala. A pro CZC proběhla platba v tvém případě 26.8.2015. Koneckonců ti přišlo do emailu potvrzení o úspěšné platbě od payu.cz (pokud jsi platil online)?
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod refedr 2. 9. 2015 08:01

Taky mi došel emailem výpis. Moje platba na webu CZC ze středy 26.8. samozřejmě nezaúčtovaná a ještě k tomu přihodili 49,- Kč poplatek za 08/2015. Možná to je ale poto, že jsem si účet "zaktivnil" posláním 1,- Kč na účet dané KK, když mi HomeCredit tu 1 Kč poslal a já si ji poslal zkušebně zpět. Já to věděl, že s Home Creditem nebudu kamarád ..... teď mi ani jíst nechutná ..... aspoň těch 49,- ušetřím za jídlo. :-) :-)
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 2. 9. 2015 08:48

telemetry:
zajímavej názor :-D
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod telemetry 2. 9. 2015 09:09

refedr píše:Taky mi došel emailem výpis. Moje platba na webu CZC ze středy 26.8. samozřejmě nezaúčtovaná a ještě k tomu přihodili 49,- Kč poplatek za 08/2015. Možná to je ale poto, že jsem si účet "zaktivnil" posláním 1,- Kč na účet dané KK, když mi HomeCredit tu 1 Kč poslal a já si ji poslal zkušebně zpět. Já to věděl, že s Home Creditem nebudu kamarád ..... teď mi ani jíst nechutná ..... aspoň těch 49,- ušetřím za jídlo. :-) :-)

Tak to by me pekne *****, aby mi to za pripsani 1 Kc 49 Kc sezralo, ale jine logicke vysvetleni neni, kdyz tam nemas zauctovanu platbu kartou.
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2015 09:14

Nebo prostě účtují poplatek už v měsíci aktivace karty akorát na zákaznické lince lhali...nebylo by to poprvé, co nějaká slepice něco řekla a bylo to úplně jinak. V žádném relevantním dokumentu jsem nějakou "výluku" z poplatkování neviděl...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 2. 9. 2015 09:15

No ono v podmínkách je:
"Bonus bude připsán k dobru revolvingového účtu nejpozději ke konci následujícího kalendářního měsíce po potvrzení nákupu na internetových stránkách společnosti CZC.cz s.r.o. na adrese http://www.CZC.cz, nebo na některé z poboček společnosti CZC.cz s.r.o. a za splnění všech podmínek pro výplatu Bonusu. "

Tak by telemetry mohl mít pravdu a 2500,-Kč by mohli připsat do konce září i nám, co provedli platbu v CZC v 08/2015 a nebyla jim v 08/2015 zaúčtovaná.

Mě vždycky uklidní... jak to říkal Hurvínek? "Víš, Máni, taťulda měl vždycky smůlu, ale neboj, on je na ni zvyklej!" :-)
Naposledy upravil refedr dne 2. 9. 2015 10:18, celkově upraveno 1
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod telemetry 2. 9. 2015 09:29

fremantle píše:Nebo prostě účtují poplatek už v měsíci aktivace karty akorát na zákaznické lince lhali...nebylo by to poprvé, co nějaká slepice něco řekla a bylo to úplně jinak. V žádném relevantním dokumentu jsem nějakou "výluku" z poplatkování neviděl...

To asi ne. Ja aktivoval kartu v srpnu a nemam ani vypis a ani poplatek za srpen. Platbu na CZC jsem provedl az 1.9., nakoupil jsem darkove kupony za 2500 Kc a zaroven jsem 1.9. odeslal splatku 2500 Kc, oboje jeste neni zauctovane, jen mam na karte snizen disponibilni zustatek o tech 2500 Kc.
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eR99 2. 9. 2015 09:29

Dnes jsem se při aktivaci karty opět dotazoval na účtování poplatku za vedení KK. Poplatek je účtován pouze v případě jakéhokoliv pohybu na kartě (čerpání, splátka). (Pokud proběhne v daném měsíci čerpání, tak ani splátka do vystavení výpisu nepomůže vyhnutí se poplatku). Jestliže je KK aktivní, ale v "šuplíku", tak by poplatek účtován být neměl.

Jak načasujete výpověď KK? Např. 09/2015 nákup na CZC, 10/2015 podání výpovědi a připsání bonusu, 11/2015 výběr bonusu v rámci měsíční výpovědní lhůty?
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod telemetry 2. 9. 2015 09:38

Clovek by mel tedy v nejlepsim pripade zaplatit jen 2x poplatek 49 Kc. Mozna trikrat, pokud ten bonus pripisi az na uplnem konci druheho mesice a clovek si ho nestihne vybrat tak, aby se transakce zauctovala ve stejnem mesici.

Vypoved az po pripsani bonusu, jinak bonus nepripisou. Jeste lepe az po vybrani bonusu, ja nakoupim darkove poukazky za 2500 Kc v Kauflandu.
Naposledy upravil telemetry dne 2. 9. 2015 09:44, celkově upraveno 1
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod refedr 2. 9. 2015 09:41

Já výpověď podám až po připsání bonusu. Doufám, že to nebude poslední den v měsíci ve 23:59.

V podmínkách je uvedeno
"Smlouva je uzavřena na dobu neurčitou a je možné ji písemně vypovědět. Pokud ji vypovíte Vy, je výpovědní lhůta 1 měsíc, pokud ji vypovíme my, je výpovědní lhůta 2 měsíce a začíná běžet dnem doručení výpovědi druhé smluvní straně."

Asi ji zkusím první poslat oskenovanou emailem a pak "písemně" doporučeným dopisem, uvidíme od kdy začnou výpovědní lhůtu počítat. Odkaz na vzor výpovědi už tady Bond2 dával.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 3. 9. 2015 11:24

Tak z HomeCreditu mi emailem napsali, že "Bonus bude připsán k dobru revolvingového účtu nejpozději ke konci následujícího kalendářního měsíce po zaúčtování transakce." :-\ ... ale já to tak nenechám. V podmínkách je "...... ke konci následujícího kalendářního měsíce po potvrzení nákupu na webových stránkách CZC." ...... i kdybych to měl hnát až před Evropský súd, ať to stojí, co co stojí :-) :-D
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 4. 9. 2015 07:40

Tak transakce z 26.8. stále nezaúčtována, někdo s podobným příběhem? ;-)
Ještě počkám..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 4. 9. 2015 09:16

Jo já, ale teď je to jedno ..... teda jestli se to nepřehoupne do října. :-)

Proč tady Admin 2 duplicitní vlákna nespojí?
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 9. 2015 11:24

Když se to spojí tak vznikne pěknej guláš. Příspěvky se řadí podle času a tak by některé reakce vypadali divně.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 4. 9. 2015 11:45

Bacha na to, píší, že chtějí "bankovní výpis" nebo "výpis z účtu", tak jsem tam zadal formálně spořicí účet, ze kterého ale normálně všechno platím. Díky tomu v té konečné fázi všechno stornovali a byl zase potřeba přes telefon diktovat všechny údaje znova, žádné zadání jen jiného účtu nebylo možné. Jestli tam bude všechno fungovat takhle inteligentně, tak tomu moc času nedávám.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 4. 9. 2015 13:53

Sranda byla také aktivace karty, která nešla provést z jiného telefonního čísla, než je uvedeno ve smlouvě...
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.sykora 4. 9. 2015 13:56

Mohu se zeptat za jak dlouho Vám přišel email s informacemi pro aktivaci po telefonickém rozhovoru?
michal.sykora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 9. 2015 14:14

Ve stejný den.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 4. 9. 2015 14:16

Tak jsem po asertivním emailu zase "měkoň". Udělali jsme telefonicky mimosoudní vyrovnání. Stornovali mi 49,- Kč za 08/2015, ale vzhledem k tomu, že platba mi bude zaúčtovaná až v 09/2015 tak mi bonus připíšou až na konci 10/2015. Asi stárnu. :-)
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 9. 2015 16:10

xls píše:Bacha na to, píší, že chtějí "bankovní výpis" nebo "výpis z účtu", tak jsem tam zadal formálně spořicí účet, ze kterého ale normálně všechno platím.

Divné, já tam dával spořicí účet u Air Bank, který také používám jako běžný (chodí mi na něj výplata a všechno z něj platím, trvaláky a inkasa nepoužívám), a normálně to prošlo...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod telemetry 4. 9. 2015 16:38

Take nechapu, proc by to nemelo projit?
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zivan 4. 9. 2015 17:08

Ze by pri vyplnovani zadosti zadal cislo bezneho uctu a pak poslal vypis z jineho sporiciho uctu? Nebylo tam myslim nikde primo napsano, ze chteji poslat vypis z toho sameho uctu.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Diskutér

Odeslat příspěvekod telemetry 4. 9. 2015 17:15

A proc to tak komplikovat?
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 4. 9. 2015 17:42

Ne, chtěli bankovní účet, tak jsme dal Airbank, protože tam přes spořicí všechno ženu (bú tam ani nemám), a samozřejmě jsem ji poslal výpis toho účtu. Je to ze strany homecreditu naprosto zbytečná buzerace, faktický rozdíl mezi takovýmhle spořicím účtem a jakýmkoli bú je jen v názvu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod telemetry 4. 9. 2015 17:47

nnnokiaE52 píše:Tak transakce z 26.8. stále nezaúčtována, někdo s podobným příběhem? ;-)
Ještě počkám..

Transakce z 1.9.2015 zaúčtována 3.9.2015, splátka poslaná 1.9.2015 z GE Money zaúčtovaná také 3.9.2015. Zboží (dárkové poukázky) jsem si převzal dnes na jejich pobočce, ale čekalo to tam na mě také už od 3.9.2015.
Obrázek
Co těch 25 Prémiových Kč, půjde to nějak vybrat před výpovědí smlouvy nebo jsou ztracené? :hm
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eR99 4. 9. 2015 18:10

Čerpání je po 100 Kč.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod telemetry 4. 9. 2015 18:21

Tak to je passé.
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 9. 2015 19:21

xls píše:Ne, chtěli bankovní účet, tak jsme dal Airbank, protože tam přes spořicí všechno ženu (bú tam ani nemám), a samozřejmě jsem ji poslal výpis toho účtu. Je to ze strany homecreditu naprosto zbytečná buzerace, faktický rozdíl mezi takovýmhle spořicím účtem a jakýmkoli bú je jen v názvu.

Zkusil sis přečíst, co jsem napsal o kousek výše, resp. o stránku předem?
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrE70 5. 9. 2015 07:56

Jsem na tom stejně,platba z 26.8. stále nezaúčtována.
petrE70
Diskutér

Odeslat příspěvekod telemetry 5. 9. 2015 13:17

A zbozi uz mate?
telemetry
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 9. 2015 12:22

Platbu z 2.9.2015 odpoledne mám zaúčtovanou 4.9.2015...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 6. 9. 2015 18:00

Zbozi je doma, jen to zauctovani se nejak zdrzelo.. Do konce mesice ke jeste casu dost. Treba to vyepiruje :D
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.sykora 6. 9. 2015 18:20

Potřeboval bych na CZC koupit dvě věci, jedna je za 3200,- druhá za 600,- Pokud je dám obě do košíku, zaplatím kreditní kartou, nevíte jak to bude s bonusem? Dají mi těch 2500 (budou se řídit dražším zbožím), nebo mi vrátí bonus jen těch 600,- za tu levnější věc?
michal.sykora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eR99 6. 9. 2015 18:32

Kup obě položky zároveň a bude ti vyplacen maximální bonus 2500 Kč, který se vztahuje na první objednávku uhrazenou KK Premia. Doporučuji nastudovat podmínky akce.
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 9. 2015 18:45

Klidně ten nákup může tvořit 5 kusů zboží po 500 Kč a vrátí na konci dalšího měsíce 2500 Kč.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 6. 9. 2015 19:39

Stále nezaúčtováno. Dnešní výpis:
Obrázek
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 6. 9. 2015 20:20

To je fakt divné. Ja mám nákup 1.9. a zaúčtovalo sa to hneď 3.9.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aleš P. 6. 9. 2015 22:16

telemetry píše:To asi ne. Ja aktivoval kartu v srpnu a nemam ani vypis a ani poplatek za srpen. Platbu na CZC jsem provedl az 1.9., nakoupil jsem darkove kupony za 2500 Kc a zaroven jsem 1.9. odeslal splatku 2500 Kc, oboje jeste neni zauctovane, jen mam na karte snizen disponibilni zustatek o tech 2500 Kc.
Jak je to prosím s těmi poukazy?

> Je možno je následně uplatnit na e-shopu?
> Je možno uplatnit víc poukazů současně na jeden nákup?
> Je v tom případě nějaká jiná zrada?

Díky
מנא ,מנא, תקל, ופרסין
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 7. 9. 2015 03:28

ano
ano
nevím
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aleš P. 7. 9. 2015 13:48

dyletant : Tak to jsem se samozřejmě díval, ale odpovědi na mé otázky jsem tam nenašel.

Malé upozornění: Chtěl jsem koupit 3x poukaz za 1000 Kč. Ale nešlo to... Příčina je byl limit na internetové platby 3000 Kč. Online to nejde upravit, člověk musí volat linku. Ale mám nízký kreditní limit, tak možná to bude tím.
מנא ,מנא, תקל, ופרסין
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 9. 2015 14:26

Mně to přes Správce financí upravit šlo.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aleš P. 7. 9. 2015 16:15

Tomáš Marný : No fajn a kde to jde najít tedy? Rád se poučím.
מנא ,מנא, תקל, ופרסין
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 7. 9. 2015 17:22

Na úvodní stránce rozklikni Premia karta Home Credit, a je tam tlačítko Navýšení internetového limitu.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 9. 2015 18:58

Nebo kup kupony jen za 2500. Asi to taky vyřeším kupony, chtěl jsem koupit mobil Lenovo P70 manželce, ale je vyprodán.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 7. 9. 2015 19:19

Poukázky? Skoro začínám litovat, že jsem nakonec něco vymyslel... No ale externí disk a LED žárovky se taky hodí (ne, prosím, nehodlám řešit, že na ebayi apod. vyjdou levněji...).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 9. 2015 19:28

Jen se pořád obávám, abych pak nepřišel o bonus s tím, že byl určen jen na nákup zboží.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod dyletant 7. 9. 2015 19:37

Kupon je take zbozi.
dyletant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michal.sykora 7. 9. 2015 19:45

Pokud jsem zažádal o kartu a uplatním bonus, může to samé udělat i manželka?
michal.sykora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dyletant 7. 9. 2015 19:47

Jo.
dyletant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 7. 9. 2015 20:18

TVL osobne, to už máš zase novej nick? :roll:
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 9. 2015 22:38

Už by měl přejít na ten svůj původní řecký nick... Kokota Kus...

-- 7. 9. 2015 22:45 --

refedr píše:Stále nezaúčtováno. Dnešní výpis:

Pořád houby proti Cetelemu... Už 3 neděle mám doma myčku z ALZA na splátky bez navýšení, a v jejich klientské zóně je to stále ve stavu "žádost". Tak jsem zvědav, co budu dělat, až mně to neschválí... Patrně jim napíšu, ať si pro ni přijedou a odvezou si ji někam ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 9. 9. 2015 12:20

Já to nechápu, telemetry tady taky dal výpis, platil na PayU 1.9. a 3.9. to měl zaúčtováno. Já platil taky na PayU 26.8. a dodnes nic není zaúčtováno a 27.8. jsem si zboží vyzvedl. To by mě zajímalo, jak maximálně dlouho to může viset v nezaúčtovaných transakcích?
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 9. 9. 2015 21:43

Tak konečně: platba 26.8. zaúčtována 9.9.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 9. 9. 2015 21:56

me se to zauctovalo dneska v den vyzvednuti. tezko rict jestli je v tom nejaky pravidlo kdyz se to nekomu zauctovalo o dost pozdejc ikdyz bylo vyzednuto.
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 10. 9. 2015 00:09

Moc bych v tom zaúčtovávání plateb vědu nedělal. Podívejte se na takovou Sberbank. Jejich neskutečně dlouhé zaúčtovávání plateb debetní kartou a zaúčtovávání příchozích plateb je běžné!
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 10. 9. 2015 12:29

Taky hlásím platba 26.8. zaúčtována včera 9.9. To si dali na čas.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.sykora 10. 9. 2015 20:08

Asi jsem slepý, ale kde ve správci financí najdu číslo účtu a variabilní symbol abych splatil dnešní transakci na czc? Nebo se to číslo objeví až bude platba ve správci zaúčtována? Děkuji
michal.sykora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 10. 9. 2015 20:52

Tak nakonec taky karta přišla, aktivováno a hned jsem to utratil. Zbytek uvidíme po 2 měsících.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod deall 11. 9. 2015 04:57

michal.sykora píše:Asi jsem slepý, ale kde ve správci financí najdu číslo účtu a variabilní symbol abych splatil dnešní transakci na czc? Nebo se to číslo objeví až bude platba ve správci zaúčtována? Děkuji

Číslo účtu najdeš ve smlouvě, variabilní symbol také, je to číslo smlouvy.
deall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taki 11. 9. 2015 13:41

Osud tomu chtěl - moje objednávka činila na korunu přesně 2.500,-
Koupil jsem plátno k projektoru (po 10ti letech konečně sundám prostěradlo) a za zbytek powerbanku. Jinak číslo účtu by mělo být asi pro všechny stejné: 2011000005/6000
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod DirtyKing 11. 9. 2015 13:52

Právě mi přišla od Home Credit SMS, že bonus za nákup na CZC.cz mi vrátí na kartu koncem měsíce.
Přílohy
Screenshot_2015-09-11-13-52-55.jpeg
DirtyKing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod deall 11. 9. 2015 14:46

A kdy u tebe probehla platba a kdy zauctovani?
deall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 11. 9. 2015 18:39

Platba proběhla 25.8, zaúčtování 27.8.
DirtyKing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod deall 11. 9. 2015 19:52

Tak pak dej vedet, jak dlouho pred koncem mesice to pripise na kartu, jestli se to pak jeste stihne do konce mesice vycerpat a smlouvu vypovedet.
deall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 11. 9. 2015 20:10

Tak to je v podstatě výzva k nákupu za 2500 Kč, třeba ty Kaufland poukázky.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.sykora 11. 9. 2015 20:18

deall píše:
michal.sykora píše:Asi jsem slepý, ale kde ve správci financí najdu číslo účtu a variabilní symbol abych splatil dnešní transakci na czc? Nebo se to číslo objeví až bude platba ve správci zaúčtována? Děkuji

Číslo účtu najdeš ve smlouvě, variabilní symbol také, je to číslo smlouvy.

Děkuji, v brožuře u karty psali že číslo účtu najdu ve správci financí, nebo na složence která přijde časem. Ve smlouvě jsem si ho nevšiml. Ještě jednou díky
michal.sykora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deall 11. 9. 2015 20:19

No ona ta smlouva je ve spravci financi take.

Myspulin: Myslis vycerpat predem? Jestli to pripisi posledni den v mesici, tak to stejne stacis vypovedet az v tom nasledujicim.
deall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 9. 2015 06:51

Uvidíme, já aktivoval kartu a nakoupil na CZC až v září, tak čekám na zkušenosti lidí co to stihli v srpnu.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod deall 12. 9. 2015 08:57

No já také.
deall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 9. 2015 09:52

zkoušel už někdo vzít ty poukázky?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikeencz 16. 9. 2015 10:08

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaké limity vám na kartu schválili. Jde mi o to, že plánuji nákup iPhone a na CZC se slevou 2500 by to nebylo špatné. Jenže iPhone stojí necelých 18 tis v té nejslabší 16GB variantě. Otázka tedy je jestli má cenu žádat o kreditku, když by mi na ní dali limit třeba jen 12 tis.
Eventuálně se nabízí druhá varianta, kterou už tu někdo psal a to nákup poukázek za 2500, které zaplatím kreditkou a použiji poté při koupi telefonu, který už zaplatím jinou kartou. Šlo by to takto?

Díky
mikeencz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 16. 9. 2015 11:12

Na deklarovaný příjem 20 tis. mi hned přes telefon schválili limit 50 tis. Ale těžko říct, jaký používají algoritmus, já mám třeba dost jiných kreditek.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod migrant 16. 9. 2015 18:56

wit.cz píše:zkoušel už někdo vzít ty poukázky?

Ja.
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 9. 2015 21:48

Kartu lze i přebít, takže nákup dražšího zboží, než je úvěrový rámec by neměl být problém.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod migrant 17. 9. 2015 14:33

Jen jestli jdou zvednout transakcni limity nad uverovy ramec?
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 9. 2015 16:13

wit.cz píše:zkoušel už někdo vzít ty poukázky?

Jo a už jsem je i utratil a doplatil Citi kreditkou. Koupil jsem telefon Lenovo P70, neměli ho skladem až teď v pondělí jim přišel.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 9. 2015 16:34

Díky za info. Je nějak omezena platnost těch poukázek? Nemohu to na czc najít přesně.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 17. 9. 2015 17:23

Podle moji zkušenosti a reakcí tady 10 až 12 měsíců.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod migrant 17. 9. 2015 19:10

Ale pred koncem platnosti za ne muzes mozna koupit nove poukazky. :D
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 9. 2015 14:56

Tak jsem prošel schvalováním, koukám že v tom jejich správci financí mají některý hodně starý moje osobní údaje, získaný z nějaký akce 0% úrok někdy cca 7 let zpátky. Tak hlavně, že se během telefonátu ptali na vzdělání a rodinný stav.
Taky mě to nechtělo pustit při registraci, kdy PSČ bylo v jejich systému zadáno jako to prapůvodní, přestože se mě ptali na doručovací i trvalou adresu aktuální.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 9. 2015 15:12

wit.cz píše:Díky za info. Je nějak omezena platnost těch poukázek? Nemohu to na czc najít přesně.

U mě to byl rok.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod bukowski79 24. 9. 2015 18:02

ahoj jen technická, s tímto jste problém neměli? cituji podmínky poskytnutí úvěru -
Opakované čerpání prostřednictvím platební karty, týdenní limit na výběr z ATM 5.000 Kč, týdenní
limit pro nákupy v obchodech 60.000 Kč (zahrnuje týdenní limit pro nákupy na internetu 3.000 Kč).

ten limit jste si nějak museli měnit při online platbě?

jinak vyřizování docela zvláštní, čekal bych profesionálnější přístup od tak velké firmy.

edit - tak dle info na stránkách premia karty by to jít mělo

Použití karty pro platby na internetu
Týdenní limit pro platby na internetu je nastavený na 3 000 Kč. O jeho dočasné zvýšení můžete kdykoli požádat pomocí online aplikace Správce financí nebo na zákaznické lince 848 300 300.
Díky maximálnímu zabezpečení si můžete navýšit internetový limit svojí karty trvale až na 10 000 Kč zavoláním na klientskou linku 848 300 300, nebo dočasně až do výše úvěrového rámce jednoduše sami na www.SpravceFinanci.cz nebo také telefonicky.
Naposledy upravil bukowski79 dne 24. 9. 2015 18:40, celkově upraveno 1
bukowski79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod migrant 24. 9. 2015 18:29

Jelikoz jsem udelal jen jednu internetovou transakci ve vysi 2500 Kc, tak jsem limity nepotreboval menit.
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 24. 9. 2015 18:30

za jak dlouho od schálení vám karta přišla? čekám od minulého týdne, už by tu mohla být :hm
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod migrant 24. 9. 2015 18:32

Asi tyden, bylo to rychle.
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aaischa 26. 9. 2015 12:44

kartu pak vypovídate formulářem zaslaným na adresu v hlavičce formuláře o výpovědi poštou ? nebo stačilo naskenovat a někam konkrétně poslat ?
dík
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod misak2015 26. 9. 2015 13:02

Jenom neco k te karte. Kartou provedes platbu a dalsi mesic ti na tu kartu vrati 2500 kc. Ty si muzes vybrat dvema zpusoby - v hotovosti z bankomatu ( poplatek 80 kc ) nebo preposlat na svuj ucet ( poplatek 60 kc ) a pak muzes kartu zrusit. Jinak k poplatkum, kdyz kartu pouzijes zaplatis za ten dany mesic 49 kc, ale kdyz ti bude karta lezet doma a nebude na ni zadny pohyb - neplatis nic ! Takze kartu nemusis ani rusit - nepouzivas ji = nic neplatis . To vse mi bylo receno pri zrizovani karty, je potreba se ptat, kdyz neco nevim.
misak2015
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 9. 2015 13:50

Už to tady dříve bylo, zatím je ta informace neověřená, ale poplatek za vedení se evidentně platí při jakémkoliv pohybu na úvěrovém účtu, tzn. i splátce, i když v tom měsíci kartu nepoužiješ na placení, takže ti v měsíci, kdy jen splatíš čerpanou částku naúčtují zas 49 Kč za vedení karty a tak pořád dookola, pokud splátku nepošleš vyšší o těch 49 Kč...

A zrušit ji chceme minimálně z důvodu, abychom mohli jít na druhé kolo a nafasovat další bonus... Nepoužívanou kreditku bych dlouhodobě určitě nedržel, oficiálně není nic o neúčtování poplatku nikde uváděno a neoficiální podmínky se můžou kdykoliv změnit.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 9. 2015 14:52

přišla mi od Home Creditu 1 Kč (karta ještě ne), asi ověření účtu, mám s tím něco dělat?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 9. 2015 15:36

Ne, nic.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod imigrant 26. 9. 2015 15:50

Hlavně si tu 1Kč pak neposílej v neaktivním měsíci na kartu, nebo ti naúčtují poplatek 49 Kč, jak už se tu někomu stalo. :D

http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=326&t=1237810&p=10814912#p10814912
imigrant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond2 26. 9. 2015 18:00

aaischa píše:kartu pak vypovídate formulářem zaslaným na adresu v hlavičce formuláře o výpovědi poštou ? nebo stačilo naskenovat a někam konkrétně poslat ?
dík

Ve všední den jsem jel kolem sídla HC, tak jsem chtěl osobně předat papírovou výpověď. HC zabírá 3 patra budovy ve které sídlí více firem a před kterou hulí tak 20 lidí 8-) ...Do budovy nahoru vás nepustí, jen dole je telefon. Jakmile se dověděli, že jdu s výpovědí, bylo to jako kolovrátek "Není tady nikdo, kdo by mohl za vámi dolů ji převzít". A já "tak já vám ji vyvezu nahoru". "Ani tak tady není nikdo , kdo by mohl ji převzít". "To jste tam sám na 3 patrech ?" Asi 3 min jsme se dohadovali vo hov... 8-P tak jsem jim začal citovat podmínky "Výpovědní doba začíná doručením druhé straně, a já jsem vám to dnes osobně doručil, převezměte si to..." Nakonec jsem ji nechal dole na recepci. Zapsali si to do knihy pošty, ale ochota jak noha. Do telefonu mi tvrdili že stačí poslat emailem...ale telefonní nenahraná informace je ....
Poslal jsem pro jistotu na homecredit@homecredit.cz , info@homecredit.cz , potvrzení o přečtení přišlo z zakaznicka.pece@homecredit.cz. Uvidíme...
Naposledy upravil Bond2 dne 26. 9. 2015 18:08, celkově upraveno 1
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 26. 9. 2015 18:07

dikes, vyzkoušim poslat radši tedy taky všade .. holt sídlo HC je sídlo ďáblovo aspon co se týče vstřícnosti :...
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 9. 2015 17:40

Karta mi konečně po skoro dvou týdnech dorazila. Zeptám se, nepokazím nic ve vztahu k bonusu tím, pokud zítra kartu aktivuji, koupím poukázky v czc, na kartu o den později pošlu 2500 a rovnou 49 za vedení?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Saša jede 30. 9. 2015 18:40

No nevim, budes mit 49 Kc preplatek, protoze ti poplatek nauctuji az v dalsim mesici. A nekdo tu postoval podminky, podle kterych nelze preplatek pouzit v dalsim mesici na uhradu splatky.
viewtopic.php?p=10825788#p10825788
Saša jede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 1. 10. 2015 12:11

Díky za tip na paralelní vlákno o jehož existenci jsem neměl poněti, celé jsem jej pročetl, tak jsem dokonale v obraze :-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 2. 10. 2015 18:11

Prislo mi vyuctovani na plnou castku, zadnych 2.5tis, tu tedy zaplatim a nasledne v prubehu mesice mi na kartu vratej tech 2.5 ?
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Saša jede 2. 10. 2015 19:19

Jestli jsi platil v czc.cz 2500 Kc a vice, tak jo.
Saša jede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aaischa 2. 10. 2015 19:41

uz sem to dostudoval ve vedlejsim tematku, kdo paltil v srpnu bonus mu prisel az 22.9. takze to prijde asi nekdy v prubehu mesice, este si dystak cinknu na infolajnu.
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod drtik0l 3. 10. 2015 11:54

Včera jsem zakládal a zapomněl jsem se zeptat, zda volají do zaměstnání kvůli potvrzení příjmu, tak nevím, zda mám informovat personální oddělení. Jak to bylo u vás?

Druhá věc, člověk má už těch účtů taky víc a plete se to, nahlásil jsem číslo účtu jiného, než kam mi chodí výplata, je to problém, jestli budou chtít výpis?
drtik0l
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aaischa 3. 10. 2015 12:03

je jedno jaky ucet das,
do prace nevolají. zatim jsem se nesetkal ze by nejaka banka treba i u hypoteky volala.. nejspis kdyz nepojmou podezreni tak to nikdo neresi, znam i par lidi co udeali falesne zamestnani aby jim pujcili protoze treba podnikaj a nikdo si nevšim..
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Saša jede 9. 10. 2015 05:22

Vypovídal jste už někdo smlouvu? Zaslali jste naskenovanou výpověď emailem nebo normálně dopisem?
Saša jede
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 10. 2015 22:55

Četl jsem tady na fóru, jak to někdo přinesl osobně :-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 11. 10. 2015 08:31

Osobně bych moc neušetřil, na pobočku daleko. Nedávno jsem vypovídal smlouvu o povinném ručení u HVP, přijali i naskenovanou výpověď zaslanou emailem, ovšem odpověděli emailem, že mám povinnost vrátit zelenou kartu a že ji mám zaslat na tu a tu adresu do Práglu, takže člověk zase neušetří za poštovné.
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 11. 10. 2015 08:44

tak jim napiš mail, že karta byla zničena... na výpověď to nemá vliv, ne?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 11. 10. 2015 09:40

Asi jim pošlu emailem sken nové zelené karty od nové pojisťovny, aby uvěřili, že nemám potřebu používat jejich zelenou kartu.
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 12. 10. 2015 12:37

Jeste jsem se k tomu nedokopal... tak snad to udelam tenhle tyden, jen mam dotaz (nekoukal jsem na formulare) - jak velikej problem budu/bych mohl mit, kdyz:
a) To provedu kratce po zmene banky a tim padem uctu (tedy o me nebude nekolik let/mesicu zaznamu o mych prijmech)
b) Bych pro vse potreboval uvest prechodne bydliste (abych nejezdil pres kus republiky pro kartu atd)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 10. 2015 13:13

a) Nejsem si jist, že je to kvůli příjmům. Spíš bych to viděl tak, že je to kvůli uzavření smlouvy na dálku. Potřebují doklad o tom, že máš někde existující účet. Pokud si pamatuji, chtěli účet vedený minimálně 3 měsíce (nebo tak něco), ale jaký to bude znamenat problém, netuším.
b) S korespondenční adresou pracovat umí.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 10. 2015 13:20

Myslím, že chtěli jen jeden výpis (pravděpodobně ne starší než 3 měsíce), tak IMHO nemají jak zjistit, jestli jak dlouho je veden účet. Jediné, co zmiňovali, tak myslím bylo, aby tam byl nějaký pohyb. Takže i pokud by to byl účet otevřený minulý měsíc a na něm byla jakákkoliv transakce, tak to stačí. Kvůli příjmům ho ale nepotřebují, samotné transakce nijak nestudují, já jsem dokládal výpis z transakčního účtu, na němž nemám žádné příjmy, jen to, co si sám přeposílám...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod bukowski79 12. 10. 2015 20:38

ahoj, ještě jeden dotaz - vy jste dlužnou částku splatili ihned po nákupu - když se dívám na hlavu 5 úvěrové smlouvy, tak se tam praví -

Hlava 5. Podmínky splácení úvěru
§ 1 Poskytnutý úvěr musíte splácet řádně a včas, a to v pravidelných měsíčních splátkách, jejichž
výše a termín splatnosti jsou určeny ve smlouvě. První splátku zaplatíte až v měsíci
následujícím po účetním období, v němž jste provedl(a) první čerpání z úvěrového účtu.
Za účetní období se považuje jeden kalendářní měsíc.

To se týká pouze případu, pokud bych využil možnost ve správci financí "převést na splátky"?
bukowski79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 12. 10. 2015 23:30

Jo. Ale napr. me propasovali do smlouvy vetu, ze transakce kartou ve vysi 3000 Kc a vic se automaticky prevede do splatkoveho programu.
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 10. 2015 15:27

Není náhodou na konci té věty "NE"?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 15. 10. 2015 11:47

Je. :shock: :-[

Dnes mi prisla SMS, ze do konce mesice pripisi odmenu 2500 Kc. 8-D
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mrhule 15. 10. 2015 11:48

A kdy jsi s kartou platil? Já na začátku září a stále nic...
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 15. 10. 2015 11:53

Hned zacatkem zari jsem koupil ty darkove kupony za 2500 Kc. 8-) A zaroven jsem hned tan samy den uhradil splatku 2500 Kc.
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 10. 2015 12:16

Já to ještě nehradil a SSMka, že mně připíšou 2500 koncem měsíce, mně taky přišla dneska.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 15. 10. 2015 12:39

To je divne. Neni podminkou uhrazeni alespon minimalni splatky?
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 10. 2015 12:47

Ne, jen něco takového, že nesmíš být v prodlení se splátkami. Hmm, mně ještě nic, ale platil jsem až 11.9.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 15. 10. 2015 15:18

taky zatim zadna sms.. platil sem 5.9.
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod tulum 15. 10. 2015 15:37

Taky čekám, ale já platil až 15.9.
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod LHÁŘ 15. 10. 2015 16:06

No v září chodily ty SMS myslím už od 14 dne v měsíci a to i když platby za zboží byly zaúčtovány až na konci srpna, takže datum nákupu na to asi nemá vliv. Který den v měsíci ten bonus v září opravdu připsali na kartu?
LHÁŘ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 16. 10. 2015 12:03

No. Tak mi to rovnou, jeste po telefonu, zamitli :) Muze to bejt dobou urcitou (mam do konce roku - a pak, coz je celkem jisty, mi to sice zmeni na neurcitou, otazka je, jestli tou dobou bude jeste akce bezet)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tulum 16. 10. 2015 13:44

@suk
tím to nebude, žádal jsem pro sestru a má taky prac. smlouvu na dobu určitou a bez problému schváleno. Zřejmě máš nějakého jiného "kostlivce" 8-)
tulum
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 16. 10. 2015 13:48

Tak já nevim, já jsem asi nějakej zvláštní případ..
Už zaúčtování první platby proběhlo o 10 dní později a spadlo mi to tedy do září.. A teď tady dost lidí už dostává sms o tom, že bude připsán bonus v září a já zase nic :hm

No ono to nějak dopadne. Dejte vědět, až bonus v září připíšou, pak to případně začnu řešit.
Naposledy upravil nnnokiaE52 dne 16. 10. 2015 14:34, celkově upraveno 1
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod suk 16. 10. 2015 14:19

tulum píše:@suk
tím to nebude, žádal jsem pro sestru a má taky prac. smlouvu na dobu určitou a bez problému schváleno. Zřejmě máš nějakého jiného "kostlivce" 8-)
Co treba by mohlo vadit? :)
----
suk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 10. 2015 14:35

Třeba že ti FIO vypovědělo nepoužívaný kontokorent 8-) .
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod suk 16. 10. 2015 15:13

Nic takovyho nemam a nikdy jsem nemel :) . Za svuj zivot jsem mel jenom obycejnej ucet (zadnej kontokorent, zadna kreditka, zadny pujcky, hypoteky atd).
----
suk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 16. 10. 2015 15:19

A v tom právě může být problém: žádná úvěrová historie.
Jeden z častých důvodů zamítnutí žádosti o úvěrový produkt.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 10. 2015 15:23

No to možná bude ten problém... ;-) (I když že by to mělo vadit firmě jako Home Credit, přecejen jako nebankovka be čekalo, že bude mít v porfoliu i více rizikové klienty... Nejspíš teda kombinace více faktorů (stav, věk, bydliště atd. - které ti nikdo nikdy nesdělí, aby rozhodnutí nešlo napadnout třeba z diskriminačních důvodů - v kombinaci třeba s tou prací na dobu určitou), po vyhodnocení kterých jsi nepřekonal laťku potřebnou pro schválení.)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod ionah 16. 10. 2015 16:03

Tak mě to například zamítli proto, že jsem se jim prásknul, že právě marodím. Dokonce mi poslali písemné zdůvodnění :(
Už jsem ale zdravej a mám to :)
ionah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EleGiggle 16. 10. 2015 19:14

Ahoj, chtel bych se zeptat nedavno jsem taky narazil na czc na tudle akci a asi jako ostatni jsem v tom hned videl tech 2500 :), tak jsem hned do toho uvrtal rodice, ted nam prisla smlouva ale ja tendle vecim totalne nerozumim rodice nevi ani jak zapnout pocitac natoz rozumet naky smlouve, vsude vidi podvody, treba v ty smlouve jak je tech 42 000 tak pak tam je najednou "celkova castka splatna spotrebitelem" 48 500 pak naky mesicni splatky 4% naky RPSN 33% .. co to znamena ?

Muj plan byl koupit ci na czc neco za 2600 a a pristi mesic si vyzvednout tech 2500 od nich a kartu pak zrusit a maximalne prodelat 200 treba , funguje to tak ?

a proc je ve smlouve napsano ze lze vypovedet do 14 co kdyz budu chtit vypoveedt za 2 mesice ?

a co znamena tadle veta vim z to tady nekdo psal ale furt to nechapu

Dohodli jsme se s Vámi, že do splátkového programu nákup na splátky bude automaticky zařazena první transakce ve výši minimálně 3.000 Kč, a to za podmínek uvedených v ustanovení
§2 Hlavy 6 úvěrových podmínek: NE

pokud by mi byl nekdo schopnej odpoved bylo by to super diky moc :)
EleGiggle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 10. 2015 19:32

Pokud jsi již smlouvu podepsal, dal jsi tím najevo, že jí rozumíš, takže se ptáš poněkud pozdě...

Součástí smlouvy jsou i podmínky akce na 2500 Kč, kde máš napsané asi všechny odpovědi na své otázky, například i to, že pokud odstoupíš od smlouvy, tak tím ztrácíš nárok na bonus.

Tebou uvádené parametry úvěru tam musí být ze zákona, jsou to "standardní informace o spotřebitelském úvěru", kterým kreditní karta je...

Stejně tak pokud se smlouva odkazuje na úvěrové podmínky - ty jsou součástí smlouvy, nebrání ti nic si konkrétní ustanovení přečíst.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod EleGiggle 16. 10. 2015 20:49

nic jsem nepodepsal smlouva prisla na mail predtistena a podepisuje se elektronicky coz jsem jeste neudelal

a smlouvy bych zrusil az po tom co bych dostal ten bonus

1/ podepsal smlouvu
2/ nakoupil na czc
3/ ihned zaplatil z meho uctu treba z KB na ten jejich (proste vratil ti penize treba 3000)
4 pockal do konce dalsiho mesice kdy by meli pripsat tech 2500 jako bonus
5 vybral bonus
6 pozadal o ztuseni karty

rozumime si vubec jak to myslim ? Kappa
EleGiggle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 10. 2015 20:59

fremantle tomuhle určitě rozumí. Takto to v zásadě jde. Ovšem tys kladl i jiné otázky. Pokud na ně neznáš odpověď sám, jeví se mi jakýkoliv takovýto produkt pro tebe rizikový. Ve smlouvě není např. uvedeno, že ji lze vypovědět do 14 dnů - odstoupení od smlouvy a výpověď jsou termíny s různým významem.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 10. 2015 21:40

EleGiggle píše:1/ podepsal smlouvu
2/ nakoupil na czc
3/ ihned zaplatil z meho uctu treba z KB na ten jejich (proste vratil ti penize treba 3000)
4 pockal do konce dalsiho mesice kdy by meli pripsat tech 2500 jako bonus
5 vybral bonus
6 pozadal o ztuseni karty

No vidíš, pokud víš, co máš dělat, tak nevidím důvod tvého zmatení... Pokud chceš kartu hned splatit (což nemusíš, když si jednoduše počkáš na výpis a uhradíš to podle něj v bezúročném období), tak počítej s tím, že ti pak bude účtován i poplatek za vedení.

Btw. výpověď je jednostranný akt, o zrušení není důvod "žádat".
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fidelkastrol 16. 10. 2015 22:05

Zdarec,

nevíte náhodou, jak je to přesně s tím účtem...? Co když žádný nemám (respektive mám u eMB ale nevyužívám, už cca rok je stav 0 kč).. Pracuji, vydělávám cca 16tis ale peníze dostávám na ruku.. je to problém...? Díky za reakci ;-]
Fidelkastrol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 10. 2015 22:12

Údajně je třeba mít na výpisu nějaký pohyb, takže pokud tam není účtována žádná položka (ani kreditní úrok nebo poplatek za vedení účtu), pochybuji, že to bude k žádosti stačit.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 16. 10. 2015 22:14

EleGiggle píše:3/ ihned zaplatil z meho uctu treba z KB na ten jejich (proste vratil ti penize treba 3000)

Na jaké číslo účtu se to vlastně posílá?
STSCHvojkoviceBrod
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 10. 2015 22:31

Číslo účtu pro splácení máš uvedeno ve smlouvě, jinak už v tomto vlákně uvedeno bylo... viewtopic.php?f=326&t=1237810&p=10829082#p10829082
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod LHÁŘ 17. 10. 2015 01:12

EleGiggle píše:Ahoj, chtel bych se zeptat nedavno jsem taky narazil na czc na tudle akci a asi jako ostatni jsem v tom hned videl tech 2500 :), tak jsem hned do toho uvrtal rodice, ted nam prisla smlouva ale ja tendle vecim totalne nerozumim rodice nevi ani jak zapnout pocitac natoz rozumet naky smlouve, vsude vidi podvody,

1) treba v ty smlouve jak je tech 42 000 tak pak tam je najednou "celkova castka splatna spotrebitelem" 48 500 pak naky mesicni splatky 4% naky RPSN 33% .. co to znamena ?

2) Muj plan byl koupit ci na czc neco za 2600 a a pristi mesic si vyzvednout tech 2500 od nich a kartu pak zrusit a maximalne prodelat 200 treba , funguje to tak ?

3) a proc je ve smlouve napsano ze lze vypovedet do 14 co kdyz budu chtit vypoveedt za 2 mesice ?

4) a co znamena tadle veta vim z to tady nekdo psal ale furt to nechapu
Dohodli jsme se s Vámi, že do splátkového programu nákup na splátky bude automaticky zařazena první transakce ve výši minimálně 3.000 Kč, a to za podmínek uvedených v ustanovení
§2 Hlavy 6 úvěrových podmínek: NE

pokud by mi byl nekdo schopnej odpoved bylo by to super diky moc :)

1) Pravděpodobně ti dali úvěrový rámec na 42000 Kč, když celý úvěrový rámec 42000 Kč utratíš a nesplatíš v bezúročném období, tak pak zaplatíš i s úroky 48500 Kč.
2) Funguje to tak.
3) Odstoupit od spotřebitelského úvěru do 14 dnů od uzavření je právo dané zákonem, o kterém tě ve smlouvě poučují (informují). Výpověď smlouvy je něco jiného, vypovědět smlouvu můžeš kdykoliv.
4) Kdyby bylo na konci věty ANO, tak bys nemohl nákup za 3000 Kč a více splatit okamžitě najednou, ale musel bys ho platit určitým počtem měsíčních splátek, za to bys měl možná nižší úrok.
LHÁŘ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2015 11:38

STSCHvojkoviceBrod píše:
EleGiggle píše:3/ ihned zaplatil z meho uctu treba z KB na ten jejich (proste vratil ti penize treba 3000)

2011000005 / 6000
variabilní symbol je číslo smlouvy.

Oficiálně je nutné poslat platbu s variabilním symbolem, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že přijde i bez něj, pokud máš účet, ze kterého to posíláš, uvedený ve smlouvě.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Roger73 20. 10. 2015 17:41

fremantle píše: Pokud chceš kartu hned splatit (což nemusíš, když si jednoduše počkáš na výpis a uhradíš to podle něj v bezúročném období), tak počítej s tím, že ti pak bude účtován i poplatek za vedení..

Pochopil jsem tuto Vaši větu správně tak, že pokud kreditku splatím hned po nákupu, tak mi bude účtován poplatek za vedení karty, zatímco když ji splatím až po obdržení výpisu v bezúroč. období, tak mi tento poplatek účtován nebude? Tedy je pro mne z finanč. hlediska výhodnější splatit kartu až po obdržení výpisu?
Pokud to tak je, z čeho toto pravidlo vyplývá a jaká je jeho logika?

Ještě jiný dotaz:
Pokud je člověk na volné noze, není zaměstnán, tak nemá u takovéhoto produktu šanci? Jak postupuje Home Credit v takovém případě, jak si takového člověka ověřuje pokud vůbec? díky
Roger73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod treborit 20. 10. 2015 18:06

PatrikChrz píše:
STSCHvojkoviceBrod píše:

2011000005 / 6000
variabilní symbol je číslo smlouvy.

Oficiálně je nutné poslat platbu s variabilním symbolem, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že přijde i bez něj, pokud máš účet, ze kterého to posíláš, uvedený ve smlouvě.

Dokonce mohu potrvrdit, ze když poslete platbu na ucet, z kterého vam Homecredit poslal tu 1 CZK s variabilnim cislem smlouvy, tak se platba také spravne pripise ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 10. 2015 18:08

Roger73: Pokud nemáš pracovní smlouvu déle než 1 rok, nebo nejsi živnostník (či OSVČ zapsaný v jiném veřejném seznamu) a nemáš 1 daňové přiznání, tak obecně nedostaneš úvěr nikde.

Jistou šancí je koupit nějaký výrobek na splátky, třeba ledničku za 5000 Kč, a pak ti kreditku Cetelem/Home Credit pošlou sami. Nicméně bez příjmu ti nepůjčí ani na ty splátky.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 10. 2015 18:57

Roger73 píše:Pochopil jsem tuto Vaši větu správně tak, že pokud kreditku splatím hned po nákupu, tak mi bude účtován poplatek za vedení karty, zatímco když ji splatím až po obdržení výpisu v bezúroč. období, tak mi tento poplatek účtován nebude? Tedy je pro mne z finanč. hlediska výhodnější splatit kartu až po obdržení výpisu?

Poplatek za vedení ti bude účtovaný vždy*.

* prý vyjma případů, kdy v daném měsíci neproběhla na úvěrovém účtu žádná transakce (tudíž ani splátka), ale toto není ověřeno a oficiálně to není ani v sazebníku či úvěrových podmínkách...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 10. 2015 19:27

PatrikChrz píše:Oficiálně je nutné poslat platbu s variabilním symbolem, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že přijde i bez něj, pokud máš účet, ze kterého to posíláš, uvedený ve smlouvě.

Zrovna dnes jsem náhodou zjistil, že po opuštění sračkoFíííííííííjo jsem si u nové banky blbě nastavil šablonu na placení internetového připojení a VS jsem místo do VS napsal do KS... A příjemce to kupodivu dokázal identifikovat jen podle jména, tj. názvu účtu, že kterého mu to přišlo.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 20. 10. 2015 19:45

fremantle píše:
Roger73 píše:Pochopil jsem tuto Vaši větu správně tak, že pokud kreditku splatím hned po nákupu, tak mi bude účtován poplatek za vedení karty, zatímco když ji splatím až po obdržení výpisu v bezúroč. období, tak mi tento poplatek účtován nebude? Tedy je pro mne z finanč. hlediska výhodnější splatit kartu až po obdržení výpisu?

Poplatek za vedení ti bude účtovaný vždy*.

* prý vyjma případů, kdy v daném měsíci neproběhla na úvěrovém účtu žádná transakce (tudíž ani splátka), ale toto není ověřeno a oficiálně to není ani v sazebníku či úvěrových podmínkách...

Ale ty to právě ověřuješ ne?
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 10. 2015 19:48

Ano, tento měsíc nebudu mít na KK Premia žádnou transakci... Ale poznám to až z výpisu (pokud se nějaký vůbec vygeneruje), resp. ze Správce financí příští měsíc.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Roger73 21. 10. 2015 14:16

fremantle píše:Poplatek za vedení ti bude účtovaný vždy*.

Sorry, že se k tomu ještě vracím, ale co jste teda myslel touto větou: "Pokud chceš kartu hned splatit (což nemusíš, když si jednoduše počkáš na výpis a uhradíš to podle něj v bezúročném období), tak počítej s tím, že ti pak bude účtován i poplatek za vedení.."

Teď to chápu tak, že když splatím kartu hned po nákupu, tak mi podle jedné verze bude účtován poplatek hned v 1. měsíci, když ji splatím až po obdržení výpisu, tak mi bude účtován poplatek v dalším měsíci.
Případně podle druhé verze (pochopil jsem, že odpuštění poplatku za vedení KK právě ověřujete) mi naúčtují poplatek za vedení KK každý měsíc.

Tak kde je teda ta výhoda postupu, že splatím kartu až po obdržení výpisu, oproti případu, že splatím kartu hned po nákupu? Takhle jsem totiž Vaši větu uvedenou výše v uvozovkách pochopil.
díky
Roger73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 10. 2015 14:33

Poplatek je účtován vždy poslední den měsíci. V té větě neměla být implikace (asi podle toho jak jsem ji nepřesně napsal a ty sis ji tak asi vyložil), prostě jen jde o to, abys nezapomněl i na zaplacení poplatku za vedení.

Kreditku můžeš splatit klidně i předtím (než dostaneš výpis) - v tom ti nic nebrání, ale poplatek za vedení ti bude naúčtován - ten musíš tak jako tak splatit ještě pak další měsíc (tedy poté, co dostaneš výpis - anebo pokud počkáš na výpis, pak to splatíš jen v té jedné platbě)... Anebo pokud mermocí chceš poslat splátku předtím, tak bude lepší poslat platbu vyšší o ten poplatek za vedení, čím ti vznikne na kartě přeplatek a z toho přeplatku se na konci měsíce bude hradit poplatek za vedení, další měsíc pak už nic platit nemusíš (a pokud kartu nepoužiješ ten další měsíc, údajně by neměl být účtovaný poplatek za ten další měsíc - to je právě to, co nyní ověřuji)...

Pokud se tedy karta splatí ten samý měsíc, kdy se i použije k nakupování (i s poplatkem za vedení za ten aktuální měsíc navíc) a v dalším měsíci, kdy neproběhne žádná transakce pak poplatek naúčtován nebude se karta hodí i jako "šuplíková" (kdoví, jestli v příštím roce nebude odměna 1 % (leč prakticky využitelná jen na nákupy v Tesku) ještě hodně nadprůměrná vůči jiným KK).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 21. 10. 2015 15:29

Asi si kartu Premia nechám, zaregistruju ji na http://www.pricelessspecials.cz a budu brát do služebního auta benzín u Euroil (Čepro), dá to 1% +2,5%, tedy celkem 3,5% na vratkách. Bude to lepší než než u benzinek MOL (Agip) s kreditkou od GE Money Card Plus, která končí 1.12.2015 s 1 % vratkou a současnou 1,5% vratkou na http://www.pricelessspecials.cz.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 10. 2015 15:38

A Čepro je partnerem na specials.cz? Vidím tam právě jen MOL... :hm
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 21. 10. 2015 19:46

Ne, je partnerem Premia Karty
http://www.premiakarta.cz/partner-11-cepro-a-s

Ale všiml jsme si, že bonus u MOL na Priceless Specials je stále 3%, přičemž měl být jen do 30.9.2015. 8-D Takže se prozatím víc vyplatí MOL s 1% u KK GE Moeney Card PLus (do 1.12.2015) + 3% na Priceless Specials, tedy celkem 4%. :-D

... jinak pořád žádná SMS o připsání 2500,- Kč za nákup u CZC, ani že přijde poukázka za prémiové Kč za 09/2015. :-(
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 10. 2015 20:21

To se asi vyplatí jak kde... V mém okolí se mně vyplatí natankovat kdekoli jinde, než u předražených molů i s vratkou 3%.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 21. 10. 2015 20:25

Jojo, dnes Natural95 u TankOno za 27,50 Kc.
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 10. 2015 20:34

07Petr píše:Ne, je partnerem Premia Karty
http://www.premiakarta.cz/partner-11-cepro-a-s

Jo, však právě, že je jen partnerem sítě Premia, ale tam vrací jen 2,5 %, tak mě zajímalo, jak si se dostal k těm 3,5 % :-)

-- 21. 10. 2015 20:35 --

07Petr píše:ani že přijde poukázka za prémiové Kč za 09/2015. :-(

Na to už taky čekám, už mám vyhlídnuté kde poukázky utratím a pořád nic...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 21. 10. 2015 20:49

Sorry, Jsem pako. Máš pravdu, je to jen 2,5%. 1% na pro Euroil na Priceless specials není.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 10. 2015 13:42

Uff, tak sms ohledně připsání prémie CZC koncem měsíce právě dorazila.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 22. 10. 2015 15:07

Uff, a mně zase nic nepřišlo.:-( Citi mi nedá, teď Homecredit, co bude dál? :-(
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 22. 10. 2015 16:12

Premie prave pristala na kartu
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod kubatel10 22. 10. 2015 16:39

Sms přišla dnes ráno. Premie připsána také dnes.
Takže teď jen nabít Globus kartu a zaslat výpověď.
kubatel10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leponexus 22. 10. 2015 19:45

Zdravím, mohl by mi někdo prosím popsat modelově, jak kartu vypovědět? 2500 už mám zpět. Díky!
Leponexus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aleš P. 22. 10. 2015 20:32

Je nutno ověřit podpis? Poslal bych jim to poštou...

Jinak jak to načasovat nejlépe? Prémii 2500 Kč jsem si před chvílí nechal poslat na BÚ.
מנא ,מנא, תקל, ופרסין
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 10. 2015 20:42

Přečti si úvěrové podmínky (jsou i ve Správci financí), nic se v nich o ověřování podpisu nepíše.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 22. 10. 2015 21:13

Ja to poslu zitra naskenovane emailem.
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 10. 2015 21:17

K dnešnímu dni mám také připsanou prémii... Zatím nevypovídám, počkám, jestli opravdu nebudou účtovat poplatek za vedení účtu za dobu, kdy karta nebude používána.

KK Citibank, které se zmocní banka inspirovaná klienty, se totiž bojím jako čert kříže...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 10. 2015 21:48

sunshine reggae píše:Ja to poslu zitra naskenovane emailem.

Pak napiš, jak jsi dopadl. Sice ještě nevypovídám, ale plánuji to rovněž tak. :-)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 10. 2015 22:21

Tak to seš borec, já normálně skenuju scannerem nebo v nejhorším mobilem, emailem jsem ještě nikdy neskenoval. Ale naprosto chápu, že hovínkáři nedokáží rozpoznat jemnou nuanci mezi pořadím slov ve větě :-P .
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod misak2015 22. 10. 2015 23:18

Tomáš Marný píše:K dnešnímu dni mám také připsanou prémii... Zatím nevypovídám, počkám, jestli opravdu nebudou účtovat poplatek za vedení účtu za dobu, kdy karta nebude používána.

KK Citibank, které se zmocní banka inspirovaná klienty, se totiž bojím jako čert kříže...

tak poplatek 49 kč ti budou na 100% účtovat, psal jsem jim ohledně toho dotaz a odpověď byla naprosto jednoznačná , napsaly mi toto : " Tento poplatek je účtován každý měsíc, a to v hodnotě 49 Kč. Na účtování poplatku nemá vliv výše uskutečněných čerpání. Tyto informace si můžete ověřit v sazebníku poplatků a odměn, který je součástí úvěrových podmínek Vaší smlouvy. "
Lenovo P70-A
misak2015
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 23. 10. 2015 02:42

drkarel píše:

Pak napiš, jak jsi dopadl. Sice ještě nevypovídám, ale plánuji to rovněž tak. :-)

Odeslal jsem sken výpovědi v PDF na email homecredit(z)homecredit.cz, vzápětí přišlo potvrzení o přijetí zprávy ke zpracování od zakaznicka.pece(z)homecredit.cz . o<:)
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 10. 2015 07:34

Takže nejde nechat na kartě přeplatek ve výši 60,- Kč za převod peněz + 49,- Kč za vedení účtu... Přeplatek se musí převést celý. Chjo, takže převést celý přeplatek a v pondělí těch 109,- Kč zase zpátky...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 10. 2015 08:01

Kód: Vybrat vše
Zaúčtované transakce
Datum transakce    Datum zaúčtování    Popis transakce    Částka       Prémiové Kč
22.10.2015       22.10.2015       Cash Back    2 500,00 Kč       

Tak jdu psát výpověď a v Kauflandu nakoupím poukázky.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 10. 2015 08:13

Nevím, ale mně tvrdili telefonicky, že když se karta v daný měsíc nepoužívá, tak se poplatek neplatí. Jestli se platí v každém případě, tak to celou věc zjednodušuje, takovou kartu nepotřebuju. Asi mají na tom podvůdku postavený marketing.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod michal.sykora 23. 10. 2015 08:34

@Tomáš Marný Přesně, také mě to nakrklo, chtěl jsem přeplatek ponížit o platbu za účet a převod a nelze. Když se člověk pořádně podívá, tak tam i píšou:" Můžete na účet převést 2500 až - výše úvěrového rámce".
michal.sykora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 09:05

xls píše:Nevím, ale mně tvrdili telefonicky, že když se karta v daný měsíc nepoužívá, tak se poplatek neplatí. Jestli se platí v každém případě, tak to celou věc zjednodušuje, takovou kartu nepotřebuju. Asi mají na tom podvůdku postavený marketing.

Proč právě podvůdku? Je fakt, že tohle není nijak oficiálně zmíněno v žádných relevantních dokumentech - ve smlouvě, sazebníku, či úvěrových podmínkách - podle těch se měsiční poplatek účtuje vždy. To, že operátorka lhala je už věc druhá, leč politováníhodná. Ale tak už za cca. týden budu sám vědět, jestli se mi poplatek za vedení (ne)naúčtoval, když karta nebyla použítá, tak podle toho uvidím, zda se s ní zapodívat, nebo ne...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 23. 10. 2015 09:10

nevíte jak jsou na tom s odesíláním premia poukázek? 2500 již připsáno, tam jen čekám na 200 kč v poukázkách (využiju na benzín od eurooilu) a posílám výpověd, někdy do prosince na další přeměnu poukázek již čekat nebudu, sice tam asi 130 prémiových kč mám, ale to už nechám radši propadnout
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 09:14

Už to tady posílal uživatel iguka: viewtopic.php?f=316&t=1234569&p=10854538#p10854538

Taky čekám, půlka měsíce dávno pryč a SMS o odeslání žádná... >:-(
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 23. 10. 2015 09:21

A nelze nechat na karte jako preplatek vsechno, tedy >2500Kc (i s vratkou), kartu vypovedet a nechat si preplatek poslat po zruseni karty na ucet?

(Bez nutnosti spekulaci, kolik presne 49korunovych poplatku se strhne atd)

Preplatek nad nejakou hranici (160Kc?) snad musej vratit, ne?
Naposledy upravil dk1844 dne 23. 10. 2015 09:27, celkově upraveno 1
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 23. 10. 2015 09:27

Sakra, tak je něco špatně.
Mě nepřišla ani sms ani peníze zpět. Přitom zaplaceno v srpnu, zaúčtováno v září, dorovnáno začátkem října..
Budu tam odpoledne volat a žádat vysvětlení. Celá republika inkasuje, vypovídá.. A já nic :oops:
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 09:37

dk1844 píše:A nelze nechat na karte jako preplatek vsechno, tedy >2500Kc (i s vratkou), kartu vypovedet a nechat si preplatek poslat po zruseni karty na ucet?

Jde, ale chce se ti čekat do konce výpovědní lhůty na peníze? To je asi lepší je utratit hned...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 23. 10. 2015 09:44

Ano, chce se mi.

Nemam sice penize hned, ale nemusim resit:
- kolik presne nechat (2x49? + 60 za prevod?)
- kdyz bych nechal na karte moc (pro jistotu), tak by v pripade prevodu zbytku mohli chtit dalsich 60 za dalsi prevod. Nebo do dane castky naopak nic uz vracet nebudou. (GE ma tuto hranici tusim, +-100Kc, zde je to, prepokladam podobne - nekde jsem se historicky/neofiko docetl o 160 Kc)
- mam uplnou jistotu, ze nebudu nic dluzit HC a ze nebudu neplatit nic navic (viz body vyse).

Ale jsem rad, zes mi potvrdil, ze muj zpusob je proveditelny :)

//Edit: Pracovnik infolinky HC vraceni preplatku potvrdil. Zpusob vraceni se ma specifikovat do poznamek k vypovedi. Hranice, kde se preplatek/nedoplatek neresi, je pry -+50 Kc. I on vypoved doporucil poslat naskenovanou na homecredit@homecredit.cz.)
Naposledy upravil dk1844 dne 23. 10. 2015 10:20, celkově upraveno 1
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 09:55

Tak platit budeš, to, že dáváš výpověď nemá explicitně žádný vliv na to, abys poplatek za převod neplatil, když je v sazebníku (i když je možné, že HC to vyřídí proklientsky, kdoví, ale to je asi jedno nad tím teď spekulovat)... Stejně tak poplatek za vedení ti účtovat ve výpovědní lhůtě budou (pravděpodobně za jeden měsíc, když je splatný k poslednímu kalendářnímu dni v měsíci, tak pokud bys podal výpověď nyní, tak za říjen).

Vždyť se zařiď jak myslíš, pak tady můžeš napsat své zkušenosti...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod misak2015 23. 10. 2015 10:25

xls píše:Nevím, ale mně tvrdili telefonicky, že když se karta v daný měsíc nepoužívá, tak se poplatek neplatí. Jestli se platí v každém případě, tak to celou věc zjednodušuje, takovou kartu nepotřebuju. Asi mají na tom podvůdku postavený marketing.

tak to mi tvrdily taky,tak jsem se hned ozval a postěžoval si, že podávají po telefonu mylné informace a potom je to jinak a at si přehrají telefonní rozhovor, který mají nahraný. Reagovaly na to, že to prošetří. K tomu došlo daly mi za pravdu a omluvily se , první poplatek 49 kč stornovaly a jako kompenzaci nabídly kartu na rok ZDARMA, takže s výpovědí nemusím spěchat. Tak hurá do nich a máte to zadarmo taky . HLAVNĚ SE OZVĚTE A NENECHTE SI TO LÍBIT

Přikládám jejich vyjádření :

reaguji na Vaši předchozí připomínku, která se týkala chybných informací sdělených operátorem.

Na základě Vašeho podnětu jsem ověřila tento hovor a potvrzuji, že Vás operátor chybně informoval o měsíčním poplatku za vedení účtu. Tento poplatek je účtován každý měsíc, a to v hodnotě 49 Kč. Na účtování poplatku nemá vliv výše uskutečněných čerpání. Tyto informace si můžete ověřit v sazebníku poplatků a odměn, který je součástí úvěrových podmínek Vaší smlouvy.

Ráda bych vše napravila, a proto jsem Vám poplatek za září 2015 odúčtovala. Dále jsem Vám nastavila benefit, díky kterému Vám tento poplatek nebudeme účtovat po dobu dalších 12 měsíců. Připomínku k chybné informace jsem předala nadřízené příslušného operátora, aby se tato situace znovu neopakovala.
Lenovo P70-A
misak2015
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 07Petr 23. 10. 2015 10:28

nnnokiaE52 píše:Sakra, tak je něco špatně.
Mě nepřišla ani sms ani peníze zpět. Přitom zaplaceno v srpnu, zaúčtováno v září, dorovnáno začátkem října..
Budu tam odpoledne volat a žádat vysvětlení. Celá republika inkasuje, vypovídá.. A já nic :oops:

Nejsi jediný, mně taky včera nic nepřipsali. Jsem stejný případ - zaplaceno v srpnu, zaúčtováno v září. Včera jsem tam volal a kačena ti stejně řekne, že musíš počkat do konce měsíce a pak můžeš podat reklamaci, že to mají v podmínkách "do konce měsíce". Tak mi je jasný že že to tak dopadne. >:-(
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 23. 10. 2015 10:31

A tu platbu jste uskutecnili v CZC?

tomasvlasak píše:nevíte jak jsou na tom s odesíláním premia poukázek? 2500 již připsáno, tam jen čekám na 200 kč v poukázkách (využiju na benzín od eurooilu) a posílám výpověd, někdy do prosince na další přeměnu poukázek již čekat nebudu, sice tam asi 130 prémiových kč mám, ale to už nechám radši propadnout

Muzes nechat na karte stejne vysoky dluh, nekde jsem cetl, ze nevyplacene premiove Kc se pri vyporadani pouzijou na uhradu pripadneho dluhu.
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 23. 10. 2015 10:38

sunshine reggae píše:A tu platbu jste uskutecnili v CZC?
...

osobně ano :D
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 10:40

"nekde jsem cetl" - to je fakt rada hodná génia, jako jsi ty...

Takové informace od "jedné paní" dopadnou stejně jako to údajné (ne)účtování poplatku při nepoužití karty...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 10. 2015 10:52

Tomáš Marný píše:

Tak to seš borec, já normálně skenuju scannerem nebo v nejhorším mobilem, emailem jsem ještě nikdy neskenoval. Ale naprosto chápu, že hovínkáři nedokáží rozpoznat jemnou nuanci mezi pořadím slov ve větě :-P .

Nejradši mám blby, kteří si myslí, že umí česky, a přitom kritizují dobře větu, která je bez chyby.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod LHÁŘ 23. 10. 2015 10:59

:lol:

fremantle píše:"nekde jsem cetl" - to je fakt rada hodná génia, jako jsi ty...

Takové informace od "jedné paní" dopadnou stejně jako to údajné (ne)účtování poplatku při nepoužití karty...

Bod 4 druhý odstavec pravidel programu Premia.
... má právo prémiové Kč evidované na prémiovém kontě účastníka programu použít na částečnou nebo úplnou úhradu závazků účastníka programu, tj. provést zápočet prémiových Kč s dluhem účastníka programu.
LHÁŘ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 11:04

To je už rozumnější citace... Jen se mi nelíbí formulace "má právo", nikoliv povinnost.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod LHÁŘ 23. 10. 2015 11:05

Chce to prostě otestovat jako všechno.
LHÁŘ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 10. 2015 11:05

drkarel píše:Nejradši mám blby, kteří si myslí, že umí česky, a přitom kritizují dobře větu, která je bez chyby.

Já mám zase rád blby, kteří kritizují špatně 8-) . A kteří nejsou schopni pochopit smysl věty při záměně pořadí slov.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 10. 2015 11:28

Ta věta je dobře. Ano, v jiné variantě by mohla být pro tebe pochopitelnější. Ono už to tak v češtině (i jiných jazycích) bývá, že stejná věta může mít v jiném kontextu jiný význam. Ale tobě těžko něco vysvětlovat, to je jako s vlazym - oba chytrý jak rádio a přitom ...

OK, sám jsem to napsal blbě nechal jsem tam něco z původní přepracované verze, ale je jasné, o co jde. :-)

-- 23. 10. 2015 11:34 --

LHÁŘ píše:Chce to prostě otestovat jako všechno.

Jak přesně to chceš otestovat? Jako, že tam necháš dluh po splatnosti? To je, myslím, asi tak jediný případ, kdy svého práva využijí. Nebo myslíš podat výpověď, když máš odpovídající částku vyčerpanou, a čekat, jestli prémie nepoužijí na její úhradu? No, to by šlo, ale nějak celkově pochybuji, že by byli tak vstřícní, když jim prémie stejně spadnou do klína.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 23. 10. 2015 12:03

Ve středu mi kartu schválili. Kdy můžu očekávat, že dorazí domů?
Pokud ji aktivuji až příští měsíc, myslíte, že bude účtován poplatek za říjen? Koruna na účet dorazila.
Jinak mi operátorka též na dotaz tvrdila, že pokud je karta splacená a není na ni žádná transakce tak poplatek účtován není.
Předem díky
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 12:12

Poplatek ti až do aktivace karty účtován nebude. Teda možná ani, pokud bys ji aktivoval, viz. příspěvky některých uživatelů z konce srpna, ale neměla by tam být žádná transakce (pokud by tě náhodou napadlo jako tady někoho posílat jim zpět na účet tu aktivační korunu, pak ji připíšou na karetní účet a tím se spustí poplatkování už za tento měsíc)...

Jinak ti IMHO přijde příští týden, takže bys ještě stihl nakoupit i tento měsíc.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 23. 10. 2015 12:17

sunshine reggae píše:A tu platbu jste uskutecnili v CZC?

Samozřejmě, tak tupí ještě nejsme. :-D Prostě jsme smolaři, co musí čekat, pak podat reklamaci a tedy i platit dalších 49,- Kč/měsíc navíc. :-\
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 23. 10. 2015 12:26

fremantle píše:Poplatek ti až do aktivace karty účtován nebude. Teda možná ani, pokud bys ji aktivoval, viz. příspěvky některých uživatelů z konce srpna, ale neměla by tam být žádná transakce (pokud by tě náhodou napadlo jako tady někoho posílat jim zpět na účet tu aktivační korunu, pak ji připíšou na karetní účet a tím se spustí poplatkování už za tento měsíc)...

Jinak ti IMHO přijde příští týden, takže bys ještě stihl nakoupit i tento měsíc.

Díky. Nakoupit možná ano, ale nevím zda by se stihla platba i zaúčtovat (středa svátek) a okolní přispěvatelé s platbou v srpnu a zaúčtováním v září zatím vratku nedostali. Alespoň tak tomu rozumím. Tak bych to chtěl nechat až na listopad.
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 10. 2015 12:30

Já platil taky v srpnu dva dny před koncem měsíce a platba se mi zaúčtovat poslední den v měsíci stihla. Pokud bys kartu dostal třeba v úterý, tak bys to mohl stihnout, ale jinak jo, můžeš i počkat...

-- 23. 10. 2015 12:33 --

07Petr píše:Prostě jsme smolaři, co musí čekat, pak podat reklamaci a tedy i platit dalších 49,- Kč/měsíc navíc. :-\

Ještě je tady pořád jeden týden, kdy ten bonus můžou poslat... Nejspíš asi nedokázali vyhodnotit ty transakce, co spadly do toho období, kdy byly provedeny v srpnu, ale zaúčtovali se až v září. Pokud se ale ukáže, že to bude třeba reklamovat, tak to fakt udělali blbě.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod misak2015 23. 10. 2015 12:36

tak já v CZC zaplatil 24.09.2015 zaúčtováno bylo 29.09.2015 a 2500 kč zpět na účet mi přišlo 22.10.2015 :oboze
Lenovo P70-A
misak2015
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 10. 2015 13:09

fremantle píše:Já platil taky v srpnu dva dny před koncem měsíce a platba se mi zaúčtovat poslední den v měsíci stihla. Pokud bys kartu dostal třeba v úterý, tak bys to mohl stihnout, ale jinak jo, můžeš i počkat...

-- 23. 10. 2015 12:33 --

07Petr píše:Prostě jsme smolaři, co musí čekat, pak podat reklamaci a tedy i platit dalších 49,- Kč/měsíc navíc. :-\

Ještě je tady pořád jeden týden, kdy ten bonus můžou poslat... Nejspíš asi nedokázali vyhodnotit ty transakce, co spadly do toho období, kdy byly provedeny v srpnu, ale zaúčtovali se až v září. Pokud se ale ukáže, že to bude třeba reklamovat, tak to fakt udělali blbě.

Očekával bych (což neznamená, že to tak je), že pojedou systematicky podle data nákupu (asi to tak není). Každopádně teď už bych jednal a psal do Rudýho práva. Minimálně bych doufal v to, že na sebe upozorním, a tím se to vyřeší. :-)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 23. 10. 2015 13:41

Ma nekdo overeno, ze vypoved smlouvy emailem (sken) postacuje?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 23. 10. 2015 13:48

Mne to rekli "jen" telefonicky:
dk1844 píše:... [Pracovnik infolinky] vypoved doporucil poslat naskenovanou na homecredit@homecredit.cz.

---
Plus info od sunshine reggae:
sunshine reggae píše:Odeslal jsem sken výpovědi v PDF na email homecredit(z)homecredit.cz, vzápětí přišlo potvrzení o přijetí zprávy ke zpracování od zakaznicka.pece(z)homecredit.cz . o<:)
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 07Petr 23. 10. 2015 14:29

drkarel píše:
Očekával bych (což neznamená, že to tak je), že pojedou systematicky podle data nákupu (asi to tak není). Každopádně teď už bych jednal a psal do Rudýho práva. Minimálně bych doufal v to, že na sebe upozorním, a tím se to vyřeší. :-)

Ne není v tom systém, je to chaos, vše o náhodě jako v Citi. Už i ty data zaúčtování transakcí u každého jinak na přelomu 08/2015-09/2015 byly divný. Včera jsem tam volal, ptal se, zda v tom mají systém a upozorňoval, úplně k ničemu.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 23. 10. 2015 15:28

07Petr:
Uvažuju, že jim napíšu slušnou stížnost přes IB, abych na sebe alespoň upozornil.. A aby se s tím už teď mohli zabývat.
Také jsem tam včera volal a odpálkovali mě s tím, že do konce měsíce a blablabla.. Ale tím se nic nezmění a fakt se mi nechce čekat na konec měsíce, kdy zjistím průtah další měsíc.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod LHÁŘ 23. 10. 2015 17:46

Tenhle měsíc budou mít asi hodně výpovědí. :-)
LHÁŘ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 10. 2015 19:44

Přitom by stačilo, kdyby si odpustili to účtování poplatku v případě, že karta není používána (jako Cetelem) a hodně lidí by si ji nechalo v šuplíku jako potencionální náhradu Citi, kterou Raiffka na 99% zkurví.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 23. 10. 2015 21:05

Kellner si necha vsechno zaplatit, to se neboj. On vi jak vydelavat.
http://byznys.ihned.cz/c1-64669400-kell ... et-novacku
sunshine reggae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Meridius 26. 10. 2015 13:24

Možná důležité info pro ty, kteří mají strach, že už je pozdě na to si kartu zřídit. Od uzavření smlouvy mají 2 měsíce na to, aby nakoupili a získali tak bonus až 2500 Kč.
Meridius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 07Petr 26. 10. 2015 13:46

No ještě záleží, jestli ho pošlou, mně a nnnokiaE52 ho ještě neposlali. Je tu ještě někdo, komu se transakce v CZC zaúčtovala v září a ještě 2500,- Kč na kartový účet nedostal?
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Meridius 26. 10. 2015 13:50

Mno, koukám....já ji ještě nemám a vyřizoval jsem ji terpve minulý týden v pátek. Tak si říkám, jestli ještě mám šanci koupit a zaúčtovat v říjnu. Kdybych měl čekat na bonus až do konce prosince a kartu rušit až v lednu, tak to bych odstoupil od smlouvy raději. Zřizoval jsem si ji spíše z nějakého pocitu, že nechat ležet nějaké 2300 na ulici je hřích. Když jsem tam nenašel žádný háček. Ale už teď mám osypky při pomyšlení, že mám co dočinění s HC.

Byť mi přijde vše zatím neuvěřitelně OK. Ženská, co to zřizovala trpělivě odpovídala na otázky, dokonce mi přišlo, že by mohla člověkem manipulovat a takovej pocit jsem prostě neměl.
Meridius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod welby 26. 10. 2015 14:06

to Meridius: Pokud jste teprve v pátek podepsal smlouvu, tak se obávám, že to do konce října nestihnete. Výroba karty chvíli trvá a pokud se nepletu, tak mě došla 4. nebo 5. pracovní den po podpisu smlouvy (podepsáno přes sms)...
welby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 07Petr 26. 10. 2015 14:13

JO a někomu se platby z 26.8. zaúčtovaly až v 09/2015!
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Meridius 26. 10. 2015 14:45

welby píše:to Meridius: Pokud jste teprve v pátek podepsal smlouvu, tak se obávám, že to do konce října nestihnete. Výroba karty chvíli trvá a pokud se nepletu, tak mě došla 4. nebo 5. pracovní den po podpisu smlouvy (podepsáno přes sms)...

JJ....já s tím právě tak trošku "počítám". Co už.
Meridius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 10. 2015 14:53

Meridius píše:Kdybych měl čekat na bonus až do konce prosince a kartu rušit až v lednu, tak to bych odstoupil od smlouvy raději.

Proč rušit kartu až v lednu? V pokud bonus připíšou před Vánocemi nebo i tesně po nich, tak se do konce prosince stihne poslat výpověď v pohodě.
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 27. 10. 2015 08:33, celkově upraveno 1
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 26. 10. 2015 15:18

Na druhou stranu je musím pochválit, zapomněl jsem ze srpna PIN ke této kartě a ted jsem si ho v hlasovém automatu po telefonu nastavil zdarma znovu, i když mají v ceníku za to sazbu 100,- Kč.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 10. 2015 19:53

Tak mně už pomalu sejřej s těm jejich poukázkama. Na konci září prémiové Kč odečtou a za měsíc nestihnou ty poukázky poslat. grrr
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 10. 2015 20:52

Taky už začínám pochybovat, že je stihnou doručit do konce měsíce, ač to mají v podmínkách...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrE70 27. 10. 2015 06:37

Taky začínám pochybovat co se týče vlastní premie za nákup na CZC. Nakoupil jsem 26.8 . Platbu zaůčtovali AŽ 9.9 nasledně byla karta splacena a do dnešního dne premie za kartu nikde. Je jasné že budu platit zbytečně poplatek za další měsíc pro jejich neschopnost dostát svým slibům.
petrE70
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 10. 2015 07:25

petrE70 píše:Taky začínám pochybovat co se týče vlastní premie za nákup na CZC. Nakoupil jsem 26.8 . Platbu zaůčtovali AŽ 9.9 nasledně byla karta splacena a do dnešního dne premie za kartu nikde. Je jasné že budu platit zbytečně poplatek za další měsíc pro jejich neschopnost dostát svým slibům.

Tak ji zatím "toč" na poště přes dobírky, měsíčně můžeš vytáhnout tisícovku, sice ve formě poukázek, ale třeba i do Tesca. Pozor, maximální týdenní nákup je 60 tisíc.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod knížepán 27. 10. 2015 08:33

Treba nebydli v Praglu, aby mel spravnou pobocku posty v dosahu.
knížepán
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 10. 2015 10:21

Jelikož ty poukázky nejsou schopni ani včas rozposílat (slibovali, že od poloviny měsíce, samozřejmě prémiové Kč strhávají hned na začátku a do dnešního dne neposlali ani tu pitomou zprávu, kdy poukázky doručí), bude nejlepší se na Premia kartu asi zvysoka vykálet...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 10. 2015 10:25

PatrikChrz píše: ... Pozor, maximální týdenní nákup je 60 tisíc.

Kde to píšou?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 10. 2015 10:26

V úvěrových podmínkách.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 27. 10. 2015 10:35

PatrikChrz píše:Tak ji zatím "toč" na poště přes dobírky, měsíčně můžeš vytáhnout tisícovku, sice ve formě poukázek, ale třeba i do Tesca. Pozor, maximální týdenní nákup je 60 tisíc.

Podle toho co jsem slyšel z infolinky, není měsíční výše prémiových Kč omezená. Odkud máš ten limit 1000?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 10. 2015 10:36

Mohl bys to uvést přesněji. Teď jsem je prolétl a opět jsem to nenašel. Stejně tak to, že by měli poukázky poslat do konce následujícího měsíce po stržení. Jsem nějakej slepej, jdu na to znovu.

-- 27. 10. 2015 10:39 --

Aha. To ale není limit pro získávání prémií (i když prakticky je), ale zřejmě maximální týdenní limit na kartě pro platby u obchodníků, který poskytují při uzavření smlouvy, a který jde nejspíš pak zvýšit. Konkrétní jednotlivec je omezen svým týdenním limitem, který se nejspíš rovná úvěrovému rámci.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 10. 2015 10:47

Týdenní limit pro platby u obchodníků je 60 tisíc Kč. Na vratky limit není, ale kvůli limitu jich nedostaneš víc než 600 Kč týdně...

Hlava 3. Čerpání revolvingového úvěru (dále jen „úvěr“ či „úvěr z karty“) píše:§ 4 V rámci úvěrového rámce Vám můžeme stanovit limity pro hotovostní a bezhotovostní čerpání úvěru, a to podle našich podmínek. Při určování limitů bude zohledněna Vaše platební morálka a plnění Vašich ostatních povinností. Stanovené limity pro hotovostní a bezhotovostní čerpání můžeme jednostranně měnit. O aktuální výši limitu pro hotovostní čerpání budete pravidelně informován(a) ve výpise a můžete ji zjistit také na naší zákaznické lince (v případě rozporu sdělených údajů má přednost výše limitu sdělená na zákaznické lince). Ke dni uzavření smlouvy je limit pro hotovostní čerpání 5 000 Kč týdně (v případě dočasné karty 0 Kč týdně), limit pro nákupy v obchodech 60 000 Kč týdně a v jeho rámci limit pro platby na internetu 3 000 Kč týdně s tím, že může být na základě Vaší žádosti dočasně zvýšen (v případě dočasné karty je limit pro platby na internetu 0 Kč týdně).
Naposledy upravil fremantle dne 27. 10. 2015 10:50, celkově upraveno 1
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 10. 2015 10:47

U těch poukázek asi dovozuješ ze závorky "(vždy sudý měsíc)", což lze přinejlepším vyložit tak, že budou v sudý měsíc odeslány. A navíc je to tam jen jako vysvětlivka, takže bych se obával, že si to vyloží, jak budou chtít - formulace v tomto směru není jednoznačná.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 10. 2015 10:50

drkarel píše:
PatrikChrz píše: ... Pozor, maximální týdenní nákup je 60 tisíc.

Kde to píšou?

Tvrdili mi to na infolince. Bez ohledu na to, jaký má člověk limit a jestli kartu i přebije, víc, než 60 tisíc týdně zaplatit nejde.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jichaj 27. 10. 2015 10:52

fremantle píše:Týdenní limit pro platby u obchodníků je 60 tisíc Kč. Na vratky limit není, ale kvůli limitu jich nedostaneš víc než 600 Kč týdně...

2400 je taky peknych par penez :)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 10. 2015 10:53

jichaj píše:
PatrikChrz píše:Tak ji zatím "toč" na poště přes dobírky, měsíčně můžeš vytáhnout tisícovku, sice ve formě poukázek, ale třeba i do Tesca. Pozor, maximální týdenní nákup je 60 tisíc.

Podle toho co jsem slyšel z infolinky, není měsíční výše prémiových Kč omezená. Odkud máš ten limit 1000?

Díky za info, tak to vyzkouším :). Minulý týden jsem zaplatil 60 tisíc, tento týden 50 tisíc (poštovné mezi 5 a 50 tisíce je stejné), tak to budu hned vidět. Kdyžtak protočím těch 60 každý týden :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 10. 2015 10:54

drkarel píše:U těch poukázek asi dovozuješ ze závorky "(vždy sudý měsíc)", což lze přinejlepším vyložit tak, že budou v sudý měsíc odeslány. A navíc je to tam jen jako vysvětlivka, takže bych se obával, že si to vyloží, jak budou chtít - formulace v tomto směru není jednoznačná.

Co se týče poukázek, tak podle toho co psal už několikrát uživatel iguka: viewtopic.php?f=316&t=1234569&p=10854538#p10854538 by měli být rozposílány v polovině měsíce, kdy se převádí (tedy onen každý sudý měsíc)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 10. 2015 10:56

Jasně, vždyť to píšu, ale všimni si začátku věty "Ke dni uzavření smlouvy". Takže by to mohlo být podle podmínek i více. Ale to je fuk, povětšinou nejspíš platí, že limit = úvěrový rámec. Informace z infolinky jsou fajn, ale jejich pravdivost a závaznost je většinou otázkou.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 10. 2015 11:01

IMHO to "Ke dni uzavření smlouvy" se vztahuje jen na hotovostní čerpání (podle předchozí věty totiž: O aktuální výši limitu pro hotovostní čerpání budete pravidelně informován(a) ve výpise a můžete ji zjistit také na naší zákaznické lince) a limit pro platby u obchodníků je fixní na těch 60 tisíc Kč... ale možná jen špatně chápu text (to se tady stává běžně). ;-)

Jinak jsem celkem zvědavý, jak dlouho to bude HC bavit, pokud by někomu měla vyplácet 2400 Kč měsíčně v poukázkách... :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 10. 2015 11:02

Aha, přebití jsem nezkoušel. Ty máš Patriku, úvěrový rámec 60K? U těch poukázek by to třeba mohlo být tak, že jsou nyní zahlceni výplatou CZC bonusu a tím se zdržely poukázky.

-- 27. 10. 2015 11:06 --

To asi fakt špatně chápeš (tedy většinou je možno text interpretovat různými způsoby). To "Ke dni uzavření smlouvy" se zjevně týká věty, ve které to stojí a všech limitů, neboť u jednotlivých limitů není opakováno ani sloveso "je", takže bych řekl, že to ani jinak interpretovat nejde.

Jo, to si taky říkám, kdy přistoupí k výpovědi sami a v tu chvíli jsem v řiti, protože si to můžou načasovat tak, že mi dost poukázek nepošlou (to je až v rozporu s dobrými mravy, tohle ustanovení :-) ).

-- 27. 10. 2015 11:11 --

A teď mi došlo, že přebít to asi ani nepůjde, protože teď mám přebito o 49,- Kč a umožnilo mi to zvýšit netový limit jen na úvěrový rámec.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 27. 10. 2015 11:25

Jinak potvrzuji, ze vypoved mailem (tj. s skenem ofiko formulare) funguje, ale rychlost neni uplne zavratna ve srovnani s poslanim postou. Poslano v patek 23.10. v 10 hodin rano, ve spravci financi se informace "smlouva je ve vypovedni lhute" objevila az v utery 27.10. rano.
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 10. 2015 12:15

Asi ani tak nejde o to, kdy se info objeví ve spravci financi, ale o to, kdy byla výpověď doručena, takže bych si myslel, že když mail pošlu ráno, bude výpověď přijata o den dříve než poštou (tj. ten samý den).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 10. 2015 12:20

Limit mám 25, takže jsem dobil 35 a zaplatil 60.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 10. 2015 12:25

Hmm, dík za info. Takže využít u kamenného obchodníka přebití lze, pro net zřejmě ne. (což pravděpodobně bude i vyplývat z toho citovaného odstavce ÚP)

A nevyplývá a vůbec to tak být nemusí, protože limit lze nejspíš měnit po celých (deseti)tisících. Ukvapené závěry. :-)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 27. 10. 2015 13:55

pro net nelze, týdenní limit pro online platby na internetu = úvěrový rámec
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 10. 2015 06:58

Potrebuju rychle poradit pac az ted koukam ze to bude uz koncit tahle Premia karta.
Toto abych se ujistil...

-Takze tech 2500czk pripisou bonus at koupite co koupite tj od 2500czk v CZC?
Nemusi to bejt zbozi treba za 10 tisic? Tam je v prikladu notebook.
Jenze ja potrebuju nejvic jen novej HDD za cca 3200czk.
Chci prave uzit jen ten bonus. Tech 50czk za vedeni jim klidne dam i kdyby to dalo kilo, to zas drobnou korunu vozelim ale hodne by me to pomohlo :)

-- 28. 10. 2015 06:59 --

a pripadne stihnu to jeste, pokud to rychle zadam a ve Ctvrtek se jim to tam dostane? :) Me to zaujalo, ze mam u HC a i CZC pomerne dobrou bonitni hystorii a vzdy me vse dali.

-- 28. 10. 2015 07:06 --

fremantle píše:Jelikož ty poukázky nejsou schopni ani včas rozposílat (slibovali, že od poloviny měsíce, samozřejmě prémiové Kč strhávají hned na začátku a do dnešního dne neposlali ani tu pitomou zprávu, kdy poukázky doručí), bude nejlepší se na Premia kartu asi zvysoka vykálet...

hmm to je teda blby, ja teda sam s HC spatny zkusenosti nemam, az na tu jejich old school schopnost. Znamena ze treba kdysi uz jsem chtel neco resit jen online a oni porad slozenka... slozenka a poplatek!
Co se tyce poukazek, nebyl by to problem na ne pockat i 3 mesice. Tak jim dejme tomu clovek da 3x 49czk pokud tak stoji karta/mesic. To je porad v poho, alespon u me. Ja to chci idealne, koupit vec za 3200 treba, to tam vratit zpet (to jsem tohle jeste schopen) a pockat na bonus dejme tomu treba 2300czk. Ten si pak nak odcerpat hold. Dobra mel bych pak z toho treba 2200czk.

-- 28. 10. 2015 07:19 --

Tomáš Marný píše:Přitom by stačilo, kdyby si odpustili to účtování poplatku v případě, že karta není používána (jako Cetelem) a hodně lidí by si ji nechalo v šuplíku jako potencionální náhradu Citi, kterou Raiffka na 99% zkurví.

To se neboj, voni klidne to i podle me vodpustej ale to musis na ne asi tak...
Mel jsem u nich kdysi pred lety kreditku, platilo se hodne na urokach, rpsn, ***** slozenkach a jednoho dne kdyz uz to slo se tam poslalo 20k a zruseni kk.
Videl bys jak pristal dopis, ze pokud jsem uz kartu znicil, radi me zaslou novou a nabizej me nizkej urok bylo to 0,99% /mesicne coz bylo dobry na tu dobu. Ja to samozrejme uz nevzal.
A to pozor tu dobu jsem nemel praci, vubec je to nezajmalo. Dali by me to i bez prace, jen abych to dal mel a z toho nakoupil a platil ;-)
Tady jde spis voto, ze podle me, pokud by jim to nekdo rovnou zrusil, pomstej se a nedaj bonus a potom to z nich vymahej :-\ Ja to delam tak, kdyz me neco nejde, tak prudim, volam, pisu a pisu.
Win 7 UL 64 EN, Core i5-750, SSD Samsung 840 Pro 256GB,Seagate Barracuda 2TB + WDBlack1TB. MB Asus P7P55D-E PRO -Intel P55 s1156, RAM Kingston16GB DDR3 1600,CORSAIR TX650, Gainward Phoenix 1060 Golden-2126Mhz/9400Mhz-OC 6GB, LCD Dell S2740L.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 28. 10. 2015 08:41

Pokud akce skutečně končí s koncem tohoto měsíce, tak jsi už bez šance...
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 10. 2015 10:16

IMHO by ještě akci šlo využít, pokud by tu kreditku reálně scvhálili do konce měsíce, tuším už tady někdo i psal, že samotnou platbu lze provést i po ukončení akce podle toho, jak se vyjadřovali v HC... Ono by si to chtělo přečíst hlavně podmínky, jak je to upravené v nich, ale já to už jistě dělat nebudu, neboť svých 2500 Kč už dávno mám. :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 10. 2015 10:48

Kde je pasany ze toto konci 31.10.?
Dal CZC porad to tam inzeruje ze to muzu dostat. Pokud udelam zadost, mam predbezny snad schvaleni online. Pokud by me do Patku zavolali, tak to musi na to stacit. Tam rozhoduje nejspis zadost a pak to schvaleni. Ze zaplatim zbozi treba 02.11. uz podle me nevadi.

-- 28. 10. 2015 10:50 --

Doba trvání akce je období od 1. 8. 2015 do odvolání akce Společností

http://chci2500.czc.cz/podminky
Win 7 UL 64 EN, Core i5-750, SSD Samsung 840 Pro 256GB,Seagate Barracuda 2TB + WDBlack1TB. MB Asus P7P55D-E PRO -Intel P55 s1156, RAM Kingston16GB DDR3 1600,CORSAIR TX650, Gainward Phoenix 1060 Golden-2126Mhz/9400Mhz-OC 6GB, LCD Dell S2740L.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 28. 10. 2015 15:23

kdepak se nám ty poukázky toulají? Včera jsem to zaurgoval !
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 10. 2015 19:10

riper - Moc to nesleduju, ale odvolání akce jsem ještě nezaznamenal. Navíc tu někdo psal, že to takto jde, když Ti to schválí do konce měsíce (kdyby končili). Navíc myslím, že to snadno poznáš ještě před podpisem smlouvy - návrh smlouvy (v jednom souboru) obsahoval podmínky akce CZC. Soudím tedy, že když u návrhu smlouvy budou podmínky akce, pak jsi to stihl.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 10. 2015 20:08

drkatel: tak bude taky volat operator, takze u toho se da snad preptat zda akce jeste plati a tim clovek dostava bonus. Nakonec voni vedi, ze to je lakadlo na tyhle lidi :)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Roda 29. 10. 2015 01:18

Ve smlouvě je jasne napsane ze bonus 2500 vyplati pokud uskuteční nákup u czc do dvou měsíců od podepsání smlouvy.
Roda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qakk 29. 10. 2015 09:54

Ad převod přeplatku apod - v detailním menu karty zvolit "Zaslání peněz na účet" ;-) Pokud si necháte zaslat jenom to, co je přeplatek, tak to samozřejmě není úročený, převod je zdarma a nemusíte řešit poplatky za vrácení přeplatku apod :)
qakk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dk1844 29. 10. 2015 10:06

qakk píše:Ad převod přeplatku apod... Pokud si necháte zaslat jenom to, co je přeplatek, tak
to samozřejmě není úročený,

ano, to dava smysl
qakk píše:převod je zdarma

opravdu, tim jsi si jisty?
qakk píše:a nemusíte řešit poplatky za vrácení přeplatku apod :)

kdyz to klapne, tak ano, ale n x vedeni karty je stejne potreba zohlednit.
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 07Petr 29. 10. 2015 10:13

iguka píše:kdepak se nám ty poukázky toulají? Včera jsem to zaurgoval !

Taky jsem zaurgoval emailem, jak poukázky, tak 2500,- Kč za nákup v CZC zúčtovaný v 09/2015. Ještě jsem nic nedostal, tak uvidíme, jestli je to zase sebranka, co nedodžuje vlastní pravidla.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 29. 10. 2015 13:37

Jake poukazky?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod da--ve 29. 10. 2015 15:14

Za Premia Kc.
da--ve
Návštěvník

Odeslat příspěvekod da--ve 30. 10. 2015 15:37

Dnes dorazilo postou pisemne potvrzeni o prijmuti vypovedi datovane 28.10.2015 (asi makaji i ve statni svatek). Vypoved jsem posilal pouze naskenovanou emailem hned druhy den po pripsani bonusu tedy 23.10.2015.
da--ve
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 07Petr 30. 10. 2015 15:53

Tak mně ještě neposlali 2500,- Kč za platbu zaúčtovanou v 09/2015. Tak jsem to urgoval a napsali:
Obdrželi jsme od Vás email týkající se bonusu 2500 Kč s CZC.cz.Na jeho základě sdělujeme, že bonus připisujeme dle podmínek, koncem následujícího měsíce po zaúčtování platby.Vám tedy bude na kreditní kartu připsán 31.10.2015.

Tak uvidíme, ale výpověď už nestihnu dát. >:-(

@ nnnokiaE52: Tobě už ho připsali?
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2015 16:20

Zeptám se- jak se o ty poukázky žádá? Já jsem v "IB" nenašel kam kliknout. Nebo to půjde až po konci účetního období, kdy na ně vznikl nárok?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 30. 10. 2015 16:27

07Petr píše:...
@ nnnokiaE52: Tobě už ho připsali?

Kdepak, v týdnu jsem tam volal: odpověď "do konce měsíce", psal jsem stížnost: odpověď "do konce měsíce" ...
Je to banda cvičených opic, tak jako všude.
Jestli si odpoledne vzpomenu, tak si ještě jednou dneska zavolám, abych se pobavil na téma kdy je konec měsíce a jak to vidí s připsáním bonusu..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 30. 10. 2015 17:34

PatrikChrz píše:Zeptám se- jak se o ty poukázky žádá? Já jsem v "IB" nenašel kam kliknout. Nebo to půjde až po konci účetního období, kdy na ně vznikl nárok?

O ně se nežádá, mají je posílat sami, a to 1x za 2 měsíce. Ve výpise za 09/2015, který mi poslali emailem dne 2.10.2015, mám uvedeno "Premia poukázky obdržíte do konce tohoto měsíce." Zaokrouhlují je na celé stokoruny dolů. Zbytek převádí do dalšího období. Do dnes nic nepřišlo, :grr: i když jsem to na začátku tohoto týdne emailem urgoval. Dnes je poslední den v měsíci, kdy chodí pošta a nic ve schránce nebylo, tak jdu podat reklamaci. ]:-<
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2015 20:28

Aha, díky. Takže nejsou "personifikované", prostě stejnou poukázkou mohu zaplatit v Tescu jako v C&A?
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ripper6 31. 10. 2015 00:05

07Petr píše:Vám tedy bude na kreditní kartu připsán 31.10.2015.[/i]
Tak uvidíme, ale výpověď už nestihnu dát. >:-(

To nevadi, zas i presto pokud by jim clovek dal az 150czk za to vedeni, porad jses v plusu. 2000 je pro nektery lidi dost penez ;-)

Ja bych chtel jen zde upresnit nasledujici...
-pokud clovek zaplati zbozi do cca 2999czk, necha to tam vybrany a za mesic tam prijde 2500, podstate mu to vyrovnaj a doplati se jen zbytek? Nepude tim urok kdyz je to az 51dnu bezurocne obdobi?

Nechapu ale porad i ze zdejsiho popisu na foru, proc max do 2999czk? Jasne HC pise, ze vec muzete doplatit v 51dnech bez uroku a to klidne 10 000! Takze to me pak nedovolej doplatit, pokud by zbozi stalo nahodou 3200czk?

-poukazky daj teda automaticky za kazdych utracenych 100czk... kde s tim lze platit? Je to teda spis urceny do Kauflandu / Tesco? CZC asi uz ne? nebo jsou platny ruzne kde napadne? nebo nejaky logo to nese na danej obchod?
:)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 31. 10. 2015 00:24

Jo, partneři jsou na http://www.premiakartacp.cz/files_web/f ... t_pouk.pdf

Pro mě reálný použití je Tesco a nabrat benzín u Euroilu (nebo jít jednou za čas do AquaPalace :-) ).
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 31. 10. 2015 05:55

Jo uz je me to jasny u tech poukazek... takze z platby na CZC dostanu 1% na konto hmm slabota... jinde tim platit nechci..takze bonus vzit a zrusit kartu :D
30czk se me mozna pricte na prvni poplatek za kartu z 3000czk :) Pokud me to sumak :D

https://www.homecredit.cz/karty/seznam-partneru-a-slev/
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 31. 10. 2015 07:15

Patrik: Jo, údajně fungují jako stravenky a může je předložit kdokoliv.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 31. 10. 2015 19:40

Tak mě vytočili >:-( Napsali mi::
"Poukázky Vám měly dorazit do konce tohoto měsíce, ale z důvodu chyby na agentuře, která nám poukázky zasílá, budou opožděny. Zatím nevíme přesný termín doručení, ale pokud poukázky nedorazí do poloviny listopadu, kontaktujte nás. Omlouváme se za komplikace."
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 31. 10. 2015 22:22

To je asi jako z důvody pozdní platby zaměstnavatele nevím přesný termín, kdy vám zaplatím splátku...
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 1. 11. 2015 23:16

Tak jak jsem tušil. Ve Správci Financí vidím, že mi bonus 2500,- Kč za nákup v CZC, který byl započítán v 09/2015, nepřipsali. Podávám reklamaci, je to banda lhářů.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 11. 2015 23:18

Njn, každej tady pořád přemýšlí, jak vyjebat s bankou, tak holt jednou banka vyjebala s ním...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 2. 11. 2015 00:24

@ Tomáš Marný: HomeCredit není banka. :-) Však ty jsi si tady taky poplakal, když ti Cetelem dal pojištění na KK.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 2. 11. 2015 07:08

Tak bonus mi také ještě nepřipsali, ale zajímavá věc: poplatek za vedení karty za říjen si také zatím neúčtují. V říjnu jsem kartu nepoužil..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 11. 2015 09:40

07Petr píše:@ Tomáš Marný: HomeCredit není banka. :-) Však ty jsi si tady taky poplakal, když ti Cetelem dal pojištění na KK.

Nj, jak to nabízí peníze, tak je to pro mne banka :-).
Já tam v pátek poslal 60,- Kč za převod peněz na účet + 49,- Kč za vedení účtu a ani jedno není naúčtováno, těch 109,- Kč tam mám jako přeplatek :hm .
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 2. 11. 2015 09:56

Teď mě tak napadá, opravdu při rušení účtu jsou oprávnění, přestože to mají v ceníku, vybírat poplatek za zaslání přeplatku při rušení účtu?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 11. 2015 09:57

Konec měsíce připadl na nepracovní den, takže celkem čekám, že poplatky za vedení naúčtují dnes večer (a taky by měl přijít výpis). Taky jsem zvědavý, jak dopadne "test" s nepoužitím karty, v říjnu jsem taky neměl žádnou transakci (ani splátku)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 2. 11. 2015 13:50

Zatím tady nikdo nepsal, že by mu zasílali přeplatek zpět za poplatek 60,- Kč, tuším že Cetelem to taky nedělá, ale když to je v ceníku, tak oprávněni jsou. Ideální je mít účet při rušení na nule.

Tak jsem psal emailem reklamaci na nepřipsání 2500,- Kč a ještě tam volal a už na tom prý makaj. :-( Uvidíme co bude ve výpise.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 2. 11. 2015 15:17

Poplatek za vedení zaúčtován :oops:

-- 2. 11. 2015 15:33 --

ale měl jsem splátku
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 11. 2015 15:39

Mě (zatím?) poplatek za vedení nezaúčtovali... Takže pokud na kartovém účtu není žádný pohyb, pravděpodobně se poplatek opravdu neplatí. Nevím, jestli vůbec dostanu výpis - předpokládám, že by ho měli posílat dnes večer, takže zítra by to snad mohlo být definitivní.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod kubatel10 2. 11. 2015 17:09

Když jsem výpověď zadal na konci října a za říjen mi byl ještě zaúčtován poplatek 49 Kč, je potřeba tento nedoplatek ještě doplácet? Účet mám ve výpovědní lhůtě, stav prémiových Kč mám 50 Kč a ty nevyčerpám, takže by si to mohli strhnout z tohoto, nebo je to jinak?
kubatel10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 11. 2015 17:14

Prémiové Kč opravdu nebudou určeny na úhradu měsíčního poplatku...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 11. 2015 19:07

Poukázky (pro 2 osoby) dorazily - datum odeslání 30.10.2015, Pošta Praha 7.

kubatel10: Rád bych věřil, že mohli - osobně bych jim s výpovědí napsal, aby to udělali. Ale obávám se, že nebudou chtít.

-- 2. 11. 2015 19:11 --

Tomáš Marný píše:Njn, každej tady pořád přemýšlí, jak vyjebat s bankou, tak holt jednou banka vyjebala s ním...

Jednou? S tím skoro počítám, a právě proto s nimi vyjebávám, kde můžu.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 2. 11. 2015 20:10

kubatel10 píše:Když jsem výpověď zadal na konci října a za říjen mi byl ještě zaúčtován poplatek 49 Kč, je potřeba tento nedoplatek ještě doplácet? Účet mám ve výpovědní lhůtě, stav prémiových Kč mám 50 Kč a ty nevyčerpám, takže by si to mohli strhnout z tohoto, nebo je to jinak?

dk1844 píše:[Pracovnik infolinky tvrdil, ze] hranice, kde se preplatek/nedoplatek neresi, je pry -+50 Kc.
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 2. 11. 2015 20:24

Tak po dnešním telefonátu dnes ráno bonus konečně připsán. Uf.
Přišlo to nadvakrát 2000+500 Kč.

Akorát koukám, že datum příští splátky je až 20.12. Takže se bonus použil na uhrazení poplatku, asi..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 2. 11. 2015 22:54

U mě úplně stejně. Ke dni 2.11.2015 připsáno 2000,- Kč a 500,- Kč, a to jsem měl platbu z 08/2015 v CZC zaúčtovanou v 09/2015. Taky jsem si oddechl, tiskárna a náplně jsou zdarma doma.:-) Teď ještě zbývá, jestli pošlou Premia Poukázky za 09/2015 :?:
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod bubo 2. 11. 2015 23:20

PatrikChrz píše:
petrE70 píše:Taky začínám pochybovat co se týče vlastní premie za nákup na CZC. Nakoupil jsem 26.8 . Platbu zaůčtovali AŽ 9.9 nasledně byla karta splacena a do dnešního dne premie za kartu nikde. Je jasné že budu platit zbytečně poplatek za další měsíc pro jejich neschopnost dostát svým slibům.

Tak ji zatím "toč" na poště přes dobírky, měsíčně můžeš vytáhnout tisícovku, sice ve formě poukázek, ale třeba i do Tesca. Pozor, maximální týdenní nákup je 60 tisíc.

Muzu poprosit o strucne instrukce jak to provest? Hledal jsem, ale bohuzel neuspesne. Diky.
bubo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iguka 3. 11. 2015 00:22

fremantle píše:Mě (zatím?) poplatek za vedení nezaúčtovali... Takže pokud na kartovém účtu není žádný pohyb, pravděpodobně se poplatek opravdu neplatí. Nevím, jestli vůbec dostanu výpis - předpokládám, že by ho měli posílat dnes večer, takže zítra by to snad mohlo být definitivní.

tak jak to s tebou vypadá? zaúčtovali?
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod da--ve 3. 11. 2015 06:18

dk1844 píše:
kubatel10 píše:Když jsem výpověď zadal na konci října a za říjen mi byl ještě zaúčtován poplatek 49 Kč, je potřeba tento nedoplatek ještě doplácet? Účet mám ve výpovědní lhůtě, stav prémiových Kč mám 50 Kč a ty nevyčerpám, takže by si to mohli strhnout z tohoto, nebo je to jinak?

dk1844 píše:[Pracovnik infolinky tvrdil, ze] hranice, kde se preplatek/nedoplatek neresi, je pry -+50 Kc.

Také tam nechám dluh 49 Kč za poplatek naúčtovaný až teď v listopadu a zároveň premiové 49,50 Kč. Tak uvidíme, jak se s tím vyrovnají. Výpovědní doba 30 dnů začala běžet dnem doručení výpovědi, výpověď jsem zasílal a doručil emailem 23.10.2015, ale přišlo mi emailem potvrzení, že to přečetli až 26.10.2015. A pak mi přišel poštou dopis datovaný 28.10.2015 jako potvrzení o přijetí výpovědi, a v něm je i napsáno upozornění, že karta byla k tomuto dni (asi je tím myšleno 28.10.2015) zrušena. To se mi zdá zaúčtování poplatku v listopadu na kartě zrušené v říjnu dost neetické a v rozporu s dobrými mravy, takže ho hradit nebudu, jinak bych ho uhradil. :hm :mrgreen:
da--ve
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 3. 11. 2015 07:08

da--ve píše:...To se mi zdá zaúčtování poplatku v listopadu na kartě zrušené v říjnu dost neetické a v rozporu s dobrými mravy, takže ho hradit nebudu, jinak bych ho uhradil. :hm :mrgreen:

Takže když budeš mít ve výpisu díky poplatku dluh, tak to nezaplatíš? To je dobrej nápad.. :lol:
Jinka není ten poplatek ještě za říjen?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 11. 2015 07:34

No, nevím, jestli bych to nazval zrovna dobrým nápadem, třeba u takové Citi by to bylo za pětikilčo,...
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod da--ve 3. 11. 2015 08:42

Tak nejdrive vyckam, jestli to po me vubec budou chtit zaplatit. Treba si to strhnou z premiovych Kc. Nebo to nebudou vubec resit. K datu podani vypovedi i k datu zruseni karty tam zadny dluh nebyl.
da--ve
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 11. 2015 09:31

iguka píše:tak jak to s tebou vypadá? zaúčtovali?

Ne, poplatek ze vedení v říjnu, kdy jsem neměl na karetním účtu žádnou transakci (ani splátku) mi nenaúčtovali a neobdržel jsem ani výpis. Takže nejspíš platí to, že karta může ležet při nečinnosti i v šuplíku (ale je ji třeba předem vyrovnat ještě v měsíci, kdy se používá i o poplatek za vedení).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 3. 11. 2015 09:40

Tak to je dobra zprava.

Jeste by se melo sloucit toto vlakno do stejneho v Platebnim styku,kdo ma porad sledovat dve vlakna ke stejne karte.
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 3. 11. 2015 09:46

Nebo jedno zavřít. Toto.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 3. 11. 2015 09:59

PatrikChrz píše:No, nevím, jestli bych to nazval zrovna dobrým nápadem, třeba u takové Citi by to bylo za pětikilčo,...

Ten smajl tam nebyl jen tak..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 3. 11. 2015 13:20

da--ve píše:Tak nejdrive vyckam, jestli to po me vubec budou chtit zaplatit. Treba si to strhnou z premiovych Kc. Nebo to nebudou vubec resit. K datu podani vypovedi i k datu zruseni karty tam zadny dluh nebyl.

Jen aby na tebe neuplatili položku z ceníku :
MĚSÍČNÍ SPLÁTKA: 4 % z dluhu, min. 400 Kč (navýšená o případné splátky z jednotlivých splátkových programů)..... ale někdo to musí testnout. :-) Já si ale myslím, že Premia Poukázky jsou vedeny odděleně od finančních operací na kartovém účtu a z Kč pro Premia Poukázky se ti dluh na účtu nezaplatí, jen se ti na konci každého druhého měsíce z toho vytisknou dané poukázky.

Jinak já testoval vzít benzín u EUROIL (http://www.premiakarta.cz/partneri-premia.php) v 10/2015 a 2,5% prémie se mi nezaúčtovala, jen 1%. Tak budu podávat už 3 reklamaci. :-( Maj tam ve všem bordel.
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod da--ve 3. 11. 2015 13:37

Vsak uvidime, stale je tu realna moznost, ze se premiove Kc pouziji na uhradu dluhu. Musi se to jen otestovat.

... má právo prémiové Kč evidované na prémiovém kontě účastníka programu použít na částečnou nebo úplnou úhradu závazků účastníka programu, tj. provést zápočet prémiových Kč s dluhem účastníka programu.
da--ve
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 11. 2015 13:42

A má už někdo po výpovědní lhůtě a zkusí druhé kolo?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod da--ve 3. 11. 2015 13:44

Zatim asi nee. Ja zkusim druhe kolo v prosinci.
da--ve
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maaart 3. 11. 2015 14:11

07Petr píše:Jinak já testoval vzít benzín u EUROIL (http://www.premiakarta.cz/partneri-premia.php) v 10/2015 a 2,5% prémie se mi nezaúčtovala, jen 1%. Tak budu podávat už 3 reklamaci. :-( Maj tam ve všem bordel.

https://www.homecredit.cz/karty/seznam-partneru-a-slev/
Tady je u EUROOIL poznámka, že body budou připsány následující měsíc po transakci
maaart
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 3. 11. 2015 14:15

Jo díky, už to vidím na https://www.homecredit.cz/karty/seznam- ... slev/cepro
Byl jsem zvyklý z GE, že to vidím hned ve výpisu za předchozí měsíc jako větší vratku než 1%. Tohle je pakárna to uhlídat, když se to připisuje až další měsíc .. a kdo víjeslti na to nezapomenou. Taky tam je " Vztahuje se pouze na nákup pohonných hmot v hodnotě 300 - 60 000 Kč." To bych chtěl vidět, jak poznají, když si tam koupím vodku, kafe, matonku .... :shock:

No nic, asi si ji zaregistuju na www.pricelessspecials.cz a budu jezdit k MOL, to dá celkem 4% zpět až GE Money Card Plus přestane v 12/2015 vracet 1% .
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod maaart 3. 11. 2015 16:59

Jak dostat od MOL 4%?
1% pricelessspecial a 1% karta premia. Kde vezmu další 2%?
Zlatý Agip a program You&Eni
maaart
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 11. 2015 17:06

MOL má na specials.cz 1,5 %: http://www.pricelessspecials.cz/offerdetail-mol-38.html
Byla tam promo nabídka na dvojnásobek, ale ta skončila v říjnu.
Naposledy upravil fremantle dne 3. 11. 2015 17:08, celkově upraveno 1
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod da--ve 3. 11. 2015 17:08

Zlaty Tank Ono, i bez tehle vratek levnejsi.
da--ve
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maaart 3. 11. 2015 17:12

Ale Agip měl kvalitnější palivo ;-)
maaart
Diskutér

Odeslat příspěvekod da--ve 3. 11. 2015 17:16

To urcite, zvlast kdyz je u obou od stejneho producenta. Drazsi musi byt logicky kvalitnejsi. :mrgreen:
da--ve
Návštěvník

Odeslat příspěvekod maaart 3. 11. 2015 17:51

Když beru u ONO tak mám vyšší spotřebu
maaart
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 3. 11. 2015 18:07

Podvědomě na to vic dupes, protoze si koupil levne palivo....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 11. 2015 20:57

maaart píše:Ale Agip měl kvalitnější palivo ;-)

Už jsem to tu psal asi 5x, ale je to marný, je to marný... Takže po šesté a naposled: Veškeré palivo v Čechách se vozí z rafinérie v Kralupech. Jediné, čím se liší, jsou aditiva, která zase pocházejí ze Staliňáku. Výjimkou je N98, který se pro některé pumpy vozí z Rakouska.

Mám to od souseda, který ty pumpy z Kralup zaváží, ale samozřejmě respektuji, že každý Pepík o tom ví daleko víc.

-- 3. 11. 2015 19:58 --

maaart píše:Když beru u ONO tak mám vyšší spotřebu

To bude asi tím, že z radosti nad levným nákupem vyrazíš do hor...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 3. 11. 2015 21:41

maaart píše:Jak dostat od MOL 4%?
1% pricelessspecial a 1% karta premia. Kde vezmu další 2%?
Zlatý Agip a program You&Eni

Omlouvám se za dezinfomaci :-! , ještě včera jsem bral benzín u MOL a měli tam plakát 3% zpět na http://www.pricelessspecials.cz/ ... no a 1 % by bylo na Premia poukázky. Teď tam je http://www.pricelessspecials.cz/offerdetail-mol-38.html ...koukám opravdu jen 1,5 %. :'(
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod maaart 3. 11. 2015 21:54

Jsem opravdu rad ze vsichni vite jak a kam jezdim.
A ze mate znale sousedy.
;-)
maaart
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 5. 11. 2015 22:51

Na stránkách CZC.cz už nevidím ani jednu zmínku o téhle možnosti získat 2500 Kč.
Myslím, že už to nebude dlouho trvat, i když stránka http://chci2500.czc.cz funguje.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 6. 11. 2015 00:35

Tak aspoň něco! Za nedodání poukázek včas a opožděné připsání 2500,- Kč až v 11/2015 mi nabídli vedení Premia KK na 1 rok zdarma. :-)
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 11. 2015 10:22

To jde. Teda pokud je nebudeš muset urgovat měsíc co měsíc :D
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 6. 11. 2015 10:41

Tak mam update z praxe:

wit.cz píše:Teď mě tak napadá, opravdu při rušení účtu jsou oprávnění, přestože to mají v ceníku, vybírat poplatek za zaslání přeplatku při rušení účtu?

60 kc za prevod si opravdu zauctovali, mj. prevod probehl dost brzo - vypoved jsem podal na konci rijna (konec karty = konec listopadu), ale preplatek poslali uz dnes (6.11.).

--
da--ve píše:Vsak uvidime, stale je tu realna moznost, ze se premiove Kc pouziji na uhradu dluhu. Musi se to jen otestovat.

Tomáš Marný píše:Prémiové Kč opravdu nebudou určeny na úhradu měsíčního poplatku...

Tomas ma pravdu. Premiove Kc na uctu zustaly, a tim padem propadnou.
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 11. 2015 11:22

Ten zápočet jsi ale v praxi nevyzkoušel, protože jsi měl přeplatek a nikoliv dluh.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 6. 11. 2015 11:49

Výpověď posíláte v PDF na zakaznicka.pece@homecredit.cz ?
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 11. 2015 12:46

homecredit at homecredit.cz
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod qakk 6. 11. 2015 21:25

dk1844 píše:
qakk píše:Ad převod přeplatku apod... Pokud si necháte zaslat jenom to, co je přeplatek, tak
to samozřejmě není úročený,

ano, to dava smysl
qakk píše:převod je zdarma

opravdu, tim jsi si jisty?
qakk píše:a nemusíte řešit poplatky za vrácení přeplatku apod :)

kdyz to klapne, tak ano, ale n x vedeni karty je stejne potreba zohlednit.

Ano, jsem si jistý - je to fakt :) Každopádně ano, poplatek za vedení tam bude tak jako tak - ale neúčtuje se v případě, že na kartě není žádný pohyb, takže by se měl vynést jenom 1x, pokud nákup u czc a úhradu v bezúročným období provedu v jednom měsíci. Pokud by mi v dalším měsíci jako pohyb účtovali připsání těch 2500, tak bych se s nimi hádal :)
qakk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 11. 2015 16:01

Během víkendu potichu zmizl web http://chci2500.czc.cz/ i odkaz z eshopu na tuto stránku (objevilo se v závorce při platbou na eshopu).
Mě by ale zajímalo, když jsem ve středu uzavřel smlouvu, kde v příloze jsou podmínky téhle akce a už jen čekám na dodání karty a mám objednané zboží, které chci kartou zaplatit, zda to tedy platí nebo ne. Řekl bych, že ano, ve smlouvě mám:

V případě splnění požadavků uvedených v Podmínkách akce, které jsou nedílnou součástí této smlouvy, Vám vzniká nárok na Bonus v podobě vrácení ceny nákupu ve výši maximálně 2 500 Kč.
Podpisem této smlouvy potvrzujete převzetí těchto Podmínek akce a seznámení se s jejich obsahem.

A v příloze píšou, že nárok na bonus mám dva měsíce. Tj. časově omezená akce na czc.cz se týkala jen možnosti zřízení karty a čerpání bonusu už jde za Homecreditem?

4. Klientovi vzniká nárok na Bonus za předpokladu, že uskuteční nákup Premia kartou Home Credit v době dvou měsíců od data uzavření Smlouvy na internetových stránkách společnosti CZC.cz s.r.o. na adrese http://www.CZC.cz, nebo na některé z poboček společnosti CZC.cz s.r.o. V případě uskutečnění více nákupů za výše uvedených podmínek, vzniká nárok na Bonus pouze u prvního nákupu. Klientovi vzniká nárok na vyplacení Bonusu za předpokladu, že splácí a splácel všechny své závazky vůči Společnosti uvedl v žádosti o úvěr nepravdivé údaje.

Pokud by už bonus nešel uplatnit tak i když kartu nebudu vůbec používat, stejně musím platit měsíční poplatek?
fiatí 1.4 940A2000
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 11. 2015 16:34

Tak to jestli bonus nešel uplatnit poznáš nejdříve za měsíc po platbě kartou na CZC, takže ji minimálně jednou použiješ a minimálně 2x zaplatíš poplatek za vedení.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuisOK 18. 11. 2015 12:42

Tak jsem si to pro jistotu ověřil na HC. Akce na Bonus 2.500,- na CZC.cz skončila 15.11.2015. Pokud sis zažádal o kartu přes web CZC (ten co už neexistuje) a slmouvu ke kartě jsi uzavřel ve středu (tedy 11.11.2015) , máš nárok na tento Bonus. Bez ohledu na to, jestli už máš kartu u sebe nebo ještě ne, nebo jestli je či není aktivní. Akorát Bonus musíš uplatnit do 2 měsíců od uzavření smlouvy. Mám to stejně, akorát už mi karta dorazila a včera jsem jí aktivoval :-)
LuisOK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 18. 11. 2015 15:54

Díky za dobrou zprávu. Ano, smlouvu jsem uzavřel před týdnem, karta ještě nedorazila, ale to asi bude tím, že byl svátek.
fiatí 1.4 940A2000
MV_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 23. 11. 2015 06:23

osobne2 píše:
dk1844 píše:

Také tam nechám dluh 49 Kč za poplatek naúčtovaný až teď v listopadu a zároveň premiové 49,50 Kč. Tak uvidíme, jak se s tím vyrovnají. Výpovědní doba 30 dnů začala běžet dnem doručení výpovědi, výpověď jsem zasílal a doručil emailem 23.10.2015, ale přišlo mi emailem potvrzení, že to přečetli až 26.10.2015. A pak mi přišel poštou dopis datovaný 28.10.2015 jako potvrzení o přijetí výpovědi, a v něm je i napsáno upozornění, že karta byla k tomuto dni (asi je tím myšleno 28.10.2015) zrušena. To se mi zdá zaúčtování poplatku v listopadu na kartě zrušené v říjnu dost neetické a v rozporu s dobrými mravy, takže ho hradit nebudu, jinak bych ho uhradil. :hm :mrgreen:

Tak mám ve správci financí informaci, že úvěr byl k 22.11.2015 doplacen, zároveň se dá stáhnout PDF potvrzení o ukončení úvěrové smlouvy. Nedoplatek 49 Kč (poslední poplatek za vedení karty) tedy opravdu vůbec neřešili. Historie plateb ani výpisy z úvěrového účtu už ale nejsou přístupné, takže nevím, jestli nějak započetli prémiové peníze do nedoplatku. :tleskani
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 11. 2015 16:16

Visí mi na kartě předautorizovaná platba 1 USD pro PayPal. Tuším, že to zkomplikuje rychlé ukončení karty. Vratka za říjnový nákup v czc zatím nikde.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod premek.s 27. 11. 2015 13:13

Asi se budu opakovat. Ale ve fóru jsem jsem přehlédl přímo postup jak ten účet uzavřít a vybrat peníze, když ještě budu platit poplatky.
Kartou jsem nakoupil v říjnu za 4000, ihned splatil včetně poplatku za vedení v říjnu. Včera dorazil na účet bonus 2500 Kč. Peníze si chci nechat poslat na účet (poplatek by měl být 60 Kč) a zaplatím i těch 49 Kč za vedení v listopadu. Jak a kdy mám těch 109,- bance zaplatit? Aktuální nedoplatek je 0, převést můžu minimálně ten bonus, tedy 2500. Když dneska podám výpověď a nechám si poslat 2500 na účet. Kdy bance zaplatím ty poplatky. Jde to až potom, nebo mám poslat teď přeplatek? Rád bych to dořešil co nejdřív, abych neplatil i za prosinec, ale jestli mám poslat rovnou přeplatek na poplatky, asi to nestihnu... :-( :?:

Jinak těch premiových 40 Kč řešit ani nechci.

Díky za radu, jak to tedy udělat.
premek.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 27. 11. 2015 15:11

Proste preved 2500 Kc a podej vypoved, jestli tam bude nejaky dluh, tak ho ve vypovedni dobe uhradis. Nechapu nad cim spekulujes?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod misak2015 27. 11. 2015 17:26

zdravím, dnes mi přišla tato SMS :

" Vazeny kliente, pro odpusteni rocniho poplatku 290 Kc staci do 30. 11. z Vasi karty vycerpat jednorazove nebo po castech alespon 1961 Kc. Vas Home Credit. Zruseni zasilani SMS na info@homecredit.cz "

sakra to je zase co ??? Když koukám do sazebníku tak tam vidím ROČNÍ POPLATEK - 0 kč
Přílohy
home.jpg
Lenovo P70-A
misak2015
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 11. 2015 23:42

Jo, to mě taky přišlo dnes přesně v poledne SMSkou, že mi zbývá vyčerpat ještě 721 Kč. Jsem to neřešil (asi pošahaný automat), protože odpoledne jsem obratem platil kartou v servise přes 4 tisíce.
Jinak, jak tu někdo psal, že mu přišla karta, nakoupil v CZC a hned to splatil - na jaký účet a jaký VS? Já mám kartu od půlky listopadu, před týdnem jsem nakoupil v CZC. Ve správci financí už transakci vidím, s tím, že datum splátky je 20. prosince a "částka příští splátky bude známa po měsíční uzávěrce" Takže počkat na začátek prosince, že?
fiatí 1.4 940A2000
MV_cz
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor