Nakupujete rádi v hypermarketech?

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 6. 2011 21:20

vpe: myslel jsem, že třtinový cukr je levnější než řepný. Umělá sladidla jsou samozřejmě ještě levnější.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 23. 6. 2011 01:45

k věci :-)

http://www.motejlek.com/motejlek-tv-roz ... -samarasem

"cukrovary jsou tiskárny na peníze", s tou levnotou to možná nebude tak horké a také, podle čeho jiného, než podle tržní nabídky a poptávky bys to chtěl komparovat...

cena se už mnoho let neurčuje součtem nákladů...

ad stravování:
Tyhle cukrové sr.... by myslím měly být na žízeň a energii, je IMHO špatné tohle pít tzv. "na chuť".. to možná vínko..
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 26. 6. 2011 15:32

ka-spel píše:Raději si pochutnat na pár kouscích poctivého piva než do sebe klopit s výpytky nějaké masové vodičky. :pozor O sobě můžu říct, že jsem pivní labužník.


Tak to třeba využiješ tohle :-)

http://aukro.cz/poukaz-na-neomezeny-poc ... 89605.html
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 20. 1. 2012 08:05

Doporučuji film:

http://www.csfd.cz/film/257552-potraviny-as/

aktuálně na hbo
abyste věděli, CO jíte
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 9. 3. 2014 15:43

Inter/spar, Penny, Kaufland a Tesco mi přijdou jako takový šmudly pro chuďase, přičemž poslední dva jmenované jsou součástí Amerického koncernu Wallmart.

Alberty a Billa mi přijdou zbytečně předražené, takové pro ty, co mají fetiš na to při nákupu poslouchat hudbu anebo sbírat pro děti plyšové Šmouli.

Globus Makro Norma - tam sem v životě nebyl, ale Globus hodně lidí chválí.

U mě vede Lidl na běžný nákupy, a když potřebuju něco spešl, tak se rozhodnu podle akce u konkurence... ale na běžný potraviny stačí Lidl, nemám problém tam nakoupit vše potřební pro chutný oběd.

Jinak, v marketech nakupuji běžně, u Vietnamců je to výrazně dražší. Jinak, doporučuju web http://www.kupujete.cz/
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 3. 2014 19:53

Hm, Penny a Kaufland jsou šmudly pro chuďase, přičemž Kaufland je americký... A Lidl je super čuper... Hlavně když se tam člověk rochní v tom rozházeném bordelu, co tam zůstane po nájezdu důchodců při zahájení akce, že?

V čem se ještě vyznáš tak bezvadně jako v obchodě?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 3. 2014 20:22

Kaufland a Lidl maji stejneho vlastnika. Ze by byl z USA, tak to jsem nevedel ;)
anonymni

Odeslat příspěvekod eR99 11. 3. 2014 08:49

Ahold koupí české obchody firmy SPAR za 5,2 miliardy korun:
http://ekonomika.idnes.cz/ahold-koupi-c ... onomika_js
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 11. 3. 2014 09:12

A to chtěl koupit i Agrofert.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 11. 3. 2014 10:34

Hmm, hlavně že v Litoměřících a v Teplicích SPAR nedávno otevřel nové pobočky.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 11. 3. 2014 10:40

Ve Florentinu dokonce minulý týden.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod Elara 2. 4. 2014 18:19

K tomu Sparu ještě: kolik váží balíček klasických Oreo sušenek?
Já si dneska šel koupit jejich Spar obdobu, a fotka, kde sem fotil ty krabičky kolik maj váhu nevyšla.

Myslím, že Oreo maj 175g, Sparový maj 225, to vím jistě, kupuji si je běžně jako svačinovou nouzovku.

Jde o to, že složení je stejné, jen v těch od Sparu je víc kakaového prášku. Cena je stejná (34,90), ale hmotnost balení se liší:
Obrázek
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 4. 2014 20:28

Já ty sušenky znám jen z reklamy, tak nevím, jaká mají balení, ale v Penny měli do dnešního dne v akci 176 g balení http://www.akcniceny.cz/detail/susenky-oreo-1521525/

Jinak popisy zboží jsou třeba i na itesco.cz... http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDet ... 1120040870
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Elara 3. 4. 2014 14:12

Hmm, tak ty sparový maj o 50g (jeden balíček) víc a je v nich i víc kakaa... dobrej gol.
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod formald3hyd 11. 10. 2017 21:00

Cukr je novodobou rakovinou, méně výstižně mor. Žasnu nad tím, kolik je v diskuzi povzdechů nad umělými sladidly, kdybyste použili aspoň Google, chápu, že k databázím s vědeckými články z impaktovaných periodik a vědeckých studií nemá z domova každý přístup (v Knihovně AV, ČR přístup JE!), tak byste takové haty na umělá sladidla nikdy nemohli prezentovat. Pročetl jsem 12 aktuálních (ne starších než deset let) vědeckých studií o umělých sladidlech, v přiměřeném množství (vzhledem k tomu, jak málo jich je v jídle) se nedá předávkovat, museli byste mít prášek sladidla a dát si třeba kilo umělého sladidla, jenže v pití i jídle je toho prášku sotva gram (dostupných prášků, které obsahují třeba jen 2mg sladila na 1g práškového jako koncentrátu) na litr/kilo (většinou mnohem méně). Ergo museli byste sníst třeba 250kg jídla denně, aby bězně používaná umělá sladidla mohla mít negativní účinky na zdraví. Ze všech běžných sladidel jsem našel asi tři, která nejsou dle vědeckých studií vhodná ke konzumaci v tom smyslu, že sice mají vyšší sladivost než cukr, ale jsou v podstatě derivátem... takže mohou mít vliv na vznik kazů.... a být nevhodná pro zdravý životní styl stejně jako konzumace klasického cukru. Ve zkratce, pijte a jezte cokoliv v čem je aspartam, acesulfam K ... klasické light produkty jsou OK, pokud v nich není cukr (obezita, nepodílí se přímo na rakovinovém bujení, ale může být jedním z faktorů...) nebo glukozo-fruktozovy sirup (špatný na játra). To, co je se stevií (pouze stevií), tak takové produkty neexistují. :-) Většinou je v kombinaci s aspartamem a acesulfamem K, tzn. v pořádku. Stevie může mít laxativní účinky, to je jediný...

Není dobré jíst produkty označené DIA, tam se dávají právě sladidla a dochucovadla, která nejsou vhodná ani pro zdravýho jedince.
formald3hyd
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků