Hledám práci, poraďte

Diskuze týkající se změny zaměstnání, právní a legislativní problematiky, zvyšování kvalifikace, studia v ČR i zahraničí

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zadirr 23. 11. 2009 23:45

Začíná mi hrabat z práce, potřebuji změnu, potřebuji mezi lidi.

Problém je, že 1) nic pořádného neumím a 2) jsem zvyklý na poměrně vysoké příjmy.

* Chtěl bych dělat něco, kde bych byl mezi lidmi a kde bych nemusel čučet 8-12 hodin denně do počítače
* Umím telefonovat, mailovat, psát dokumenty
* Mám zkušenosti s dojednáváním obchodů, s vedením malého týmu lidí, s řečněním před publikem
* Nevadí mi jednání s úřady
* Nevadí mi jezdit autem (ani ve sněhu)
* Mám papír na to že jsem chytrej (inženýr, ale v oboru který nechci dělat)
* Ve svém posledním (vlastně jediném) zaměstnání jsem byl vyškolen jako kádrová rezerva na pozici manažera kvality
* Umím myslím celkem slušně anglicky, takzvaně slovem i písmem, pracovní cesty do zahraniční bych považoval za veliké plus
* Velká výhoda by byla 5-6 týdnů dovolené nebo možnost brát si neplacené volno
* Bylo by dobré, kdybych měl v pracovní době čas na vyřizování vlastních kšeftů, ale pokud by byla práce opravdu dobře placená, tak to není podmínkou
* Netrvám na pracovním poměru na dobu neurčitou a netrvám vlastně ani na pracovním poměru jako takovém

Tak co, chcete mě?

Možná to vypadá jako vtip nebo provokace, ale věřte že to myslím vážně. Už mám dost té introvertní práce kterou dělám. Už týdny nebo možná měsíce přemýšlím, jestli existuje práce mezi lidmi, která by se pro mě hodila. Napadlo mě třeba: starosta na nějakém menším městě (zařizování každodenních průserů a koordinování menších projektů, více-méně bez stresu, pořád mezi lidmi, ...), to by mě určitě bavilo. Jenže nejsem v žádné politické straně, takže sehnat flek starosty by asi nebylo jen tak.

Napadne někoho něco reálného?
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 11. 2009 06:13

No, něco podobného jsem měl před 5 lety. Nastupoval jsem pak "jen" na záskok za ženskou na mateřské, tj. na dva roky, nakonec jsem tam uvízl na 5 let a jsem teď rád, že končím.

PS: Chceš mezi lidi a nedělat u PC a přitom práci na PC máš jako významou složku toho, co dovedeš.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jeremjáš 24. 11. 2009 06:59

No na starostu by tě musel někdo zvolit a v příštích volbách bys o to místo mohl klidně zase přijít. Ale tvé požadavky na zaměstnání by mohla splňovat např. práce u policie, např. někde na SKPV dělat operativce nebo pátrače. Lidí by sis užil ažaž. Také tam je plno vysokoškoláků, kteří se věnují jinému oboru.
Jeremjáš 1,9
A vztáhna ruku svou Hospodin, dotekl se úst mých, a řekl mi Hospodin: Aj, vložil jsem slova svá v ústa tvá.
Hle, ustanovuji tě dnešního dne nad národy a nad královstvími, abys plénil a kazil, a hubil a bořil, abys stavěl a štěpoval.
jeremjáš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 24. 11. 2009 09:31

No memorix by mel treba volne misto reditele pobocky CS. :mrgreen:

jeremjas: jenze on psal o "pomerne vysokych prijmech", ne o charite :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 24. 11. 2009 09:49

Zadirr, já tě klidně vezmu, práce ti bude určitě povahou vyhovovat, ale nabízím VPP - tj. OSVČ.

- práce mezi lidmi (klidně od rána do večera)
- čas na vlastní kšeftíky - bez problémů
- dovolené tolik kolik sám uznáš za vhodné /a finančně ustojíš/
- zahraniční cesty jsou v rámci dovolené :)
- řešení průserů? - se z toho po... - pořád je co řešit

P.S. Jenom připíšu, že určitě nevíš, co obnáší práce starosty na malém městě. Já to vím a věř, že není o co stát. To je horší jak jezdit s kukavozem.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jeremjáš 25. 11. 2009 07:42

S474N: No pokud by mu stačil plat starosty na menším městě, tak by mu i bohatě stačil plat kriminalisty.
Jeremjáš 1,9
A vztáhna ruku svou Hospodin, dotekl se úst mých, a řekl mi Hospodin: Aj, vložil jsem slova svá v ústa tvá.
Hle, ustanovuji tě dnešního dne nad národy a nad královstvími, abys plénil a kazil, a hubil a bořil, abys stavěl a štěpoval.
jeremjáš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 25. 11. 2009 08:18

S temihle predpoklady pokud jsi verbalne zdatny se daji rozumne penize vydelat asi jenom jako obchodak. Neni to pro kazdeho, musi se to umet, ale pokud se to umi daji se vydelat velmi zajimave penize vicemene s jakoukoliv vysokou skolou v jakemkoliv oboru.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 25. 11. 2009 09:30

jeremjas: ovsem ta rizikovost je ponekud nekde jinde, ze?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jeremjáš 25. 11. 2009 11:15

Rizikovost je stejná a defakto nulová, u kriminálky (operativa) dělá můj příbuzný a starostu města o 3000 obyvatelích dělá můj kamarád. Nejrizikovější zaměstnání je v současné době asi barmanka v nonstop herně.
Jeremjáš 1,9
A vztáhna ruku svou Hospodin, dotekl se úst mých, a řekl mi Hospodin: Aj, vložil jsem slova svá v ústa tvá.
Hle, ustanovuji tě dnešního dne nad národy a nad královstvími, abys plénil a kazil, a hubil a bořil, abys stavěl a štěpoval.
jeremjáš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 25. 11. 2009 11:34

jeremjas: operativec je zajimava prace, nicmene neberu rizikovost primou, ale zpetnou. Tzn. az si na tebe nejakej chytrak doslapne zpetne proto, ze si mu pomohl zasit pribuznyho apod. Navic tam muzou byt jiste "tlaky" pokud nekomu nejdes na ruku (nadrizenym, nebo se v necem zbytecne "stouras", apod). Pokud to nekomu za to stoji, at jde smele do toho.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 25. 11. 2009 11:49

Rekl bych, ze byt starostou je rozhodne rizikovejsi s vetsi pravdepodobnosti ze te nekdo vezme pres hubu.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 30. 11. 2009 00:05

Toho starostu jsem jenom plácl, není to reálná možnost vzhledem k tomu že přijímací řízení na tuto pozici je takové trochu zdlouhavé.

Ruprecht: To PS si uvědomuju a právě proto nevím co bych mohl dělat :-)

Papshop: Dík za nabídku, o OVB/Partners/... jsem přemýšlel už mockrát, mám v těch kruzích pár přátel kteří mi (ne)nápadně naznačovali že by mě rádi měli ve své pod-pyramidě, ale zatím vždycky moje úvahy skončily na tom, že už mám vyzkoušeno že neumím prodávat produkty, o kterých si sám myslím že jsou špatné a tak bych si jako pojišťovák asi moc nevydělal


Mám jenom mlhavou představu, co dělá operativec/pátrač, ale řekl bych že to bude asi něco jako geocaching, ne? Luštění hlavolamů a pak hledání v terénu... to mě baví, možná by mě to fakt bavilo i za prachy, i když počítám s tím že statisíce se tam asi neplatí. Ale zas takovej člověk musí být aspoň trochu nadprůměrně placenej, aby se nenechal podplatit pár tisícovkama od kdejakýho kapsáře, ne? Kolik tak můžou mít, tušíte někdo? 30? 40? 50? Neříkejte mi že to někdo dělá za 20.
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 30. 11. 2009 08:08

zadirr: na to jsou vsechno tabulky, takze zapatrej po netu, ale nedelej si iluze. Dostanes sice osatne a rizikovy priplatek, ale na 40 hodne rychle zapomen!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 30. 11. 2009 14:33

Není zač, OVB, Partners a podobné taky nemusím. Naopak s nimi celkem dost bojuji, protože rvát smlouvy za každou cenu, to není moje hobby, spíš naopak. S nimi nemám nic společného. Jedu si ve vlastním projektu, který se od těchto a jim podobným firmám úplně odlišuje.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod migol 29. 12. 2009 19:41

Ahoj, měl bych pro Tebe něco, co by se ti mohlo líbit. Informace ti poskytnu mailem nebo na telefonu v případě zájmu.
migol
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků