Různé měny na DealExtreme

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 2. 2018 00:39

Na DealExtreme je možné si nastavit zobrazování cen v různých měnách, mj. i v CZK. Zajímalo by mne jestli je dobré před nákupem nastavit místo CZK USD nebo některou jinou měnu a nebo je to jedno která měna je tam nastavena? Co je výhodnější pro nás platících kartou z účtu v CZK? Před nedávnem jsem nakupoval a když jsem tam měl nastavené CZK tak se mi při platbě zobrazila cena také v CZK. Cena v USD mi připadala po přibližném přepočtu na CZK být levnější a tak jsem to zrušil, přepnul jsem se na USD a znova provedl nákup. Cena při placení se mi pak zobrazila v USD. Po zaúčtování té platby v bance mne to pak vyšlo o 30,19 CZK miň než to co bylo uvedené na DealExtreme v těch CZK. Pokud by mi tu cenu zaúčtovali v CZK ve výši jak ji tam měli uvedenou tak by už asi se neprováděl žáden přepočet měn a tento nákup by mne možná vyšel trochu dráž jako při zaúčtování v USD a pak přepočtu na CZK. Jak ale s těmi měnami ve skutečnosti Číňané čachruji to nevím.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Lodgy 13. 2. 2018 05:15

Pochybuji, ze by mel cinsky eshop zajem o koruny, cena v korunach se ti tam zobrazi nejspis jen informativni a hodne nepresna. Platba bude vzdy v USD.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 13. 2. 2018 05:35

Myslím že je to jak píše kolega nademnou. Můžeš zkusit koupit nějakou věc tak a stejnou zase jinak a potvrdíš si to. Já kupuju na Gearbestu a tam to tak taky bude.
BOSSHUGO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pobert 13. 2. 2018 13:08

Je to tak, ze ti strhnou z karty částku buď v korunách nebo dolarech (případně v jiné měně) - tak jak si to nastavíš. Většinou je nejvýhodnější cena v dolarech. Pokud máš cenu v dolarech, platba z korunového účtu se ti strhne kurzem tvojí banky/karty.
Jinak s tím čarují různí obchodníci - např. sportsdirect.com má při přepnutí z liber na koruny nastavený kurz 35,50 (dnešní kurz je 28,60 - přirážka 24%).
pobert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 2. 2018 15:45

pobert:
A máš to i vyzkoušené, že to tak opravdu je, tj., že zaúčtovávají měnu tu kterou si tam kdo nastaví. Mne se to ověřovat nechce. Až tolik tam nenakupují aby mi stálo za to to ověřovat. Netvrdím ale že to tak jak píšeš není. U Číňanů asi může být všechno možné.
Kdysi jsem občas jezdil do Polska na naftu do auta a tam při platbě kartou mi tu platbu zkoušeli zaúčtovávat v korunách, ale přepočtené nějakým jejích pro mne nevýhodným kurzem což jsem odmítal a trval na zaúčtování ve zlotých což bylo pro mne výhodnější když mi to naše česká banka přepočetla na koruny. Předpokládám, že něco podobného bude asi i v případě těch různých měn na DealExtreme. Aby to nakonec nebylo tak, že platbu zaúčtovanou v CZK MasterCard přepočte na USD nebo € a banka v Česku pak zase na CZK což by mohlo být ještě více nevýhodné.
Také pochybuji, že by Číňané měli zájem o české koruny. Ono to ale může být i tak, že se platba zaúčtuje v CZK ale Číňanům se to v jejích bance připíše na účet přepočtené na USD.
Ono těch různých možnosti jak to s tím může být asi bude více, ale jak je to ve skutečnosti to asi těžko zjistím.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pobert 14. 2. 2018 14:42

Mám to vyzkoušené. U sportsdirectu jsem dříve nakupoval v korunách a když jsem zjistil kurz tak později v librách.
Objednávka v korunách - veškeré ceny jsou v korunách a z karty je stržena přesná čáskta v CZK.
Objednávka v librách - z karty strženy libry v přesné částce objednávky, kurzem karty přepočítané na koruny a z účtu odečteny CZK. Záleží na nastavení karty. Pokud máš kartu ke korunovému účtu, která má kurs MasterCard, tak platíš tento kurz.
pobert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 14. 2. 2018 17:29

pobert:
Děkují za informace. Obchod sportsdirect neznám. Ono to ale v každém obchodě může být trochu jinak. Předpokládám, že to možná na DealExtreme bude tak jak to popisuješ tj., že obchod na kartu zaúčtuje platbu v měně kterou si tam kdo nastaví a pak se to přepočte na CZK pokud je karta k účtu v CZK, ale jistý si tím být asi nemůžu.
Také je otázkou jestli tu platbu v různých měnách MasterCard přepočítává na USD nebo € pokud není v této měně a pak až banka v Česku na CZK pokud je ta platba z účtu v CZK. Jsou to trochu zamotané machinace s tím přepočítáváním měn při platbě kartou v zahraničí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků