Koupě automobilu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 4. 2016 22:55

Chci koupit nove osobni auto. Libilo by se mi napr. Skoda Yeti za cenu Fabie. Mate nejake tipy, jak a kde dosahnout velke slevy pri koupi noveho vozidla? Jake vozidlo byste mi doporucili jako vyhodny nakup? Jake vozidlo byste naopak nedoporucili?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 4. 2016 05:01

Napadá mě pár otázek:
To se bojíš jít na Garáž, že tě zase vykopnou?
Chystáš se změnit nick?
Na čem teď ulítáváš, případně tvoji kolegové na služebně. Vypadá to na dobrej materiál. Chci taky :D

Ale i poradím: kup si Fabii a dej jí jméno Yeti.
anonymni

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 4. 2016 05:49

Tak ta nova Fabia nevypada spatne.

Mate zkusenost s nejakym prodejcem vozidel, ze by se u nej dala usmlouvat sleva? Jak vysoka? Nerikejte mi, ze vy zkuseni matadori z tohoto fora, kupujete vozidla jako tupe ovecky za standardni cenikove ceny?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Dr.D 15. 4. 2016 06:37

Prakticky nikdo nekupuje za ceníkové ceny.
Obejdi si několik dealerů, vybírej si ze skladových vozidel, porovnávej nabídky a smlouvej...
Nejlepší je na to listopad/prosinec, kdy je třeba plnit plán. To mi za skladové vozidlo nabízeli opravdu velký slevy.
Ale dost často můžeš kromě slevy získat i něco navíc, třeba zimní gumy zdarma apod.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Portalek 15. 4. 2016 06:39

vždycky dostaneš minimálně 10% slevu z ceníkovky, záleží kolik máš nadstansdartní výbavy, pak i víc. Nejlepší je domluvit si nabídku od jednoho dealera a pak jít za dalším, většinou dokáže jít s cenou ještě níž.
Portalek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VVNP 15. 4. 2016 07:28

osobne2 píše:Nerikejte mi, ze vy zkuseni matadori z tohoto fora, kupujete vozidla jako tupe ovecky za standardni cenikove ceny?

Ne, kupujeme ojetiny...
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 4. 2016 08:25

Take o tom premyslim, jenze koncernove ojetiny maji dost napalenou cenu. Kamos ted koupil ojetinu VW Touran rok vyroby 2003 za 130000 Kc. A to ja bych treba za 13 let stare auto nedal. To radeji koupim fungl novou Fabii za dvojnasobek.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Smurfik 15. 4. 2016 08:33

Portalek píše:vždycky dostaneš minimálně 10% slevu z ceníkovky

Fakt? Na to jsi přišel jak?
Já jen, že znám dobře několik zaměstnanců dealerů různých značek a vím, že na některé modely prostě větší slevu než třeba 5% dát nemůžou, protože už prostě větší marži nemají, ale asi máš lepší informace...
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 4. 2016 08:45

Tak to bys me mohl zjistit, jakou nejvyssi slevu lze vyjednat na Yeti a jakou na Fabii, popr. Fabii Combi?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod kitrab 15. 4. 2016 12:28

Luxus vlákno :).
Vybírat F vs Y :), tomu říkám rozptyl.
Hodně zdaru s takovým přístupem k výběru.
Když nevíš co chceš, a jen řešíš cenu. Pleteš se VW T 13 let vs nová auta.
Tady ti každý rád oběhne prodejce sdělí cenu, ty si vybereš a pak ti auto i přivezeme 8-) !!
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smurfik 15. 4. 2016 13:16

On asi nepotřebuje auto konkrétní velikosti nebo kategorie, možná nepotřebuje auto vůbec, prostě chce Yetiho za cenu Fabie, Tiguana za cenu Pola, Kugu za cenu Fiesty atd. Jde hlavně o to koupit něco, co vyjde nejvýhodněji, aby pak kluci na služebně záviděli.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 4. 2016 13:25

A to jeste nevis, ze chci pouze bilou barvu. 8-)
Ale co se ti nezda? Vsak Yeti se mi libi a Fabia je v CR nejprodavanejsi auto. Napr. S Octavia se mi sice take libi, ale hodne se to krade. Jsem se koukl na posledni pripady kradezi vozidel v okoli bydliste a pracoviste a za posledni rok je to 10 vozidel, z toho je jeden VW Passat a devet S Octavia. Takze Octavie rovnou vynechavam.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod audiobullys 15. 4. 2017 20:36

Kdysi jsem použil web vybermiauto nebo jak se to jmenuje.
Ale jen díky tomu že firma měla flotilovou slevu na hnujde
Nak i30 byla kolem 18-20 procent a i40 kolem 26 procent. Tak jsem si to pak porovnal. Napsalo mi pár autosalonu z republiky.
A když jsem uvedl že to bude na IČO tak napsali vyšší slevu. Sleva byla tak kolem 15 procent, někdo tam měl i víc.
No nedávno mi jeden znamej z Prahy říkal že flotilovy slevy se dávaj při objednávce nad 1000 kusů. Ale z naší firmy cca 1500 lidí si nemyslím že by se firma zavázala k nakymu odběru.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomkins 16. 4. 2017 17:17

Já kupoval fabii na podzim 2015. Největší nabídnutá sleva činila 3,5%. Předváděcí auta měla slevu větší (do 10%), ale protože s tím prodejci kšeftovali, prodávají se teď předváděcí vozy s nájezdem cca 20 tis km. A sleva je pořád cca 10%.
Tomkins
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 16. 4. 2017 20:24

Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků