Rozdílné ceny

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 1. 6. 2016 11:25

Ja jsem presvedcen, ze takto nakupuji nejlevneji, co to jde.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod msimcard 1. 6. 2016 11:32

osobne2 píše:Ja jsem presvedcen, ze takto nakupuji nejlevneji, co to jde.


Možná někdy ano, ale někdy ne. Důležité je ale mít ten pocit, že jsi nakoupil nejlevněji :)
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 1. 6. 2016 11:35

To jestli nebylo zbozi nejlevnejsi, nemam sanci nijak zjistit, takze pro me bylo nejlevnejsi.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod msimcard 1. 6. 2016 11:45

osobne2: Samozřejmě, souhlasím. A o tom to je - to je právě ten dobrý pocit a taky důvod, proč vydělávají i firmy, které mají zboží třeba o několik procent dražší než konkurence. Protože pokud by každý byl orientován pouze na cenu a byl schopen v daný čas vyhodnotit tu nejnižší, tak by spousta firem nemohla existovat.

Jinak nedoporučuji zkoumat cenu produktu po tom, co již proběhl nákup - občas může být člověk hodně zklamán.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PetrAsch 1. 6. 2016 16:13

Čas jsou peníze. Nebudu trávit hodinu na netu, abych ušetřil pár korun.

Když dělám velký týdenní nákup, také ho dělám na jednom místě - kde mají přiměřené ceny všeho - a nebudu objíždět X obchodů a v každém nakupovat něco.

Když nakupuji větší položku přes internet - klidně si něco málo připlatím a nakoupím v obchodě, se kterým již mám dobré zkušenosti. Díky tomuto přístupu řady lidí přežívají o obchody ne nejlevnější, ale s kvalitními službami.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod msimcard 1. 6. 2016 17:51

Tak tak. Každý si to musí zkrátka rozhodnout sám, co je pro něj důležité. Je spousta lidí, co prostě udělá ten týdenní nákup někde v obchodním centru a neřeší, že třeba polovinu těch věcí by mohli koupit jinde levněji. A pak jsou lidé, co na to ten čas věnují a ty obchody podle aktuálních cen si dokáží oběhnout a tím pádem ušetřit. Ale zase ztratí více času, který by mohli věnovat vydělávání peněz nebo nějaké jiné prospěšné činnosti.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 12. 12. 2016 00:10

msimcard píše:Ok, díky za osvětlení.
Ale třeba např. Tesco a další potravinové řetězce - ti už musí mít ceny stejné ne? Tam se nejedná o frencizy.


Tys zaspal 27 let kapitalismu? Ne nemusi, i kdyby byly 3 Tesca v jednom meste, kazde muze mit jine ceny treba o stovky procent.

-- 12. 12. 2016 01:17 --

msimcard píše:Není to tak jednoduché. Jsou tam nějaké limity na rozpětí cen v rámci jedné firmy na totožný produkt. Nejsem ale právník, a tak Vám nedokáži odkázat na přesný předpis..


Nejsou zadne limity a kecate nesmysly. Klidne muzete koupit v retezci vyrobek s 95% slevou :-) na urcite komodity si ridi ceny manazer obchodu. Nekteri T. radsi zaplati za likvidaci peciva a denne pdepisi 20.000 Kc a jini na jine prodejte to pecivo streli za 1,- a jeste usetri za likvidaci odpadu... Podobne s ovocem.

Jiny market A. zase sypal pecivo do odemceneho kontejneru a to jste mel videt tu frontu duchodcu :-) a pak to prodavali jako "krmne pecivo".

Takovy K. zase, ten umi vyprodavat (na nekterych pobockach vyprodava ovozel za 1,-) a na jinych i kdyz je bezvadne ale jen ho ma moc, tak bylo posledne kilo pomerancu prvotridni kvality za 9,- a v dobe, kdy v T. Meli hrozny za 130,- tak jsem tam koupil za 35,-...

Cena se davno neridi nez situaci na trhu a ve skladu, uz 30 let se prodejni cena neurcije podle vyrobnich nakladu, to se uci snad na kazde stredni ekonomicke skole, ne?

Pokud jde o online segment, budiz, zkouset se muze lecos, ale kdyz neuvedete, ktery segment myslite, tak smula. Kazdopadne je to legalni, eshop vam muze nabidnout libovolnou cenu - a za minutu ji zmenit o 50%. I to znam, treba zarovky Led, eshop v miste neustale meni cenu z 50 na 100 a nazpatek :-) je to ale dane jeho dodavatelem, ktery takto hybe cenou.

A dovedu si predstavit i cilene podsouvani zbozi za vyssi cenu bonitnimu zakaznikovi, neodporuje to nicemu, zadna legislativa to neresi, uzavirate smlouvu na tu cenu, za kterou vam je nabidnuto.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 12. 12. 2016 03:31

vpe píše:Takovy K. zase, ten umi vyprodavat (na nekterych pobockach vyprodava ovozel za 1,-) a na jinych i kdyz je bezvadne ale jen ho ma moc, tak bylo posledne kilo pomerancu prvotridni kvality za 9,- a v dobe, kdy v T. Meli hrozny za 130,- tak jsem tam koupil za 35,-...

Mnohdy je vyprodávané ovozel zralé tak akorát kontejneru. Naprosto se nestydí to prodávat.
A když tam vidím shnilé, plesnivé kousky, mám sto chutí to oznámit nějaké té inspekci.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 12. 12. 2016 12:45

A nez bys napsal mail, tak je to pryc ;-) inspekce musi dojet a zaprotokolovat a to nestihne... Zase kdyz to okrajis, tak se to da :-))) prece jen sleva z 30 na 0,90... ;-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 12. 2016 13:13

vpe píše:A dovedu si predstavit i cilene podsouvani zbozi za vyssi cenu bonitnimu zakaznikovi, neodporuje to nicemu, zadna legislativa to neresi, uzavirate smlouvu na tu cenu, za kterou vam je nabidnuto.

Zrovna včera jsem si něco takového vyzkoušel. Přítelkyně si objednávala kontaktní čočky a roztok na ně. Cena v obchodě, kde běžně nakupuje byla o 30 % vyšší, než když jsem já, jako nový zákazník přišel do toho samého obchodu přes cenový srovnávač.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 12. 12. 2016 14:50

Jen se to musi dobre zaonacit. Kdyby pritelkyne byla romka tak by hned mohla ztropit povyk, ze :: diskgriminaceee ::

Nakonec mohou ti v krame rici: sorry, vam cocku neprodame, a neudelas s tim nic...

Jedine co nesmeji je ti rict: ciganum cocku neprodame...

Vitejte v Evrope. Vzdyt to vzdy tak bylo je a bude, jen to neni videt a pak si chudacek spotrebitel pripadne osizeny :)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků