Kde nejvýhodněji a nejlépe koupit auto?

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš(smazano) 13. 5. 2005 13:11

Bez auta se dneska většina z nás neobejde. Kde však auto koupit, abychom toho později nelitovali? Koupit raději nové nebo ojeté? Platit hotově, na leasing, úvěrem? Podělte se o své zkušenosti
"Všechno má svůj smysl..."
Tomáš(smazano)
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miljan 16. 5. 2005 10:38

Nejlepší je auto, které nekoupíte.
miljan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš(smazano) 29. 6. 2005 18:43

Souhlasím :) ale bez auta už to dneska nejde, už kvůli dojíždění do práce.
Rozhodně bych se vyvaroval nejrůznějších bazarů s největším výběrem a největší reklamou :wink: protože se může lehce stát, že v lepším případě vás nechají při prodeji auta několik (!!!) hodin vydusit ve vedru. A při koupi vozu pak místo AAA auta máte kategorii CCC :(
Je otázka, jestli v jiných bazarech je to lepší. Horší ale snad už ani ne....
"Všechno má svůj smysl..."
Tomáš(smazano)
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eross 19. 9. 2005 00:19

-no zalezi odtoho ake auto sa ide kupovat a kolko ma clovek k dispozicii penazi...
-ja osobne som z bazaru este auto nekupil...
-napriklad tie velke bazari ako je Auto Ales a AAA auto maju dost predrazene auta ...
-niektore bazari zarabaju na 1 aute minimalne 50 000sk zalezi to hlavne od typu vozidla....
-v dnesnej dobe si ludia zacali brat vsetko na leasing a postupne splacaju co ma svoje vyhody ale aj nevyhody, ze to auto o par tisicky preplatia...
-no ale ked raz clovek nema a auto potrebuje je najlepsie si ho splacat...
-mam cerstvy priklad kamosa ktory si pred tyzdnom kupoval auto tak,ze si vzal bezucelovy uver z banky 200 000sk predal svoje starsie auto za 100 000sk a dolozil z nasporenych penazi 75 000sk a kupil si novu Ford fiestu cash....
-uver bude splacat po dobu 5 rokov a pocital to tak auto preplati o 50 000sk....
-je mnoho rieseni ako prist k novemu autu trosku lacnejsie dam par prikladov:
-prvy co ma napada je vziat auto na firmu a druhy niekto si pomysli nieco ale aj to sa stava -vziat auto na tazkopostihnuteho cloveka ktory dostane urcitu kompenzaciu/priplatok od statu...
-ozaj je to na dlhe rozpravanie...
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod james11 1. 10. 2006 18:01

napatří tato diskuze spíše sem?? http://garaz.autorevue.cz/
Nikdy neříkej to nejde... :-)
james11
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 2. 10. 2006 13:09

Toto dilema jsem řešil před rokem a půl, i když jsem to měl jednoduší, varianta platba hotově u mě nepřipadala v úvahu.
Jelikož ani jiné věci nekupuji v bazarech tak ani auto jsem v bazaru nekoupil, nerozumím jim a nemám důvěru k bazarovým věcem.
Koupil jsem nové auto na uvěr od Cetelemu, hotově jsem platil jen 20 000.
Zatím nemám důvod si stěžovat, přeplatim oproti platbě hotovostí jen cca 40 000, což si myslím při 5 leté splatnosti není moc.
Celková cena vozu byla 199 900.
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Laurinka 12. 5. 2014 10:10

My jsme kupovali ojeté auto přes http://autobazar.hyperinzerce.cz/ - a jsme moc spokojeni
Laurinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 14. 5. 2014 14:51

No to je otázka ?!! Resp. se najde kopec dalších základních otázek...
Jaké auto či automobil ?
Motor - palivo, objem ?
Předpokl. nájezd km/rok ?
Nejčetnější délka trasy ?
Jak často se bude používat ? denně-obden-1x/týden-méně
Z čeho se bude platit ?

Kolega si koupil úplně novou Honda City (sedan) v 3/2007 za 360 tKč (tehdy byla akční sleva Hondy z 420)
Financovani: akontace 70%, zbytek na splátky na 4 roky, v kterých bylo započítáno PR i havarijko a vyšlo to lépe než 100% platba hotovosti a současně to byla nejnižší cena ze všech možností (hotově vs splátky).
Dnes se nabidkova cena ojeteho vozu (cca 100 tkm) pohybuje okolo 90-100 tKč.
Kolega má najeto řádově méně, perfektní údržba, garážování a auto nehodlá prodávat. Takže jeho vozidlo bude mít hodnotu vyšší. Jezdí s ním po okolí a na chalupu, na dovču létá letadlem.
"Odpis" lze uvažovat cca 260/7=37 tKč/rok
Do budoucna lze v lepším případě uvažovat cca 360/12=30 tKč/rok
To platí pro variantu malého ročního nájezdu km pro nefirmu.

Proti tomu stojí moje filosofie - auto za 100 tKč/4roky nebo za 150 tKč/6 let a pak konec. ALE na výběr mám z široké řady evergreenů, bestsellerů, držáků s řadou zkušeností ke konkrétním modelům a motorizací (Passat, Golf, Mondeo, Focus, Octavia, Peugeot, C5, Mazda 6, BMW atd...) - jedná se o benzinové motory.

Dalším hlediskem je nehodovost, ze statistiky uvažuji 1x/100 tis. km. A když je to na čumák, tak je to sakra drahý...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 5. 2014 16:09

8 let mrtvé vlákno oživené reklamou na inzertní portál, na to se vyplatí reagovat. :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod refedr 14. 5. 2014 22:19

Držák Peugeot, to mě pobavilo. :-) Ani v pohádkách jsem o něm neslyšel. :-D
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 14. 5. 2014 22:26

fremantle píše:8 let mrtvé vlákno oživené reklamou na inzertní portál, na to se vyplatí reagovat. :-)

Tak je pravda, ze pres internet je to asi nejvyhodnejsi, nemusi se platit provize bazarnikovi.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mobilman 15. 5. 2014 16:20

To ze je auto dnes nutne me pobavilo. kazdy ma jine priority a priznavam se ze jsem si leta nedokazal predstavit auto nemit, ted uz jsem temer dva roky bez nej a vubec mi to nevadi, hromada usetrenych penez (koupe, provoz, snizovani hodnoty, pojisteni, kontroly ap.) a i nervu (treba pri hledani mista na modrych zonach, i jako rezident s parkovaci kartou jsem mel problem vecer najit ve vsedni dny volne misto). A urcite dalsi z vas napadnou dalsi duvody proc auto nemit.
Cestovani MHD, na kole, pesky je docela zabava a zatim jsem nemel problem se nekam dostat.

Misto vlastniho auta pouzivam v Praze carsharing - auto si pujcim ve chvili kdy chci, mohu i dopredu planovat a rezervovat a zaplatim zato naproste mininum, nez kdybych mel vlastni auto a pouzival ho jen hodinu denne z celkovych 24. Takze i v pripade vyletu kde je cestovani MHD problematictejsi jsem schopen toto zapujcenym auta jednorazove vzdy vyresit.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jlname (novy) 16. 5. 2014 09:55

Tak jsme se dozvěděli jak to chodí v Praze - že mají MHD a dotovanou půjčovnu aut....
:-l
jlname (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilman 16. 5. 2014 10:40

carsharing je v Praze kupodivu teprve v zacatcich a rozhodne to neni jedine mesto v CR kde uz zacal fungovat, trochu se rozhlednete kolem....
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 5. 2014 09:27

Jo v Havířově fungoval už před 10 lety... Ožralá verbež si v noci vzala na cestu cizí auto a ráno ho PČR předala zpět majiteli...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků