Kde nejvýhodněji a nejlépe koupit auto?

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 7. 3. 2018 18:39

spolehlivost auta za 100 tisíc, to už mám dávno za sebou. nevím jakou značku máš vybranou, ale v této relaci vidím ojetiny co maj najeto k 200 tisícům km, ani serviska ti nezaručí, že se ti to nezačne sypat.
i když projiždím tipcars tak jsem po skode/ hnujde zkusil ford a tam vidím fiesty tak akorat do 100 tisíc km, rok 2008 cena kolem 90 tisíc. objem 1,3-1,4 takže spotřeba bude ideálně malá. a u škodovky to je fabia 1.2 , vyjímka náka 1,4

dále nehledám, otázka je jaký máš známý mechaniky v okolí a jaký uměj opravovat auta.
to co člověk ušetří na ceně (100k) tak vo to víc do těch opotřebovanejch pleček nahází za opravy a výměny dílů.

já bych si vybral za 200 táců rapid s nájezdem do 100k, ale jen díky tomu, že mám známýho v servise Škodovky, co ví u každého typu, motorizace a pohonu co tam je za chyby.
tudle jsem chtěl kupovat ochcávku 4*4 a on mi povídá, že právě zadní náhon bejvá často ko a proto se toho lidi zbavujou a jinde než na trávě to nemáš jak zjistit při jízdě.
dojedeš zkušební jízdu, hodíš to na diagnostiku a nic to nenajde - protože to nebylo v pohybu, tedy se závada neprojevila.

tím pádem je jasná volba servisu - bez zvednutí auta a možnosti diagnostiky nikam nelez. plus mechanika co tomu rozumí s sebou. pokud člověk nemá diagnostiku tak si zajistit návštěvu v autorizovaném servisu , pár stovek za prohlídku zaplatit a mít jistotu.

co se týče náhradních dílů tak je tu spousta škodovek na ND tedy dostatek a za dostupnou cenu, čím víc vzácnější vůz tím menší konkurence a tím pádem vyšší ceny, to stejný bude servis.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 7. 3. 2018 19:18

čulibrk: serioznost prodejce je případ od případu a osoba od osoby. za tuhle cenu bych se zkusil zaměřit na autorizované projdejce. pořád je dost lidí, kteří staré prodávají jen proto, že už by chtěli něco nového. a ne proto, že by se sypalo. auto je koupené často u daného dealera a jezdí tam na servis.

mechanici jsou někdy mistři světa a přitom motorizací je tolik, že jim rukama některé ani neprojdou, popř. ne v reprezentativním vzorku
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lodgy 7. 3. 2018 19:31

Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 10. 1. 2019 00:03

dacia.cz
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Huclik 4. 6. 2020 12:07

Pořídil jsem auto během karantény, setkal jsem se celkem fajn prodejcem, který mi volal, že se bude zdražovat, tak jsem to rychle zařídil a čuměl jsem když jsem tam byl posledně o kolik to vylezlo.
Huclik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saabik 4. 6. 2020 16:45

Jaká značka, o kolik procent zdražil? Většina značek zdražovala kvůli nákladům na emise, případně později kvůli slabé koruně.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 4. 6. 2020 18:29

Jo, přichází krize, všechno se bude zdražovat, honem kupujte, dokud to není vyprodaný.
xls
Inventář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků