Nákup na Aukro

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 10. 2018 10:56

Zajímá mne jestli pro nákup na Aukro je třeba tam být registrovaný a nebo to jde i bez registrace. Pokud je registrace potřeba tak jestli je to nějak zpoplatněné. Letos jsem nakupoval na polském Allegro což je obdoba českého Aukro a možná je to i nějak propojené a tam se registrovat nebylo třeba i když mi to registraci nabízelo. Předpokládám, že se snad najde někdo kdo s tím má už nějaké zkušenosti a dokáže mi k tomu něco poradit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod linda78 23. 10. 2018 11:06

Mam aukro a urcite se za registraci neplati, ale nemyslim si, ze by si mohl nakupovat nebo prodavat bez registrace. Poplatky jsou pak za to, kdyz prodavas vec, to jsou pak myslim nejake provize.
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod deepman 23. 10. 2018 11:57

Nakupovat bez registrace jde, prodávat na 99% ne.
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 10. 2018 13:07

linda78:
Prodávat na Aukro alespoň prozatím nemám v úmyslu. Pokud je třeba registrace i pro nákup tak je to tak trochu nevýhoda toho Aukra. Nemám tam v úmyslu nakupovat ve větší míře, ale nyní jsem tam našel jednu věc kterou sháním za dobrou cenu a zvažuji, že bych ji tam možná koupil Kvůli jednomu nákupu se mi ale tam registrovat příliš nechce.

deepman:
Jak jde nakupovat na Aukro bez registrace? Nyní jsem zkusil jen tak na zkoušku jeden nákup bez toho aniž bych chtěl něco koupit a ten nákup dokončit a skončilo to ve 3. kroku "Doručovací údaje". Dál v odeslání objednávky jsem už nezkoušel pokračovat. Tam to chce po mne pouze e-mail, ale na ten mi asi balík s objednaným zbožím asi těžko půjde zaslat. Předpokládám, že ten e-mail je tam třeba zadat kvůli přihlášení a to asi bez registrace nepůjde.
aukro.jpg
aukro.jpg (60.9 ) Zobrazeno 9051 krát


Na https://www.poradte.cz/spolecnost/41719-aukro-vymaha-dluh-az-po-7-letech.html a https://www.poradte.cz/spolecnost/47186-uhradit-dluh.html jsem se dočetl o nějakém vymáhání dluhu Aukrem a tak bych nerad aby se mi stalo někdy něco podobného. V těchto případech se ale asi jedná o dluh za prodej na Aukru.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod deepman 23. 10. 2018 13:52

Co si pamatuji, kdysi ode mne kupoval někdo bez registrace.

Ten tvůj screen ještě nedokazuje, že je třeba registrace. Teoreticky můžeš zadat email, na nějž ti přijde formulář, v němž vyplníš adresu a způsob dopravy. Nikde totiž nevidím políčko, do něhož bys vyplnil heslo.

Dlouho jsem ale nic neprodával, je možné, že se věci změnily (GDPR atd.)
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 10. 2018 15:10

Tak zkusil jsem to ještě jednou a po vepsání do toho pole e-mailu se otevřou (rozbalí) pod tím další pole pro zadání jména, příjmení, adresy, země a telefonu což nasvědčuje, že ten nákup (objednávku) jde asi provést i bez registrace. Dál jsem to už ale nezkoušel, protože nyní nic koupit tam nechci. Mají to ale takto udělané trochu zmateně. Asi tím chtějí podsouvat lidem aby se u nich registrovali.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků