ebay prosím o radu

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod romuse 2. 11. 2016 22:49

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu zda musím mít účet paypal pokud chci nakupovat na ebay nebo mi stačí pouze visa karta na platby na internetu vedená u KB.
Děkuji předem za radu :)
romuse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlsal 2. 11. 2016 23:34

Bez paypalu u hodně obchodníků vůbec nezaplatíte a je lepší i kvůli bezpečnosti. Nechcete přece dávat Číňanům číslo své karty. Na peníze.cz vyšel na toto téma článek.
mlsal
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 11. 2016 00:01

Lze zaplatit i bez založení plnohodnotného paypal účtu přes paypal platební bránu, chová se to jako obyčejná paypal platba, Číňanům číslo karty není nutno dávat...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 26. 2. 2018 17:58

Když nakupuji na ebay.com, zobrazuje se mi na stránce zboží cena v GBP, když dám ale zboží do košíku, v košíku se už zobrazí cena v USD. Je to standardní? Kterou měnou budu nakonec platit? Pokud USD, dá se někde na ebayi nastavit, aby mi to na stránce s prezentací konkrétního zboží ukazovalo rovnou cenu v USD? Proč mi to tam vůbec ukazuje cenu v GBP? Může to být kvůli tomu, že když jsem si registroval na ebayi před lety účet, tak to bylo na stránce ebay.co.uk ? Jak to změnit?
suram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 27. 2. 2018 19:29

Zkusil bych jit na ebay.com bez prihlaseni.
Pokud se ti po prihlaseni zmeni ceny na GBP, tak bych se pohrabal v nastaveni ebay uctu.
Me se po prihlaseni zase objevuje nemcina.
Jinak uz radeji chodim na aliexpress, kde je vse jednodussi a na ebay uz jsem roky nenakupoval.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lodgy 27. 2. 2018 23:43

Ja mel treba na aliexpress problemy s reklamacemi, neuznali to v nekolika pripadech hajzlove a jeden prodejce si me dal drze na blacklist, kdyz jsem mu psal, ze poslal neco jineho a tim mi znemoznil zalozit dispute. To by se na ebay nestalo, vsechny reklamace tam byly v muj prospech. Aliexpress jako jo, ale opatrne, neni tam takova ochrana kupujicich jako na ebay.
Lodgy
Diskutér