jak je to doopravdy s O2 Extravýhodami- př. nákup v moebelix

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Roger73 3. 12. 2016 20:00

Vím, že sem patří hlavně tipy na různé šikovné slevy, přesto si ale dovolím naopak jednu odstrašující osobní zkušenost.
Včera jsem si řekl, že poprvé vyzkouším O2 Extravýhody. Problral jsem spoustu pro mne osobně bezcenných kuponů (typu krmení pro miláčky, sleva na zážitky apod.) a přece jsem našel jeden kupon, u terého jsem si myslel, že bych pro mne mohl mít praktický užitek.

Šlo o kupon na 40% slevu na 1 kus nábytku do Moebelixu, platnost od 21.11. do 4.12. Na kuponu jsem našel, že neplatí v eshopu a na zboží označené jako reklama a výprodej, tak jsem si řekl OK, beru na vědomí. Na jejich stránkách jsem si našel jednak Stolek na elektroniku Jery za 599 kč a taky Jednomístný sedák Pelin (pohodlné křeslo) za 4999 kč. Jsem sice od přírody obezřetný, ale říkal jsem si, u žádného z nich není napsána reklama nebo výprodej, tak už jsem začal počítat s tím, že by jedno nebo druhé mělo být k dispozici s tou slevou 40%.

Jenže chyba lávky! Když jsem tam naštěstí zavolal, tak jsem se víceméně náhodou dozvěděl, že O2 sleva 40% se nepočítá z běžné ceny uvedené na stránkách, tedy 599 kč u stolku Jery, jak bi asi každý běžný zákazník čekal, ale z ceny, která je na stránkách uvedena malým šedým písmem a přeškrtnuta, v tomto případě 899 kč. Na kuponu jsem skutečně ještě našel, že sleva se odečte z výrobcem doporučených cen, ale na jejich stránkách není u těch cen nikde napsáno, že právě ta přeškrtnutá cena je ta výrobcem doporučená. To má šanci člověk zjistit, až když tam zavolá.
Takže oni spoléhají na to, že většina lidí si to nevšimne a vyrazí do prodejny s nadějí na tu nižší cenu, a pak, když zjistí ,že to je podstatně dražší, tak si to už třeba někteří nerozmyslí. Asi jen menšina lidí tam zavolá a pokud se zeptá pouze na dostupnost, tak se to ani nedozvědí.

Jaký je praktický efekt tohoto triku co se týče koncové ceny? Tak stolek Jery (cena pro každého 599) zákazník s O2 kuponem získá za 539 kč, tedy s min. slevou 60 kč, a křeslo Pelin (cena pro každého 4999 a přeškrtnutá cena 8499) získá s O2 "slevou" dokonce za 5099 kč, takže se nestyděj to prodat člověku se "slevou" od partnerské firmy dráž než člověku z ulice.

Z rozohovoru s operátorkou jsem náhodou také zjistil, že existuje nějaká Karta výhod Moebelix, kterou si lze na počkání zřídit, a se kterou lze bez předchozího nákupu okamžitě nakoupit téměř cokoli v Moebelixu (kromě akčního zboží ) se slevou 20%, ale tentokrát počítanou pro změnu z té velké ceny (aby to nebylo jednoduché), tedy u stolku Jery z 599 kč. Takže prakticky stolek Jery za 479 kč a křeslo Pelin za 3999 kč. Sice to platí asi jen tento víkend (3-4.12.), ale stejně je to výrazně výhodnější než ta proklamovaná O2 sleva. Člověk nemusí plnit žádné podmínky předchozí útraty, max. posyktnout své údaje a může tu slevu čerpat opakovaně.
Zatímco u O2 jsem teda skutečně dost zbytečně měl pravidelnou útratu třeba nějakých 750 kč/měs., když jsem za to získal kód, který mi přinese zanedbatelnou slevu nebo dokonce zdražení produktu u partnera. Celkem věřím tomu, že by mně zcela bez problémů s tím kuponem naúčtovali vyšší cenu než je pultová, prtože to prostě takříkajíc vyhodí počítač, a řešili by to až v okamžiku, kdybych začal skučet.

Takže suma sumárum, člověk se musí dycky vyptat na poslední pitomost, jinak od těchhle firem číhá na kždém rohu nějaký podraz.
Pokud to takhle funguje uvšech nebo většiny O2 Extravýhod (čemuž bych se vůbec nedivil), tak je považuji za čistě virtuální předstíranou slevu z uměle předstíraných vyšších cen, která může v důseldku vést k tomu, že člověk dokonce zaplatí vyšší cenu. Čili pokud neřeknu rovnou podvod, taqk min. vrcholně neetické jednání vůči zákazníkům O2, a to přitom vůči zákazníkům paušálním s těmi vyššími paušály, protože jenom ti jestli se nepletu mají nárok na kód z Extravýhod. Přitom se O2 těmi Extravýhodami neustále trapně ohání jako jednou z hlavních výhod jejich zákazníků oproti zákazníkům konkurence.

Netvrdím, že žádná Extravýhoda nemůže být pro nikoho v jeho konkr. situaci výhodná, zvl. pokud mu třeba zaměstnavatel tak č itak platí paušál u O2 nebo v podobných případech, ale celkově je to hl. velká habaďůra na zákazníky. Samozřejmě jsem otevřen případ. opačným zkušenostem, ale konkrétně tento příklad s Moewbelixem hovoří jasně a já vím, kam mám v budoucnu nějaké Extravýhody a vůbec celé O2 poslat.
Roger73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mojmax 4. 12. 2016 10:37

Tento "nešvar" má i Sconto nábytek. Pořád inzerují slevy 40 %, 50 %, ovšem to je sleva z doporučených cen, za kterou se ovšem ten nábytek nikdy neprodával, takže reálná sleva je cca 5-10 %.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Roger73 4. 12. 2016 16:57

mojmax: To Sconto ma taky slevove kupony v ramci O2 Extravyhod nebo ty zminovane udajne slevy jsou podle jejich vlastniho akcniho letaku?
Nevite nekdo o nejakem nabytkarskem retezci, ktery by mel aspon cas od casu skutecne vyrazne slevy, ne jen tyto predstirane? Nemyslim zrovna v ramci o2 extravyhod.
Roger73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mojmax 4. 12. 2016 21:47

U Sconta jsem myslel klasický vlastní akční leták... Obávám se, že takový řetězec není, všechny inzerují mega slevy, ale realita je samozřejmě horší.
mojmax
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků