Nakupujete rádi v hypermarketech?

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod radecekh 7. 8. 2018 18:58

Vždycky mě pobaví, jak lidé nadávají na glukózo-fruktózový sirup a chválí cukr, přitom ten jejich cukr je v podstatě z 50 % glukóza a z 50 % fruktóza, zatímco ten GF má tytéž složky, jen většinou v poměru 40:60.
Prakticky jde jen o to, že ten cukr se vyrábí nejčastěji z cukrové řepy či cukrové třtiny, zatímco ten GF nejčastěji z kukuřice. Chuťově jsou (v čisté podobě) nerozlišitelné.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 7. 8. 2018 19:01

Chutove je to asi jedno, ale trtinovy cukr je pry nejzdravejsi?
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 7. 8. 2018 19:01

Nebo je nejzdravejsi hroznovy cukr?
Naposledy upravil 1.5TSI dne 7. 8. 2018 19:04, celkově upraveno 19
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 8. 2018 19:30

radecekh: vubec nehodnotim nejake pomery cehokoliv, ale hodnotim chut. A faktem proste je, ze mi Cola uz nechutna. A naopak mi zacala chutnat Pepsi, ktere jsem se pulku zivota vyhybal. Navic jestli vypiju jednu flasku za mesic, tak je to moc. Radeji preferuji napoje s vice alkalickym pH a spise kladnym ORP. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 7. 8. 2018 20:24

PET nápoje vůbec nekonzumovat, jednak pijete mikročástečky plastu a bůvíjakých chemikálií použitých jako separátory při lisování tzv. přeforem v nadnárodních lisovnách. Za další umělá sladidla jsou prakticky jedy povětšinou z číny a k tomu často prošlé či nevhodně skladované ve velkobaleních. Nápoje s cukrem konzumovat jen v případě nutnosti a ve velmi malém množství, blaženě vzpomínám na 0,33l kofolu s korunkovým uzávěrem. Jinak budete zahrnuti do epidemie cukrovky a dalších civilizačních onemocnění, které zcela plánovitě vyrábí nadnárodní korporace a tyto pacienty pak "léčí" léky příbuzných farmaco korporací, že...průmyslovou limonádu jsem neměl nejméně 10let, stejně tak se vyhýbám průmyslovým sladkostem či se o to všemožně snažím, nebýt závislý, že...)))
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radecekh 7. 8. 2018 21:18

neosobně:
Prozradím vám tajemství. Ve skutečnosti víc mikročásteček plastu vdechnete ze vzduchu, než vypijete z PETky.
A prozradím vám další tajemství. Ta vaše 0,33 kofola ve skle s korunkovým uzávěrem se stále vyrábí.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 9. 8. 2018 20:41

A tady máme pěkné pojednání o těch vašich úžasných plastech nadnárodních koloniálních korporací, typu nacistického pohrobka BASF: https://cdr.cz/clanek/jidlo-napoje-v-pl ... -internetu
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 14. 8. 2018 20:19

Dnes uz jsou plasty BPAfree
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 20. 8. 2018 21:41

Mikročástečky plastu v PETce kvůli vyfokování, LOL. Není to tak dávno, co médii prošla studie vody z vodovodu, která odhalila mikroplasty.

Bude nějaké vysvětlení, co je špatného na vyrobení něčeho v Číně? :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 23. 8. 2018 22:41

Jen likvidace tamniho zivotniho prostredi. Mimochodem, Cinska vlada pry dotuje postovni sluzby a proto postovne z Ciny stoji mene nez postovne po Ceske republice ;-/
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 24. 8. 2018 11:50

Kolem mě zase šla informace, že platí nějaký flat za neomezeně balíků.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 24. 8. 2018 12:30

Podpora drobnych podnikatelu pri vyvozu do zahranici no.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 25. 8. 2018 21:20

Proste je postovni sluzba do zahranici ze strany Cinske lidove republiky dotovana...

Zatimco cena baliku z CR treba do Nemecka stoji az 3x tolik, nez pres komercni firmu :-(
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 25. 8. 2018 22:33

A dopis z ČR na SK stojí víc jak z A do ČR :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 27. 8. 2018 01:17

Podle nejakych mezinarodnich postovnich predpisu by se mely obe posty domluvit a brat si kazda 1/2 myslim... jenze jak uz to tak byva tak si do “svych nakladu” nahazeji kdeco a vysledna cena je pak nesmyslne vysoka. :idea:

Pokud jde o anglii, pamatuji si, ze pred par lety royal post vypovedela smlouvy poste a baliky zaslane anglickou postou v cr dorucovala spedicni firma. To se asi netyka dopisu, nevim...

Podobne v Nemecku, kde DHL a Deutsche Post jedno je..
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků