Nakupujete rádi v hypermarketech?

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 5. 2. 2011 22:07

hrotovou pájku chci....
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 5. 2. 2011 22:10

už není, poslední vzal pokladník pro sebe :-) Tak musíš třeba tady:

akcni-naradi.cz/doporucujeme/worel-pajka-hrotova-40w-obj.c.-79382
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 5. 2. 2011 22:12

Na tu pajku jsem si taky brousil zuby a ve dvou prodejnach nebyla.

Jinak wattmetr jsem si koupil minulej tyden tento a fakt super:
:arrow: http://www.tipa.eu/cz/meric-spotreby-el ... r/d-86639/
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 8. 6. 2011 22:17

5icz píše:Docela mne zarazi to, jake predsudky maji lide proti Lidlu. Je sice pravda, ze v Lidlu maji nektere potravinarske vyrobky, ktere jsou dost osizene, ale kdyz to porovnam s Tescem nebo Kauflandem, tak mam pocit, ze ty nejlevnejsi vyrobky z Lidlu jsou luxus oproti tem nejlevnejsim z Kauflandu/Tesca. Mimo toho se v Lidlu prodavaji i normalni az luxusni potraviny, ktere jsou ale levnejsi nez v Kauflandu nebo Tescu. Pokud se porovnavaji nepotravinarske vyrobky tak Lidl je jednoznacne super kvalita (vetsinou nemecka) oproti cinskym smejdum z Tesca/Kauflandu. Nerozumim tem predsudkum proti Lidlu. Bud je u nas jiny Lidl nebo ti lide, co uprednostnuji Kauflandy a spol byli v Lidlu jen jednou.


Souhlas. Ten nejlevnější potravinářský šmejd z Polska co je Kaufu a Tescu tam rozhodně neprodávají. Naopak se tam pod jejich privátními značkami objevují i zajímavé gurmánské věci v rámci týdnů nejrůznějších světových kuchyní. Pokud jde o spotřební věci, tak ti co sledují viewtopic.php?f=326&t=1122015&st=0&sk=t&sd=a , tak ví, že se tam objevují věci se zajímavým poměrem cena / užitná hodnota. Za sebe mohu doporučit DVD přehrávač Silvercrest, tužkové akumulátory Tronic, auto nabíječku, úhlovou brusku, přípravky do myčky, autokosmetika.

-- 8. 6. 2011 23:39 --

boban píše:
S474N píše:100% dzusy, takze vzdycky beru 2-3 kartony.

Zajeďte za hranice na západ, a zastavte se na krabicový džus na první pumpě. Poznáte jaká je "náš 100%" džus sračka z koncentrátů kdovíjak dlouho skladovaných před vznikem šarže.

S474N píše:Jinak takovy Globus je zase super na maso, salamy a parky.

A když chci vodu, koupím si ji v PETce :D Je nadliské úsilí koupit 95% šunku. Máme vynikající technologie výroby, umíme nacpat do kila masa kilo vody a všechno drží pohromadě!

Člověk otevře oči, až se pákrát musí vrátit ze zahraničí domů, a nestačí se divit, jaké bláto tu žerem. My melancholici trpíme, všechno na obalu musíme přečíst, než vložíme do košíku. Není tu šance pořádně nakoupit celý sortiment potravin. A tak bedýnkujeme, chodíme na trh, dovážíme z UK, raději méně, co nejvíce surovin z prověřených zdrojů, na cenu nečumět, protože zdraví si zpět nekoupíte. Ale do 40ti je to legrace, následky přijdou později.
Proč máme asi tolik rakoviny...


Mohu potvrdit. Byl jsem v únoru týden na jihu Španělska a to co se tam prodává i v nejlevnějších supermarketech jako Mercanova, Lidl a je rajské žrádlo proto těm sračkám u nás. Nejvíc je to znát samozřejmě u ryb. Když známí jednou chtěli dělat kalamary, tak jsem měl k tomu nedůvěru, protože si pamatuji u nás prodávané nestravitelné kousky jak z gumy, co se nedají rozžvýkat. Tam jsou běžně v průměru skoro 2x větší a hlavně jemné masíčko. Pak mě to vysvětlili, že u nás se dováží a prodává z těch kalamárů jen ty useklé malé šlachovité konce a prostředek k nám nedorazí. Podobně tuńák. Tam za poloviční ceny co u nás a luxus chuť ne jak v oleji namočené piliny. Dokonce a to jsem nevěřil se tam dali koupit i držky do polívky a tak dobrou držkovku jsem taky nežral. Navíc nesrovnatelný sortiment i kultura prodeje. Tady když se vleze do Tesco atd., tak to spíš vypadá jak nějaký potravinový sekáč.

To jsem navíc netušil, že i ty jejich velké pivovary vaří lepší pivo než ty naše masovky Gambrihnus, Staropramen, Plzeň, Krušovice, Radegast. Miguel nebyl vůbec špatný.

-- 8. 6. 2011 23:45 --

S474N píše:Jack111: no v hospodach je to tragedie. Ja mam radeji spise Fantu/Mirindu a kdyz si ji clovek koupi v lahvi, tak je to doslova tmava neprusvitna tekutina. Kdyz si ji clovek da v restauraci, tak je to prusvitna brecka naprosto bez chuti (myslim to co leze s potsmixu).


Jak takový předražený sladký sračky můžeš pít a to tady kecáš o aspartamu. :oboze Zlatá točená kofola. Ale na poctivý pivo to stejně nemá.

-- 8. 6. 2011 23:48 --

vpe píše:Jeste mi vysvetlete, proc tmavy cukr (nerafinovany?) je Xx drzasi jak bily cukr?


Je to eko, bio atd. Taky to nechápu. Přitom výrobní cena je určitě poloviční co u bílého. Další záhada je pak, že nám bylo s rušením našich cukrovarů furt vtloukáno do hlavy, že cukr z řepky je nerentabilní vůči třtinovému a podívejte se kolik ten třtinový stojí. http://www.zscr.cz/download/1486230_1_C ... ncouzi.pps :grr: To samé pasterované sračka pivo a přitom jde vyrobit nepaster. Ještě větší zlodějna je pak třeba u mouky a celozrného pečiva, kdy taky stojí víc.

-- 8. 6. 2011 23:53 --

vpe píše:ps: Víte, že nejlevnější bonbony pro tchyni, kostkový cukr, vymyslel ředitel Dačické cukrové rafinerie?


Vím, však je tam v Dačicích i muzeum cukru.

-- 8. 6. 2011 23:58 --

PatrikChrz píše:Pivo a víno mi nechutná, minerálky už vůbec ne. Takže buď čistou vodu (copak jsem žába?), nebo nějakou limonádu (tak jestli je tahle dobrá, proč ne), nebo džus (většinou piju pomerančovej napůl s vodou).
Něco prostě pít musím.


Ty seš divnej. Dva kousky denně jsou na kameny. Sladiny nejsou na žízeň. Co tak zelený čaj. Doporučuji. V práci litr denně.

-- 9. 6. 2011 00:00 --

mikicz píše:PatrikChrz: dej si pivo s fantou. v ČR se to snad prodávalo i jako hotový produkt v plechovce pod názvem Rádler.


To není fanta, ale citronová šťáva. Fuj. Takové experimenty jsem s pivem dělal tak v cca deseti, když jsem míchal s kofolou, florou atd., když se rodičům nezdál koncentrát při obědě.

-- 9. 6. 2011 00:02 --

PatrikChrz píše:Ne na léčení, ale na povzbuzení. Taky obsahoval kokain :D


Pokud to nebudou šidit a bude původní receptura, tak to klidně budu popíjet. Na cestování lepší jak nějaké sračky s křídly. :mrgreen:
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 6. 2011 07:34

K tomu cukru - on ten třtinový je skutečně levnější, ale na dovážený cukr do EU je stanoveno prohibitivní clo.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 9. 6. 2011 08:15

ka-spel píše:Jak takový předražený sladký sračky můžeš pít a to tady kecáš o aspartamu. :oboze Zlatá točená kofola. Ale na poctivý pivo to stejně nemá.

Ano, kecam o aspartamu, protoze prave v nich je cukr a ne tahle nahrazka. Stejne jako v Kofole. Srovnej si laskave energii z obou napoju a budes se mozna divit.

ka-spel píše:Fuj. Takové experimenty jsem s pivem dělal tak v cca deseti, když jsem míchal s kofolou, florou atd., když se rodičům nezdál koncentrát při obědě

Fuj? Co je ti po tom, co kdo pije a co komu chutna? Pro me za me si pij treba koncentrat z ToiToi. Sam si kuprikladu redim nealkopivo s kolou v pomeru 1:1. Samotne pivo je pro me proste moc horke a nechutna mi, tak to nebudu jen tak chlemtat, ne? Opravdu miluju tyhle radobyznalce piva, co na tebe v hospode cumi s opovrzenim, jak si clovek vubec muze dovolit neco vlit do piva :oboze:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 9. 6. 2011 08:24

ka-spel píše:...
To není fanta, ale citronová šťáva. Fuj. Takové experimenty jsem s pivem dělal tak v cca deseti, když jsem míchal s kofolou, florou atd., když se rodičům nezdál koncentrát při obědě.
...

Řekl jste "fuj", cizinče?
:mrgreen:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 9. 6. 2011 08:24

Já třeba v poslední době piju kafe s rumem. Někomu by se to mohlo eklovat, mně to chutná.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ka-spel 9. 6. 2011 21:21

Když jsem to kafe s rumem zkusil tak před 20 lety, tak mě to moc nelezlo, pak před pár lety a bylo to lepší. Připadá mě to jako takový předchůdce mládežnických mixů red bull + vodka atd. Tady místo kofeinového nakopávače to kafe. Já raději v zimních měsících nebo při nachlazení čaj se slivčou. Nebo není špatný životabudič a uzdravovač a přitom nealko i pro S474N :D vývar z chilli papriček a zázvoru (rozdrtit několik sušených papriček a nastrouhat k tomu polévkovou lžičku čerstvého zázvoru, zalít horkou vodou a vyluhovat tak čtvrt hodinky). Pár hrnečků a bacil nemá šanci. Není to však pro měkoty. :mrgreen: Ale když to zvládli i moje děcka, tak to musí zvládnout i chlapi. Uzdravení poznáte až to začne pálit. Sám jsem tomu nevěřil, ale zvládl jsem 3 kousky fest silných španělských papriček a po uzdravení mě pak rozbrečela jedna v hrnci guláše. :mrgreen:
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 6. 2011 07:57

ka-spel: obavam se, ze my tu neresime nejake babske recepty na to, kdyz mame rymicku, ale normalni piti, tzv. "na chut". Osobne nechapu, co je tak smesneho na tom nealko, ale evidentne jsem te pobavil. To vis, nekdo holt pije na chut, jinej zase pije, aby si dorovnal carky s uslintanymi inteligentne svebytnymi kamarady v hospode. Ty mi neber moje, ja ti zase nebudu brat tvoje. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 6. 2011 08:04

Veškerý nemoci jsou toliko zanedbané pití...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 10. 6. 2011 10:17

A nejlepší pití je Coca Cola s příchutí cherry. o<:)
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 10. 6. 2011 19:23

S474N píše:ka-spel: obavam se, ze my tu neresime nejake babske recepty na to, kdyz mame rymicku, ale normalni piti, tzv. "na chut". Osobne nechapu, co je tak smesneho na tom nealko, ale evidentne jsem te pobavil. To vis, nekdo holt pije na chut, jinej zase pije, aby si dorovnal carky s uslintanymi inteligentne svebytnymi kamarady v hospode. Ty mi neber moje, ja ti zase nebudu brat tvoje. :wink:


Tak to jsi se hrubě spletl. Já si hodně vybírám co se kde točí a hospodským kecům a zahuleným putykám se vyhýbám obloukem. Raději si pochutnat na pár kouscích poctivého piva než do sebe klopit s výpytky nějaké masové vodičky. :pozor O sobě můžu říct, že jsem pivní labužník.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 6. 2011 19:27

ka-spel: tak si pochutnej na par kouscich piva ty labuzniku a prestan to tady resit, protoze to nikoho nezajima.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 22. 6. 2011 18:56

PatrikChrz píše:K tomu cukru - on ten třtinový je skutečně levnější, ale na dovážený cukr do EU je stanoveno prohibitivní clo.


Levnější jak aspartam asi ne, resp. limonády v .... mají psáno:
sladidlo: sacharin, aspartam a cyklamát

tj. všechny umělá sladidla, podle toho, co kde vymetou z pytle nejlevnějšího, nasypou a lidé to pijí...

Další trend je asi uvádět kód výrobce s tím (teď jsem to viděl na acidofilním mléce), že kdo jim to levněji vyrobí, toho kód natisknou spolu s datem spotřeby...

Kde nakupují milionáři, v Německu anebo jsou ještě prodejny typu xxx za komanče, jak se tojmenovalo, ne tuzex, ale s potravinami...

Mimochodem, používají milionáři stříbrné nádobí? Prý prodlužuje život aneb koloidní stříbro :hm
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků